Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 055, 21.08.2016

Strony:   1, 2
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
warszawa12332167 napisał(a):
dziś nie miało coś wyjść ? widze chyba nowości, animacje ladne. Na końcu 55 odcinka coś pisali że wyjdzie 27 sierpnia:
Edycja specjalna Fukkatsu no "F". Nie wiedzieliśmy, co dokładnie w niej będzie, bo zapowiedzi były niejasne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.130
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Jestem dopiero po obejrzeniu 55 odcinka (czekałem na napisy od Grupy Mirai, tak też zrobię i w przypadku 56) i naszła mnie jedna, interesująca myśl. Od kiedy pojawił się Black, zastanawiało mnie, dlaczego Beerus z przyszłości nie zrobił z nim porządku? W końcu na dużą skalę niszczył planety, wchodził mu w paradę, a do tego ma boskie korzenie, prawda?

W 55 epizodzie dostajemy jednak ciekawą informację: zabójstwo Boga Światów oznacza automatyczny zgon Boga Zniszczenia. Teoretycznie Black mógłby więc bez problemu zlikwidować Kaioshina z 7. wszechświata, pozbywając się Beerusa. Naciągane? Może, ale coś czuję, że ten szczegół podano nieprzypadkowo.

Co do Zamasu - gość ma potencjał na bycie najlepszym złym w historii całej mangi i anime DB. Tak jak pisał Kenji Harima, nareszcie dostajemy kogoś, kto nie tyle niszczy dla samego niszczenia lub po prostu - sprawdzenia siły. Niby Freezer krążył w podobnych sferach, ale ten był po prostu głupcem, idiotą i nerwusem, co udowodnił kilkukrotnie.

Zamasu zaś ma jakąś głębszą motywację, cel, coś nim kieruje - coś poza siłą czy wspomnianą chęcią niszczenia dla samego niszczenia.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022
Piotrek66 napisał(a):
W 55 epizodzie dostajemy jednak ciekawą informację: zabójstwo Boga Światów oznacza automatyczny zgon Boga Zniszczenia. Teoretycznie Black mógłby więc bez problemu zlikwidować Kaioshina z 7. wszechświata, pozbywając się Beerusa. Naciągane? Może, ale coś czuję, że ten szczegół podano nieprzypadkowo.
Patrz!, a mnie to umknęło. Dobre myślenie.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.130
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Vegeta391 - ja bym zwrócił uwagę na jeszcze jeden moment. Czy tylko ja widząc, jak Zeno obdarowuje Goku guziczkiem wzywającym "Wszechściusia", oczami wyobraźni ujrzałem scenę, gdy przegrywąjacy ze swoim alter ego Son - w mocno krytycznej sytuacji - wzywa Króla?

Pomyślcie: Zeno dotknięciem ręki eliminuje Blacka. Toż to byłoby piękne, choć podejrzewam, że niektórzy mogliby psioczyć, bo chcieliby ujrzeć tradycyjne rozstrzygnięcie. W DB byłoby to coś jednak bardzo świeżego.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Goku tak bezpośrednio wzywający pomoc? Absolutnie się nie zgadzam. Przecież on w tej serii jeszcze praktycznie z nikim nie wygrał, a bohaterowie ciągle muszą polegać na łasce Beerusa, Whisa czy Hita.

Zresztą mam nadzieję, że kluczowym przeciwnikiem będzie sam Zamasu, a Black to tylko wstęp.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022
Piotrek66 napisał(a):
oczami wyobraźni ujrzałem scenę, gdy przegrywąjacy ze swoim alter ego Son - w mocno krytycznej sytuacji - wzywa Króla?
Przypuszczam, że tak właśnie będzie. Też miałem podobną projekcję, oby prekognicyjną. Myślę sobie nawet, że Vegeta i Trunks mogą zginąć, przez co Gokūś postanowi wyjąć z rękawa ostatniego asa.



Shounen napisał(a):
Przecież on w tej serii jeszcze praktycznie z nikim nie wygrał, a bohaterowie ciągle muszą polegać na łasce Beerusa, Whisa czy Hita.
Ja bym nie eliminował takiego scenariusza.
Jeżeli „tłumaczenie” mangi na angielski nie kłamie, to w najnowszym rozdziale wyraźnie Gokūlek proponował Beerusowi wspólną podróż do przyszłości, z czego ten ostatni zrezygnował. Stąd płynie nauka, że Gokū nie chodzi o wygrywanie, nie boi się, że go ktoś wyręczy, jego celem jest po prostu „zmierzyć się”, sprawdzić własne siły i stanąć do pojedynku. On doskonale zdaje sobie sprawę, że w otoczeniu Wszechkróla są same krzepkie mordy pokroju Arcykapłana (大神官), teraz wie, gdzie monarcha mieszka oraz jest jego przyjacielem, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by się tam przeteleportował i pobawił się w sparring. Fakt, że Son Gokū może to umykać i może nie dodawać dwóch do dwóch, ale to już inna para kaloszy.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.130
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Teoretycznie problemem mogłaby być kwestia podróży w czasie, które są poważną zbrodnią. Tutaj jednak mogłoby się okazać, że Zeno okazałby łaskę - w końcu Goku to jego "psiapsia", nie? Plus: działania Trunksa ocaliły Sona, dzięki czemu "Wszechściuś" mógł go później spotkać. Same pozytywy!

vegeta391 napisał(a):
Stąd płynie nauka, że Gokū nie chodzi o wygrywanie, nie boi się, że go ktoś wyręczy, jego celem jest po prostu „zmierzyć się”, sprawdzić własne siły i stanąć do pojedynku.
Właśnie. Jakby się tak zastanowić, na przestrzeni mangi i anime nie byłoby sytuacji, w której Goku przedkładałby walkę nad bezpieczeństwo świata i/lub wszechświata. Może inaczej - chciał uratować wszystkich, ale dopiero po uczciwej walce. Tak się akurat składało, że większość pojedynków kończyła się jego wygraną. Podejrzewam jednak, że gdyby okazał się słabszy od przeciwnika i był na straconej pozycji, a pojawiłaby się jakaś alternatywa, która pozwoliłaby pozbyć się oponenta, skorzystałby z niej. Dotąd to jednak on zazwyczaj okazywał się tym najsilniejszym. W DBS mamy zaś już co najmniej kilku osobników przewyższających Sona siłą.

Zresztą, podobną sytuację, w której Goku korzysta z alternatywy, mieliśmy już podczas Cell Game. Ku zaskoczeniu wszystkich (i wówczas także fanów) zrezygnował, oddał walkę, ponieważ uznał, że na tamten moment nie jest w stanie pokonać Cella. Wystawił za to do starcia Gohana, który - w opinii Goku - był jedynym mogącym stawić czoła przeciwnikowi.

Inna sprawa, że istnieje jeszcze drugi scenariusz - jeżeli Black to rzeczywiście Zamasu, Zeno może zostać wezwany już po pokonaniu "czarnego", by ten go osądził i należycie ukarał.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022
Wciąż pozostaje zagadką, czy mamy dwóch Zamasu i czy mamy dwóch Zen'ō. Wyobrażacie sobie, jakby się to zagmatwało, gdyby obecność Zen'ō z teraźniejszości poczuł Zen'ō z przyszłości? Dwaj by się spotkali i zostali psiaciółmi. How adorable.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.130
Posty: 44
Skąd: Końskowola
vegeta391 napisał(a):
Wciąż pozostaje zagadką, czy mamy dwóch Zamasu i czy mamy dwóch Zen'ō. Wyobrażacie sobie, jakby się to zagmatwało, gdyby obecność Zen'ō z teraźniejszości poczuł Zen'ō z przyszłości? Dwaj by się spotkali i zostali psiaciółmi. How adorable.
Myślę, że o ile Bogowie są powiązani z czasem, o tyle "Wszechćsiuś" i jego gwardia, z arcykapłanem na czele, są ponad nim. W końcu nie bez kozery jest Królem Wszechrzeczy - zakładam, ze także czasu.
shinohito
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.513
Posty: 4
Super odcinek
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 055, 21.08.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook