Forum Dragon Ball Nao

» Shingeki no Kyojin / Attack on Titan

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Pierwsza seria obejrzana. Wzięłam się za to anime tylko i wyłącznie z uwagi na jedną seiyuu - pomyślałam, że skoro wyszło z Evangelionem (choć Mariny Inoue raczej nie można porównywać z Megumi Ogatą), to może wyjdzie z i tym super hiper hiciorem, którego popularność przekracza granice histerii. (Zupełnie jak w swoim czasie Eva, przy czym to nawet się do Evy nie umywa).

Największym plusem tej opowieści jest to, że ani przez chwilę niczego nie upiększa. Pokazuje brutalność wojny, najgorsze upodlenie człowieka, największe brudy ludzkiej osobowości. Pokazuje błędne decyzje i ich opłakane skutki - bo życie nie składa się jedynie ze słusznych wyborów. Pokazuje cierpienie, którego - wydaje się - nigdy nie jest dosyć. Łatwo sobie wyobrazić, że prawdziwa wojna tak właśnie wygląda.

Od strony technicznej: animacja oczywiście świetna, ale kiepskiej raczej trudno się spodziewać w latach 2010' i w przypadku takiego hiciora. Osobiście jestem pod wrażeniem wspaniałego przedstawienia anatomii. Najbardziej jednak do gustu przypada mi ścieżka dźwiękowa - zatrudnienie Hiroyukiego Sawano, który jest kompozytorem muzyki do Sengoku Basara, było świetnym pomysłem.

Jeśli chodzi o minusy, to jest ich chyba więcej. Niezwykle schematyczne sylwetki bohaterów, którzy w dodatku momentami zachowują się zupełnie niekonsekwentnie. Eren jest po prostu nudny, a momentami strasznie denerwujący, i niczym nie zaskakuje - chyba tylko tym, że czasami autor próbuje z niego robić superznawcę ludzkich charakterów, podczas gdy przez większość opowieści gościu jest dość tępy i nie widzi lasu spoza drzew. Mikasa też jest nudna i przewidywalna, choć z innych powodów - mam wrażenie, że autor na siłę próbuje z niej zrobić superbohaterkę (piękna, zdolna, niebezpieczna, opanowana... i całkowicie niezgrabna w kwestiach emocjonalnych - najpewniej jako cecha dodająca uroku); cóż, nie wyszło. Levi to już w ogóle kwintesencja bycia cool, tyle że męska, do tego - jakże przewidywalnie - kurdupel (z kompleksami?) Największą sympatią darzę Armina (zresztą z nastawieniem na niego oglądałam - bo Marina Inoue) i myślę, że da się z niego sporo wyciągnąć (a według opinii znajomej, która jest na bieżąco z mangą, Armin to "jedna z niewielu postaci, które się w trakcie rozwoju historii nie psują" - może kiedyś ocenię).

Mam też problemy z cokolwiek "porwana" fabuła, która niektóre wątki eksponuje ponad miarę, a inne zupełnie pomija i zostawia bez jakichkolwiek wyjaśnień, jakby nie miały znaczenia, choć mają. Co mnie jednak wkurzało najbardziej, to górnolotne przemowy, bez których nie ostał się ani jeden odcinek: postacie średnio kilka razy na każdy epizod prowadzą filozoficzne dyskusje i częstują się nawzajem umoralniającymi gadkami, co moim zdaniem odbiera historii sporo prawdziwości: jakoś trudno mi sobie wyobrazić, by w rzeczywistości wojennej, na polu bitwy i w stanie śmiertelnego zagrożenia, ludzie nieustannie zastanawiali się nad sensem życia bądź własnych działań i próbowali samych siebie tudzież innych przekonać do takich, a nie innych, postaw. Gdyby połowę tego patosu zamienić na bardziej normalne i życiowe rozmowy, zdecydowanie lepiej by się to oglądało.

Zastanawia mnie też przesłanie: "Jeśli nie jesteś w stanie odrzucić wszystkiego, nic nie zdziałasz". Nie wiem, czy nazwać je wprost przestarzałym czy raczej powiedzieć, że jest to odwracanie trendów. Odrzucanie wszystkiego, by stać się silnym, miało jako idea swój złoty okres, później jednak mentalność (twórców, a przez to i odbiorców...?) ewoluowała i za prawdziwą siłę zaczęto uważać właśnie zatrzymanie tego, co o człowieku stanowi: więzi z innymi, miłości i innych pozytywnych uczuć. Autor Shingeki no kyojin to przekreśla... a z drugiej strony Jean pyta retorycznie w ostatnim odcinku: "Jeśli wygramy dzięki temu, że staliśmy się tacy jak oni, to czy naprawdę będzie to nasze zwycięstwo?" Zawsze można stawiać zdrowy rozsądek przeciw wartościom abstrakcyjnym - zawsze będą radykałowie, według których cel uświęca środki, tak samo jak zawsze będą ci, którzy wybiorą cnoty humanistyczne choćby za cenę życia.

Ogólnie oceniam serię na 7. Opowieść - głównie dzięki dość oryginalnym założeniom fabularnym - ma potencjał, który jednak nie został w pełni zrealizowany. Da się obejrzeć, bo wciąga, jednak ogłaszanie tego anime (i mangi) mianem rewolucyjnego, uważam za cokolwiek na wyrost. Sądzę, że dałoby się z tego zrobić prawdziwie epicką historię, gdyby tylko bardziej przyłożyć się do bohaterów - z drugiej jednak strony, być może prawdziwie epicka historia nie byłaby już tym, czym Shingeki no kyojin jest: brutalną opowieścią o wojnie i jej najgorszych stronach.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
To dobra informacja mam nadzieję, że uda się obejrzeć z dziewczyną

Obraz
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
https://www.youtube.com/watch?v=e8IthrzLP94

Trailer drugiego sezonu. Jak to dobrze, że twórcy nie eksperymentowali z animacją i praktycznie jest taka sama jak ta z 2013 roku.

Jakkolwiek jestem na bieżąco z mangą w której historia... właściwie dopiero się zaczyna , a miała według słów twórcy powoli zmierzać do końca. Dużo rzeczy było przewidywalnych od samego początku.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kurczę, to już za tydzień.

Tymczasem nowa zapowiedź:

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Bardzo długo im to zajęło.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Halfish Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 2.573
Posty: 68
Skąd: UK
Zacząłem ogladać SNK jestem w połowie sezonu i musze przyznać jak na początku nie lubiłem tych wstawek 3D i specyficznej kreski, tak teraz to uwielbiam i uważam że SNK jest niesamowicie udane. Muzyka wgniata w fotel. Animacja jest na wysokim poziomie. Historia świeża i pomysłowa. Nie mogę się doczekać 01.04.2017 !!

MOJA OPINIA!
https://www.youtube.com/watch?v=FODebwc23-Q

DB / OPM / SNK / FG
https://www.youtube.com/channel/UC5mhzN90b7ugdQPP1Z2zOmQ
Halfish Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 2.573
Posty: 68
Skąd: UK

DB / OPM / SNK / FG
https://www.youtube.com/channel/UC5mhzN90b7ugdQPP1Z2zOmQ
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Obejrzałem pierwszy odcinek drugiego sezonu. Fajnie, że z kopyta kontynuują bez zbędnych retrospekcji i od razu zaczynają kolejny wątek. Nie podszedł mi opening i ending mimo iż ten pierwszy także został nagrany przez Linked Horizon, nie wiem, może muszę przywyknąć ; p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Odcinek w porządku, opening OK. Musi trochę minąć zanim znów przyzwyczaję się do emocji i mimiki postaci.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Fajnie, że z kopyta kontynuują bez zbędnych retrospekcji
Przecież było szybkie streszczenie.

Opening moim zdaniem bardzo należyty. Wiadomo, że pierwszego żaden kolejny nie pobije. Sam odcinek w porządku, jako kontynuacja bez zastrzeżeń.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Przez te dwa lata zdążyłam zapomnieć, jak bardzo to anime ocieka patosem... -_-' Masakra. Poza tym druga seria jest całkiem okej. Na razie było mało Erena, a dużo innych (ciekawszych) postaci. Podoba mi się Sasha. Podobają mi się Ymir i Krista. I bardzo podoba mi się Hange. Generalnie po czterech odcinkach mogę stwierdzić, że ogląda się przyjemnie (kiedy przymknąć ucho na "głębokie przemowy").

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Patosu jest dużo, ale to już taki urok tej serii i głównego bohatera

Jeśli dobrze pamiętam, to w picture dramie trochę się z tego śmieją.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ktoś się orientuje czy za tak długim czasem oczekiwania stoi tylko chęć przeciągnięcia fanów i finansowego wykorzystania czasu ich oczekiwania na jakieś gaideny, speciale, licecjonowane gadżety, czy jakieś przyczyny obiektywnie uniemożliwiające szybszą produkcję?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wiadomo, że główna przyczyna to wciąż wychodząca manga. Nie wiem, jak jest daleko, ale nawet gdyby teraz zrobili więcej odcinków, to później przerwa byłaby dwukrotnie dłuższa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Manga do pięt nie dorównuje anime i z tego co pamiętam w anime i tak jest sporo zmian.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zmiany są raczej co najwyżej kosmetyczne. Nie wiem, czemu manga miałaby nie dorównywać anime, skoro wiele się nie różni. Po prostu anime jest dobre, a manga jest mangą.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » Shingeki no Kyojin / Attack on Titan
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook