Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 109-110, 08.10.2017

Strony:   1, 2
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Panowie, Goku wytłumaczy Freezie, że to takie uczucie łaskotek wkoło uszu i Freeza zostanie super wojownikiem.

Obraz
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Shounen napisał(a):
timmy napisał(a):
Nie, a niby dlaczego miałby zostać zdyskwalifikowany, przecież to nie Jiren zaatakował Genki Damą Goku tylko było na odwrót, a on ją tylko odbił, więc dlaczego Jiren miałby ponosić tego konsekwencje?
Właśnie dlatego, że ją odbił w stronę przeciwnika. Mógł ją zneutralizować lub skierować w inną stronę, ale skoro postanowił nią zaatakować, to powinien się liczyć ze wszystkimi tego konsekwencjami. Sugerować jak Arcykapłan, że Goku miał zabić się sam, to jakiś absurd. W momencie przejęcia przez Jirena kontroli nad Genki Damą to już przestał być atak Goku. Vegetę w butelce uwięził Mafubą Frost czy Żółwi Pustelnik?
Nie można nazwać odbicia GD przejęciem nad nią kontroli. Tutaj było widać, że Jiren dodał do niej swoją energię, czyli to jest coś innego niż odbicie, ale wciąż nie jest oczywiste, że Jiren powinien zdawać sobie sprawę, że to może zabić Goku. Sprawa jest kontrowersyjna i niejasna. Arcykapłan zdecydowanie nie rozumiał natury tej techniki, która w czystej postaci nie miałaby prawa ugodzić w Goku.

Shounen napisał(a):
bardyt napisał(a):
Ciekawi mnie też zdanie wypowiedziane przez Goku, o życzeniu z Super Dragon Balls, albo coś dla Chi Chi, albo poprosi o przeciwnika tak mocnego, którego jeszcze nie spotkał...
Przecież to tylko rżnięcie głupka. On wie, jakie to będzie życzenie, tylko nie wyjawi go przed końcem turnieju.
Nie mamy pewności co do tego, jedynie możemy tak mniemać.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
gregor94 napisał(a):
Nie można nazwać odbicia GD przejęciem nad nią kontroli.
W tym sensie przejął kontrolę, że zmienił jej tor lotu. Drugi przykład. Jeśli farmer strzela z broni, Raditz zatrzymuje pocisk i mu go zwraca, to czy według Arcykapłana farmer sam się zabił?

gregor94 napisał(a):
wciąż nie jest oczywiste, że Jiren powinien zdawać sobie sprawę, że to może zabić Goku
To już jego problem i jego zdolność oceny sytuacji.

marcin1479 napisał(a):
Panowie mam pytanko bedzie na dzis do północy nowy odcinek ?
Nie, bo są dwa, jutro najwcześniej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Shounen napisał(a):
gregor94 napisał(a):
Nie można nazwać odbicia GD przejęciem nad nią kontroli.
W tym sensie przejął kontrolę, że zmienił jej tor lotu. Drugi przykład. Jeśli farmer strzela z broni, Raditz zatrzymuje pocisk i mu go zwraca, to czy według Arcykapłana farmer sam się zabił?
Jeśli odbiłby go od razu, to jak najbardziej. Czyste odbicie, to obrona i bycie zabitym przez własny atak.
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Shounen mylisz sie GenkiDama mogla byc odbita i Goku wiedzial o tym doskonale. Zreszta jej stworzenie naruszylo zasady turnieju. Pierwsza to dyskwalifikacja Goku. Wracajac to on powinien dobrac jej moc aby nie zginac. Rownie dobrze staniesz przed sciana ktora odbije pocisk i to jej wina. Arcykaplan to dobrze wytlumaczyl. Ktos wspomnial ze przez chwile Goku byl silniejszy od Jirena w nowej formie. Mysle ze nawet przez moment nie byl nawet na rowni. Sama Genki tylko oczami odbil. W ostatnim ataku Goku w maksymalnej mocy Jiren pokazal czerwona aure ale pewnie nie w maksymalnej mocy. Dlaczego teraz Hit bo inaczej Goku musial by odpasc bo przegral walke. Hit dobrze sobie radzi bo w poprzedniej walce widac bylo ze tez sie wzmocnil pewnie ewoluowal i dobrze sie przygotowal. Jiren jak by go szybko zalatwil od razu by przeszedl do Goku i koniec turnieju. Bardziej mnie ciekawi co zrobi Freeza. A teraz taki paradoks skoro arcykaplan obawial sie o arene czy wytrzyma atak Genki. To niszczac arene wygraja skrzydlate postacie i pozostanie nam Bogini milosci zwyciezca turnieju. Dlatego po ostatniej transformacji dostala skrzydel Teraz co to za turniej skoro publicznosc pomaga przemiana Bogini milosci oraz energia Genk oszustow powinno sie ich zdyskwalifikowac. Teraz tylko czekac az Bogowie oddadza swoja energie zniszczenia. Jak zwykle same bledy fabuly ale dzieciaka wystarczy.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Wojownicy miłości, ekipa sprawiedliwości kosmicznej. Za dużo dziwadeł.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kemot81 napisał(a):
Shounen mylisz sie GenkiDama mogla byc odbita i Goku wiedzial o tym doskonale.
To nie ja pisałem, że nie mogłaby zostać odbita. Proszę czytać uważnie.

Kemot81 napisał(a):
Zreszta jej stworzenie naruszylo zasady turnieju. Pierwsza to dyskwalifikacja Goku.
Skoro tak się nie stało, to znaczy, że nie ma żadnej zasady, która zabraniałaby zbieranie energii od ludzi z trybun. Zresztą nigdy nie było o tym mowy. To są nadinterpretacje.

Kemot81 napisał(a):
Rownie dobrze staniesz przed sciana ktora odbije pocisk i to jej wina.
Gdyby kula samowolnie odbiła się od Jirena, to przyznałbym rację, ale to on ją odbił. Z drugiej strony możecie mieć słuszność, bo w sumie ciężko powiedzieć, jak ta przygoda z Genki Damą się skończyła. Można odnieść wrażenie, że Goku stracił siły i zwyczajnie na nią spadł. Ewentualnie Jiren ją wysadził lub sama wybuchła. Jeśli tak to interpretować, to Jiren faktycznie jest czysty.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 10.10.2017, 15:11
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
ta nowa forma podobno oficjalnie nazywa się tak jak w anime było "Ultra Instinct"

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mówisz o angielskiej nazwie?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Odcinek niczego sobie, zły nie był, najlepszy na pewno też nie.
Podobały mi się dłużyzny z Genki Damą, bo dawno dłużyzn jako takich nie było.

Sam pomysł z Genki Damą – jak ktoś tu już wspomniał – wciśnięty chybcikiem, bez pomyślunku i tak trochę koślawo ogólnie. Przez moment obawiałem się, że Gokū naprawdę wchłonie tę energię i zostanie Trunksem, na szczęście tak się nie stało. W kontrze do większości, najbardziej wkurzała mnie w tym odcinku muzyka. Jak rzadko, oglądałem DB na słuchawkach i momentami muzyka była koszmarnie niezgrana z dialogami, ponadto przypominała Smerfy oraz Bleacha, tęsknię za Kikuchim, joł. Żeby nie było, trafiło się naprawdę sporo muzycznie fajnych kawałków, jednak proporcjonalnie słabszych było więcej. Podsumowując już wszystko, śmiem twierdzić, że i tak było za szybko i za dużo, nie lubię tak. Uważam też, że Jiren<Gokū Black pod względem fajności.

Jaram się następnym odcinkiem, bo może dostaniemy kolejną porcję śmieszkowania Freezera. Zdaje mi się, że się nam imperator zmienia. Fajnie by było, gdyby na początku postraszył Gokū i poudawał, że chce go sprać, a potem przekazał mu cząstkę swojej energii, jak ów ongiś jemu na Namek. Ej, czy to nie będzie tandetne, tak w sumie?

Shounen napisał(a):
będzie co najmniej 133
będą


Mateusz napisał(a):
Chyba najlepsze co było w tej nowej formie to powaga, z której do tej pory obdzierano naszego bohatera.
Powaga? Raczej Brolly-mode. Niby spoko odmiana, ale taki „nie-Gokūwaśny”. Wszak Jiren jeszcze nikomu łba nie przetrącił, więc po cóż tak poważnieć? I jeszcze ryczy jak Hedora czy inna Godżilla.

Shounen napisał(a):
Mówisz o angielskiej nazwie?
Myślałeś, że ウルトラ・インスティンクト?
http://dragonball.wikia.com/wiki/Ultra_Instinct

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Gadasz, odcinek był najlepszy. Powiedzmy, że prawie idealny (nie licząc paru baboli w kresce). Pomysł z Genki Damą sam w sobie dziwny, jak pisałem, ale cała akcja z tą kulą była świetna (nawet bogom się podobało) jako przedsmak tego, co zaprezentowano dalej. I ten strach, że Goku zginął. Nawet Zenony już postawiły na nim krzyżyk. Nowa forma to było coś pięknego, w sensie działania, niekoniecznie wizualnym. Walka dwóch mistrzów, którzy nie popełniają błędów, więc coś takiego nie ma prawa się nie podobać. Niezła odmiana dla typowej nawalanki, która była dotychczas.

Poza tym na początku odcinka fajna akcja z Ribrianne i koleżankami z U2, a na koniec należyty ending, a nie jakieś kpiny.

Tak nawiasem, Goku jeszcze nie stracił koszulki, a na plakatach reklamujących nową formę jej nie ma, więc to jasne, że to nie koniec. Dopiero bez koszulki będzie ta nowa forma i wtedy się zacznie. Więc obserwujcie koszulkę.

vegeta391 napisał(a):
W kontrze do większości, najbardziej wkurzała mnie w tym odcinku muzyka.
Mnie momentami przypominała GT, ale nie wiem, czy to słuszne skojarzenie, bo dawno oglądałem. W każdym razie mnie nie wkurzała. Może oprócz wstępu piosenki łudząco przypominającego opening Toriko.

vegeta391 napisał(a):
Podobały mi się dłużyzny z Genki Damą, bo dawno dłużyzn jako takich nie było.
W wersji połączonej było tego minutę więcej, ale pewnie wiesz.

vegeta391 napisał(a):
Shounen napisał(a):
Mówisz o angielskiej nazwie?
Myślałeś, że ウルトラインスティンクト?
Mógł mieć na myśli oficjalność japońskiej nazwy użytej w odcinku lub tylko tego angielskiego tłumaczenia. Jeśli się nie mylę, do tej pory w zagranicznych materiałach, pomijając napisy, nie użyto nazwy "Ultra Instinct".

vegeta391 napisał(a):
a potem przekazał mu cząstkę swojej energii, jak ów ongiś jemu na Namek. Ej, czy to nie będzie tandetne, tak w sumie?
Nie, to fajny smaczek. Goku uratowany przez Freezę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
W wersji połączonej było tego minutę więcej, ale pewnie wiesz.
Wiem z tego tematu. Tak czy inaczej, ja tam nadal oglądam tylko prawilne ripy SOFCJa, więc nic mię nie umknęło.
Shounen napisał(a):
Nie, to fajny smaczek. Goku uratowany przez Freezę.
To by był kolejny krok w ciekawym kierunku. Ja tam dalej liczę, że go wskrzeszą i nie wsadzą zaraz na powrót do kokonu.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
To by był kolejny krok w ciekawym kierunku. Ja tam dalej liczę, że go wskrzeszą i nie wsadzą zaraz na powrót do kokonu.
Też bym tego nie chciał. Choć nie sprawia wrażenia, że nienawiść zalewa mu mózg, to on jednak knuje i chce "manipulować bogami" (jeszcze w tej sadze?), więc nie wróżę mu przyszłości. Pewnie tym razem już nawet do piekła nie pójdzie

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jak dla mnie to było tylko preludium, prawdziwa forma nie została jeszcze ukazana, bo oni mają w zwyczaju nie pokazywać wszystkiego. Pamiętacie FnF? Chyba w pierwszym trailerze pokazali Golden Freezę, wszyscy przez pół roku żyli myślami, że wiedzą już wszystko a tu bęc, info w dniu premiery z przecieków, że Goku i Vegeta dostali nowe formy.

Tutaj wyczuwam podobną sytuacje choć mogę się oczywiście mylić. Po pierwsze formę tę pokazali już miesiąc temu w gazecie, najbardziej oczekiwany moment a ci tak spoilują w gazecie? Dziwne trochę. Po drugie, już z treści odcinka tak jak w przypadku SSJG Goku jakby otrzymał moc (tym razem ogromną) i ją wchłonął, ona wyparowała i nikt nie wie co jak i gdzie. Tutaj ona także wyparowała i kto wie czy nie powróci jako własna moc Goku, w legitnej właściwej formie, coś bardziej trwałego. W DB Dokkan Battle forma ta została nazwana Ultra Instinct "Omen", a omen wiadomo co oznacza - zapowiedź pewnych wydarzeń

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
Ciekawe czy tą nową formę spłycą do czarnych kolorów, jak w openingu? Bo jak na razie czerwonej aury od Goku przechodzącej po całej arenie nie było, więc z niego ta moc dopiero "wyleci" za parę odcinków.

Myślę, że drugi raz tej formy co była teraz już nie będzie, bo chyba musiałaby być nowa Genki Dama...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
A dlaczego Goku i Jiren latali?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To nie było latanie. W ujęciu 42:02 ładnie widać, jak opadają. Oni to wszystko pokazują w zwolnionym tempie, ale nie zapominają, jak widać, że latać nie mogą.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Masz zupełną rację Nie na darmo stanowisz kogoś w rodzaju eksperta. Nawet Twoje obiekcje co do osądu Arcykapłana coraz bardziej mnie przekonują.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Czemu sie tu pisze ze Goku byl silniejszy od Jirena? Mi sie zdaje ze w nowej formie z Goku z Jirenem walczyli tylko na podobnym poziomie aczkolwiek czekdm na rozwoj akcji w tym kierunku,

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Walczyli na równi, ale w końcowej fazie Jiren się zapomniał i dostał cios w brzuch, a potem dobitkę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 109-110, 08.10.2017
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook