Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 107, 17.09.2017

Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Komentarze do sto siódmego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 17.09.2017 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Dodano po godzinie
Bardzo dobry odcinek. Retrospekcje Frosta, motywy z Mafubą i uratowaniem Vegety przez Boskiego Miszcza były mega. Polecam odcinek, jeden z lepszych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Że jeden z lepszych, to bym nie powiedział, ale na pewno powyżej przeciętnej. Już widzę to marudzenie, że Żółwi Pustelnik zdołał walczyć z Frostem. Kolejny epizod walki U6 z U7 ogólnie w porządku.

Najlepszy moment to była gra słów z imieniem Maji Kayo.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Maniek123404 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Maniek123404
Wiek: 37
Dni na forum: 2.819
Posty: 60
dobry odcinek ale szkoda ze Roshi sam zeskoczyl.... Vegeta mogl go jak Goku naladowac energia i mógł dalej stać , pewnie by sie później przydal z mafuba
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Goku to mu wtedy przywracał funkcje życiowe, a nie ładował energią. W każdym razie aż tak Vegeta się nie zmienił, żeby miał oddawać swoją ki staremu mistrzowi Goku.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
owszem spoko się oglądało, myślę że ogólnie w top10 najlepszych odcinków DBS się mieści. Kolejny gdzie będzie współpraca Frieza i Frosta też może być ciekawy

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Taka ciekawostka, 107 odcinek DBS był 777 odcinkiem całej serii (uwzględniając DB/Z/GT/Kai/S oraz 3 odcinki specjalne - z Bardockiem, Trunksem i Goku Jr).
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Odcinek dobry Jiren pokazal moc jednym strzalem. Kamesenin zszedl jako nie pokonany szacun. Mafuba i Jiren pokonany? Naprawde dobra technika. Kto pamieta czy szatan serduszko jej nie skontrowal? Zreszta frost juz pokazal ze sie da. Dlatego muten roshi musial juz odejsc i zrobili to w dobrym stylu. Nastepny odcinek pokaze moc Gohana ciekawy jestem czy ma Power Up i pokaze forme doskonala chcialbym Mystick w wersji doroslej jak z komurczakiem. Skoro duzo wspominaja moze zobaczymy wku.. Gohana.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Uważam, że zdecydowanie odcinek jeden z lepszych. Muten Rōshi jak zwykle cudowny. Trzymałem kciuki, że to właśnie on rozbiję tę flaszkę i że zrobi to właśnie zawracając lot tej drobnej kikōhy. Scenarzyści stanęli na wysokości zadania.


Jak lubię Bina Shimadę, tak wnerwiał mnie niemiłosiernie ten głos tego uszatego Dyspo. Aż se sprawdziłem japońskiego Królika Buggsa, bo tak mi się skojarzyło, że może do tego piją. Ani nie Shimada, ani nie podobny. Nie wiem, skąd ten dobór aktora, ale jakoś tak w ogóle mi do Dyspo nie pasuje. Jak tak ta kicia nawija, to przez tę barwę głosu nabieram przeświadczenia, jakby Dyspo był stary, starszy od Beerusa i Champy. Może i tak jest, ale – sądząc po zachowaniu Dyspo na polu walki – nie wydaje mi się. Ja bym mu dobrał znacznie wyższy, głupawy głos, pasujący do aparycji i do jego ringowego żółtodzióbstwa.



Kemot81 napisał(a):
Kto pamieta czy szatan serduszko jej nie skontrowal? Z
Tak. Nazywało się to 魔封波返し, czyli „odwrócona” lub „oddana” mafūba. Nazwa pada nawet w kwestii Tiānjīnfàna między 18 a 19 minutą.
魔封波がえしか!?

Obraz


Shounen napisał(a):
W każdym razie aż tak Vegeta się nie zmienił, żeby miał oddawać swoją ki staremu mistrzowi Goku.
Jak sam Gokū mu nie oddał, to to byłby już szczyt. I tak nadto się martwił (jak na niego), co mnie tam się bardzo podoba, bo pokazuje sporą, ciągle trwającą ewolucją Vegety.

おいじいさん!これ以上動くな!死ぬぞ!

Ej, starcze, przestań się ruszać, bo wykitujesz!



vegeta391 napisał(a):
może Frost powalczy z Vegetą
Shounen napisał(a):
Do Vegety to on nie ma podskoku. Widać w zapowiedzi, że walczy z Boskim Miszczem. Pewnie chodzi o zemstę na siódmym wszechświecie.
I czyje na wierzchu?

PS Mam nadzieję, że w następnym odcinku Gokū wywali z maty Primabalerinę, a Freezer Gohana i Frosta.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Jak lubię Bina Shimadę, tak wnerwiał mnie niemiłosiernie ten głos tego uszatego Dyspo.
To u mnie przeciwnie. Uważam, że dodaje mu charakteru i pewnie m.in. dlatego polubiłem tę postać.

vegeta391 napisał(a):
I czyje na wierzchu?
Dużo to nie powalczyli, ale fakt, że miałeś rację. Tylko już ciekawsza była walka z Magettą. Raczej nie doczekamy, ale fajnie by było, gdyby przezwyciężył swój słaby punkt i jeszcze raz walczył z Vegetą. Niedoceniona postać.

Vegeta uwięziony w Mafubie to tez mocny punkt odcinka

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
No i trzeba jeszcze dodać, że Muten Rōshi skuteczniejszy w walce z Frostem od Piccolo. Gdyby nie chybił przy pieczętowaniu, mecz byłby jego.Trza było zostać przy kuchence do ryżu. Nie kapuję, czym ten Bóg tak mu zaimponował, że przestawił się na buteleczki. Może cenowo wychodzą korzystniej? Piccolo natomiast to porażka. Podczas walki z Frostem tylko se poskakał i taki pożytek, a teraz też łajno robi. Postać się marnuje.

[Ed.]
A, jeszcze miałem dodać, że obawiałem się, że Frost – idąc za przykładem Trunska z przyszłości – sam pierdyknie w Vegetę mafūbą. Dobrze, że tak się nie stało, bo Mutaito by się w zaświatach załamał i zaczął pić.

Plus, liczę, że będzie dużo ciekawych kwestii Freezera i że po tym, jak Frost spróbuje go zdradzić, Freezer ładnie go potorturuje i ledwie żywego wyrzuci z maty, prawiąc przaśny de-moralitet. A wszystko nie przybrawszy nawet złotej formy. Ach, pewnie nici z tego wyjdą, ale pomarzyć można.

@down, ciekawe, co na to „fani”? I tak już narzekali, że Toei nienawidzi Vegety i robi z niego ciepłe kluchy. Się nie podoba, mogą iść do Toyotarō i razem z nim fanbojować.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez vegeta391: 18.09.2017, 1:51
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No i chyba rozwiały się ostatecznie wątpliwości odnośnie stosunku Vegety do reszty ekipy. Wyszło na moje: Vegeta uważa ich za cudaków, błaznów czy głupków, ale za swoich.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Najwyraźniej. Jak pisałem posta lub nawet podczas oglądania tej sceny przypomniało mi się, że o to pytałeś.

Niektórzy marudzą, że "co w tym czasie robią wszystkie inne postacie, gdy na ekranie pokazują, jak walczą ci z U7". No to widać po przykładzie Vegety - nic nie robią, stoją na skałce i czekają, aż ktoś ich zaatakuje. Czyli taktyka Gohana wprowadzona w życie. Dość oczywiste, skoro (w uproszczeniu) wygrywa ten, który wytrwa najdłużej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Od początku wiadomo, że Freeza zdradzi albo zrobi coś katastrofalnego w skutkach dla Ziemi. Branie go do drużyny było tylko po to, aby twórcy DBS mogli pokazać jakiś „wspaniały” fortel Freezy, przy okazji oczywiście pomniejszając inteligencję wszystkich z drużyny „Z”. No bo serio nie można zabrać kogokolwiek ciekawego z naszego Wszechświata, tylko zdradliwego dupka?

Wszystkusie mnie tak irytują, że ciężko na nich patrzeć. Ale fajna muzyka przy opisywaniu Wszechświatów.

Frost atakujący Genialnego – fajne, ale później ta ich „walka” niestety kiepska, bo w DBS mają już taki zwyczaj, że nieważne, jaki kto reprezentuje poziom, to i tak z najsilniejszymi będzie walczył jako równy z równym. W DB i DBZ było to o wiele lepiej pokazane, dlatego tutaj spotyka mnie nieustanne rozczarowanie. Goku-Kuririn, Goku-C17, Frost-Genialny Żółw i wiele innych.

Vegeta i Frost – fajnie, ale ten Magetta czy coś tam strasznie mi działa na nerwy.
Zamknięcie Vegety – no, biedaczek! Dobrze, że go uwolnili. ;p
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
szarlej_3 napisał(a):
tylko zdradliwego dupka?
Kiedy i kogo Freezer zdradził? Masz namyśli, że po tym, jak Gokū podarował mu energię, użył jej przeciwko niemu? Że posłużył się Sorbetem, by podstępnie powalić Gokū? Że kilkakrotnie mordował swoich podwładnych? To nie zdrada, to dążenie do celu po trupach. Bezwzględność, niegodziwość, podłość, nikczemność, bestialstwo – tak, zdrada – nie. A co do wyboru, to jeżeli nie Majin Bū, to tylko Freezer. Lepszych kandydatów nie było.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
A czy wymordowanie Saiyan to nie zdrada? W pewnym sensie mieli z nim układ. Kiedy jedna strona zabija tak po prostu, to można to określić jako zdradę. Poza tym skoro wykorzystał podarowaną przez Goku energię, a później wrócił na Ziemię chcąc się zemścić, branie go do drużyny nie było zbyt mądrym pomysłem. Mógłby nawet wygrać Turniej i zażyczyć sobie śmierci wszystkich z planety Ziemia czy zostania władcą kosmosu.

I naprawdę nie było innych kandydatów na innych planetach? To bardziej pójście twórców na łatwiznę. Po co tworzyć nowych, jak mamy starego Freezę, którego przywołamy do życia po raz N-ty.

Klątwa - Dragon Ball
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
szarlej_3 napisał(a):
A czy wymordowanie Saiyan to nie zdrada?
Niby tak, masz rację. Jednakże, chociaż nie wiemy, na jakich zasadach Saiyanie wstąpili do Armii Freezera, oczywistym jest, że nigdy nie byli „partnerami tyrana”, a jedynie marionetkami, chłopcami na posyłki. Ich termin przydatności do spożycia skończył się w momencie, kiedy pięcioro Saiyan niskiej klasy zdołało podbić Kanassę w zaledwie jeden dzień.

szarlej_3 napisał(a):
To bardziej pójście twórców na łatwiznę
Sprzeczałbym się. Freezer jest znany, lubiany i łatwo się sprzeda, po co komu kolejny Monaka?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
szarlej_3 napisał(a):
Od początku wiadomo, że Freeza zdradzi albo zrobi coś katastrofalnego w skutkach dla Ziemi.
Nie wiadomo. Moim zdaniem spełni jednak swoje zadanie i pomoże U7 wygrać, a co dalej to już sporo możliwości.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
vegeta391 napisał(a):
Sprzeczałbym się. Freezer jest znany, lubiany i łatwo się sprzeda, po co komu kolejny Monaka?
A kto mówi o Monace? Naprawdę tak trudno wymyślić ciekawą, pełnokrwistą postać zamiast po raz czwarty pokazywać nam tego samego gościa? Mogliby stworzyć kogoś, kto dołączyłby później (w pewnym sensie) do drużyny "Z", kogoś o ciekawej historii, nawet kobietę, to byłoby coś nowego, czego wcześniej nie zaznaliśmy. Taka C18 nigdy nie walczyła ramię w ramię z Goku czy Vegetą, nie licząc turnieju.

Shounen napisał(a):
Nie wiadomo. Moim zdaniem spełni jednak swoje zadanie i pomoże U7 wygrać, a co dalej to już sporo możliwości.
Pomóc im wygrać to chce w zależności od tego, czy będą silniejsi od innych. Widać, że jest interesowny, co oczywiście można uznać za plus, ale jeśli chodzi o drużynę "Z" to mogą się spodziewać, że ostatecznie będzie chciał ich wyeliminować, aby spełnić swoje życzenie, w porównaniu do innych zawodników szkodzące Ziemi czy Saiyanom, w końcu nienawidzi Goku. Trochę tak kiepsko mieć zawodnika, co do którego nie masz pewności, czy możesz mu ufać.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 107, 17.09.2017
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook