Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 080, 26.02.2017

Strony:   1, 2
Goku Niebieski
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 2.768
Ostrzeżenia: 2
Posty: 34
Nie wiem, czy Microsoft jest aż takim szpiegiem, ale jakoś od 2 dni żółty wilczek mi się uruchamia przy starcie systemu jako tapeta.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Scientist napisał(a):
właśnie w co drugim odcinku, a może nawet (niestety) częściej, pojawiają się tragicznie narysowane i/lub zanimowane sceny
Tylko że one nawet nie stały obok tych, z których zasłynął piąty odcinek. Polecam go sobie przypomnieć. Są brzydkie, ale to nie ten poziom. Ilościowo również jest ich nieporównywalnie mniej. Piąty odcinek powinien zostać zapomniany, dopóki nie pojawi się faktycznie drugi równie spartaczony - prawdopodobnie się nie pojawi.

I nie, wcale nie trzeba oglądać z powiększeniem x10.
Że trzeba, nie napisałem. Tylko w internecie jest ogrom takich powiększonych ujęć, z których krytykanci mają pożywkę.

Porównywanie serii anime z lat 80/90 z serią teraźniejszą pod względem graficznym jest raczej nie na miejscu.
Nie sądzę, ciągle można natknąć się na wypowiedzi, że DBZ był narysowany znacznie lepiej i staranniej.

to nie jest tak, że wszystkie teraźniejsze serie anime borykają się z tego typu kłopotami
W przypadku tych 50+ - śmiem twierdzić, że większość. W tym sensie, że w każdej znajdzie się trochę kiepskich rysunków lub innych błędów.

Dlaczego brzydkie rzeczy są tak łatwo zauważalne, a te porządne - nie ?
A to już zależy od usposobienia.

Offtopic - Jaki jest sens pisania identycznych postów tutaj na forum oraz na forum konkurencyjnym?
Nie widzę problemu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Odcinek spoko, ale walka Gohana przewidywalna i bez polotu. Dostaliśmy chyba jasny przekaz, że to chyba nie będzie ostatnia saga skoro 4 wszechświaty nie wezmą udziału bo są silne, więc będzie jeszcze coś do opowiedzenia w tym uniwersum ; p

Mystic Gohan będzie, spokojnie, już był lekki przebłysk, ale to jeszcze nie ta moc stąd zmienił się tylko w SSJ.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Offtopic - Jaki jest sens pisania identycznych postów tutaj na forum oraz na forum konkurencyjnym?
Jestem leniwy. Mógł bym inaczej sformułować post, ale jesli mam dokładnie to samo do powiedzenia to zazwyczaj tak robię.

Przecież ci 'niektórzy' mają najzupełniej w świecie rację, ponieważ właśnie w co drugim odcinku, a może nawet (niestety) częściej, pojawiają się tragicznie narysowane i/lub zanimowane sceny. Sęk w tym, że w osławionym 5 odcinku było ich najwięcej.
Od sagi Zamasu jest o wiele lepiej. Nie twierdze, ze nie pojawiają się sceny rysowane źle, ale to nie jest ten sam off-model jaki prezentował 5 odcinek.
Co do tego odcinka to rysunki były wyjątkowo dobre, dlatego jestem zdziwiony takimi opiniami.

PS. Jeszcze jesli chodzi o 5 ep, to hejt na niego jest zasłużony, ale problemem ludzi jest to, ze robią screeny rysunków w ruchu (animacji). Nadal tak robią, a później się dziwią, ze jakas klatka jest paskudna. Przykład przemiana w SSJ3, a dokladniej chodzi mi o ten kadr - http://2.media.dorkly.cvcdn.com/33/58/c97e55 ... c14ae5.jpg
Ta przemiana wcale nie wyglada tak zle. Śmiem stwierdzić, że to najlepszy aspekt tego odcinka.

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio zmieniony przez Diamante: 01.03.2017, 1:41
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Odcinek lepszy niz się spodziewałem po Waszych wypowiedziach. Graficznie tez calkiem spoko. W zasadzie to Gohan powinien wygrać pojedynek, bo piesek pierwszy stracił przytomność. Patrząc na to, ze KROL chce zniszczyć słabe wszechświaty w zasadzie niezależnie czy turniej by sie odbył czy nie, raczej nie jest możliwe aby DBS uratowałyjl je.
Na plus scena z Krolem Światów i Beerusem, no i Whisem.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mnie zakończenie tej walki skojarzyło się z finałem pierwszego turnieju z DB, czyli Goku vs Jackie Chun. I tam, i tu Son powiedział podobną kwestię, po czym padł na ziemię z uśmiechem, nie wygrywając.

Mateusz napisał(a):
Krolem Światów
Bogiem. Kaio tutaj nie było

Katz napisał(a):
to chyba nie będzie ostatnia saga skoro 4 wszechświaty nie wezmą udziału bo są silne, więc będzie jeszcze coś do opowiedzenia w tym uniwersum
Zależy od przebiegu tej sagi. Albo to będzie normalny turniej, albo rozwinie się w coś poważniejszego. Jeśli to drugie, to zmieściliby się w jednej sadze, obejmując wątek innych wszechświatów. Nie wiemy też, czy ostatecznie nie wezmą udziału.

vegeta391 napisał(a):
Dziewiąty jest najsłabszy, Siódmy jest drugi od końca (pod względem siły mieszkających w nich ludzi).
Przecież tam nie było mowy o sile. "Level" to jednak pojęcie trochę nieprecyzyjne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Widać w ogóle zmianę konceptu walk. Na czoło wysuwa się proces analizowania przeciwnika, planowania obrony, ataku i informowanie widza o tym, co się dzieje. Walki w DBS przypominają teraz bardziej walki z Naruto, podczas gdy we wcześniejszych seriach były to raczej wymiany ciosów, które w końcu kończyły się czyimś zwycięstwem. Co sądzicie o tej zmianie?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
E tam, marudzicie na fabułę. Lawenda w sumie atakował podobnie do Frosta, a Gohan całkiem nieźle sobie z nim poradził. Gdyby nie chodziło o turniej, ale o obronę Ziemi, mielibyśmy gorzkie zwycięstwo (prawie jak w przypadku Cella), więc bylibyście zadowoleni
W zasadzie nie spodziewałem się remisu, ale bardzo fajnie że Gohan pomimo stanu krytycznego nie pozwolił sobie na przegraną. Mamy jedną wygraną, jeden remis... czyżby Goku miał przegrać?
Podejrzewam jednak, że wygra, ale przegrana bardziej by go zmotywowała i pewnie nieco przeraziła Vegetę.
Co do werdyktu, teoretycznie Gohan wygrał o włos, ale Arcykapłan jakoś nie trzyma się tu żadnych zasad. Nie wylicza tylko podlatuje kiedy chce i ogłasza werdykt. I tak nie ma to znaczenia, więc co za różnica

Zastanawiam się... skoro udział w turnieju wezmą wszystkie wszechświaty i wygra np. jeden z czterech bezpiecznych, to rozumiem że wyrok na pozostałych zostanie wykonany. A jak wygra jeden ze słabszych, to oszczędzą łącznie pięć czy sześć? To znaczy, nie oszukujmy się, na 99% wygra siódmy, więc czy bliźniaczy-szósty też zostanie oszczędzony?

Nowości od grupy DBmangi
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie widzę innej możliwości, niż Goku zyskawszy sobie sympatię Zeno namówi go na oszczędzenie reszty. To komediowy shounen, gdzie z założenia dzieją się rzeczy złe, okrutne i paskudne, lecz koniec końców wszystko kończy się dobrze, a cała seria ma optymistyczną wymowę.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Al Ed Upek napisał(a):
informowanie widza o tym, co się dzieje
W walkach turniejowych chyba zawsze tak było. Mnie te rozmowy widzów i walczących właśnie przypominają stare serie, przecież w nich też sporo gadali.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Tak, ale to były gadki w stylu "niesamowicie się rozwinął", "zrobił postępy", "jest piekielnie szybki". Tutaj zaś są w stylu "truciznę ma już w nerach, jeśli tak dalej pójdzie nie zdąży zrealizować taktyki".

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Al Ed Upek napisał(a):
Tak, ale to były gadki w stylu "niesamowicie się rozwinął", "zrobił postępy", "jest piekielnie szybki". Tutaj zaś są w stylu "truciznę ma już w nerach, jeśli tak dalej pójdzie nie zdąży zrealizować taktyki".
Chyba zapomniałeś np. o scenie, w której Goku chciał użyć Kamehamehy, ale zrezygnował. Wtedy też Boski Miszcz analizował dlaczego i tłumaczył to Kuririnowi.
Że nie wspomnę o różnych intrygach Jiaozi i Ten Shinhana, których rozmowy wręcz przerywały pojedynek.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Przypuszczam, że w przypadku walki w kolejnym odcinku, czyli Goku kontra Bergamo, takich rozmów i jakiejś taktyki będzie mniej, bo nie będzie o czym rozmawiać ani czego przemyśliwać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 080, 26.02.2017
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook