Forum Dragon Ball Nao

» Korepetycje, Ktoś udziela, udzialał?

.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.718
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Witam! Ostatnio ze względu na bezgraniczny brak kasy postanowiłem się wziąć za coś co może przynieść kasę. Kuzynka doradziła, że mógłbym udzielać korepetycji z przedmiotów ścisłych (oczywiście w twardo stanowionych granicach) I tu mam kilka pytanek.

Czy ktoś udzielał korepetycji?
Jak się do tego przygotować?
Ile można wołać kasy?
Czy znajdę klientów?

Pozdro.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ja trochę się tym zajmowałem.
Jak się przygotować? Przede wszystkim musisz sobie przygotować dużą ilość cierpliwości - to jest najważniejszy element. Ja na przykład mało nie rwałem włosów z głowy, gdy gimnazjalista nie odróżniał potęgi od mnożenia. No i materiał, oczywiście. To, czego będziesz uczył, musisz mieć opanowane w co najmniej takim stopniu, żeby mieć pewność, że twój padawan nie wie więcej, niż ty ;p Dlatego, gdy chodzisz do maturalnej klasy technikum, najlepiej brać się za gości z podstawówki i gimnazjum. Ewentualnie pierwsza klasa szkoły średniej. Ja właśnie z takimi pracowałem i nie miałem problemów z wpajaniem (xD) im matmy, fizy, chemii i angola. Ale wyżej mogą zacząć się schody.
Kasa. Zależy od warunków. Ja brałem za korepetycje albo 3/4 tego, co chcieli nauczyciele, albo 2/3. Wszystko zależało. No i było to tak w granicach 20 - 40 zł, też w zależności od przedmiotu i poziomu. Bywały więc tygodnie, że wyciągałem koło 300 zł
Klienteli musisz poszukać sam. Najlepiej popytaj znajomych rodziców, czy ich dzieciaki nie potrzebują pomocy, popytaj swoich znajomych, czy ich znajomi nie szukają korepetycji. Zawsze lepiej, gdy uczy cię ktoś, z kim możesz w międzyczasie o dupach porozmawiać ;p No i ważne - staraj się zaznaczać, że korepetycji udzielasz u płacącego. Oczywiście możesz próbować ogłoszeń, ale z ogłoszeń większe branie mają studenci.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.816
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ja udzielałem z zakresu historii i wosu. W zależności z kim mamy do czynienia (innymi słowy w jakiej jest klasie, czy to klasa maturalna itp) przygotowujesz się z danego zakresu materiału. Dobrze jest np jak już się telefonicznie, czy emailowo umówisz na korki, dowiedzieć się właśnie jaki to zakres i sobie go powtórzyć. Możesz zrobić także tak, że np ktoś przyjdzie, powie czego nie rozumie i pomalutku razem z nim analizujesz zadania itp. Jeżeli chodzi o przedmioty ścisłe to dobrze jest zanim zaczniesz robić zadania wytłumaczyć jakie są sposoby ich rozwiązywania i dlaczego tak a nie inaczej. Co do ceny ... różnie. Od 15 zł za godzinę, do 25-30 (w zależności jak dobry jesteś). Jeżeli zamieścisz ogłoszenia w internecie, czy tam nie wiem w lokalnej gazecie, to powinno dać jakiś efekt. Generalnie jest tu tak zwany efekt domino - jeżeli jednej osobie spodoba się sposób w jaki prowadzisz dane korki i będą dobre wyniki, to przekaże informacje następnej. Pozdro

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Nie i nie zamierzam. Powodem jest postawa ludzi. Najpierw zawracaja mi dupe, ze chca bym ich uczyl japonskiego, a potem to olewaja tlumaczac, ze nie maja czasu, albo wrecz po prostu samej MOTYWACJI. Nawet, gdy oferowalem pomoc za frajer. Sorry, ale ja nie bede za nikim chodzil w nadzieji, ze mu sie zachce. To osobie uczacej sie powinno zalezec.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
garfield09
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.096
Posty: 2
Jeżu... Korepetycje z historii i wosu? Ja rozumiem z matematyki, fizyki, jak nauczyciel nie potrafi tłumaczyć, ale czego można nie zrozumieć w historii? Przecież to kwestia czytania ze zrozumieniem i pamięciówki.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Korepetycje, Ktoś udziela, udzialał?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook