Forum Dragon Ball Nao

» Król strzelców turnieju mocy, czyżby top3 dla u7? (+rozrysowany schemat!)

ArcykapłanWhis Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 34
Dni na forum: 2.285
Posty: 30
Skąd: zkolu
Jak w temacie, gdzieś od 103 odcinka przygotowuję sobie z ciekawości wykres fragów na turnieju mocy, wygląda to dosyć ciekawie:
Obraz


Jest oczywiście parę kwestii, w których nie miałem jasności, mianowicie:
1) Rezygnację z dalszego udziału Muten Roshi'ego uznałem jako frag dla Frosta (u6)
2) Eliminację Katopesli (u3) przyznałem Gamikarasie (u4) i Vegecie (u7) po pół punkta
3) Eliminację 2go wszechświata uznałem androidom i Goku po punkcie (choć to finałowe czarne serce Goku przebił solo kamahamehą)
4) W ostatnim odcinku, odpadnięcie #18 (u7) uznałem jako frag dla Dr Paparoniego (u3) (bo jako jedyny coś tam myślał z tych robotów), a 4 pkt na 5 za eliminacje Anilazy podzieliłem wg takiego rozumowania: po pół dla #17 i Goku (bo jeden i drugi mało nie wypadł w tym odcinku, niby #17 się zrehabilitował, ale wiecie... #18 <3 ) No i po jednym dla reszty. Chciałbym poznać waszą opinię na temat tych 4 podpunktów, bo jakby co wykres ulegnie poprawie.

W każdym razie podsumowując na obecną chwilę, mamy w grze tylko Jiren'a z 2 fragami, bo z tych co odpadli z innego niż 7 wszechświat jest dopiero Kale (u6) na miejscu 9! Jiren, aby wkleić się w top3 musiałby wyrzucić co najmniej 4 z naszej pozostałej 5tki sam i jednego np z Toppo w łączonym ataku (hehe, a jakby natrzaskał wszystkim to miałby ex aeguo top1 z księciem Vegetą... Swoją drogą chciałbym zobaczyć spojrzenie Jirena na Dyspo i Toppo pt "teraz wasza kolej", jak na arenie pozostałaby tylko 3ka z u11 )... Jak myślicie? Da radę "rzutem na taśmę" wskoczyć na podium?
Zapraszam do dyskusji
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
ArcykapłanWhis napisał(a):
Chciałbym poznać waszą opinię na temat tych 4 podpunktów, bo jakby co wykres ulegnie poprawie.
To jest battle royal, więc ciężko robić takie rankingi. Przykładowo Anilaza został pokonany po równo przez całą piątkę z U7.

Walka z Jirenem to zagadka, ale Toppo i Dyspo zapewne też kogoś pokonają, więc tak łatwo nie będzie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
ArcykapłanWhis Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 34
Dni na forum: 2.285
Posty: 30
Skąd: zkolu
Shounen napisał(a):
Przykładowo Anilaza został pokonany po równo przez całą piątkę z U7.
Tu to jeszcze da się jeszcze w miarę uczciwie rozdzielić te punkty, zagadkowe jest to pokonanie ostatniej 3ki z U2...
Scientist Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Scientist
Dni na forum: 3.112
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Rezygnacji nie traktowałbym jako frag dla kogokolwiek. W ramach przykładu, w GTA2 na Multi samobójstwo zabierało plejerowi jeden punkt, a nie dawało punkt drugiemu plejerowi.

Co tu się podziało z tym wykresem. Ze względu na skwantowane wartości fragów, funkcja powinna być raczej schodkowa. Dużo postaci, więc dużo krzywych i ciężko się w tym zorientować. Dodatkowa tabelka z wynikami z kilku wartości minionego czasu zrobiłaby robotę.

Dobry temat, pozdrawiam.
ArcykapłanWhis Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 34
Dni na forum: 2.285
Posty: 30
Skąd: zkolu
Scientist napisał(a):
W ramach przykładu, w GTA2 na Multi samobójstwo zabierało plejerowi jeden punkt, a nie dawało punkt drugiemu plejerowi.
Bardzo spodobał mi się ten przykład

Scientist napisał(a):
Co tu się podziało z tym wykresem. Ze względu na skwantowane wartości fragów, funkcja powinna być raczej schodkowa. Dużo postaci, więc dużo krzywych i ciężko się w tym zorientować. Dodatkowa tabelka z wynikami z kilku wartości minionego czasu zrobiłaby robotę.
Na dysku mi ten rysunek zajmuje 5,24mb i w porównaniu do tego co tu wrzuciłem jest "bardzo" czytelny... Nie wiem jak za darmo shostować plik .bmp żeby był z dokładnością do pixela... Ktoś? Coś? Podpowie?

Scientist napisał(a):
Dobry temat, pozdrawiam.
Tylko ze sprawdzonego i konkretnego źródełka... Zawsze jest dobry
Dziena, Tobie również najlepszości!
Scientist Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Scientist
Dni na forum: 3.112
Posty: 40
Skąd: Szczecin
ArcykapłanWhis napisał(a):
Na dysku mi ten rysunek zajmuje 5,24mb i w porównaniu do tego co tu wrzuciłem jest "bardzo" czytelny... Nie wiem jak za darmo shostować plik .bmp żeby był z dokładnością do pixela... Ktoś? Coś? Podpowie?
Wklep dane do arkusza np. Microsoft Excel, stwórz wykres punktowy, dodaj legendę oraz alternatywnie etykiety z nazwami bohaterów do każdej z tych krzywych i będzie kozak!
ArcykapłanWhis Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 34
Dni na forum: 2.285
Posty: 30
Skąd: zkolu
Scientist napisał(a):
ArcykapłanWhis napisał(a):
Na dysku mi ten rysunek zajmuje 5,24mb i w porównaniu do tego co tu wrzuciłem jest "bardzo" czytelny... Nie wiem jak za darmo shostować plik .bmp żeby był z dokładnością do pixela... Ktoś? Coś? Podpowie?
Wklep dane do arkusza np. Microsoft Excel, stwórz wykres punktowy, dodaj legendę oraz alternatywnie etykiety z nazwami bohaterów do każdej z tych krzywych i będzie kozak!
Hahaha, to dobre... Niby skąd taki absurdalny pomysł, że w ogóle umiałbym to zrobić (w sumie spróbowałem, ale po jakichś dwóch godzinach pogodziłem się już ostatecznie z tym, że obessałem już na etapie "ściągania/uruchomiania" excela na moim komputrze)??? Niby posiadam jakiś tam "tytuł naukowy" (z filozofii), ale ogólnie to jestem zadłużonym, bezrobotnym pistonem bez rozeznania i (w tym zbudowanym na zasadach Szatana świecie) perspektyw, a w babilonie trzyma mnie jedynie to, że używki i jedzenie dostarczają mi na bieżąco moi fani, a rodzice, żeby mogli mnie wyeksmitować z domu to musieliby mi najpierw sporo zapłacić (Za to kocham ten kraj - "dura lex... Sad lex"!). Zawsze wolałem integrację z naturą, wujek był leśniczym i doprowadził mnie do takiego stanu, że bez technologii i cywilizacji, posiadając jedynie dobrego Vitorinox'a (a tak się składa, że kilka mam), idę do lasu i mam ciepłe, suche i bezpieczne spanie every night i w najgorszym wypadku zajęczyznę na śniadanie, obiad i kolację do końca życia... Dodatkowo Ćpałgorzata (moje słoneczko <3 ) jest takim samym pistonem jak ja... Więc najprawdopodobniej po turnieju mocy wyprowadzamy się do głuszy... System monetarny i tak zaraz pier... Yyyy, upadnie... Więc do momentu odpalenia przez Jezusa apokalipsy, to "MY" będziemy w śmietance najbogatszych istot działających pod niebem
Ale nie owijając dalej w wełnę, nahypowałeś mnie Scietistku na ten wykres w excel'u, jak Ci podeśle dane to go sporządzisz? Pleask'a, bo sam to widzisz - łeb zakuty
POZDRAWIAM

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez ArcykapłanWhis: 08.01.2018, 21:33
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
To jest kwestia 5 minut z danymi, nawet ja mogę to pyknąć jakby co.
ArcykapłanWhis Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 34
Dni na forum: 2.285
Posty: 30
Skąd: zkolu
gregor94 napisał(a):
To jest kwestia 5 minut z danymi, nawet ja mogę to pyknąć jakby co.
Wkleje tutaj w podpunktach: od której do której minuty jaki zawodnik punktował, i ile + ewentualną informację o wypadnięciu kogoś kto zdążył coś przyfragować przed wylotką, oraz ile na bieżąco zostało w grze zawodnikow (jak np po pierwszym odcinku turnieju z 48/80 zrobiło się 47/78 ). Taką karteczkę gdzieś do odcinka w którym odpada hit powinienem mieć w koszu, a karteczkę od tego momentu do likwidacji u6 i u2 + z tabelką z którego wszechświata ile fragów wobec innych wszechświatów padło od początku do likwidacji u2 i u6 (choć ona jest nudna bo poza u6 i u7 to pojedyncze kreseczki, albo nic u pozostałych 6 wszechświatów). Resztę dopiszę przeletując te ostanie odcinki po scenach w celu przypomnienia . Na razie jestem na zabawie, ale nie zapowiada się, żebym osiągnął na niej swój limit i do rana tego nie dokleił jak co to pisz czy coś jeszcze uwzględnić.
PZDR
ArcykapłanWhis Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 34
Dni na forum: 2.285
Posty: 30
Skąd: zkolu
0) 48 minut 80 zawodników
1) Basil(U9) +1 ; Goku(U7) +1 ; 47/78
2) Goku(U7) +3,5 ; Vegeta(U7) +4,5 ; #18(U7) +1 ; Frieza(U7) +1 Wypada Basil ; 45/68
3) Kuririn(U7) +2 ; Roshi(U7) +0,5 ; #18(U7) +0,5 ; Frost(U6) +1 Wypada Kuririn ; 43/64
4) Cabba(U6) +2 ; Hit(U6) +1 ; Caulifla(U6) +1 ; Kale(U6) +2 ; 42/58
5) Roshi(U7) +0,5 ; Tien(U7) +0,5 ; Frieza(U7) +1 ; #18(U7) +2 ; Kale(U6) +1,5 ; Caulifla(U6) +1,5 ; 40/51
6) Ribrianne(U2) +1 ; #17(U7) +2 ; 39/48
7) Gohan(U7) +2 ; Piccolo(U7) +1 ; Jimeze(U2) +1 ; 37/44
Hit(U6) +1 ; 35/43
9) Roshi(U7) +3 ; 34/40
10) Tien(U7) +1 ; Harmila(U2) +1 ; Vegeta(U7) +2 Wypada Tien i Harmila ; 32/36
11) Vegeta(U7) +1 ; Jiren(U11) +1 ; Frost(U6) +1 Wypada Roshi ; 30/33
12) Frieza(U7) +2 Wypada Frost i Jimeze ; 29/31
13) 25/31
14) Jiren(U11) +1 Wypada Hit ; 24/30
15) Cabba(U6) +1 ; Frieza(U7) +1 Wypada Cabba ; 23/28
16) 19/28
17) Goku(U7) +2 Wypada Kale i Caulifla ; 17/26
1 #17(U7) +1 ; #18(U7) +1 Wypada Ribrianne ; 15/24
19) Goku/Gohan/Piccolo/#17/#18(U7) +1 13/19
20) Gamisarasa(U4) +0,5 ; Damon(U4) +1 ; Vegeta(U7)+0,5 ; Piccolo(U7) +2 ; #18(U7) +1 wypada Gamisarasa, Damon i Piccolo ; 12/14
21) #17(U7) +0,5 ; #18(U7) +0,5 ; 10/13
22) Dr Paparoni (U3) +1 ; #17(U7) +0,5 ; Goku(U7) +0,5 ; Frieza/Vegeta/Gohan(U7) +1 Wypada #18 i Peperoni ; 9/8
23) 8/8
ArcykapłanWhis Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 34
Dni na forum: 2.285
Posty: 30
Skąd: zkolu
24) 7/8
25) Frieza(U7) +2 ; Wypada Gohan ; 6/6

Widzę, że nikt się nie kwapi do wklepania w Excel'u... Jakby co to tutaj jest uaktualniony i czytelniejszy, ale dalej po mojemu wykres:

Obraz

Czyli, jak widać na załączonym obrazku - "TOP3 dla U7" choćby skały/Jireny srały xD
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Trochę mi się na głowę zwaliło, ale jeszcze to zrobię, jak będę się cieszył wolnością ;p
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Król strzelców turnieju mocy, czyżby top3 dla u7? (+rozrysowany schemat!)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook