Forum Dragon Ball Nao

» Dyskusja o pewnym handlarzu...

gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.008
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Szanowni forumowicze, na OLX ogłasza się pewien handlarz, który twierdzi, że ma wszystkie możliwe wersje DB i każe sobie za nie grubo płacić.
Oto link: https://www.olx.pl/i2/oferta/... (dostępny na priv dla zainteresowanych samą sprawą, nie należy nic kupować od tego człowieka)

Ten człowiek udostępnia filmik, na którym prezentuje swoje zbiory na przykładzie odcinka 185 DBZ.
Oto link: https://www.dailymotion.com/video/x5yfgpc

Moje pytanie do Was jest następujące - pomijając, że jasne jest, że ten proceder jest bardzo cebulowy, jestem ciekaw, czy znawcy tematu mogliby to skomentować od strony tego, czym ten facet dysponuje, tzn. czy jego oferta jest atrakcyjna, jakich wersji używa, czy GM robi to lepiej itp.
Jestem ciekaw takich luźnych opinii, szczególnie tych największych znawców.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez gregor94: 12.11.2017, 14:40
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Szkoda gadać. Można się tylko zastanawiać, czy ten wielki fan faktycznie sam podkładał lektora pod wideo, czy każdą z oferowanych wersji ściągnął z internetu (przecież są dostępne). Prezentuje tam 1080p z możliwością włączenia angielskiego audio, ale o dopasowaniu polskich napisów się nie pomyślało. Ale jak by nie było, sprzedawanie tego to zwykła niegodziwość, więc link do oferty skasuj, bo robisz reklamę.

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.008
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Tutaj przecież nikt o zdrowych zmysłach się na to nie nabierze, ale ten link usunę
genialny_zolw Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 35
Dni na forum: 3.064
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 46
Skąd: Lodz
OMG co za cebula, wszystko ściągnięte z Internetu, nic nowego co by miał TYLKO on, jedyne co zrobił to podmienił ścieżki dźwiękowe, a napisów już mu się nawet nie chciało, dodatkowo te kwoty typu 500 czy 2000, czy 2239 D Przez takich jak on narodziło się to wszystko o polaczkach robaczkach, cebulach, januszach biznesu, itp.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
gregor94 napisał(a):
Tutaj przecież nikt o zdrowych zmysłach się na to nie nabierze, ale ten link usunę
Serio tak sądzisz? Nieporadnych i naiwnych – albo po prostu leniwych nie brakuje. Skoro co i rusz pojawiają się różne rakoferty, to musi być nisza, która to kupuje.

Pozostaje współczuć.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Z linkami w internecie jest tak, że każdy link to reklama. I nie chodzi mi tutaj o starą zasadę "źle czy dobrze, byle mówić".

Generalnie nie każdy ma możliwość ściągnięcia sobie setek GB, wtedy musi kupić od tego czy tamtego, ale trzeba uświadamiać, że to nie jest żadna wielka kolekcja, którą "zbiera się latami".

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.504
Plusy: 1
Posty: 536
W dobie internetu i miliona różnych stron internetowych kupowanie czegoś takiego to totalna głupota. Gościu zarabia ponad 100 zł korzystając po prostu z pobranych plików. Ja też zacznę sprzedawać gry komputerowe pobierane z torrentów, kupujcie xD
dragon26
Super Nameczanin
Super Nameczanin
dragon26
Dni na forum: 5.494
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 114
Witam wszystkich hejterów to ja gosc z olx'a.Jestem bardzo aktywny na dbnao.Obejrzyjcie moje posty,wstawki.
powiem Wam ze ode ludzie kupują , nagrywam na płyty DVD a dokladnie sprzedalem
cala kolekcja db,dbz,dbgt wersje uncut napisy pl
ostatnio tez sprzedalem HD remastered lektor pl,chlopak przyslal mi pendrive 128 GB i wgralem mu wszystkie serie w 480p HD lektor
oprocz tego udalo mi sie sprzedac cala kolekcja star treka
Naruto SHippuuden movie 4
wszystkie 18 sezonow pokemon (dorosly chlop 40 latek bral dla swoich dzieci)
i uwaga ostatnio na olx gosc napisal i zaplacil mi za 5 anime Hentai

Tak wielką kolekcje jaką ja mam zbieralem kilka lat. A ma chyba z 3000 GB czyli 3 TB. Na dysku twardym komputera 250 GB ,laptopa 500 ,dysku przenosnym 1 TB ,plytach DVD 4,7 i 8,5 GB.

Ludzie piszą do mnie na olx,smsy i emaile czy mozna kupic i za ile? Wysylaja kase na konto a niektorzy chcą za pobraniem. Kazdy ma wolną wole , kto chce to kupuje,kto chce to pobiera z neta za darmo z ograniczeniem 50,100 lub 150 kb/s z odstepem godzinnym po pobraniu pliku lub kupując premium .Ale zaznaczam nie wszystkie pliki ktore są chodliwe nie są dostepne,mnostwo ich wygasa i są usuwane z powodu praw autorskich.Po kilkanascie razy wysylam reuploady kolekcji liczacej 50-200 GB ( mowa o Naruto,Pokemon,Dragon Ball) . A skąd je pobrac skoro wygasly? I tu jest problem. Mam nawet filmy VHS nigdzie nie dostepne w necie do pobrania. VHS moge zgrac na DVD

a jesli chodzi o temat to az mnie zaskoczyliscie ze o mnie temat do dyskusji stworzyliscie czuje sie slawny

aha i nie pobieram z torrentow tylko z innych platnych serwerow,kupuje transfer,pakiet premium . O torrentach to szkoda gadac. A lektora sprobowowalem raz podlozyc do jednego odcinka , masakra,zajelo mi to 5h . Nie jest to zwykle podlozenie sciezki ale dopasowanie co do milisekundy. Nie zapominajcie ze wersja cut z RTL7 jest zupelnie inna niz UNCUT z TV tokyo (inny czas,inne bitrate audio,i jeszcze zrobic tak zeby nie konwertowac do avi np bo z mkv full HD do avi to jest ogromna strata jakosci i rozmiaru)

Nie zajmuje sie juz uploadem
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
dragon26 napisał(a):
Tak wielką kolekcje jaką ja mam zbieralem kilka lat.
Kolekcję to możesz sobie zbierać, kupując filmy i stawiając na półce.
Powiedzmy sobie jasno, sprzedając nieoryginalne filmy popełniasz przestępstwo i zarabiasz na tym. Nie chodzi tu o hejt, ale takie są fakty i tym ludzie są oburzeni.

Zrozum, swojemu koledze możesz nagrać co chcesz za cenę płyt, ale nie zyskasz poparcia dla masowego piractwa.
dragon26
Super Nameczanin
Super Nameczanin
dragon26
Dni na forum: 5.494
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 114
kto chce to kupuje,kto chce to pobiera z neta za darmo z ograniczeniem 50,100 lub 150 kb/s z odstepem godzinnym po pobraniu pliku lub kupując premium

Nikogo do niczego nie zmuszam.Wszyscy ci ludzie są mi wdzięczni że im pomogłem bo nawet co kupowali to jako prezent dla dzieci,brata,siostry itd. A poza tym moje ogloszenie juz usunieto przez moderatora olx

Nie zajmuje sie juz uploadem
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Obraz

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.805
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
dragon26 napisał(a):
aha i nie pobieram z torrentow tylko z innych platnych serwerow,kupuje transfer,pakiet premium . O torrentach to szkoda gadac. A lektora sprobowowalem raz podlozyc do jednego odcinka , masakra,zajelo mi to 5h . Nie jest to zwykle podlozenie sciezki ale dopasowanie co do milisekundy. Nie zapominajcie ze wersja cut z RTL7 jest zupelnie inna niz UNCUT z TV tokyo (inny czas,inne bitrate audio,i jeszcze zrobic tak zeby nie konwertowac do avi np bo z mkv full HD do avi to jest ogromna strata jakosci i rozmiaru)
Powiem tak tutaj Kinichi podkladał lektora pod wersje Uncut z Dragon Balla. Coś czuje, ze jego wersja jest w twoim spisie anime. A nie wiem czy wyrazil zgode, zeby za takie cos opłate pobierac! Ludzie robia to z sentymentu do anime i roznych bajek, a ty pobierasz opłate za takie cos no kurcze, jak ty bys sie czul, jak ktos za twoja wersje by bral pieniadze? I odnosnie bajek i anime tez mam kolekcje bardzo duza, ale nie pobieram za to opłat. Tylko dziele sie tym w linkach. Nie wiem dla mnie to jest tak, jak by "Ktos cos ukradł" Ale to tylko moje zdanie na ten temat. Ogolnie bardzo ***jowo z twojej strony, ze to robisz. Ja nie popieram. Ale jezeli mowisz, ze ludzie takie rzeczy kupuja to nic sie z tym nie zrobi, ale i tak bardzo nie ładnie z twojej strony. Ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz. A i jeszcze zapomnialem dodac. Jak juz cos reuploadujesz to na jakis torrent, albo Mega. A nie jakies no name hostingi, bo wiem o co ci biega. A i jeszcze jedno, jak zobaczylem tą aukcje to skad ci do glowy przyszlo, zeby brac 2000zl za odcinki w full HD? Jak ktos to kupil to jest idiota. Rozumiem licencjonowane w opakowaniach, ale ze piraty?
dragon26
Super Nameczanin
Super Nameczanin
dragon26
Dni na forum: 5.494
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 114
Po pierwsze to ja sam podlozylem lektora pod odcinek 185 ktory jest na filmiku ,po drugie pod zadne inne odcinki,serie nie podkladalem lektora , po trzecie ja tylko sprobowalem to zrobic,z jednym odcinkiem wyszlo mi 5h a co dopiero z 508..Po czwarte lektor Uncut nigdzie nie znalazalem a dla mnie internet to zadna tajemnica a wiec nie istnieje wersja FULL HD 1080p Lektor Uncut. Po piąte wysylam na serwery by zarobic na uploadzie ale zarobek jest tak niski ze az nieoplacalna robota. Pobrany przez kogos jeden odcinek 200 MB to tylko 6 gr naliczenia. Wyplata jest od 30-35 zł zalezy jaki serwer wiec policz sobie ile pobran wychodzi na 30 zl. Dodam jeszcze ze dziennie mi naliczaja ok 80 gr wiec policz sobie ile czasu musi uplynac zanim uzbieram 35 zl. Na mega tez jest ograniczenie 5 GB na dzien chyba. Ja mam zmienne IP wiec moge sie wylogowac ,zalogowac i moge pobierac bez czekania. Na allegro cały komplet DB,DBZ,DBGT kosztuje 2239 zł i są to wersje Uncut JAP lub ENG i nie FULL HD ale DVD . Full HD ma 1920x1080p a DVD 720x576 PAL. Więc wersja DVD jest duzo gorsza od 720p a co dopiero FULL HD 1080p. Ja gdybym poswiecil z pol roku na podkladanie lektora do wersji UNCUT full HD 1080p to dlaczego mialbym nie żądać tyle kasy co za DVD boxy na allegro? Moja wersja bylaby najlepsza na świecie bo jedyna.
Znalazlem DBZ z lektorem wersja CUT 720p AC3-Elite ale to wciąz nie FULL HD 1080p Jap lub ESP tylko 720p.I najwazniejsza rzecz zwykle DVD jest w stanie odtworzyc DVD-Video,DivX,XviD, a troche lepsze np Manta WMV ale to wciąż są slabe jakosci odcinkow. Zeby odtwarzac FULL HD potrzebny jest BluRay a zeby odtwarzac DB,DBZ,DBGT w FULL HD to musi byc plyta BluRay 25 lu 50 GB jeśli mowimy o DB,DBZ,DBGT w FULL HD 1080p w oryginale a wiec menu glowne,sceny itp. W Polsce na allegro,olx tego nie znajdziesz ale na ebay,amazon i inne amerykanskie sklepy juz tak.Są to wersje hiszpanskie lub japonskie uncut bez napisow pl moze angielskie będą a juz na pewno hiszpanskie.

Nie zajmuje sie juz uploadem
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Masz gotową wersję uncut w DVD i audio na 99% pasuje do HD, ale to nigdy nie będzie wersja UNCUT, bo te całe 16:9 z definicji są CUT z góry i z dołu xD

Ale nie o tym dyskusja. Chodzi o zarabianie na tym procederze. Samo zarabianie na nieoryginalnych kopiach jest nieetyczne. Jeśli tego nie rozumiesz, kiedyś sędzia Ci wytłumaczy.

I nie broń się, że "jest popyt", więc to robisz. Popyt na anime jest, bo mamy niszę i tylko 1 wydawnictwo, które prawie nic (miesięcznie - nic) nie wydaje. Porównanie na wyrost, ale jednak: na płatnych zabójców też jest popyt, co nie czyni tego zawodu legalnym.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Dyskusja o pewnym handlarzu...
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook