Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 109-110, 08.10.2017

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do sto dziewiątego i sto dziesiątego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 08.10.2017 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Chyba najlepszy odcinek serii. Mocne 10/10.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
Nie wiem nawet, jak skomentować to arcydzieło jeśli można wymyślić coś jeszcze lepszego, niż to, to czekam z niecierpliwością 

Odcinków pewnie będzie jeszcze trochę, bo dopiero nowy ending wszedł, to chyba nie robiliby go dla paru...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Widzę, że komentarze niezłe, to chyba poczekam na napisy od Grupy Mirai, żeby było perfekcyjnie.

Obraz
Maniek123404 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Maniek123404
Wiek: 37
Dni na forum: 2.819
Posty: 60
Skoro Jiren był tak silny i potężny, a także przebywa z bogami to jakim cudem zamasu zniszczył jego wszechświat?
Dla mnie odcinki średnie...
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
4/10.

Jak na odcinek odtrąbiony 3 miesiące temu, to technicznie leży i kwiczy przez 60-70% czasu antenowego. Twarze jak zwykle powykręcane, szczególnie gdy w lekkim oddaleniu. Dużo scen walki na zasadzie prostych i mało efektownych ujęć z oddali zapętlonych kilku klatek. Goku po wejściu na scenę z "nową" formą miał animację przywołującą mi animacje z Naruto, ciekawe czy może jeden z tamtych animatorów pracował nad tym odcinkiem.

Sama fabuła, tak jak się spodziewałem, nie jest zbyt dobrze poprowadzona, a nowa forma Goku to typowy "asspull". Przez 6 lat w latach '90 niektórzy czytelnicy DB nie mogli znieść, że jest tyle przemian SSJ (czyt. 3). Teraz w ciągu 2 lat też już mamy 3. Oni nie wiedzą kiedy przestać. Na plus należy poczytac, że Jiren nie został pokonany przez uberGoku, ale przecież na tym się to skończy, w końcu właśnie "odzyskuje siły" z Freezerem.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Hidden napisał(a):
Przez 6 lat w latach '90 niektórzy czytelnicy DB nie mogli znieść, że jest tyle przemian SSJ (czyt. 3). Teraz w ciągu 2 lat też już mamy 3. Oni nie wiedzą kiedy przestać.
Fani w znacznej większości uwielbiają przemiany i to dlatego je wprowadzali wtedy i robią to teraz. Tu nie ma co się dziwić. Przecież nie robią tego dla siebie czy na potrzeby gier, jak niektórym się wydaje.

bardyt napisał(a):
Odcinków pewnie będzie jeszcze trochę, bo dopiero nowy ending wszedł, to chyba nie robiliby go dla paru...
Przecież wiadomo, że będzie co najmniej 133 (link).

Kto się orientuje, o której godzinie dodali odcinki na streamingi?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Jest kilka rzeczy o których mógłbym pomarudzić, ale większość wypisał Hidden. Nie bardzo lubię jak dzieje się akcja i co chwila ją przerywają pokazując reakcje publiczności (Zenki najbardziej wkurzają).

Jednakże odcinek zdecydowanie na plus.
Rzadko spotykany w DB widok z pierwszej osoby.
Z zabawniejszych sytuacji to Freeza dający energię do Genki Damy, a Vegeta nie.

I chyba Brolly miał więcej dialogów, niż Jiren póki co xD

Grupa Mirai
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
Tylko teraz co... Goku w nowej formie nie dał rady Jirenowi, obecnie walkę z nim ma Hit, który czyżby miał odpaść w następnym odcinku? po wstępnych tytułach odcinków w 112 "Vegeta's Resolution " oraz 113 "Battle-loving Saiyan Battle" wydaje mi się, że pomysłem Vegety będzie combo wszystkich saiyan z 7 wszechświata... No i pytanie co z Goku, gdzieś tam teoretycznie odpoczywa, ale raczej już ponownie na ten poziom nie wejdzie... a może ?

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ciekawe, bo w końcówce 109 odcinka udostępnionego na streamingach nie ma całej minuty, która była w japońskiej telewizji w odcinku łączonym.

https://twitter.com/BonusStage/status/917061652880687105

W ogóle długości tych odcinków są dziwne. Zawsze miały 23:22, a teraz jeden 23:07, drugi 24:05. Pytanie, czy w wydaniu BD coś zmienią, czy tak zostanie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
No odcinek fajny. Szkoda trochę, że na początku tak dużo było o tej grubej kobicie. Dość ciekawa forma Goku (trochę jak Bankai w Bleachu), pamiętam jak podobne stwierdzenia padały, kiedy wrócił po treningu u Kaio czy kiedy zdobył SSJ. Dobrze, że to nie Genki Dama dała mu tę moc, bo to byłoby troszkę słabe. Pytanie co potem? Czy Goku zyska z powrotem tę siłę i pokona Iriana, czy może Hit go mocno osłabi, a Goku zada ostateczne ciosy (no, ale wtedy Goku nie byłby chyba zadowolony, bo raczej woli walczyć, kiedy przeciwnik jest w pełni mocy). Chyba najlepsze co było w tej nowej formie to powaga, z której do tej pory obdzierano naszego bohatera.

Swoją drogą ta wielka siłą Genki Damy trochę z dupy się wzięła... Jedynie Freeza emanuje jakąś tam siłą, która na Irianie i tak by wrażenia nie wywarła.

Obraz
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Hmm odcinek dobry. Co do power Goku cienizna nawet nie pelny scalony Zamasu. Czyli to jeszcze nawet nie Vegetto. Power up odgrzewany z sagi Zamasu Trunks wchlonol Genki Dame. Czekam na nowosci pierwsze Hit pokaze i to calkiem dobre skoro Jirena trafil. Tekst odcinka to odpowiedz Hita na pytanie co robi -"pracuje". Duzy plus Jiren sieje postrach nawet Bogowie maja respekt. Cos Berus sie spocil czyzby Jiren dal mu rade. Bynajmniej koniec sielanki bedzie lomot.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz napisał(a):
No odcinek fajny.
Czyli nie wytrzymałeś i nie poczekałeś na napisy, ech

Odcinek wyborny. Choć pomysł z Genki Damą pojawił się zbyt nagle i dało się też zauważyć co najmniej w jednym ujęciu nie za ciekawą kreskę, ale to w sumie tyle z wad. Interesujący pomysł z tą niby boską techniką i reakcja bogów taka, jaka powinna być. Walka mocarna. Ciekawe, jak to się rozwinie. Poza tym sporo smaczków z Freezą, a w pewnym momencie pojawił się nawet dawno niesłyszany dźwięk (#110 11:20). Piosenka podczas walki spoko, ale mogli dać coś konkretniejszego. Śpiewał ją Akira Kushida, niestety dobrze skojarzyłem ją z Toriko.

Tylko mi cała ta sytuacja kojarzyła się z pierwszą sagą? Nie wskażę teraz konkretnych podobieństw, ale miałem takie uczucie, że podobne sceny już były.

Yasiek napisał(a):
Rzadko spotykany w DB widok z pierwszej osoby.
Widoku zza aury chyba nigdy nie było. Nie kojarzę czegoś takiego nawet w innych anime, może ktoś? Wyglądało genialnie.

Yasiek napisał(a):
Nie bardzo lubię jak dzieje się akcja i co chwila ją przerywają pokazując reakcje publiczności (Zenki najbardziej wkurzają).
Wyjaśnienia Whisa muszą być, bo inaczej fani znowu snuliby teorie z tyłka.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Właśnie zapominałem o muzyce wspomnieć. Była bardzo dobra, szczególnie podkład, ale piosenka też na plus.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie sądzicie, że Jiren zdecydowanie powinien zostać zdyskwalifikowany w razie śmierci Goku? Czy kupujecie to naciągane wyjaśnienie Arcykapłana? Ale rozumiem, że to było tak specjalnie, żeby widzowie poczuli gniew do Jirena. Podobnie jak ta gadka Bergamo, w której nazwał Goku szaleńcem, a część fanów go poparła, mimo że oparta była na kłamliwych założeniach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
timmy
Wojownik
Wojownik
timmy
Dni na forum: 4.417
Posty: 33
Shounen napisał(a):
Nie sądzicie, że Jiren zdecydowanie powinien zostać zdyskwalifikowany w razie śmierci Goku? Czy kupujecie to naciągane wyjaśnienie Arcykapłana? Ale rozumiem, że to było tak specjalnie, żeby widzowie poczuli gniew do Jirena. Podobnie jak ta gadka Bergamo, w której nazwał Goku szaleńcem, a część fanów go poparła, mimo że oparta była na kłamliwych założeniach.
Nie, a niby dlaczego miałby zostać zdyskwalifikowany, przecież to nie Jiren zaatakował Genki Damą Goku tylko było na odwrót, a on ją tylko odbił, więc dlaczego Jiren miałby ponosić tego konsekwencje?
To by było głupie, bo zaraz znaleźli by się zawodnicy, którzy chcąc wyeliminować najsilniejszych przeciwników, a tym samym ocalić swój wszechświat, poświęcaliby swoje życie.

A tak swoją drogą trochę szkoda tej walki, krótka była no i Goku był w końcu silniejszy od Jirena choć przez chwilę, ciekawe czy uda mu się to powtórzyć. No i nie bardzo podoba mi się pomysł walki Jirena i Hita, bo jakby nie było, wydaje mi się, że Hit nie pokonałby Goku w Niebieskiej formie, a już na pewno nie z 20x Kaiokenem, a w zapowiedzi wygląda jakby nie najgorzej szło mu z Jirenem choć właśnie na Jirenie nawet 20x Kaio nie zrobiło wielkiego wrażenia, ahhh te poziomy mocy w super to jest zagwozdka.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
Ja myślę, że to był tylko przedsmak walki Goku i Jirena, Goku chwilę poodpoczywa, inni powalczą, parę osób jeszcze wyleci, a potem Goku stanie ponownie przeciwko Jirenowi.

Bo jeśli miałoby być inaczej i ta runda Goku vs. Jiren miałaby być pierwszą i zarazem ostatnią to równie dobrze uważam, że Goku mając nową formę, plus dodając siłę Jirena, który okiem przesuwa pół areny, to mogliby wyrzucić razem wszystkich zawodników i zostać sami na ringu już teraz... a tak nie jest...

Dodajmy, że czasu zostało gdzieś połowa, na co też Arcykapłan wskazuje w którejś tam minucie...

Ciekawi mnie też zdanie wypowiedziane przez Goku, o życzeniu z Super Dragon Balls, albo coś dla Chi Chi, albo poprosi o przeciwnika tak mocnego, którego jeszcze nie spotkał...

Także jestem zdania, że forma "SSJ Limit Breaker" będzie dopiero gdzieś w okolicach 133 odcinka...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
timmy napisał(a):
Nie, a niby dlaczego miałby zostać zdyskwalifikowany, przecież to nie Jiren zaatakował Genki Damą Goku tylko było na odwrót, a on ją tylko odbił, więc dlaczego Jiren miałby ponosić tego konsekwencje?
Właśnie dlatego, że ją odbił w stronę przeciwnika. Mógł ją zneutralizować lub skierować w inną stronę, ale skoro postanowił nią zaatakować, to powinien się liczyć ze wszystkimi tego konsekwencjami. Sugerować jak Arcykapłan, że Goku miał zabić się sam, to jakiś absurd. W momencie przejęcia przez Jirena kontroli nad Genki Damą to już przestał być atak Goku. Vegetę w butelce uwięził Mafubą Frost czy Żółwi Pustelnik?

bardyt napisał(a):
Ciekawi mnie też zdanie wypowiedziane przez Goku, o życzeniu z Super Dragon Balls, albo coś dla Chi Chi, albo poprosi o przeciwnika tak mocnego, którego jeszcze nie spotkał...
Przecież to tylko rżnięcie głupka. On wie, jakie to będzie życzenie, tylko nie wyjawi go przed końcem turnieju.

bardyt napisał(a):
Także jestem zdania, że forma "SSJ Limit Breaker" będzie dopiero gdzieś w okolicach 133 odcinka...
Skąd się wzięła ta nazwa? Jeśli się nie mylę, to wymyślili ją sobie fani, właśnie na to, co zobaczyliśmy w tych odcinkach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
marcin1479
Nail
Nail
marcin1479
Dni na forum: 5.441
Posty: 99
Panowie mam pytanko bedzie na dzis do północy nowy odcinek ?
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
"Limit Breaker" to akurat nazwa openingu, ale używam sobie jej na nową formę, bo jak na razie żadna nazwa inna nie padła...

Może inaczej to napiszę, przypuszczam, że ta norma forma (choć nie wiem jak się w nią zamieni ponownie) będzie bardziej stabilniejsza w późniejszych odcinkach, coś jak kobieca forma Brolly'ego

To gdzie bym szukał jeszcze ukierunkowania na dalszą fabułę to tytuł endingu "By a 70cm Square Window" , bo wydaje mi się, że nie bez potrzeby nazwa pada na samy początku endingu, zanim zaczynają śpiewać. Chociaż nie wiem czym mogłoby być to okno

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 109-110, 08.10.2017
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook