Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» DB Super odcinek 116, 19.11.2017

Strony:   1, 2
Tuptus Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 31
Dni na forum: 2.716
Posty: 15
Skąd: Wilczyska
Shounen napisał(a):
Tuptus napisał(a):
Było powiedziane, że dzieci Ludzi i Saiyan dysponują większym potencjałem, więc może stąd taka szybka transformacja Gotena i Trunksa.
Było powiedziane, ale jakoś się to później rozmyło i chyba w kontekście Gotena i Trunksa żaden z bohaterów o tym nie mówił, a dalej to poszło w zasadzie w odwrotnym kierunku, czyli faworyzowanie prawdziwych Saiyan (GT i DBS).
Chciałbym wierzyć, że rozwój Gotena i Trunksa był uwarunkowany właśnie tym ukrytym potencjałem, ale masz tutaj pewnie rację. Pan Toriyama zapomniał o tym fakcie,a ich szybkie transformacje wzięły się z potrzeb fabuły albo widzi mi się
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
My po prostu ciągle zapominamy o tym, że DB to seria dla młodzieży, która ma być lekką rozrywką. Te analizy nas doprowadzą do grobu ;D
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Odcinek świetny, nawet przebił odcinek specjalny - a na pewno jeśli chodzi o samą walkę. Tam był krótki wstęp, teraz mamy rozwinięcie. Tylko czekać na zakończenie.

Chciałbym też, żeby utrzymali ten poziom i w podobnym tonie przedstawili jakieś walki Vegety i Freezy.

Nie zanosi się na to, ale zastanawiam się, czy jeśli Goku opanuje do końca ten Ultrainstynkt, to czy nie przemieni się w coś małpopodobnego, bo jak wiadomo to zwierzęta działają całkowicie instynktownie. Miałaby taka przemiana nawet więcej sensu niż SSJ4.

Pam Mateusz napisał(a):
Mi się ta piosenka bardzo podoba. Nie mogę się doczekać, aż ją wydadzą w końcu.
To trzymaj podobną (już ją linkowałem): https://www.youtube.com/watch?v=vkvpA08IJDU. Nie to, że mi się nie podoba, ale za bardzo mi się kojarzy z tym, z czym nie powinno.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Bo to jest ten sam wykonawca ;p
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Shounen napisał(a):
Nie zanosi się na to, ale zastanawiam się, czy jeśli Goku opanuje do końca ten Ultrainstynkt, to czy nie przemieni się w coś małpopodobnego, bo jak wiadomo to zwierzęta działają całkowicie instynktownie. Miałaby taka przemiana nawet więcej sensu niż SSJ4.
Mogłoby to być dosyć ciekawe. Swoją drogą ciekawe czy Jiren opanował ten ultrainstynkt, czy po prostu jest silny bez tego? Czy Goku już przewyższył Beerusa?


Shounen napisał(a):
Chciałbym też, żeby utrzymali ten poziom i w podobnym tonie przedstawili jakieś walki Vegety i Freezy.
Patrząc na to jak przedstawiają Freeza (częste wtrącenia, pewny siebie) on na pewno będzie miał swoje 5 minut. Vegeta natomiast pewnie zostanie workiem treningowym Jirena, taka rozgrzewka przed Goku. Swoją drogą, jeśli Vegeta bez potrzeby rzuci się na Jirena, to potwierdzi tylko swoją żałosność w tej serii.

Dodano po 2 minutach
A nie pisałem jeszcze, że ten odcinek mi się bardzo podobał. Muzyczka na plus, nawet to potrójne ujęcie było OK, sposób w jaki robił uniki +++, ślizg na fali uderzeniowej +++.

Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Walka z keflą bardzo dobrze zrobiona, ale przez pół odcinka zapowiadała się na bezsensownie dopóki nie rzucono nowych faktów nt. ultrainstynktu i koniec końców wyszło sensownie. Znowu obalono potary, wystarczy zniszczenie kolczyków i obydwoje wojowników powraca do swoich form. Biedny Kibito Kai przez tyle lat musiał się męczyć


Shounen napisał(a):
Nie zanosi się na to, ale zastanawiam się, czy jeśli Goku opanuje do końca ten Ultrainstynkt, to czy nie przemieni się w coś małpopodobnego, bo jak wiadomo to zwierzęta działają całkowicie instynktownie. Miałaby taka przemiana nawet więcej sensu niż SSJ4.
http://4.bp.blogspot.com/-tv3rLOYNr1o/T96P84 ... 5+Goku.jpg ?

Raczej bez szans bo ultrainstynkt nie ma nic wspólnego z saiyańską moca a z ogólnym opanowaniem mocy. Kolejna przemiana Goku podczas tej sagi wydaje się jeszcze bardziej prawdopodobna, ale moim zdaniem połączy ultrainstynkt z SSJ i wyjdzie SSJ ultrainstynkt z włosami w kolorze oczu bo Akira nawet rozmyślał coś nad białymi. Zwłaszcza, że być może Vegeta także dostanie ultrainstynkt a nie chce mi się wierzyć, że na koniec DB Super pozostaną na tym samym poziomie.

Podejrzewam, że to będzie właśnie klucz do pokonania Jirena, opanowanie ofensywy bo on zdaje się ma podobną moc, że jest potężny w defensywie a średni w ataku.

Niech ten Freeza w końcu coś odwali ile można czekać ; o

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Znowu obalono potary, wystarczy zniszczenie kolczyków i obydwoje wojowników powraca do swoich form. Biedny Kibito Kai przez tyle lat musiał się męczyć
Nie sądzę. Mogły się rozdzielić na skutek wyczerpania mocy lub w efekcie tajemniczego zjawiska przenoszenia na trybuny, a kolczyki mogły się zniszczyć z innej przyczyny.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.196
Posty: 291
Mateusz napisał(a):
Mogłoby to być dosyć ciekawe. Swoją drogą ciekawe czy Jiren opanował ten ultrainstynkt, czy po prostu jest silny bez tego? Czy Goku już przewyższył Beerusa?
Beerus ma tą technikę, wymazującą postacie, więc w sumie tutaj Ultrainstynkt chyba nawet nie pomaga, a może...?

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.315
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Odcinek niestety mnie zirytował, Kefla oczywiście bez problemu co kilka sekund/minut zdobywała nowe poziomy czy też rosła w siłę, mocno przesadzili. Ucieszyło mnie tylko zakończenie. Ja już chciałam, żeby odpadły, były zbyt naciągane. ;p Czekam na Jirena.

Co do Waszych wypowiedzi, zgadzam się, że z Trunksem i Gotenem mogło być inaczej w przypadku ssj1, bo mieli dobre geny od Saiyan, co osiągnęli wysokie poziomy. Dodatkowo, jak pisaliście, gdzieś było o większym potencjale mieszanki ludzie-Saiyanie.

A te dwie dziewczynki są czystej krwi, w dodatku akurat obie sobie świetnie radziły. -.-

Za to zdecydowanie na plus przemiana Goku, chyba nigdy mi się nie znudzi obserwowanie go w akcji i pokonywanie kolejnych barier. Forma ultra instynktu bardzo przypadła mi do gustu. Wygląda świetnie i ma w sobie jakąś niesamowitą moc.

Klątwa - Dragon Ball
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Moim zdaniem jej ostateczna moc to był efekt LSSJ w stylu Broliego, którego moc też wymykała się logice. A tutaj mieliśmy jeszcze Potary, również zwiększające moc w stopniu absurdalnym.

Nie można też ignorować słów Champy, który zauważa, że Goku jako SSGSS nie odzyskał pełni sił.

Było to też być może nawiązanie do walki Trunksa z Cellem, kiedy pada stwierdzenie, że zwiększyć siłę poprzez mięśnie jest łatwo, ale to nic nie daje, jeśli nie idzie za tym wzrost szybkości.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gohan4 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 28
Dni na forum: 2.307
Posty: 16
Skąd: Śląsk
Ja też nie łączyłbym rozwalenia kolczyków z rozdzieleniem dziewczyn. Imo tak jak Shounen pisze: wyczerpanie energii, albo efekt trybun. A to rozwalenie to tylko taki zabieg zrobili ładny i już
Teraz ciekawe co zrobią ci dwaj Nameczanie. Może się też jakoś scalą jak kiedyś Piccolo z Nailem albo Kamim. To by było ciekawe. Podoba mi się też teoria, że później wchłonąłby ich właśnie nasz Piccolo, dzięki czemu stałby się o wiele silniejszy i znowu poważnie liczyłby się w serii (o ile ta byłaby kontynuowana). Ogólnie to krucho widzę najbliższe losy Szóstego Wszechświata.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.717
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
gohan4 napisał(a):
Podoba mi się też teoria, że później wchłonąłby ich właśnie nasz Piccolo, dzięki czemu stałby się o wiele silniejszy i znowu poważnie liczyłby się w serii (o ile ta byłaby kontynuowana). Ogólnie to krucho widzę najbliższe losy Szóstego Wszechświata.
Podejrzewam, że wymazanie 6 wszechświata pociągnęłoby wtedy wymazanie części Piccolo - tej siły/energii/charakteru którą przejąłby scalając się z Nameczanami z turnieju.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
^ Myślę, że niekoniecznie.

Ale ta teoria już jest raczej nieaktualna. Bo nie wyobrażam sobie, żeby mieli stać się częścią Piccola, jeśli skończyłoby się to klęską szóstego wszechświata. Co najwyżej w jakiejś super finałowej walce, ale oni na pewno wypadną wcześniej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.783
Posty: 105
Goku za slaby jest na Jirena. Tym bardziej ze znowu nie ma energi po walce. W kolejnum odcinku czarodziejki sie polacza. Zostaje eventualnie scalenie androidow ale co na to Krilin. Zreszta androidy nie dadza rady Jiren. Najbardziej interesuje mnie plan Freezy. Jak na razie Goku z Vegeta sie scala to najbardziej prawdopodobne. Goku ma instynkt w uniku a Vegecie dadza w ataku. Powstanie ostateczny wojownik.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kemot81: 25.11.2017, 1:19
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Ponowna fuzja Goku i Vegety byłaby kiepskim rozwiązaniem. Mogą pokonać Jirena wspólnymi siłami, ale nie w taki sztampowy sposób. Skoro to battle rotal, to sobie wyobrażam, że pokonają go zespołowo.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 116, 19.11.2017
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook