Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 118, 03.12.2017

Strony:   1, 2
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Shounen napisał(a):
szarlej_3 napisał(a):
"ja jednak wolę mieć jaja!"
Wiem, że tak jest w angielskich napisach, ale mam wątpliwości, czy zwrot użyty w oryginale też budzi podobne skojarzenia. Tam Goku mówi, że od miłości woli kiai (気合), czyli ~ducha walki.
Nawet nie chodzi o to, co dokładnie mówi, bo sens jest ten sam, a przynajmniej ja tak to odebrałam - Goku zamiast tego całego gadania o miłości i serduszek woli po prostu walkę. Ja miałam podobne odczucia podczas oglądania tego odcinka, więc tekst Goku wybitnie przypadł mi do gustu. A to przetłumaczenie mogło wyniknąć ze zmęczenia tłumacza tą otoczką "miłości". ;p

I zgadzam się, że po tym następuje lepsza część odcinka.

Co do Nameczan i ich siły, można przyjąć, że nawet połączeni nie byli aż tak silni, bo ogólnie wszyscy Nameczanie z tego Namek nie należeli do jakichś bardzo silnych, w końcu u Nameczan nie musiało być jakoś wielu wojowników.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
szarlej_3 napisał(a):
przynajmniej ja tak to odebrałam - Goku zamiast tego całego gadania o miłości i serduszek woli po prostu walkę
Nie tyle ich gadania o miłości, co w ogóle miłości. Goku to głupek, któremu tylko walka w głowie. Pewnie na tym turnieju pierwszy raz spotkał się z tym pojęciem w takim stopniu. Uważam, że tak to powinniśmy odbierać, a nie jako wrzutę na drugi wszechświat.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Shounen napisał(a):
Nie tyle ich gadania o miłości, co w ogóle miłości. Goku to głupek, któremu tylko walka w głowie.
Może w DBS tak, ale dawniej, w DBZ Goku był "normalniejszy" i jednak to pojęcie miłości w jakiś stopniu znał, choćby mając rodzinę. Dla mnie Goku to duże dziecko: kocha żonę i synów, ale nie jako ojciec, a jako dzieciak, co nie chce brać odpowiedzialności. W sytuacjach krytycznych ratował bliskich i planetę, więc wiedział, czym jest potęga miłości, wściekłości na to, że ktoś bliski jest zagrożony. Jednak zamiast cały czas gadać o tej miłości (brzmiącej w 2 wszechświecie jako pusty slogan), woli walkę i przejście do konkretów, w ten sposób pokazując, że mu zależy.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
szarlej_3 napisał(a):
jednak to pojęcie miłości w jakiś stopniu znał, choćby mając rodzinę
Każdy wie, jak wyglądały te jego zaręczyny, że z miłością nic wspólnego nie miały. Gotena poznał po wielu latach, bo wolał trenować, zamiast wrócić do domu. W odróżnieniu od Vegety Goku chyba ani razu nie dał po sobie poznać, że wie, czym jest miłość (samej walki w obronie przyjaciół nie liczę, bo nie o to chodzi).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 118, 03.12.2017
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook