Forum Dragon Ball Nao

» DBS z polskim dubbingiem (amatorskim)

Strony: 1, 2  
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
VictoriaDubStudio zapowiedziało serię DBS z dubbingiem -> https://www.youtube.com/watch?v=uBWLRYd6n1M

DRAGON BALL SUPER Z POLSKIM DUBBINGIEM JUŻ WKRÓTCE!

VictoriaDub Studio, ma olbrzymią przyjemność ogłosić, że już 30 Września 2017 roku, premierę będzie miała skrócona wersja Dragon Ball Super z polskim dubbingiem!

Będzie to wersja zupełnie pozbawiona fillerów, zapychaczy, niepotrzebnych i przede wszystkim brzydkich scen. W jej skład będą wchodziły dwa filmy kinowe ("Bitwa Bogów" oraz "Wskrzeszenie F"), które zastąpią owe sagi z oryginalnej serii anime. Użyty zostanie soundtrack z Dragon Ball Z, GT jak i Super, a wszystko po to, by jeszcze bardziej oddać klimat naszego ukochanego anime.

Premiery odcinków, będą odbywały się w Sobotę co dwa tygodnie, jednak, by kanał nie świecił pustkami zamierzamy również dodawać krótkie, zdubbingowane scenki z różnych momentów Dragon Ball Z. Mamy wielką nadzieję, że dzięki temu zachęcimy jeszcze większą liczbę osób do oglądania naszych projektów.

Serdecznie pozdrawiamy i do usłyszenia!
https://www.facebook.com/VictoriaDubStudio
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ameryki nie odkryję, ale strasznie młodo brzmiąca większość głosów, a w szczególności rzuca się to w ucho u Whisa. W przypadku nielicznych młodszych postaci to mały problem, gorzej z resztą. Ale wiadomo, że zasoby ludzkie ograniczone.

Osobiście wielbicielem dubbingów, jak również wersji pociętych nie zostanę, ale doceniam inicjatywę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Będzie to wersja zupełnie pozbawiona fillerów, zapychaczy, niepotrzebnych i przede wszystkim brzydkich scen. W jej skład będą wchodziły dwa filmy kinowe ("Bitwa Bogów" oraz "Wskrzeszenie F"), które zastąpią owe sagi z oryginalnej serii anime. Użyty zostanie soundtrack z Dragon Ball Z, GT jak i Super, a wszystko po to, by jeszcze bardziej oddać klimat naszego ukochanego anime.
Ukochane anime to anime oglądane w całości, bez zbędnej cenzury! Skąd w ogóle takie podejście u fanów? Kompletna porażka. Pisałem im o tym przy okazji filmu ósmego, ale lepiej obcinać co się da, żeby było mniej do dubbingowania.

Rozumiem, że telewizja czasem decyduje, jakie sceny należy wyciąć i pozbawić ich widza ze względu na troskę o młodszego widza. Ale jak "fani" tej serii mogą ją ciąć i decydować za innych, co jest fajne, a co nie?
Wyobraźcie sobie taki odcinek 102 DBS, przez jednych znienawidzony, przez innych uwielbiany. I co, niemal cały wytną, jakby go po prostu nie było?

No i druga sprawa. W DBS nie ma fillerów i zapychaczy. Proszę sobie to w końcu uświadomić. Fillery pojawiają się wtedy, gdy studio ekranizuje mangę i czeka na nowe rozdziały. Wtedy nie ma czego ekranizować i tworzy odcinki poboczne, czyli tzw. fillery. W DBS ta sytuacja nie występuje, bo manga DBS wychodzi dużo wolniej, a anime ma osobno przygotowany scenariusz. Zatem każdy odcinek jest ważny. Jeśli Toyotaro, autor mangi, pomija lub rozwija jakiś wątek, jest to jego wola, bo tworzy on swoje własne dzieło w uniwersum DB.

Nowości od grupy DBmangi
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Głosy nawet ujdą. Niektóre mi się podobają. Jestem ciekawy efektu końcowego, chociaż powrót starego soundtracka do mnie zupełnie nie przemawia. Co było w Zetce niechaj zostanie w Zetce, co było charakterystyczne dla serii GT - jest charakterystyczne dla tejże serii. Mi soundtrack do serii Super przypadł do gustu. W szczególności do sagi Blacka/Zamasu.

Cóż, pewnie zobaczę z odcinek czy dwa, ale na nic specjalnego się nie nastawiam. Ciekawe czy openingi i endingi również zostaną zdubbingowane.
Scientist Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Scientist
Dni na forum: 3.112
Posty: 40
Skąd: Szczecin
kinichi napisał(a):
Będzie to wersja zupełnie pozbawiona fillerów, zapychaczy, niepotrzebnych i przede wszystkim brzydkich scen. W jej skład będą wchodziły dwa filmy kinowe ("Bitwa Bogów" oraz "Wskrzeszenie F"), które zastąpią owe sagi z oryginalnej serii anime. Użyty zostanie soundtrack z Dragon Ball Z, GT jak i Super, a wszystko po to, by jeszcze bardziej oddać klimat naszego ukochanego anime.
Ukochane anime to anime oglądane w całości, bez zbędnej cenzury! Skąd w ogóle takie podejście u fanów? Kompletna porażka. Pisałem im o tym przy okazji filmu ósmego, ale lepiej obcinać co się da, żeby było mniej do dubbingowania.

Rozumiem, że telewizja czasem decyduje, jakie sceny należy wyciąć i pozbawić ich widza ze względu na troskę o młodszego widza. Ale jak "fani" tej serii mogą ją ciąć i decydować za innych, co jest fajne, a co nie?
Wyobraźcie sobie taki odcinek 102 DBS, przez jednych znienawidzony, przez innych uwielbiany. I co, niemal cały wytną, jakby go po prostu nie było?

No i druga sprawa. W DBS nie ma fillerów i zapychaczy. Proszę sobie to w końcu uświadomić. Fillery pojawiają się wtedy, gdy studio ekranizuje mangę i czeka na nowe rozdziały. Wtedy nie ma czego ekranizować i tworzy odcinki poboczne, czyli tzw. fillery. W DBS ta sytuacja nie występuje, bo manga DBS wychodzi dużo wolniej, a anime ma osobno przygotowany scenariusz. Zatem każdy odcinek jest ważny. Jeśli Toyotaro, autor mangi, pomija lub rozwija jakiś wątek, jest to jego wola, bo tworzy on swoje własne dzieło w uniwersum DB.
Kwintesencja DBPolska w jednym poście, kawał dobrej satyry! Przednio się bawiłem.

Dubbing sam w sobie nie jest taki zły, czułem się jakbym oglądał jakiś Cartoon Network. Pomysł z ucinaniem scenek i zastępowaniu ich tymi z filmów kinowych jest bardzo spoko. Jeśli chodzi o muzykę, to wolałbym tylką tą z DBZ, ale co zrobić. Czekam na odcinek!

@Dół

Ja skomentowałem cały post, nie tylko pogrubione fragmenty...

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Scientist: 21.08.2017, 14:18
Pan Michał
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pan Michał
Dni na forum: 2.679
Posty: 118
Scientist napisał(a):
Kwintesencja DBPolska w jednym poście, kawał dobrej satyry! Przednio się bawiłem.
Może ja głupi jestem i nie zrozumiałem, ale kinichi napisał jak jest. W Super nie ma fillerów.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Pan Michał napisał(a):
Może ja głupi jestem i nie zrozumiałem, ale kinichi napisał jak jest. W Super nie ma fillerów.
Chciałem coś podobnego napisać. I co to ma niby wspólnego z dbpolska?

Cenzurowanie DBS to głupota, co tam niby jest do wycięcia? Co oznaczają niby 'brzydkie sceny'?
Podmiana niektórych scen na te z kinówek to całkiem spoko pomysł, ale wycinanie/cenzurowanie powinni sobie darować.

Na pierwszy rzut ucha to ten dubbing nie jest taki zły, aczkolwiek niektóre głosy brzmią nienaturalnie, jakby ktoś gadał z zatkanym nosem. Z jednej strony ludzie próbują upodobnić swój głos do postaci, ale z drugiej brzmi to sztucznie, bez emocji.

Grupa Mirai
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Oni i tak mają małą oglądalność, a tych luźniejszych odcinków by jeszcze mniej oglądało ludzi + ciężko by im było ogarnąć całą serię. Wiadomo, że wycięcie pewnych scen/odcinków na minus, ale logicznie myśląc to było konieczne.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Pan Michał napisał(a):
Może ja głupi jestem i nie zrozumiałem, ale kinichi napisał jak jest. W Super nie ma fillerów.
+1.


PoProstuMateusz napisał(a):
ale logicznie myśląc to było konieczne.
Nie wiem, sąd ta logika, ale spoko. Se chcą, niech se robią, ale to nie będzie już DBS tylko jakiś paszkwil DBS. Ale luz, róbta, co chceta. Rynek zbytu pewnie na to będzie, tak że powodzenia.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Z tego wszystkiego oczywiście nie napisałem konkluzji
Jestem przeciw tej dziwnej cenzurze, ale niech robią co chcą. DBS to nie zniszczy, bo to nie będzie DBS, tylko... skrót DBS w kilku(nastu) odcinkach?
To tak jak z wieloma anime wydawanymi w Polsce na VHS w latach 90-tych, gdzie z 50 odcinkowego serialu cięli, kleili i wydali 90-minutowy film (np. Mała Księżniczka, Księga Dżungli i wiele innych). Cały serial to nie był, ale jako skrót nawet nieźle się oglądało.
Tu może wyjść podobnie i być ciekawym dodatkiem do serii DBS, ale z pewnością nie zastąpi fanom całego serialu.
Dubbing i montaż wychodzi im całkiem nieźle i doskonale rozumiem, skąd takie cięcia. Oczywiście można zasłaniać się wycinaniem nieistniejących fillerów. Ale to proste, będzie mniej do dubbingowania i zrobią 10? odcinków DBS w miesiąc zamiast w 2-3. Jest to podyktowane zapewne przez ich brak czasu (i ludzi?) potrzebny do ogarnięcia ponad 100 odcinkowej serii. W końcu nawet 70 minutowego filmu o Brolim nie zrobili w całości, a bardzo szkoda...

Mimo wszystko chętnie zobaczę efekty.

Nowości od grupy DBmangi
Maniek123404 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Maniek123404
Wiek: 37
Dni na forum: 2.819
Posty: 60
Czesław lepszy...
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Czesław robi wersję z lektorem, a nie dubbingiem. Zupełnie coś innego.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
A to że inne, znaczy, że koniecznie gorsze?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Witamy ponownie!

Zgodnie z tym, o czym pisaliśmy wczoraj i dzięki Waszej pomocy, byliśmy w stanie podjąć ostateczną decyzję co do tego czy użyć oryginalnego soundtracku z serii Super, czy zastąpić go tym z serii Z i GT, a także odnośnie tego czy nie nazwać naszej wersji "Super Kai".

Ostatecznie wyszło na to, że większość z Was, chce byśmy użyli oryginalnej ścieżki dźwiękowej a także pozostawili samą nazwę "Super", zatem tak właśnie będzie. Zdajemy sobie sprawę, że osoby, które chciały zupełnie odwrotnych rzeczy będą zawiedzone tym faktem, jednak właśnie po to chcieliśmy zapytać Was wszystkich o opinię w tej sprawie, by uznać rację większości. Mimo wszystko mamy nadzieję, że każdy z Was będzie czerpał przyjemność z oglądania.

Przy okazji chcielibyśmy wszystkim bardzo gorąco podziękować za tak dużą aktywność w komentarzach, bo dzięki temu mieliśmy znacznie większy wgląd w to czego Wy, jako widzowie oczekujecie

Serdecznie pozdrawiamy i do następnego!
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Sposób, w jaki oni to planują to okroić, woła o pomstę do nieba. Z trailera tylko i wyłącznie Zamas się jakoś broni. Wieszczę im porażkę i nie czekam z niecierpliwością, bo to jest granda.
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Witamy wszystkich i prosimy o uważne przeczytanie tego posta!

Z przykrością musimy poinformować, że premiera naszej, polskiej wersji Dragon Ball Super zostaje przełożona na czas bliżej nieokreślony. Jesteśmy w pełni świadomi, że dla niektórych z Was będzie to duży zawód, a dla innych powód do śmiechu, jednak wyjaśnienie całej sytuacji jest dość banalne. Otóż jak zapewne większość z Was wie, jest to czysto amatorski projekt, którym zajmujemy się w wolnym czasie, nie czerpiąc z tego żadnych korzyści, innymi słowy, każda osoba z naszej grupy ma życie prywatne i własne problemy, czy obowiązki, przez co nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć co się stanie. Prawdopodobnie pojawią się głosy, że skoro o tym wiedzieliśmy, to z jakiego powodu ogłosiliśmy premierę na 30 Września i jest to w pełni uzasadnione, jednak wyjaśnienie tej sprawy również jest bardzo proste. Myśleliśmy, że zdołamy się wyrobić ze wszystkim co potrzebne, ale się nie udało. Na opóźnienie wpłynął również fakt, że chcemy by odcinki z naszym dubbingiem prezentowały się z jak najlepszej strony, a by tak się stało musimy dopracować kilka spraw technicznych.

By jakoś zadośćuczynić temu co ma miejsce, postaramy się dodawać na kanał krótkie zdubbingowane scenki z DB i choć jesteśmy świadomi, że to nie to samo, to jednak mamy nadzieję, że nam to wybaczycie. Dołożymy wszelkich starań by premiera naszego Dragon Ball Super miała miejsce jak najszybciej będzie to możliwe. Wybaczcie, że tak ważną informację podajemy na ostatnią chwilę.

Jednego możecie być pewni - nasze DBS na 100% się pojawi i nie będzie to wtopa jaka miała miejsce z Dragon Ball Kai. Na razie nie wiemy kiedy dokładnie, ale zapewniamy, że to co zapowiedzieliśmy ujrzy światło dzienne i sami liczymy, że stanie się to już niebawem!

Pozdrawiamy i przepraszamy, grupa VDS
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Obejrzałem tylko pierwszy, dałoby radę, gdyby nie zawiódł spec od polszczyzny.
VictoriaDub Studio Official napisał(a):
Panie Piccolo, dlaczego to zrobiłeś.
VictoriaDub Studio Official napisał(a):
Jesteś jedyną osoba, która nie traktowała mnie jak potwora.
.

Nappa naprawdę wspaniały

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DBS z polskim dubbingiem (amatorskim)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook