Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» DB Super odcinek 092, 28.05.2017

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do dziewięćdziesiątego drugiego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 28.05.2017 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.719
Posty: 373
Uwielbiam te sceny z innych wszechświatów. Mogliby zrobić całe odcinki o danych wszechświatach.
Maniek123404 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Maniek123404
Wiek: 37
Dni na forum: 2.809
Posty: 60
Coś mam wrażenie, że "skryta" Sayianka będzie poważnym wyzwaniem dla naszych bohaterów. Cabba w hierarchii spadnie a Hit być może będzie miał kogoś w swoim wszechświecie, mogącego nawiązać z nim walkę w wyścigu o tytuł najsilniejszego.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.371
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Odcinek niezadowalający, wprowadza nieco zamieszania. Nikt nie miał się dowiedzieć o prawdziwym rezultacie Turnieju Mocy, a tu przylatuje Kuririn i nagle wielkie zdziwienie, że Goku wcisnął kit że nagrodą jest kasa. Gohan, Piccolo, wtf ja się pytam?
Oczywiście, wiadomo było że prędzej czy później wszyscy dowiedzą się prawdy, dlatego liczyłem na jakąś lepszą, dramatyczną scenę. Mogli nawet wykorzystać gag sprzed kilku odcinków gdzie Bulma wrzeszczała na Beerusa za to, że nie powstrzymał Goku. Kolejny minus dla scenarzystów.
I jeszcze ten śpiący Buu... Na miejscu Beerusa faktycznie bym mu wklepał.
Jedyne warte uwagi były sceny z innych wszechświatów oraz zapowiedź następnego odcinka.
Ciekawe czego zażąda sobie Freezer jako rekompensatę za udział w Turnieju.

Grupa Mirai
timmy
Wojownik
Wojownik
timmy
Dni na forum: 4.408
Posty: 33
Lipa, lipa i jeszcze raz lipa do tego niszczą przemianę w SSJ, wszyscy pamietamy ile potu i krwi musieli przelać Goku, Vegeta, Gohan..., a tu koncentracja energii na plecach? Do dopelnienia sceny brakowalo jeszcze bąka ^^ To kpina niczym wczorajsza wygrana Jurasa na KSW a Bubu mogliby obudzic w trymiga, wystarczyloby przeniesc go do wymiaru gdzie leci szybciej czas -tak wiem, Vegeta znow zniszczyl komnate ducha i czasu, ale jest jescze inny wymiar w ktory Goku i Vegete wyslal Whis podczas treningu.

PS. Sory za brak znakow ale na komorce nieche mi sie klikac
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Yasiek napisał(a):
Nikt nie miał się dowiedzieć o prawdziwym rezultacie Turnieju Mocy, a tu przylatuje Kuririn i nagle wielkie zdziwienie, że Goku wcisnął kit że nagrodą jest kasa. Gohan, Piccolo, wtf ja się pytam?
Ale nie musiał od razu posuwać się do kłamstwa. Już było przykro patrzeć, jak wkręcał w te 10 milinów każdego kolejnego, jakby sam myślał, że to prawda.

Yasiek napisał(a):
Ciekawe czego zażąda sobie Freezer jako rekompensatę za udział w Turnieju.
Raczej nie będzie miał okazji. Życzenie prawdopodobnie będzie tylko jedno, a Freeza po wszystkim pewnie i tak trafi z powrotem do piekła, nawet jeśli obiecają mu inaczej. Raczej do Wojowników Z nie dołączy, czego niektórzy sobie życzyli podczas jego pierwszego powrotu w tej serii.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.371
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Shounen napisał(a):
Raczej nie będzie miał okazji. Życzenie prawdopodobnie będzie tylko jedno, a Freeza po wszystkim pewnie i tak trafi z powrotem do piekła, nawet jeśli obiecają mu inaczej. Raczej do Wojowników Z nie dołączy, czego niektórzy sobie życzyli podczas jego pierwszego powrotu w tej serii.
Niekoniecznie chodziło mi o życzenie do smoczych kul, ale skoro już o nich wspomniałeś to przecież są też ziemskie smocze kule. Skłaniałbym się ku opcji, że Freeza nie trafi z powrotem do tego samego piekła tylko innego, a do tego chyba nie potrzeba kul, w końcu Goku ma wtyki u wszechmogącego, króla Enmy, itd.
No a prawdopodobnie będzie chciał wskrzeszenia, bo co innego mógłby chcieć.

Grupa Mirai
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Fakt, źle odczytałem to pytanie. On życzyć mógłby sobie wiele, ale w grę pewnie wchodziłoby jedynie wskrzeszenie lub nawet zmiana piekła na lżejsze. Jest jeszcze reinkarnacja, ale ta by go raczej nie zadowoliła.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.717
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Wskrzeszenie? Co by to dało? Goku tak czy siak by go pokonał, a jak nie Goku to z pewnością Beerus nie pozwoliłby Freezie na niszczenie wszechświata i Ziemi gdzie Beerus może sobie pojeść do woli.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.196
Posty: 291
Za to, że Buu nie wystąpi bo zaś śpi, jak dla mnie twórcy mają minus, mogliby wymyślić inny powód

Wiem, że Paikuhan to postać fillerowa, ale wolałbym jego zobaczyć niż ponownie Freeze

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.434
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Panowie i panie;) Freeza to najwiekszy lajdak w naszym wszechswiecie i na dodatek badzo dumny.Myslicie ze zadowoli go zamiana piekla na mniej uciazliwe?On zazyczy sobie bardziej wyrachowanej zaplaty za udzial w tym turnieju, opcja zniszczenia wszechswiata w wyniku przegranej naszej ekipy wcale go nie przerazi poniewaz i tak juz nie zyje i ewntualne wymazanie piekla z reszta wszechswiata bylo by bardziej nagroda niz kara dla niego, Ja uwazam ze Freeza zgodzi sie na turniej pod warunkiem ze Goku trafi do piekla zamiast niego

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Dominek
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 2.550
Ostrzeżenia: 2
Posty: 33
Dla Furizy zdecydowanie najlepsza opcją jest zniknięcie wszechświata, no chyba że by się chciał nawrócić i byłby dobry, bo jako zły nie ma szans na cokolwiek.
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.783
Posty: 105
Goku nigdy nie klamal bo jest do bry tak to by nie latal na Kinto. Wiec juz cos jest nie tak sokoro ich oklamal. Gorsze jest to, ze turnej jest dzieki Goku tez im tego nie powiedzial. Druzyna moze sie zmienic zaskoczenie skoro w openingu jest pokazana 10. To nadaje ton niepewnosci i wszystko moze sie jednak zmienic dodatkowe urozmaicenie. Zrobic mozna nawet parszywa 10 zaczynajac od freeza jestem za . Co do naszych sajanow wydawalo sie ze sa zdolni i tak moze jest lecz wystarczy popwtrzec na Trunksa oraz Goten ze SJ nie jest niczym trudnym. Jak to sie ma do reszty? Pewnie tak samo jak ten odcinek masz SJ w minute taka rasa. Dziwniejsze ze GoHam w podstawowej jest mocniejszy i teraz badz tu madry i pukladaj to logiczna calosc . Moim zdaniem powinni zlikwidowac wszystkie te transformacje. Vegeta narysowany tragicznie twarz mu sie rozciagnela na boki omg w dodatku nie byl zarozumialy wiec nic wielkiego nie osiagnol bo w innym przypadku sam by startowal w turnieju. Freeza powinien zarzadac treningu aby moc pokonac Goku szach mat.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Podobała mi się ta jakby autoironia twórców zawarta w słowach Beerusa, który wytyka bohaterom, że wszechświat taki duży, a oni wzięli wszystkich wojowników z jednej planety.

Poza tym ciekawie zapowiada się trzeci wszechświat, w którym mieszkają chyba same roboty?

Kemot81 napisał(a):
Freeza powinien zarzadac treningu aby moc pokonac Goku szach mat.
Po co ma go żądać? Puścić go samopas, potrenuje kolejne 4 miesiące i ponownie pokona Goku. Dlatego teoretycznie powinno mu wystarczyć samo wskrzeszenie i oczywiście nietykalność.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
timmy napisał(a):
Lipa, lipa i jeszcze raz lipa do tego niszczą przemianę w SSJ, wszyscy pamietamy ile potu i krwi musieli przelać Goku, Vegeta, Gohan..., a tu koncentracja energii na plecach? Do dopelnienia sceny brakowalo jeszcze bąka ^^
Dla mnie spoko, że wyjaśnili jak on działa. Przecież nikt chyba nie myślał, że oni non stop się wpieniali, żeby się przemienić. Lipa trochę, że tak szybko, no ale sam Cabba to zauważył. Oni sa jak Saiyanie z 7 jedni silniejsi, a inni słabsi.

Patrząc po aureoli Freezy, to pewnie postawią mu ultimatum czyli przywrócą mu życie, jak w ciągu doby pomoże na tyle, że siódmy wszechświat wygra. I tutaj pewnie będzie zonk, bo turniej będzie trwał dłużej albo czas będzie mierzony inaczej i Freeza wróci z powrotem do piekła. Innej możliwości nie widzę, no bo co? Będzie od teraz członkiem drużyny Z?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
timmy
Wojownik
Wojownik
timmy
Dni na forum: 4.408
Posty: 33
Katz napisał(a):
Dla mnie spoko, że wyjaśnili jak on działa. Przecież nikt chyba nie myślał, że oni non stop się wpieniali, żeby się przemienić. Lipa trochę, że tak szybko, no ale sam Cabba to zauważył. Oni sa jak Saiyanie z 7 jedni silniejsi, a inni słabsi.
No niestety, ale dla mnie to kolejny z miliona niewypałów w tej serii...
Wiele razy już było to objaśnianie na jakiej zasadzie dochodzi do przemiany i było to idealnie obrazowane bo praktycznie każdą pierwszą, zaznaczam pierwszą przemianę poprzedzało ogromne cierpienie (kolejne już tego nie wymagały) jak poniżej na gifach:

Goku:

Obraz

Vegety:

Obraz

Gohana:

Obraz

Obraz

Czy Trunska:

Obraz

U młodziaków (Gotena, Trunksa) może nie tyle cierpienie, co złość, ale to również było przedstawione w anime, jak dobrze pamiętam, ale nie chce mi się już tego szukać.

Nawet przemiana Cabby, choć mocno odbiegająca od Z i uproszczona do granic możliwości, wymagała złości.

A w DBS, pseudo Saiyanie, cherlaki wyjęte rodem z innego anime, przemieniają się bo ich coś w krzyżu swędzi.... serio? c'mon...

A najbardziej właśnie frustrujący jest fakt, że każdemu wystarczą "dwie godziny", żeby dostać takiego kopa, jakiego przez ponad 400 odcinków (30-40 lat) DB i DBZ nikt nie dostał .
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.717
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
timmy napisał(a):
A w DBS, pseudo Saiyanie, cherlaki wyjęte rodem z innego anime, przemieniają się bo ich coś w krzyżu swędzi.... serio? c'mon...
Pragnę zauważyć, że to Saiyanie Z INNEGO WSZECHŚWIATA, który niby jest bliźniaczy ale pod wieloma względami różni się od siódmego! Więc porównywanie siły, możliwości, transformacji Saiyan z dwóch wszechświatów jest nieco nie na miejscu.
timmy
Wojownik
Wojownik
timmy
Dni na forum: 4.408
Posty: 33
Łukasz napisał(a):
Pragnę zauważyć, że to Saiyanie Z INNEGO WSZECHŚWIATA, który niby jest bliźniaczy ale pod wieloma względami różni się od siódmego! Więc porównywanie siły, możliwości, transformacji Saiyan z dwóch wszechświatów jest nieco nie na miejscu.
Wiedziałem, że ktoś do tego uderzy, to prawda inny wszechświat, inni Saiyanie, nawet ogonów nie mają to wszystko fakty, ale to wciąż są Saiyanie, nawet takie "mutanty", Saiyanie tylko w połowie, jak Gohan, Goten czy Trunks potrzebowali tego cierpienia do przemiany, chociaż tu nie tylko i wyłącznie o to chodzi, niech ich swędzi w krzyżu , mogą nawet przy tym bąki puszczać z wysiłku, ale niech to potrwa miesiąc, dwa, rok, a nie 5 minut nauki jak Trunks Mafubę z filmiku... mam wrażenie, że ta seria powstała tylko i wyłącznie dla kasy... a szkoda.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.130
Plusy: 12
Posty: 663
Tak, uproszczenia, wiadomo... Ale i w DBZ to się już działo. Mali Goten i Trunks też szybko zdobyli SSJ i to bez żadnego problemu, wielkiego stresu itd.
https://www.youtube.com/watch?v=9RxqgpvyR4g (od 2:13; najlepiej wyłączyć dźwięk, bo dubbingu nie da się słuchać).
https://www.youtube.com/watch?v=x_cmZyYHMTk
Widać, że to jedna z dróg, ale nie jedyna.
Poza tym wielokrotnie było wspominane, że aby przemienić się ponownie, wystarczy zapamiętać ten stan w jakim się zmieniało. To właśnie zrobił Cabba.
Prawdopodobnie każdy Saiyanin mógłby się tak przemienić, ale że większość wybito, to mieliśmy kilka przypadków i na nich bazujemy.
timmy
Wojownik
Wojownik
timmy
Dni na forum: 4.408
Posty: 33
Mi tu chodzi jedynie o te "pierwsze razy", a że z kolejnymi przemianami nie ma większego problemu to wiem, dlatego nie mogę się z tym zgodzić, co prawda Trunks i Goten to dziwne przypadki, ale złość u dzieci z byle powodu potrafi być tak wielka jak u dorosłego (czasami gorsza, wręcz histeryczna) - każdy z nas był dzieckiem i powinien pamiętać jaka złość może ogarnąć dziecko nawet za pierdołę (no chyba, że tylko ja się wściekałem za byle gówno ), Goten się wkurzył i jakoś poszło (może nie była to rozpacz, ale wielka złość na pewno), a jak dokonał tego Trunks za pierwszym razem nie wiemy, bo to co zostało pokazane na sali treningowej to nie był "pierwszy raz" dla niego tylko dla nas, widzów.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 092, 28.05.2017
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook