Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 097, 02.07.2017

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do dziewięćdziesiątego siódmego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 02.07.2017 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Odcinek niczego sobie, ale szalu nie ma. Nowy ending na plus, przyjemny dla ucha. Tak jak było wpsomniane, Freezer dodany do openingu. Na razie odpadło dwoje zawodników. Pozostało 76, jeśli dobrze liczę.

Obraz.

Największy minus odcinka? Mało Freezera.


Jakby kto był zainteresowany, tu wrzuciłem ending.
Cały odcinek już w sieci: onlajn1, onlajn2. Jakość gorsza niż live.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Moim zdaniem odcinek wyborny - nie spodziewałem się, że tak dobrze wyjdzie. Czuć tę ki wylewającą się z ekranu. Najwięcej powalczył chyba Basil. Widać, że twórcom się nie śpieszy z akcją, więc można oczekiwać, że turniej szybko się nie skończy, a każda ważniejsza postać dostanie swoje pięć minut.

Ending raczej nuda.

W creditsach wypisali aż pięć pełnych stron aktorów, którzy mieli głos w odcinku xD

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
W creditsach wypisali aż pięć pełnych stron aktorów, którzy mieli głos w odcinku
To dobrze o Toei Animation świadczy. W poprzednich odcinkach kilka postaci drugoplanowych było granych przez aktorów z głównej obsady bądź takich, którzy obecnie mówią inne postacie drugoplanowe, np. Unshō Ishizuka (Satan) dubbinguje generała Pride Trooperów, a pod Campāriego i Dyspo głos podkłada Brolly (Bin Shimada). Jeszcze ktoś mi się tam powtórzył, ale nie chce mi się szperać.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Odcinek słaby z oszczedną animacja. Najbardziej kulo w oczy kiedy wykorzystywali animacje z poprzednich odcinków. Np, kiedy Goku walczyl ze slim Buu. Ta sama animacja kiedy odbijał pociski ki - https://sakugabooru.com/data/769905448608f33 ... 35db5f.mp4

Albo kiedy Vegeta walczyl powtorzyli 2 razy tę samą scenę eh.
Pewnie bym znalazl więcej tego typu oszczędnej animacji ale mi się nie chce.

W podglądzie następnego odcinka kiedy Goku walczy z Bergamo dosłownie ta sama sekwnecja kiedy po raz pierwszy się ze sobą mierzyli w odcinkach pokazowych. Oszczędność pełną gębą.

PS. Goku juz w następnym odcinku osiągnie nową forme?
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.728
Posty: 373
Po raz pierwszy od dawna odcinka nie oglądałem o 2 w nocy... Odcinek bardzo przyjemny, jednak za bardzo chaotyczny. Im mniej uczestników tym lepiej chyba. Bardzo podobał mi się motyw z tym motylkiem spadającym. Odciąganie walki Songo i Jirena takie sztuczne trochę. Zenki z KamiPadami bardzo mnie rozśmieszyły.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
To dobrze o Toei Animation świadczy. W poprzednich odcinkach kilka postaci drugoplanowych było granych przez aktorów z głównej obsady bądź takich, którzy obecnie mówią inne postacie drugoplanowe
Ale to norma. Gdyby każda postać miała mieć własnego seiyu, to by się zasoby skończyły. Oczywiście w krótkich anime to mniej zauważalne, bo jest mniej postaci, ale jednak obecne. Toei jak Toei, te pięć stron creditsów to nie oznaka, że zmienili politykę (w poprzednim były cztery strony, a norma to maks. trzy), a jedynie fakt, że w tym odcinku było widać na tyle dużo ważnych postaci, że inaczej nie wypadało.

Diamante napisał(a):
PS. Goku juz w następnym odcinku osiągnie nową forme?
Nie ma takiej opcji. Pokaże ją dopiero podczas walki z Jirenem, a do tego czasu powinien jeszcze przejść m.in. trudną walkę z Toppo, a mam nadzieję, że w międzyczasie powalczy też jeszcze z kimś nowym, choć to mało prawdopodobne, bo jeszcze inni z drużyny muszą się zaprezentować. Freeza to chyba będzie czarny koń turnieju. Na początku wszyscy psioczyli, ale wyobrażacie sobie teraz ten turniej bez niego?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Maniek123404 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Maniek123404
Wiek: 37
Dni na forum: 2.819
Posty: 60
Slaby odcinek, moze dlatego ze duze oczykiwania byly, ale wszystko musi sie rozwinac z odcinka na odcinek. Mam nadzieje ze kazdy z siodmego swiata pokaze moc swoja w pelni i nie wyleci z maty przeZ glupote.
Troszczę pokazali Kale uch...
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Shounen
To czym jest ta dziwna emanująca poświata na jego ciele? Nie przypominam sobie zeby wczesniej uzył takiej techniki.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Bariera, żeby Bergamo nie absorbował jego mocy.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Endzik
Bariera, żeby Bergamo nie absorbował jego mocy.
Chyba, że tak. Wtedy ok.

Co do odcinka to na serio nie mogę traktować go poważnie widząc te kwiatki
- https://media.giphy.com/media/xUA7b5SzE3DHxrY5ZS/giphy.gif
Teraz kazdy odcinek będzie tak wyglądał? Wolałbym nawet animacje na poziomie 5 epka, byle by było coś nowego, niz widzieć tak ohydne wykorzystywanie ponownie tej samej animacji.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Diamante: 02.07.2017, 22:17
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Chyba jednak lepsze to powtarzanie ujęć (norma w starym DB) niż krzywe gęby, na które przymknąć oka nie sposób.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie mam takiej pamięci do poprzednich odcinków. Osobiście bardziej przeszkadzał mi Vegeta boksujący cały odcinek jakieś niebieskie cielsko. Tę scenę powtórzono raptem raz, ale wystarczyło, żeby zwrócić uwagę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.380
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Oj w DBZ też to było. Nie pamiętacie już co się działo na Namek? Te same sceny w różnych odcinkach wybuchających wulkanów Przynajmniej retrospektyw nie ma tego typu gdzie cały odcinek to był zlepek poprzednich odcinków.

Grupa Mirai
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
jakieś niebieskie cielsko
Hm, jako że była późna noc, podczas pierwszego zastanawiałem się, czy to ja „toto” przegapiłem, czy po prostu w całości nie pokazali. Dosyć głupawy zabieg.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Od samego początku niesamowicie mnie denerwuje kaioshin 9 wszechświata.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Yasiek napisał(a):
Oj w DBZ też to było. Nie pamiętacie już co się działo na Namek? Te same sceny w różnych odcinkach wybuchających wulkanów Przynajmniej retrospektyw nie ma tego typu gdzie cały odcinek to był zlepek poprzednich odcinków.
Bo wykorzystywać ponownie tą samą animacje trzeba umieć. W tym i prawdopodobnie nastepnym odcinku przesadzili. Oglądajac nowy odcinek oczekuje czegoś nowego a nie recyklingu z poprzednich.

https://youtu.be/GPPTioEhsh0?t=27

Miejmy nadzieje, ze ten Battle Royale to nie jest głowny wątek tej sagi, bo jesli kazdy odcinek teraz ma tak wyglądać, to troche słabo. W endingu widzimy team Z, na jakies planecie (na ziemi?) Może to jakas zapowiedz?
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Odcinek zlepek walk szkoda ze migawkowych. Silniejsi walcza osobno szkoda bo moga odpasc szybko jak Goku o malo co. W sumie wygrac powinien zespol a nie najsilniejszy. W epickich walkach zawsze druzyna wygrywala. Mam nadzieje ze leszcze szybko odpadna i zaczna sie pelne walki. Jiren tak przestoi caly turniej sa duze oczekiwania co do turnieju ale chyba powoli akcja sie rozwinie i bedzie ciekawiej.
genialny_zolw Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 35
Dni na forum: 3.063
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 46
Skąd: Lodz
Ten odcinek wyglądał jakby ludziom z Japonii brakło pomysłów jak ma wyglądać ten turniej. Takiego chaosu dawno nie widziałem.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 097, 02.07.2017
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook