Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 100, 23.07.2017

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do setnego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 23.07.2017 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Maniek123404 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Maniek123404
Wiek: 37
Dni na forum: 2.819
Posty: 60
Goku był bity jak szmata hehe nawet kamehameha w ssjb nic nie pomogła fajna kopia walki z Brolym Odcinek jeden z lepszych
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Bleh, teraz wszystkie retardy uważające, że Brolly miał nielimitowaną moc dostały tego potwierdzenie.
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Brokułowa Jarmużka jest obrzydliwa Nie o takie DBS nic nie robiłem. Kalafiorka SSJ2 jest super!
timmy
Wojownik
Wojownik
timmy
Dni na forum: 4.417
Posty: 33
Odcinek nie byłby zły, (ciekawa walka Goku i Caulifly) gdyby nie moc Kale - porażka nie do kwadratu a nawet do sześcianu. Rozumiem, że to "Legendarny" Super Saiyanin, ale jej siła to przegięcie, jeszcze to, że jest silniejsza niż SSJ2 jest ok, ale osobiście uważam, że już jako SSJ3, Goku powinien złoić jej dupsko bez mydła, a nie mówiąc o Blue. Także to wielki minus.
Scientist Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Scientist
Dni na forum: 3.112
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Jak się okazało, Instant Transmission również jest dozwolone na tej arenie. Jednak sama walka Son Goku z Yardratczykiem była dla mnie rozczarowaniem. Jak uważacie, Yardratczyk wypadł z maty, czy ostatecznie gdzieś się teleportował?
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Kale przeszła przez Kamehame Blue bez mrugnięcia okiem po czym Jiren zmiotl ja zwyklym pociskiem Ki . To pokazuje jak mocna jest ta Sayanka no i przede wszystkim pokazuje jak różnice pomiędzy Goku i Jirenem

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Nie był to zły odcinek, ale niestety wciąż koli moje oczy rysunek. Postaci znowu wyglądały czasem co najmniej idiotycznie (np. Kale z profilu w formie LSSJ). Mierzi mnie też to, że ani stroje się nikomu nie niszczą ani nikt nie ma zadrapań i krwi. Kiedy katowano Kale, powinna pluć krwią na ten przykład. Tak jak Vegeta torturowany przez Freezera 25 lat temu. Tak, czasy robią swoje.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Kurde, jakbym nawet chciał, żeby odcinek mi się podobał, tak nic nie zrobię, bo był naprawdę świetny. Zwykłem drwić z ludzi, którzy prześcigają się w wyliczeniach, czyja to moc bojowa (戦闘力) jest większa czy takich, co licytują się, że Brolly zmiażdżyłby Gokū SSJB, a Gogeta SSJ4 fuzję Vegetto z Brollym, ale tutaj nasz LSSJ naprawdę dobrze wypadł. W odcinku najbardziej podobały mi się uwagi i podnieta Gokū podczas sparringu z Cauliflą. Masako Nozawa cudowna! Muzykę też przednią dali. Szkoda tylko, że jak Caulifla przemieniła się w SSJ2, to Gokū jej nie „zołnił”, tak jak to zrobił, kiedy była w USSJ. Brakuje mi właśnie takiego motywu „zołnienia” (to own, owned, owning), jak to było chociażby w przypadku, hm, walki Trunksa z Siedemnastką i Osiemnatką z przyszłości czy Satana ze Spopovitchem. Nadzieja w (hipotetycznym oczywiście) pojedynku Freezera z Toppem. Nie pogardziłbym też w sumie, gdyby cały odcinek poświęcili walce Caulifly z Gokū.

Sama przemiana Kale była spoko, jednak Bin Shimada to Bin Shimada, żaden aktor nie zastąpi jego „Kakarotto!!!”. Chociaż pani Yukana się postarała, nie powiem, że nie. Koniec końców Kale nie wyeliminowała tak wielu postaci, jak się spodziewałem. Szkoda też, że Jiren nie okazał się być „przypakowanym Toppem”. Liczyłem, że powali Kale i wywali jej drętwy moralizator o tym, jak to „zło nie popłaca i nie warto siać spustoszenia”. A tu pupa.




Aha, i rzucanie i nawalanie Gokū było fajne, ale myślę, że lepszy efekt by był, gdyby Kale faktycznie (ręcznie) dowaliła temu sumoce, którego wywaliła Caulifla, i paru innym. Masakrowanie Gokū jest spoko, ale na nim to i tak zbyt dużego wrażenia nie wywrze. Jakby tak poturbowała kilka innych postaci, a szczególnie tych dwóch, którzy ją męczyli, to sprawiedliwości stałoby się zadość. Tak było zadość, ale historii i pierwowzorowi. Brolly nie lubił Kakarotta, Kale nie lubi Son Gokū. Wszystko pozostaje w rodzinie.

PS Dziastis łiippu! for the win!

PPS Posranie Vegety zawsze na plus.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Ciekawa byla reakcja Hita na Jirena , mialm wrażenie jak by sie znali ,mogli by zrobić cały odcinek pojedynku tych dwóch

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Grafika po przerwie skopana. Goku jak zwykle z amatorami sie zabawia. Vegeta slugusa sayana jeszcze nie zrobil miazgi tak jak Goku. Duzy plus za Legendarnego Sayana Vegeta wspomnial cos o prawdziwej formie sayan brzmi ciekawie. Skoro ona zmiotla Goku jak szmate a Jiren skolei ja. To jaka tu logika ze Goku czeka na spotkanie z Jiren i mu chce dorownac porazka z tego wyszla niesamowita. Legendarny sayan to nie szmata do bicia. Za to maja wielki minus i popsuli caly odcinek. Tym samym Blue odszedl do lamusa wycierajac nim ring.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
Brakło mi tylko pokazania Freezera i jakiegoś jego komentarza na kobiecego-Brolly'ego

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Freezer pewnie by powiedzial ze to ten legendarny ssj ktory by mnie pokonal w 1 sek o ktorym legenda wspominala. Komentarz Berusa tez powinna wygladac tak ze wlasnie ten ssj mi sie snil ktory mnie pokona i nie da szans lecz Toei psuje fabule Goku powinien powiedziec o mamusia wrocila.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Kolejny odcinek który burzy to nasze wyobrażenie nt. poziomów mocy... Nie podobał mi się. Na plus jedynie uratowanie Saiyanki przez Hita.

Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
bardyt napisał(a):
Brakło mi tylko pokazania Freezera i jakiegoś jego komentarza na kobiecego-Brolly'ego
Fakt, mógłby rzucić jakimś „małpiszonem”, jednak ta twarz wyraża więcej niż tysiąc słów.
Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ciekawe, czy wybór postaci na ten obrazek ma jakieś znaczenie, czy raczej przypadkowe twarze.

timmy napisał(a):
Rozumiem, że to "Legendarny" Super Saiyanin, ale jej siła to przegięcie, jeszcze to, że jest silniejsza niż SSJ2 jest ok, ale osobiście uważam, że już jako SSJ3, Goku powinien złoić jej dupsko bez mydła, a nie mówiąc o Blue. Także to wielki minus.
Ale ta walka miała w pełni nawiązywać do filmu z Brolim - i chyba tylko tyle. Moim zdaniem pod tym względem wyszło świetnie. Gdyby było jak mówisz, to fani by zachodzili w głowę, czemu Goku daje się tak okładać, zamiast się przemienić w SSGSS. To nie jest Broli, tylko postać od niego znacznie silniejsza.

Hidden napisał(a):
Kiedy katowano Kale, powinna pluć krwią na ten przykład.
Wyczuwam skłonności sadystyczne
Po 100 odcinkach idzie się przyzwyczaić, że krwi nie ma i już. Osobiście nie sądzę, żeby obecność krwi, zadrapań czy poszarpanych ubrań jakoś drastycznie zmieniły u sceptyków wyobrażenie o tej serii (no chyba że mówisz o ubraniach Kale czy Caulifli ).

Scientist napisał(a):
Jak się okazało, Instant Transmission również jest dozwolone na tej arenie. Jednak sama walka Son Goku z Yardratczykiem była dla mnie rozczarowaniem. Jak uważacie, Yardratczyk wypadł z maty, czy ostatecznie gdzieś się teleportował?
Walka faktycznie potraktowana po macoszemu, jakby Goku walczył z jakimś randomem. Raczej nie wypadł, byłoby to zbyt głupie wprowadzać taką postać i nic więcej z nią nie zrobić.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Shounen napisał(a):
Hidden napisał(a):

Kiedy katowano Kale, powinna pluć krwią na ten przykład.

Wyczuwam skłonności sadystyczne
Po 100 odcinkach idzie się przyzwyczaić, że krwi nie ma i już. Osobiście nie sądzę, żeby obecność krwi, zadrapań czy poszarpanych ubrań jakoś drastycznie zmieniły u sceptyków wyobrażenie o tej serii (no chyba że mówisz o ubraniach Kale czy Caulifli ).
Dla mnie to bardzo umniejsza imersji. To odbiera walkom ciężaru, ma się wrażenie, że oni się tam jedynie bawią, zamiast walczyć na śmierć i życie. Minęło ponad 20 lat i teraz zakrwawiony od stóp do głów Goku i Vegeta nie przejdą w śniadaniowym paśmie bajek, ale to i tak mnie mierzi.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
genialny_zolw Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 35
Dni na forum: 3.064
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 46
Skąd: Lodz
Najlepszy moment to jak Caulifla powiększyła sobie cycki (kamera ustawiona wprost na nie) i po chwili pytanie: - Co ty na to, boisz się? A Goku: - Jesteś całkiem interesująca.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jestem rozczarowany powerupami z dupy, deprecjonowaniem znaczenia SSJ i sprowadzenia go do rangi łaskotania w plecach o postaciami mimami w stylu Jirena. No i wyciągnięciem z szafy trupa jaki jest LSSJ. Światowa gimbaza się teraz będzie jarać. W ogóle wątek tego dziewuszątkie o głosie typowym dla jap. teen AV się nadaje co najwyżej na odcinek komediowy, jak Aralka.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Al Ed Upek napisał(a):
wątek tego dziewuszątkie o głosie typowym dla jap. teen AV
Ten głosik dobrze kontrastuje z jej przemianą. Przypadek? Nie wiem.

pitek599 napisał(a):
Kale przeszła przez Kamehame Blue bez mrugnięcia okiem po czym Jiren zmiotl ja zwyklym pociskiem Ki . To pokazuje jak mocna jest ta Sayanka no i przede wszystkim pokazuje jak różnice pomiędzy Goku i Jirenem
Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 100, 23.07.2017
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook