Forum Dragon Ball Nao

» Patriotyzm

Strony: 1, 2  
Xell Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Xell
Dni na forum: 6.487
Posty: 37
Mawia się, że idea patriotyzmu zanika. Zgadzacie się z tą tezą? Czym w ogóle dla Was jest Ojczyzna? Czy cechuje Was patriotyzm?

Przyznaję, trudno wykrzesać z siebie ducha prawdziwego patriotyzmu. Jestem dumny ze swojego pochodzenia, gloryfikuję kultywowaną tradycję oraz obyczaje, zaś interes Polski pozostaje mi bardzo bliski. Wszelako na dzień dzisiejszy nie jestem jeszcze godzien mienić się patriotą, choć stale do tego dojrzewam.

Szczerzę boleję jednak nad tym, iż patriotyzm zaczyna nabierać pejoratywnego znaczenia. Nader często bezpodstawnie przypisuje się patriotom inklinacje faszystowskie. Gorące przywiązanie do ziemi ojczystej błędnie utożsamia się z nieuzasadnioną awersją do obcych nacji. Na arenie międzynarodowej (vide UE) pierwsze skrzypce już od dawna grają kosmopolici. Tożsamość narodową pragnie zastąpić się tożsamością kontynentalną i regionalną. Z niechęcią odnosi się tym samym do działań dyktowanych szczerą miłością do kraju, zabieganiem o poszanowanie jego przeszłości. Nowomowa, która ma na celu zdyskredytowanie patriotów, sprawdza się świetnie. Wszak wybór już zapadł – przyszłość to kosmopolityzm.

W niesmak mi ta nadchodząca fala kosmopolityzmu. Człowiek ma tak naprawdę jedną Ojczyznę, o Jej rozwój powinien dbać. Żywmy szacunek do innych państw, bo na to zasługują, ale troskajmy się o to, co wspólnie tworzymy. Niepokojem napawa mnie mocno lansowane hasło, że przede wszystkim jestem Europejczykiem. Owszem, nie sprzeniewierzam się temu, ale nikt nie zdoła wymazać z mego serca tożsamości narodowej. Nie chcę obserwować, jak progresowi ulega kosmopolityzm kulturowy, w otchłań niepamięci spychając rodzimą kulturę. Różnorodność tradycji, obyczajów stanowi o wyjątkowości Starego Kontynentu. I nie sposób odmawiać narodom prawa do ich kultywowania.

Może to i trąci myszką, aczkolwiek mogę bez dozy wątpliwości zawyrokować, że Ci, którzy przelali krew za Polskę, pozostawili nam pewną spuściznę. Nam przyszło być spadkobiercami krzewionych przez Nich wartości. Oni włożyli do skarbca narodowego depozyt idei, pracę, wiarę, nadzieję - my zaś musimy stanąć na wysokości zadania, dbając, by ów skarbiec nie tyle nie opustoszał, co się rozrósł. Czerpiąc obficie z przeszłości, tworzyć teraźniejszość, nie zapominając jednocześnie o przyszłym pokoleniu.

Nie uderzajmy w deklamatorski ton. Gdy prawimy o Polsce, odejdźmy od patosu, bowiem on jest już nam świetnie znany. W dzisiejszych, nie ma co ukrywać, ciężkich dla rodzimego patriotyzmu czasach nade wszystko trzeba czynów. Miast epatować się górnolotnymi sloganami, imajmy się pracy, która może przynieść owoc. I zachowajmy trzeźwe spojrzenie, bo patriotyzm w żadnym wypadku nie oznacza bezkrytycznego aprobowania rzeczywistości.
Bozar Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Bozar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.479
Posty: 9
Nie jestem patriotą nie lubie kultury Polskiej i nic mnie nie obchodzi interes Polski i jej polityka. Nie jestem też dumny z bycia Polakiem bo powodów do dumy specjalnych nie mam. Raczej mógłbym wiele złego powiedzieć o naszej ojczyźnie, a najbardziej mnie wkurzają Polscy szowiniści (również ci z Radio Maryja). Lecz to są wyłącznie moje osobiste poglądy i nie mam zamiaru z nikim o nich dyskutować. Pozdrawiam.

To na jaką cholerę je wypowiadasz?
A tak dla draki.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Bozar: 05.07.2006, 11:25
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Nie uderzajmy w deklamatorski ton. Gdy prawimy o Polsce, odejdźmy od patosu, bowiem on jest już nam świetnie znany. W dzisiejszych, nie ma co ukrywać, ciężkich dla rodzimego patriotyzmu czasach nade wszystko trzeba czynów. Miast epatować się górnolotnymi sloganami, imajmy się pracy, która może przynieść owoc. I zachowajmy trzeźwe spojrzenie, bo patriotyzm w żadnym wypadku nie oznacza bezkrytycznego aprobowania rzeczywistości
Będe grzeczny i potraktuję to jako sarkazm.

Wszelako na dzień dzisiejszy nie jestem jeszcze godzien mienić się patriotą, choć stale do tego dojrzewam.
W konsekwencji czego nigdy się nim nie nazwiesz. Oj sorry , nie będziesz się mienił. Chyba że złapiesz się za jaja , "poczujesz siłę i moc" i po prostu to zrobić. Zeby być patriotą nie trzeba czegoś nadzwyczajnego , poza odrobiną odwagi. Resztę przeczytasz w wierszu Herberta " kwestia smaku"

Lecz to są wyłącznie moje osobiste poglądy i nie mam zamiaru z nikim o nich dyskutować.
To na jaką cholerę je wypowiadasz?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Xell Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Xell
Dni na forum: 6.487
Posty: 37
franqey napisał(a):
Będe grzeczny i potraktuję to jako sarkazm.
Interpretuj jak chcesz, Twoja sprawa. Patos możesz dostrzec, m.in. w wypowiedziach Leszka Bubla i jemu podobnych. Tu go nie znajdziesz. Chcesz polemizować, odnieś się do konkretnych fragmentów, miast sypać ogólnikami.

franqey napisał(a):
W konsekwencji czego nigdy się nim nie nazwiesz. Oj sorry , nie będziesz się mienił.
Nie jesteś wyrocznią - nie wiesz, co kogo czeka za parę lat, jak się kto zmieni, co wpłynie na jego przyszłość, więc, proszę, daruj sobie takie komentarze.

Szarak napisał(a):
Xell, mówisz o UE. Czy naprawdę uważasz, że skoro jesteśmy w tej wspólnocie, zagraża nam, anty-patriotyzm? Wiesz, Polacy którzy oddali krew za Polskę, chcieli by ona dalej się rozwijała, a nie stała w miejcu. Do tego rozwoju potrzebne nam jest UE.
Nie kwestionuję konieczności szeroko rozumianego rozwoju (np. gospodarczego), Unia jest nam w stanie tu pomóc, lecz do jej podstaw aksjologicznych odnoszę się sceptycznie. Tak, dąży się, jak wspomniałem, do wymazania tożsamości narodowej, co w konsekwencji ma prowadzić do zaniku nastrojów patriotycznych, nie identyfikowania się z krajem. To jeden z celów UE realizowanych pod płaszczykiem integracji. Słowem - w pierwszej kolejności jesteś Europejczykiem, nie Polakiem. Nie wolno bezkrytycznie przyjmować wszystkiego, co pragnie "wdrożyć" UE. Nie mylmy rozwoju z serwowaną nam przez nią ideologią.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Patriotyzm.
Teoretyucznie- jiłośc do ojczyzny.
Ale rodzą się co najmniej dwa pytania.
Pierwsze to co kryje się pod sowem ojczyzna.
Drugie- jak realizować tę miłość w dzisiejszych czasach.
Osobiście daleki jestem od poglądów reprezentowanych przez Xell'a. Ale maja one takż edobra strobnę- dowodzą, że Xell naprawdę ceni swoja ojczyzne i całą spuściznę poprzednich pokoleń.
Choć według ,mnie sposób, w jaki pzredstrawai swoje poglądy, pozostawia wiele dozyczenia, to nie będę z nim dyskutować, o co z reszta sam prosił.
Czy ja jestem patriotą?
Tak. Jak zatem realizuje swój patriotyzm?
To pytanie jest5 bardzo trudene...W moim przekonaniu patriot7yzm nalezy relaizować w sposób inny, niż wymagała tego historia. Dziś nie musimy umierać za Gdańsk...
Co więc zostaje?
Te kwestię należy chyba zostawić każdemu indywidualni8e..
no cóż...
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
patetyczne , oraz deklamatorskie w twej wypowiedzi były:
-zwot "my" , mimo że w rzeczywistości nie wiesz tak na prawdę czy "my" czy "ja"
- archaizmy mające na celu pokazać jaki to ty nie jesteś obeznany
-górnolotne slogany w stylu "trzeba czynu , a nie słowa , przypominajęce pewną scene z "żywotu briana".
- porównanie do skarbca
- i parę innych których na prawdę nie chce mi się wyłapywać

Po za tym nie jestem wyrocznią , ale i tak wiem , że jeśli nie zdobędziesz się na odwagę nazwać się patriotą , to się nim nie nazwiesz , właśnie dla tego , że jest to dla ciebie zbyt patetyczne.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Xell Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Xell
Dni na forum: 6.487
Posty: 37
franqey napisał(a):
Po za tym nie jestem wyrocznią , ale i tak wiem , że jeśli nie zdobędziesz się na odwagę nazwać się patriotą , to się nim nie nazwiesz , właśnie dla tego , że jest to dla ciebie zbyt patetyczne.
Patriotę cechuje nie tylko odwaga. Człowiek do patriotyzmu po prostu dojrzewa. To nie działa na zasadzie, że nazwę się patriotą i już nim jestem (swoją drogą - wielu właśnie tak robi).

franqey napisał(a):
-górnolotne slogany w stylu "trzeba czynu , a nie słowa , przypominajęce pewną scene z "żywotu briana".
Górnolotność objawia się w propagowaniu haseł, z całkowitym pominięciem czynów. One zaś świadczą o tym, że nie poprzestajesz na pustosłowiu. Raz jeszcze z przekonaniem mogę powtórzyć - potrzeba czynów. Taka jest prawda. Nikt nie każe od razu umierać za kraj, pisać peanów na jego cześć, patrzeć bezkrytycznie. To mogą być naprawdę małe kroczki.

fanqey napisał(a):
- archaizmy mające na celu pokazać jaki to ty nie jesteś obeznany
Wybacz, taki mam styl pisania, co zresztą mogłeś zauważyć, czytając moje poprzednie posty.

Dai Kaiosama napisał(a):
nie będę z nim dyskutować, o co z reszta sam prosił.
Nie prosiłem.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Faktycznie nie tylko odwaga , ale dojrzeć trzeba tylko do miłości ojczyzny. Jeżeli chcesz [ ort! ] jej dobra jestok. Patriotyzm wcale nie musi być pierwszą wartością człowieka , aby patriotyzm był prawdziwy

Faktycznie , jeśli chjodzi o górnolotność masz 100% racje. Podobnie jak wielu ludzi którzy tak uważają , a mimo wszystko nic nie robią

Taki masz deklamatorski styl pisamia.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
MłodyBosky Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
MłodyBosky
Wiek: 33
Dni na forum: 6.191
Posty: 32
Skąd: Ćmielów
Jestem dumny z tego, że jestem POLAKIEM !! Mamy bogatą kulturę i historię!!
POLSKA dla POLAKÓW

Hidden: Mam to rozumieć jako przejaw nacjonalizmu, czy po prostu starasz się zabłysnąć modnym hasłem? A może jesteś ksenofobem? Wstrzymaj konie, gdy masz zamiar napisać takie, a nie inne słowa. Szczególnie, gdy ich brzmienie może okazać się wielce kontrowersyjne.

NIGDY nie zamierzam wyjechać stąd... To jest moje miejsce, bo kocham to miejsce... Miejsce Polska, system samowolka, cel to forsa, w tym tkwi sekret, biorę co los da życie, made in Polska.

Hidden: Chyba nie ma potrzeby pisać wielkimi literami...

"Świat da się lubić... Świat... Świat da się lubic..."
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
Co to znaczy być patriotą???
Dla mnie to być dumnym z Polski, jej historii, z tego, że podniosła się z zaborów i rozbiorów i z tego, co teraz sobą reprezentuje. To nie wstydzić się powiedzieć otwarcie: Jestem z Polski w obliczu obcokrajowców. I wreszcie: po wyjeździe z kraju nie stać się (na przykładzie USA) bardziej amerykański niż Amerykanie- pamiętać swój język i użwyać go jak najczęściej.
-------------------------------------
Ale podniosłe wyszło......
-------------------------------------
A co do mnie powiem tak:
kultura Polska, jako taka, jest bardzo ciekawa. Oczywiście kultura w rozumieniu zabytki, obrazy itp. Mamy pisarzy, w Naszym Kraju niedocenianych, a słynnych poza granicami(np. Lem), bardzo słynnych malarzy(Kossak). Zabytki takie jak Wawel, Częstochowa i Wieliczka są odwiedane przez tysiące turystów i pielgrzymów. I jak tu nie być dumnym z bycia Polakiem???
Teraz jeszce dowartościowanie przez UEFA. I może ktoś powie, że nie był tego dnia dumny z Polski i Ukrainy??
Ogólnie rzecz biorąc, jestem bardzo dumna z bycia Polką. I to dla mnie jest patriotyzm.
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
jasne że jestem patriatką , a czy zanika ?? wydaje mi sie ze troszeczke , ale jakby przyszło co do czego to małolaty broniły by ojczyzny xD
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Z jednej strony jestem dumna z bycia Polką. Kocham ją i jestem gotowa bronić mojej ojczyzny i nawet oddać za nią życie. Mamy wspaniałą historię, mimo iż 123 lata byliśmy pod zaborami. Ubolewam nad tym, iż wiele osób nas -Polaków wręcz nienawidzi( często słyszę o Polsce od innych same złe rzeczy).
Mamy wspaniałą kulturę. Wybitnych malarzy,poetów.
Mieliśmy w przeszłości wspaniałych królów. I nasze gwiazdy(niektóre) są popularne też za granicą.
Jest też druga strona medalu. A dokładnie chodzi o politykę. Często jest mi wstyd za naszych polityków(oprócz PO). Albo za nasze gwiazdy(typu Doda).
I kolejna sprawa do poruszenia- anime w Polsce i inne zagraniczne kreskówki i filmy sprowadzone do Polski.
Wiele z anime nie ma u nas, a jeżeli są to często są w fatalnej jakości (Cenzura, beznadziejny dubbing, złe tłumaczenia). Mówi się, że lepszy rydz niż nic ,ale lepiej żebyśmy mieli lepszej jakości.
Też sprawa rasizmu, faszyzmu, antysemityzmu. Mimo iż Polska jest krajem tolerancyjnym(z czym różnie bywa), to też widzę hasła typu :Polska dla Polaków. I inne np. do Żydów i mniejszości narodowych w Polsce. Nawet w moim małym miasteczku widzę znaki nietolerancji.
Moje zdanie- Polska jest wspaniałym,malowniczym krajem mający wspaniałą kulturę i wiele zalet. Ma też wady, ale żaden kraj nie jest idealny.
Czy jestem patriotką? Sądzę, że i tak i nie.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Byczusia: 16.09.2008, 19:35
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.674
Posty: 128
Skąd: Polska
Ja jestem patriotą i się z tym nie kryję. Czuję dumę, kiedy nasi odnoszą sukces, czy to uczeni, czy sportowcy. Czuję dume z postawy Polaków wobec wrogości w przeszłości. Jestem też przeciwnikiem wszelkich idei komunistycznych, które są sprzeczne z ideami narodowymi. Czyli jestem też sceptyczny wobec sociajlistycznych twórów takich jak UE, sceptyczny wobec ustroju średniaków - demokracji (gdzie zdanie dwóch meneli z pod budki z piwem ma większe znaczenie niż zdanie wybitnego uczonego).

Pejoratywne znaczenie patriotyzmu to dzieło socjalistów z całego świata, którzy wykorzystali działalność państw Osi do zanegownia wartości patriotycznych.

Cóż, moje poglądy, jeżeli chodzi o partię odpowiadają UPR lub PiS (z tym PiS to jedynie poglądy, bo realizacją Kaczory mnie zawiodły straszliwie).

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Tak jak tu wyżej kolega ja również jestem wielkim patriotą. Możecie się ze mnie śmiać z tego, co teraz powiem, ale naprawdę oddałbym swoje życie w walce o dobro naszego narodu.
Sukcesy, czy to na arenie sportowej jak i politycznej, napawają mnie dumą i z optymizmem patrze na przyszłość, załamuje się, gdy Polsce przychodzi coś z trudem, i inne narody nie potrafią bądź nie chcą udzielać nam pomocy.
Dla mnie to jest dziwne.
A co do tego, czy patriotyzm zanika... Wszystko zależy od naszego wychowania, jak odczuwamy swoją "więź" z narodem. Wiele osób z mojego miasta czasami śmieje się ze mnie jak z "dumą" wypowiadam się o Polsce i Polakach, a to wynika z braku wpojenia tym osobą znaczenia słowa "patriotyzm" dosłownie i w przenośni.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Nie jestem patriotą, ponieważ nie przywiązuję zbytniej uwagi do miejsca w którym mieszkam. Okej - Polska ma wspaniałą historię (prawdopodobnie jak każdy inny kraj), ale czy to znaczy, że muszę ja wywyższać nad inne? Równie dobrze mógłbym urodzić się na terenach Niemiec (ponieważ wcześniej moje rejony właśnie tam były), albo i wy na terenach innych krajów i też byście nie narzekali. Więc pytanie do patriotów - co to za różnica, gdzie się urodzisz, skoro wszędzie byłbyś dumny ze swojego kraju?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Odpowiedz jest prosta. Nie wiem. Urodziłem się w polsce, jestem dumny z historii, systemu wartości, ludzi jakich tu poznałem, geografii, waleczności, pijactwa, nieróbstwa etc. Nie mam pojęcia czy jakbym się utrodził szkiebrem to bym był dumny ze szkiebrowskich zalet i przywar. Jeśli byłbym tą samą osobą co jestem teraz to pewnie nie, a jeśli byłbym przez to kimś innym to pytanie raczej nie jest skierowane do mnie.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Powiem tak jak franqey, nie wiem. Staram się pokazywać swoim zachowaniem to, że jestem dumny z bycia Polakiem. Cenię poświęcenie żołnierzy polskich, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny. Jestem im za to wdzięczny, że mogę żyć spokojnie w wolnym państwie, które mimo wielu momentów bardzo kryzysowych było w stanie się podnieść. Nie odbyło by się to, gdyby nie nasi przodkowie. Jestem pewny, że gdybym żył 100 lat wcześniej nie poddawałbym się i walczyłbym tak jak nasi rodacy o wolność dla kraju, który jest dla mnie domem.
Gdybym natomiast urodził się w Rosji, czy w Niemczech to przy dowiedzeniu się prawdy o polityce Stalina i Hitlera, oraz o tym jak naród, który przecież był taki mądry i zdobył wiele Nagród Nobla (Niemcy) dał się otumanić jednemu cwelowi i to jeszcze Austriakowi. Wtedy na pewno nie byłbym dumny ze swojej ojczyzny, ale można teraz gdybać. Mam szczęście, że jestem Polakiem.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Pamiętacie co powiedział Maślana z Włatców Much w momencie kiedy polacy grali bodajże z niemcami i maślana obstawił 8:0dla niemców? Powiedział wtedy
"Jestem patriotą ale nie debilem"
Naturalnie tak myśli każdy ale jabym miał wybrać życie w polsce czy innym zachodnim kraju to nie wybrałbym polski.
Ja nie jestem patriotą. Nie czuję oddania się narodowi. Rozumiem że nasi przodkowie walczyli za ten kraj. Ale jakbym ja żył w tamtych czasach to pewnie też bym walczył bo normalną reakcją człowieka na atak jest samoobrona.

szczecin
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ostatnio coraz wiecej osob lansuje sie deklarujac swoj patriotyzm i obnoszac sie symbolami narodowymi w imie dziwacznej nacjonalistycznej mody. Pytanie tylko co z tego ma ojczyzna i na ile szczere sa te intencje? Definicja patriotyzmu jest milosc do ojczyzny, ale co to znaczy kochac swoj kraj? Czym owa milosc wg Was powinna sie przejawiac? Czy jest ona usprawiedliwieniem dla bezkrytycznego idealizowania samych siebie na tle innych nacji?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Uznaniem racji swojego państwa za ważniejsze niż racji innego.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Patriotyzm
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook