Forum Dragon Ball Nao

» Aktualności

Strony:   1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
"Takich jak Al-Dżazira czy Russia Today". Dopiero w dalszej części tekstu stacje tzw. obiektywne, czyli "BBC World, France 24". Pewnie przypadek.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Wszytko niby OK, ale cyngiel, który to pisał zapomniał, że TVN to zupełnie inny rodzaj TV niż RT czy Al-Dżazira.
Wrogowie PiS są o tyle śmieszni, że nawet innym wrogom PiS dostarczają argumentów, że za PiSem się w razie potrzeby wstawić.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Al Ed Upek: 16.02.2017, 16:27
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
http://eurosport.onet.pl/lekkoatletyka/ikoni ... kio/28kq2p

Każdy, kto wychowywał się w latach 90., na pewno go kojarzy. Podobno jest on najlepszym bohaterem anime w historii. Teraz jego kultowość postanowili wykorzystać organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio 2020, którzy ogłosili Son Goku, czyli główną postać kreskówki "Dragon Ball", ambasadorem imprezy.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obawiam się, że to nadinterpretacja. Po prostu współpraca reklamowa, a na produktach Goku jest umieszczany na równi z innymi postaciami i to nie tylko "z kultowych anime".

Ja bym tam dał postacie ze sportowych anime, których wiele i które też dość popularne, no ale co tam - wygrały pieniądze.

Nie krępuj się wstawiać takich wieści w dziale DB.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Poza Tsubasą chyba żadne sportowe anime nie zrobiło światowej kariery.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Akcja z kierowcą Seicento to pierwsza, w której PiS tak naprawdę, dogłębnie mnie wnerwił. Polityczne przepychanki to jedno, jestem w stanie spojrzeć na to z ich perspektywy i zrozumieć motywy. Ale próbować zrujnować życie zwykłego człowieka jako element budowania swojego PR? To budzi we mnie zwierzęcą agresję.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W jaki sposób zrujnować? Przecież nikt nie zamierza stawiać mu zarzutu próby zamachu. Albo jest winny, albo nie jest. Z drugiej strony robi się z niego męczennika i choć nie przypuszczam, to nie zdziwiłbym się, gdyby pan stał się teraz lub później stałym bywalcem u Lisa i spółki.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/bla ... 15113.html

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/bla ... 15381.html

Prosto od Błaszczaka. Przecież jedyna słuszna narracja aż kipi z jego gadki: kierowca jest winny od samego początku, mimo że dopiero dziś usłyszał zarzuty. Czy niesłuszny wyrok może zrujnować życie? Jak najbardziej.

Co do robienia męczennika z gościa, to precedens, który za rządu PiS ustanowił na szosach BOR sprawia, że przychylam się ku jego niewinności, niż winie. Zobaczymy jaka będzie decyzja sądu.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie sądzę, by clue całej sprawy była kwestia winy. Ta faktycznie może być po stronie tego gościa, ale z punktu widzenia PiS jest coś ważniejszego. Publiczne ogłoszenie, że winnym złamania przepisów ruchu drogowego jest ten kierowca, ma odwrócić uwagę od tego, że PiS rządzi od ponad roku i jeszcze nie zdołał zrobić porządków strukturalnych, organizacyjnych i technicznych w Biurze Ochrony Rządu.
Tego typu przejazdy powinny być tak organizowane, by regularni i przypadkowi uczestnicy ruchu drogowego nie mieli fizycznego dostępu do pojazdów rządowych. Nasuwa się gorzka refleksja, że jeżeli przypadkowy Fiat Seicento kierowany przez zwykłego obywatela mógł wjechać między pojazdy kolumny, znaleźć się obok i jechać równolegle do niestrzeżonego od flanki pojazdu z premier na pokładzie, a już tym bardziej limuzynę stuknąć, to znaczy, że pod względem bezpieczeństwa jest bardzo źle. Tym bardziej nasuwa się podobna refleksja, gdy weźmiemy pod uwagę, że to nie pierwszy raz, kiedy BOR zawodzi.

W dupie można mieć wołania Budki i innych pajaców, bo im ani nie zależy na bezpieczeństwu premier, ani profesjonalizmie BOR, czy reputacji państwa w ogóle, tylko na wykorzystaniu sytuacji do przyłożenia w rząd. Ale rozsądek nakazuje, by zła wola, prowokacje i chamówa tej opozycji nie skłoniły nas do bezkrytycznego przyjęcia narracji rządowej, która skupia się na tym, by uniknąć powiedzenia wprost, że nie uporano się jeszcze z kwestią bezpieczeństwa prezydenta i rządu. Rok z hakiem to wystarczająco dużo na porządny audyt i zmiany.

Kierowca pewnie będzie winnym, ale dla picu dostanie jakiś niski wyrok. Rok w zawiasach, 4 punkty karne, 300 złotych grzywny, którą mu w rozprawie apelacyjnej sąd umorzy i po pół roku każdy o nim zapomni. Zresztą ta medialna chryja nakręcana przez Niemców i Rosjan nawet nie umywa się do rozmiaru zaszczucia, jakie dosięgnęły Dariusza Ratajczaka.

Mnie póki co w rządach PiS zdenerwowało wiele rzeczy, m. in. brak ogarnięcia w powyższej, chociaż nie uważam tego za najgorszy wybryk.

1. Pierwszym co mnie zdenerwowało (albo co zapadło mi w pamięci) była kwestia podwyżek apanaży dla sejmu, senatu, premiera i rządu, prezydenta i paru innych urzędów centralnych.

2. Kolejna kwestia denerwuje mnie cyklicznie, choć ostatnio już trochę mniej. Przyszło jakieś opamiętanie, aczkolwiek minister Waszczykowski popełnił kilka zasadniczych błędów, które tu wcześniej wymieniałem. Doszła do nich kwestia zignorowania ostatniego zachowania ambasadora RFN, który za publikowanie zdjęcia prezydenta, na którym wygląda jakby wziął jakiegoś pixa na połyk, a następnie za przyjęcie w ambasadzie sędziów z KRS skarżących się na państwo polskie powinien być automatycznie wyproszony z Polski. Nie reagujemy też na wylew antypolskiej propagandy w izraelskich mediach po wyjeździe stamtąd prezydenta, ale to było do przewidzenia, że anglofilski rząd się tym nie zainteresuje.

3. Najbardziej mnie zdenerwowało to, jak minister Morawiecki zadrwił sobie z narodu tą śmieszną reformą kwoty wolnej. To była chamówa w najgorszym stylu, typowym dla Tuska.

4. Zwrócę uwagę na coś, co nie było na forum poruszane, a i wątpię by ktoś doszukiwał się tego, czego ja się doszukuję. Choć oczywiście znając czym jest PiS łatwo się tego domyślić. Chodzi o kwestię oszustw na VAT, kwestię zawyżania produkcji na eksport celem uzyskania zwrotu. Po pierwsze widać tutaj jaką kolonialną gospodarką jest ta w RP. Firmy eksportują głównie na zachód (głównie te z kapitałem niemieckim, które Polskę traktują jako tanią montownię) dzięki czemu obniżają koszty produkcji na rynki gdzie konsument jest w stanie stosunkowo dużo zapłacić. Uzyskują większe przychody i w dodatku jeszcze uzyskują zwrot. System ekonomiczny RP jest skonstruowany tak, by Niemcy mogli obniżać koszty dla swojego przemysłu i jeszcze od państwa polskiego wydębić legalny zwrot podatku, a jak się uda, to jeszcze podwoić czy potroić sobie tę wartość nielegalnie. Przykład niesamowitego frajerstwa. Ale to jeszcze nie koniec. Rząd chce, aby te należne podatki były płacone, no i dobrze, bo skoro ktoś fałszuje dokumentację i na jej podstawia okrada państwo to jest winny. Ale żeby do 25 lat więzienia za oszustwo podatkowe? Kodeks karny powinien cechować się właściwą proporcjonalnością kar wobec przestępstw i w przypadku gdy karą za zabójstwo też jest 25 lat, to mając pieniądze na dobrego adwokata (a z pewnością na wszelki wypadek mają odłożone pieniądze za akcje prawne) łatwo jest się zamknąć w 25 latach kary, gdyż z łączeniem kar u nas różnie bywa. Innymi słowy, ci ludzie mogą taktycznie zabijać świadków. I jeszcze coś. Tu widać mentalność tych, którzy rządzą. Oni widzą w podatkach metodę na naprawę gospodarki, na egzekwowanie sprawiedliwości. I to się przebiło masowo to świadomości publicznej. Metodą na wszystko ma być opodatkowanie. Opodatkowanie czy to dużych firm, czy to banków, czy Kościoła, zagranicznych marketów. A nie lepiej odpodatkować Polaków i patrzeć, jak wypierają niezdolnych do działania w realiach gry rynkowej ubeków i Niemców żyjących od 25 lat za parawanem ochronnym? Pewnie że łatwiej, ale PiS nie zmieni systemu gospodarczego, bo to po prostu nie ta doktryna. Na malutkie pocieszenie pozostaje nam fakt, że przy znacznie większych nakładach na politykę socjalną zrealizowali roczny budżet z deficytem na poziomie znacznie niższym niż poprzedni rząd. Pokazuje to skalę szachrajstwa poprzedniej władzy i fakt, że obecna jest uczciwsza. Niestety uczciwość nie wystarczy, by właściwie wykorzystać potencjał jaki mamy.

5. Zdenerwowało mnie, chociaż w sumie nie powinno, bo PiS, jak już wcześniej wspomniałem, to nie ta partia, zamieszanie wokół NGO. Dobrze że pieniędzy nie będą dostawać od rządu fundacje prowadzone przez 3 pokolenie UB. Szkoda tylko że pieniądze będzie dostawał ktoś inny. O tę kwotę jaką rocznie państwo przeznacza na NGO powinny być obniżone podatki. NGO jak sama nazwa wskazuje, to organizacja pozarządowa, a organizacja, które przyjmuje pieniądze od rządu i jest za ich wydatkowanie rozliczana przez rząd, utrzymanie finansowania zależne od wykonywania celów statutowych, staje się organizacją rządową. Taka koncepcja działania tych organizacji jest nie tylko szkodliwa z finansowego punktu widzenia, ale wroga cywilizacji do której należymy. Należymy do cywilizacji łacińskiej, a nie bizantyńskiej czy turańskiej.

6. Misiewicz. Gość nerwowo sobie nie radzi, opozycja si nim lansuje, Szczerba bryluje w mediach i wnerwia swoją kastą. Ta aferka zaprząta uwagę porządnych Polaków (jakby ci nie mieli innych zmartwień), absorbuje uwagę rządu (jakby ten nie mógł się zająć czymś poważniejszym) mediów (jakby te nie mogły tych dwóch stron co dzień/tydzień poświęcanych na Misiewicza poświęcić na omówienie ważniejszych zagadnień). Nie wierzę, że jest takim wymiataczem, że sobie ministerstwo bez niego nie poradzi.

7. Jeszcze takie małe coś. TVP. Nie mam pretensji o to, że wspiera rząd i nawet nie próbuje udawać, że tak nie jest. Nawet mi się to podoba, bo jest pewna równowaga i lepiej się daje to oglądać niż TVN. Zapraszają do studia Witolda Gadowskiego - za to potężny plus. W tylewizji są Janecki i Ziemkiewicz - super. Pozostali z tego programu też nieźli. Za to plusy. Pozytywnie Klarenbach i Olszański. Denerwuje mnie Rachoń, choć nie tym, że jest bezczelnie stronniczy, a tym, że chce być gwiazdą swojego programu, a mu to nie wychodzi, bo jest mega prostacki. Denerwuje mnie Dominika Cosic, bo sepleni. Rozumiem, że ją lubią, bo była w Trwam, może nawet potrafi ciekawie pisać (nie wiem, nie czytałem chyba jej tekstów), ale ciężko się jej słucha. Super są te spoty "wiesz więcej" z udziałem Petru. Facet w końcu sprawia, że się uśmiecham. Ale nic mnie w TVP nie denerwuje jak reklamy. Kolejno: Dorota Wellman, podstarzałe adonisy w reklamach preparatu na opadniętego ptaka i niegodna kogokolwiek kto chce się mienić konserwatystą reklama niskooprocentowanej pożyczki z napisem "prawdziwe oprocentowanie sięga 97% napisanego pięciokrotnie mniejszą czcionką. Pieniądze powinny czasem śmierdzieć.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Endzik napisał(a):
precedens, który za rządu PiS ustanowił na szosach BOR
Ciekawą listę znalazłem:
http://blogpublika.com/2017/02/11/obcierki-c ... anickiego/

Przecież przy tym te ostatnie kilka wypadków BOR-u to pikuś.

Al Ed Upek napisał(a):
Tego typu przejazdy powinny być tak organizowane, by regularni i przypadkowi uczestnicy ruchu drogowego nie mieli fizycznego dostępu do pojazdów rządowych.
Czyli jak? Mogę się mylić, ale przypuszczam, że na całym świecie odbywa się to podobnie.

Al Ed Upek napisał(a):
3. Najbardziej mnie zdenerwowało to, jak minister Morawiecki zadrwił sobie z narodu tą śmieszną reformą kwoty wolnej.
Mnie też. Po prostu wykonał wyrok TK z minimalnym skutkiem dla budżetu. Zobaczymy, jak będą podnosić ją w kolejnych latach. Trybunał badał w końcu tę nową ustawę? Podobno zmienna kwota wolna miała być niekonstytucyjna.

Al Ed Upek napisał(a):
Ale żeby do 25 lat więzienia za oszustwo podatkowe? Kodeks karny powinien cechować się właściwą proporcjonalnością kar wobec przestępstw i w przypadku gdy karą za zabójstwo też jest 25 lat, to mając pieniądze na dobrego adwokata (a z pewnością na wszelki wypadek mają odłożone pieniądze za akcje prawne) łatwo jest się zamknąć w 25 latach kary, gdyż z łączeniem kar u nas różnie bywa. Innymi słowy, ci ludzie mogą taktycznie zabijać świadków.
Rozumiem zależność, ale to zastanawiające. Czyli nie karać oszustów, bo mogą kogoś zabić?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Goku Niebieski
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 2.768
Ostrzeżenia: 2
Posty: 34
Jedyni co powinni być ukarani więzieniem to ci co zabrali kasę z ofe.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Shounen napisał(a):
Czyli jak? Mogę się mylić, ale przypuszczam, że na całym świecie odbywa się to podobnie.
Nie jestem funkcjonariuszem służb mundurowych, ale i bez tego uważam, że limuzyna z premier na pokładzie powinna być osłaniania także od boków, a ulice (pasy jeśli mowa o szerokiej drodze) wyłączone z użytkowania cywilnego. Ponadto w miarę możliwości infrastrukturalnych i technicznych powinno się używać środków transportu powietrznego. Chociaż z tym też są problemy, co pokazał powrót polskiej delegacji z Londynu jak chcieli wracać przeładowanym samolotem na stojąco, jak w PKSie. I tego nie da się wytłumaczyć Platformą, bo taki bubel to już na chłopski rozum się powinno się uznać za bubel.

Shounen napisał(a):
Rozumiem zależność, ale to zastanawiające. Czyli nie karać oszustów, bo mogą kogoś zabić?
Uznaję ten głupi komentarz za przejaw podirytowania faktem, że opozycja z zasady kontestuje wszystko co robi rząd.
Miałem na myśli gruntowną reformę prawa karnego jako takiego, z nowym taryfikatorem kar i większym udziałem kar grzywny w celu uporządkowania sytuacji w zakładach karnych pod względem ich przeznaczenia i przeładowania. Od samej pacyfikacji kasty lepiej nie będzie, skoro przepisy nadal będą pozwalały na to, na co pozwalają. Polska ma jeden z najwyższych wskaźników prizonizacji przy jednoczesnym niskim poziomie przestępczości. Co ciekawe, przestępczość generalnie ustępuje, zaś wskaźnik prizonizacji pnie się w górę. Do tego mamy ogromną, jedną z wyższych w świecie, liczbę osób oczekujących na odbycie kary. Tak to jest jak karą więzienia zagrożone jest uporczywe wysyłanie smsów i przez to do więzienia nie może trafić skazany fałszerz pieniędzy.

Nic dobrego z tego, że władza spełni oczekiwania ludu, by karać (a lud zawsze chce karać jak najsurowiej) coraz ciężej i ciężej. W Związku Radzieckim za byle gówno groziło 30 lat łagru i widać efekty w dzisiejszej Rosji. Bardziej zdemoralizowanego społeczeństwa na świecie nie ma. My jesteśmy przyzwoitym narodem, ale w każdej chwili coś może pęknąć.

Wracając do kwestii strite oszustw to prócz zmian w kodeksie karnym należałoby też dokonać stosownych zmian w ordynacji podatkowej, by ta nie pozwalała na takie cwaniactwo. W ogóle to sabotaż gospodarki jest, że się premiuje obce firmy pracujące w Polsce na rzecz obcego rynku. Jeśli rząd PiS nie ma zamiaru tego zmienić to należy uznać, że w wymiarze ekonomicznym kontynuują permanentną wojnę na wyniszczenie z narodem, którą zapoczątkował rząd lubelski. Wszystko jedno czy mają dobre zamiary i są kryształowo uczciwi, czy są szachrajami jak poprzednicy - stworzenie takiej możliwości to działanie na szkodę polskiej gospodarki.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Shounen napisał(a):
Endzik napisał(a):

precedens, który za rządu PiS ustanowił na szosach BOR

Ciekawą listę znalazłem:
http://blogpublika.com/2017/02/11/obcierki-c ... anickiego/

Przecież przy tym te ostatnie kilka wypadków BOR-u to pikuś.
Niezłe, to pokazuje jak nieprzychylne główne media są PiSowi. Z tych wypadków kojarzę tylko jeden w mediach. Ogólnie dowodzi to niekompetencji BORu, więc wciąż obstaję przy stwierdzeniu, że jeśli mam za kimś stanąć, to za kierowcą Seicento.

Jednak istota problemu, czyli to że machina rządowa występuje przeciwko pojedynczemu obywatelowi, jest niezależna od niekompetencji BORu - to zwyczajne świństwo ze strony rządzących.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Al Ed Upek napisał(a):
Uznaję ten głupi komentarz za przejaw podirytowania faktem, że opozycja z zasady kontestuje wszystko co robi rząd.
Powiedziałbym, że nie tyle głupi, co przejaskrawiony. Zgodzę się, ze najlepsza byłaby gruntowna reforma, ale chyba nawet takiej nie zapowiadali.

Al Ed Upek napisał(a):
W ogóle to sabotaż gospodarki jest, że się premiuje obce firmy pracujące w Polsce na rzecz obcego rynku.
Przecież to chyba jest tłumaczone zawsze tak samo - że dają pracę polskim obywatelom itd.

Dzisiaj prezydent podpisał nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej
http://www.forbes.pl/ustawa-o-swobodzie-dzia ... 0,1,1.html

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Shounen napisał(a):
Powiedziałbym, że nie tyle głupi, co przejaskrawiony. Zgodzę się, ze najlepsza byłaby gruntowna reforma, ale chyba nawet takiej nie zapowiadali.
Mniejsza o nazewnictwo. To było nie na miejscu. W taki sposób to byś mógł odpowiadać Ujiowi. W tym miejscu muszę się jednak poprawić. Współczynnik prizonizacji jednak w Polsce spada od paru lat. W tej chwili osadzonych jest 71.5k, wobec 77k na początku 2015.

Shounen napisał(a):
Przecież to chyba jest tłumaczone zawsze tak samo - że dają pracę polskim obywatelom itd.
Niech tłumaczą to sobie jak chcą. Rok (symbolicznie ten rok, bo w gruncie rzeczy "transformacja ustrojowa" to dłuższy proces) 1989 przyniósł ze sobą kilka zmian, ale nie zmienił przeznaczenia państwa położonego nad Wisłą. Było i jest nadal państwem dla Polaków, nie było i nadal nie jest państwem Polaków.

Shounen napisał(a):
Dzisiaj prezydent podpisał nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej
Dobrze, choć za efektami musimy poczekać, bo skuteczność tej nowelizacji zależy od tego, jakie będą ustalenia prawodawcy wobec kolejnych projektów ustaw związanych z gospodarką. Trzeba poczekać do najbliższych zmian w prawie. Jest szansa na poprawę sytuacji. Ciekawostka: spośród 441 głosujących 439 było za. Bardzo rzadko się zdarza, by sejm tak jednogłośnie przyjął coś, co dla Polski ma szansę być dobre.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Goku Niebieski
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 2.768
Ostrzeżenia: 2
Posty: 34
Na co komuś dane jakiegoś anonima jak ja? co innego polityk, aktor, piosenkarz.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
To co Got, mam zmieniać hasło do Nao?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  

Forum DB Nao » » » » Aktualności
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook