Forum Dragon Ball Nao

» Przeglądarki internetowe

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6

Jakiej przeglądarki używasz?

Jakiej przeglądarki używasz?
Internet Explorer 11,54% 9 11,54%
Firefox 55,13% 43 55,13%
Opera 10,26% 8 10,26%
Mozilla 11,54% 9 11,54%
Inna 11,54% 9 11,54%
Wszystkich głosów: 78
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Google Chrome jest też spoko

Obraz
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.644
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Mateusz. napisał(a):
Google Chrome jest też spoko
Zgadzam się zaczęłam korzystać z Chrome po tym, jak Operze odbiło i strasznie się zwieszała.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Brolli Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Brolli
Wiek: 32
Dni na forum: 6.798
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 248
Skąd: Białystok
Od lat używałem Firefoxa, ale ostatnio powoli przechodzę na Chrome, ponieważ po instalacji F7 się ciągle zawiesza Miał ktoś z lisem podobne problemy, ewentualnie posiada wiedzę, która umożliwi normalne korzystanie z niego?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Używam Firefox 6 i to jest tragedia.

RAM 500 MB to jest minimum, a po paru godzinach nawet dochodzi do 1,5 GB (lol).

Przycina się na byle stronach bardziej interaktywnych. Poza tym zawiesza się bez powodu parę razy dziennie (najczęściej podczas próby otwarcia Tłumacza Google - lol).

Po prostu open source.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
JAKTO Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
JAKTO
Wiek: 31
Dni na forum: 4.526
Plusy: 1
Posty: 85
Skąd: Olsztyn
Dla mnie najlepsza przeglądarka to Mozilla Firefox. Używam jej od lat i mnie jeszcze nie zawiodła ; ))

Widzieliście "Księgę Mozilli" ? ; D
Jeśli chcecie to wpiszcie piszcie jako adres internetowy about:mozilla

左様なら
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obraz

Nie ma to jak Firefox część 2.

edit:
Ale to jest chyba wina któregoś z dodatków, wyłączyłem wszystkie i działa normalnie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
JAKTO napisał(a):
Jeśli chcecie to wpiszcie piszcie jako adres internetowy about:mozilla
Działa tylko na Mozilli.

Google Chrome najlepszy.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Instalowałem wczoraj system od nowa, więc i standardowo najnowsze przeglądarki. I który lvl ma już Firefox? 15. Paranoja.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Widzę, że wyszedł jakiś nowy Firefox (Quantum). Piszą, że "najszybszy", ale ciekawe, co tym razem zepsuli.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Moim zdaniem najlepszą przeglądarką jest Chrome. Choć ostatnim czasem coraz bardziej lagują mi strony. Czyżby chodziło o wysoki pobór ramu?
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Służbowo używam Firefoxa ESR 32-bitowego ze względu na wsparcie niektórych wtyczek typu Java, Flash Player, itd., które w normalnej wersji Firefoxa już nie działają. Nie używam w domu, ponieważ wtyczka do blokowania reklam na YouTube jest zbugowana/niedociągnięta. Faktycznie reklamy są blokowane, ale w momencie gdy powinna pojawić się reklama to pojawia się pasek youtube'a, tak jakbym najechał na niego myszą chociaż tego nie robię. Bardzo upierdliwa sprawa, zwłaszcza jak ogląda się coś na pełnym ekranie. Na Quantum to samo występuje.

Dlatego w domu korzystam z Chrome'a lub dawniej przeglądarki opartej na Chromium (np. Vivaldi) która korzysta z rozszerzeń Google. Niestety z Vivaldi też miałem jakieś dziwne problemy (z zakładkami).

@Indiger - zalecam co jakiś czas czyścić pamięć podręczną (cache) z przeglądarki.
Można to zrobić z poziomu przeglądarki: chrome://settings/clearBrowserData
albo za pomocą aplikacji takich jak CCleaner lub BleachBit.
Oczywiście ilość RAM w kompie też ma znaczenie, jeżeli masz pootwieranych za dużo zakładek to będzie mulić.

Grupa Mirai
Shovu Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Shovu
Dni na forum: 2.344
Posty: 24
Ponad kilka lat temu korzystałem z Opery, wydawała mi się dość prosta, szybka i wygodna, później nastąpiła stała przesiadka na Chrome, której używam głownie ze względu na kompatybilność z różnymi usługami, wtyczki, a także być może po prostu z przyzwyczajenia. Testowałem nowego Firefoxa (Quantum). Śmiga zauważalnie szybciej niż Chrome, jednak również zużycie procesora. Na razie zostaję przy Chrome aczkolwiek Quantum wydaje się być ciekawą alternatywą .
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Na moim dość leciwym sprzęcie przeglądarki internetowe to istni ramożercy. Próbowałem wielu przeglądarek, jednak jedynie FIREFOX spełnia moje oczekiwania w największym stopniu - w miarę szybkim działaniem, stabilnością i mnogością funkcji. CHROME nigdy mi nie przypadł do gustu - przede wszystkim przez ową "ramożerność" która doprowadzała do zawiech systemu. Opera niespecjalnie nie kiedyś przyciągała - chociażby ze względu na ograniczone możliwości blokowania reklam. (Tak, wiem, ze teraz jest zupełnie inaczej).

Od niemal samego początku używam Firefoxa, z czasem testując różne "nowości" jak i przeglądarki oparte na samym FF. Do przeglądarek na bazie chromium nie mogę się przekonać, no po prostu nie.

Decyduje w sumie o tym ejdna rzecz Oglądanie filmów na YouTube w przeglądarce to katorga. A oglądanie ich w jakości 360 lub 240p to nie to czego oczekuję. Żeby zobaczyć jakiś film z YT muszę go najpierw pobrać na dysk. Wtedy nawet z oglądaniem filmu w 720p nie ma problemu. A jedynie Firefox (i niestety IE) oferuje wsparcie dla wtyczek umożliwiających bezproblemowe pobieranie filmów z YT. Google skutecznie blokuje wszystkie wtyczki umożliwiające pobieranie filmów z YT w takich przeglądarkach jak Chrome/Chromium/Opera czy też VIVALDI, które mnie zaciekawiło i które jest moją DRUGĄ przeglądarką w systemie.

W najnowszym FF (Quantum) wkurza mnie brak wsparcia dla "przestarzałych wtyczek" - z którymi byłem związany od lat (np. blokowanie plików GIF - odtwarzają się dopiero po kliknięciu czy też modyfikacja wyglądu polegająca na usunięciu ikonek /favicon/ z paska ulubionych zakładek. A ta mała rzecz, ten w sumie niezbyt istotny szczegół jest dla mnie cholernie ważny

Przesiadłbym się całkowicie na VIVALDI, gdybym mógł w nim mieć możliwość pobierania filmów z YouTube bez używania oddzielnych aplikacji. Niestety funkcja downloadera filmów z programu InternetDownloadManager nie działa mi w VIVALDIM i OPERZE.

Może znacie jakieś inne sposoby do pobierania filmów z YT w CHROME/OPERZE/VIVALDIM (jakaś nielegalna wtyczka czy cuś). Nie nie chcę stron umożliwiających pobieranie lub aplikacji zewnętrznych (chyba, że ta doda jakiś przycisk w przeglądarce).
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Łukasz napisał(a):
czy też modyfikacja wyglądu polegająca na usunięciu ikonek /favicon/ z paska ulubionych zakładek. A ta mała rzecz, ten w sumie niezbyt istotny szczegół jest dla mnie cholernie ważny
A co ja mam powiedzieć, jak nagle zniknął pasek stanu. Teraz jakaś moda jest na wysuwane, ale mnie takie zachowanie irytuje, bo zanim się wysunie, to trochę minie. Jakby nie można było dać człowiekowi wyboru. Na Chrome nie da się żadną wtyczką ustawić takiego schludnego klasycznego, zgaduję, że teraz na FF też już się nie będzie dało. Oddajcie mi pasek.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Oddajcie możliwość zablokowania favikonek !


Shounen napisał(a):
Na Chrome nie da się żadną wtyczką ustawić takiego schludnego klasycznego, zgaduję, że teraz na FF też już się nie będzie dało.
To dziwne, że producenci nie pozwalają na takie modyfikacje. Jeszcze gdyby każda strona miała jakąś ikonkę, ale jak jest kilka ikonek ładnych, kilka paskudnych, a niektóre nie mają żadnej to się na pasku ulubionych robi bajzel.

W VIVALDIM jest jeszcze jedna świetna sprawa - pusta karta z kafelkami do ulubionych stron. W Firefoxie to było, ale wraz z nową wersją skopali to całkowicie. A w Vivaldim można każdemu odnośnikowi przypisać swój obrazek

Screen: https://ibb.co/dszT06

Czyż nie schludnie?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Już zauważyłem buga w tym nowym FF. Chodzi o przytwierdzone karty. Po zamknięciu nie zawsze zapisują się na nich strony otwarte jako ostatnie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6

Forum DB Nao » » » » Przeglądarki internetowe
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook