Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 098, 09.07.2017

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do dziewięćdziesiątego ósmego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 09.07.2017 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Mogło być znacznie lepiej, odcinek bardzo średni według mnie. Zbyt przeciągany. Rozumiem, że tak miało być i muszą wydłużać, ale spokojnie całość mogli zmieścić w pierwszej połowie.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
"zawsze mogło być lepiej", najgorzej nie było

Co mnie rozwaliło, to ten stworek co uciekł przed Freezą i zakończył walkę na turnieju

PLUS ZA unicestwienie wszechświata

Myślałem, że anioły typu Whis, też znikną, a tamten z 9 wszechświata został...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Było wyraźnie powiedziane, że anioły przetrwają.

Swoją drogę, reakcja anioła na zniszczenie jego wszechświata była dość złowieszcza.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
To gdzieś mi to umknęło z tymi aniołami

W takim razie, jeśli wszechświaty zostaną zniszczone, zostaną te 4 wszechświaty które nie biorą udziału w turnieju, plus zostanie Zeno, wygrany wszechświat, a także Anioły (tylko co one wtedy będą robić - bo do tej pory zajmowały się wszechświatem konkretnym, a tak to co...)?

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Endzik napisał(a):
Było wyraźnie powiedziane, że anioły przetrwają.
I to co najmniej dwa razy.

Mało przekonujące to wymazanie wszechświata w mojej opinii. Nie byłbym pewien, czy faktycznie tak się stało.

PoProstuMateusz napisał(a):
Mogło być znacznie lepiej
To prawda. Walki mało atrakcyjne, z podkładem muzycznym też dość nijako, a dramatyzm gdzieś uleciał.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Niestety niezbyt ciekawym odcinek... Goku pewnie chce oszczędzać energię, ale nie wiem czy nie wyjdzie na tym gorzej, bo parę razy już dostał w brzuchów. Mały krwotok wewnętrzny i po turnieju xD

Rozumiem, że Goku i Vegeta nauczyli się neutralizować technikę tego psa i to żaden nowy poziom?

Obraz
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Mateusz napisał(a):
Rozumiem, że Goku i Vegeta nauczyli się neutralizować technikę tego psa i to żaden nowy poziom?
Tak, technika bariery, taka (albo podobna) jakiej użył Vegetto gdy został wchłonięty podczas walki z Buu.

Mi tam jakoś nie przeszkadza tempo walki, podobne jak w DBZ. Ale faktycznie, odcinek średni moim zdaniem. Na plus pozbycie się w końcu tego irytującego wszechświata, ale wiadomo że specjalnie takim go stworzyli.
Ten anioł też właśnie taki trochę upiorny, cieszy się cholera wie z czego. Czy z tego że żyje czy z tego że zniszczyli jego wszechświat i w końcu ma spokój No i sam Arcykapłan też znowu podejrzany taki, może się później okazać, że cały czas manipuluje tylko Królami Wszystkiego. Cóż, czekam na wątek z Zaramą, oby się taki pojawił.

Grupa Mirai
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
I to co najmniej dwa razy.
Było, było. Beerus się ciągle wściekał (Champa też), bo Whis (no i Vados) nic sobie z tego turnieju nie robią, bo przeżyją.



Yasiek napisał(a):
Ten anioł też właśnie taki trochę upiorny, cieszy się cholera wie z czego. Czy z tego że żyje czy z tego że zniszczyli jego wszechświat i w końcu ma spokój
Albo z tego, że wcale go nie zniszczyli, tylko wszystko, co było Dziewiątym Wszechświatem, Zen'ō przeniósł do innego Munokaia (無の界), do którego tylko on, Anioły i Daishinkan mają dostęp. Daishinkan mógł przykazać Aniołom, by niczego nikomu nie mówiły o losie „znikniętych”.


Yasiek napisał(a):
No i sam Arcykapłan też znowu podejrzany taki, może się później okazać, że cały czas manipuluje tylko Królami Wszystkiego.
Najbardziej mi się podobała kwestia:
デンジャーズトライアングル。。。ダサさがとっても癖になりそうな名前ですね。

czyli:
Dendżeros Trajangul… Zdaje się, że zwyczaj nadawania chałowatych nazw [na dobre] wszedł im w nawyk.

Kwestia trochę nieteges, nie sądzicie? I tam mina… Moim zdaniem trochę toto nie przystoi komuś na takim stanowisku, do tego posługującemu się na co dzień językiem honoryfikatywnym.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Zrąbali, bo mogli nazwać to Bergamo Triangle (Trójkąt Bergamudzki) xD

Grupa Mirai
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Kwestia trochę nieteges, nie sądzicie? I tam mina… Moim zdaniem trochę toto nie przystoi komuś na takim stanowisku, do tego posługującemu się na co dzień językiem honoryfikatywnym.
Wyszła słoma z butów

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Odcienkdo dobry skupiony na naszych bohaterach. Walki troche malo ale jak to w DB trzeba duzo tlumaczyc i atmosfere potegowac byl czas na to przywyknac. Graficzka nie najgorsza. Napiecie zbudowali nowymi postaciami ale skoro wilczki byly tam najmocniejsze to los byl znany. Szczegolnie spodobalo mi sie polaczenie sil Goku i Vegety niepamietam aby synchronicznie kiedys walczyli z jednym przciwnikiem moze do tego dojdzie. Freeza ma swoje 5 minut i jego okrucienstwo jakos nie odstrasza jak robi to na wrogu. Calkiem zabawnie to im wyszlo. Wiec powoli licze na coraz lepsze odcinki tyle roznych przeciwnikow. Goku i Vegeta na chwile tylko w blue wiec wszystko pod kontrola.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Shounen napisał(a):
Mało przekonujące to wymazanie wszechświata w mojej opinii. Nie byłbym pewien, czy faktycznie tak się stało.
Stało się, ale Goku na końcu namówi Zeno, by ten cofnął się w czasie o 2 godziny, zrobił kopie wszechświatów i umieścił je w miejscu zniszczonych.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Dendżeros Trajangul… Zdaje się, że zwyczaj nadawania chałowatych nazw [na dobre] wszedł im w nawyk.
W angielskim subie jest zgoła inaczej i ma wydźwięk raczej pozytywny:
The Dangers' Triangle. The tacky name could be quite catchy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
The Dangers' Triangle. The tacky name could be quite catchy.
Czyli źle zrozumiałem?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Albo raczej oni. Jak będę miał pewność, to dam znać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
Albo raczej oni.
Fansub jakiś czy Toeika? W sumie, na jakim poziomie stoją te napisy z Crunchyrolla, Daisuki itp.? Są znośne?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Angielskich fansubów już nie ma. Ale dlaczego nazywasz to Toeiką? Moim daniem merytorycznie to to samo co fanowskie napisy. Przecież ani nie robią ich Japończycy, ani nie przechodzą żadnej kontroli jakości z ich strony. Różnicy żadnej nie ma, oprócz tego, że serwis działa legalnie. Jeśli to zdanie faktycznie zepsuli, to widać, na jakim poziomie są - standardowym. Wcześniej pamiętam, że zdarzyło im się nazwę ataku Zamasu niepoprawnie przetłumaczyć, ale to mało istotna rzecz. Znośne, choć moim zdaniem niektóre rzeczy tłumaczą zbyt dosłownie, a inne przeciwnie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
Ale dlaczego nazywasz to Toeiką?
Myślałem, że Toei Animation ma w to jakiś wkład. Jedyne, co wiem o tych subach, to fakt, że używają w nich FUNimationowskiej nomeklatury.

PS. Nie uważacie, że fajnie by było, gdyby Siódmy Wszechświat drużynowo „zołnił” tych z dziewiątego? Mogłoby się to odbyć np. na zasadzie pinballa – jeden podaje do drugiego, drugi do trzeciej, trzecia do czwartego… I buch, przeciwnik poza ringiem.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.108
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Shounen napisał(a):
vegeta391 napisał(a):
Dendżeros Trajangul… Zdaje się, że zwyczaj nadawania chałowatych nazw [na dobre] wszedł im w nawyk.
W angielskim subie jest zgoła inaczej i ma wydźwięk raczej pozytywny:
The Dangers' Triangle. The tacky name could be quite catchy.
O ile dobrze kojarzę, to panowie mówicie o dwóch odrębnych kwestiach.

Zdanie przytoczone przez vegeta391 wypowiedział emerytowany Kaioshin w krótkim dialogu z Beerusem (na co ten stwierdził, że to się robi już nudne). Natomiast słowa zacytowane przez Shounena wygłosił Arcykapłan.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 098, 09.07.2017
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook