Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» DB Super odcinek 127, 11.02.2018

Strony: 1, 2, 3  
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
Komentarze do sto dwudziestego siódmego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 11.02.2018 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.123
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Niezły odcinek. Przeszłość Jirena całkiem ciekawa. Tylko sens poświęcenia się #17 trochę wątpliwy, biorąc pod uwagę fakt, że Freeza zapewne też przetrwał, a jego raczej nie ochraniał, ale może leżał w innym miejscu. Robienie z bariery jakiejś unikalnej umiejętności #17 jest dziwaczne, ale już przywykłem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Maniek123404 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Maniek123404
Wiek: 37
Dni na forum: 2.809
Posty: 60
C17 nie ma energii , nie da się go wyczuć . Może wróci kto wie
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.196
Posty: 291
Freeza teoretycznie był pokazany jak C17 zakładał bariery na Goku i Vegete, że leży na tyle daleko by mu się przypadkiem nic nie stało. Freeza co ważne chciał złamać zasady, ale obecnie to mam wrażenie, że większy podlot do Jirena miał C17, niż Freeza swoją mocą

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.493
Plusy: 1
Posty: 535
Freeza co odcinek ma swoje 10 sekund i znowu do spania Odcinek na miarę finału, czekamy na finałowy pojedynek Vegety. Goku niech odpoczywa i zbiera siły.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.717
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Jak pokazywali przeszłość Jirena przez chwilę pomyślałem "A gdyby się okazało, że tym złym ze świata Jirena był GokuBlack/Zamasu?"

No ale przecież to raczej niemożliwe...

Odcinek bardzo dynamiczny, ciekawy. Zadziwia mnie potęga C17. Kiedy on się tak wzmocnił, że walczy ramię w ramię z Goku i Vegetą SSJ Blue?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.123
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Nie wydaje mi się, żeby to było jakkolwiek istotne, kto zabił jego rodziców, a na pewno nie w tej serii, bo zaraz się skończy.

Co do #17 jest dużo narzekań, ale jego historii nie znamy, więc miał prawo się wzmocnić, a przynajmniej takie samo jak Freeza do nowej formy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
Odcinek dobry, przyznaję, chociaż poprzedniemu ustępuje pola. Historia Jirena naiwna i prozaiczna. Aż brakowało jeszcze, by zuy obciął tatusiowi głowę i zostawił Jirenowi w prezencie, jak w Afro Samuraju. Swoją drogą dotychczas nie umiałem rozgryźć naszego Szaraka i z całej jego drużyny właśnie on mi najmniej przeszkadzał. Ale to dotychczas. Teraz go też nie lubię. Siła wybacza, siła zapomina. Siła jest ostateczna i nieskończona. Sranie w banie nasterydowanego, biednego dziecka-socjopaty w spandeksie. Nie zazdroszczę Vermoudowi obiektu platonicznych westchnień.

Nie umiem rozgryźć Daishinkana. Ten jego krzywy wyraz twarzy, ni to uśmiech, ni to zasępienie. Ot, arbiter doskonały.

Freezer natomiast dosyć żałosny dzisiaj. To faktycznie wygląda tak, jakby wyskakiwał tylko w momentach krytycznych, żeby czasem koledzy z drużyny nie odpadli, przez większość czasu udając omdlałego. Aż by to było dziwne, gdyby jako jedyny tyle czasu musiał poświęcić na regenerację i dojście do siebie po każdym ciosie.


Momentami Siedemnasty faktycznie trochę śmiesznie wyglądał, kiedy nawalał Jirena Nie jest to jednak nic, co spędzałoby mi sen z powiek.

Za to stronniczy Wszechusie zawsze na plus. Ktoś tu kibicuje psiapsiółowi Gokū.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.371
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
I tak Jiren został Batmanem

Grupa Mirai
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Maniek123404 napisał(a):
C17 nie ma energii , nie da się go wyczuć . Może wróci kto wie
W końcu Król Wszechrzeczy nie odznaczył go w tablecie. Ale arcykapłan chyba by się nie pomylił.

Obraz
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.783
Posty: 105
Wiec czekam na tego co kiedys pokonal Jirena ktory niby nigdy nie przegral. Ot co za paradoks.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.196
Posty: 291
To ja bardziej czekam na to, aż Goku zaprzyjaźni się z Jirenem, jak kiedyś z Hitem po walce i w jakiejś tam kiedyś kontynuacji czy to odcinkowej czy też kinowej pomoże mu pokonać tego, kto zabił rodziców Jirena...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.315
Posty: 232
Skąd: Szczecin
No jest moc. Tym razem Wy bardziej narzekacie, aż mnie to trochę zdziwiło. ;p Przez większość odcinków tylko marudziłam, a tu, proszę, jakaś odmiana. Nie wiem, czy to kwestia przymknięcia oka na te wszystkie przesadzone poziomy, czy coś innego, w każdym razie uznałam, że muszę przystopować z irytacją, gdy jakiś podrzędny bohater nagle znajduje w sobie pokłady siły, które są niemal równe bogom.

Odcinek ze świetnym wejściem, z fajnym teamem i ogólnie z fajną postacią Jirena, lubię gościa, najlepszy przeciwnik z turnieju, żaden pajac, ma swój styl i klasę.

Bardzo podobała mi się muzyka, zwłaszcza przy ataku C17.

Ogólnie trochę mnie na początku śmieszyło, że z poziomu blue robili takie halo (moc bogów, bla bla), a C17 atakuje na równi z Goku i Vegetą, w sensie nawet jak obrywa to nie tak, żeby stracić przytomność, więc jakby miał podobny poziom. ;p No ale przy DBS nie można zwracać uwagi na poziomy i - jak pisałam na początku - od dawna przymykam na to oko, a teraz robię to jeszcze bardziej (no prawie zamykam te oczy!), inaczej przyjemność z oglądalności byłaby bardzo niska. A tak to nawet ucieszyło mnie, że C17 z zaskoczenia zdołał choć zranić Jirena.

Co jeszcze na plus? Oczywiście walki! Bardzo dynamiczne, super ataki Vegety i Goku, świetna scena, gdy C17 przyjął na siebie cios Jirena zamiast Vegety, pasujące teksty.

Ataki Goku i Vegety też super, lubię, jak ze sobą współpracują, pomimo wielu takich scen, to mi się nie nudzi, tu było podobnie.

Wejście Freezera - genialne! Atak z zaskoczenia, ta jego wściekłość, muzyka, jaką przy tym puścili, teksty... Dla tego wszystkiego warto było przyjąć Freezera do drużyny! Jestem zachwycona! I... zachwyt przeszedł w zdziwienie. Szkoda, że z Freezerem było tak krótko. Jak już chcieli, aby złamał zasady, mogli mu na to pozwolić, mogli wcześniej sprawić, żeby Królik go wkurzył i wtedy Freezer by go zabił, będąc zdyskwalifikowanym. A tak? Atak z zaskoczenia do niczego, znowu leży.

C17 z tym rejsem statkiem to dowalił xd. Ale fajnie, że pogadali tak na luzie, gdy Vegeta i Goku leżeli ledwo dysząc.

Wstawka z Jirenem była mocna, z chęcią sobie to obejrzałam. Mały Jiren i Jiren nastolatek wyglądał kozacko, ogólnie postać Jirena zyskała wiele głębi, a chociaż lubiłam go od początku, to teraz mam do niego jeszcze większy szacunek. Myślę, że to najlepsza postać wykreowana w DB Super. Wiadomo, że macie rację pisząc o schematach, bo skrzywdzony dzieciak itd., ale w sumie w DB nie było (?) tego typu postaci wcześniej, dlatego to jakaś odmiana. Te gadki o sile akurat pompatyczne i bez sensu, a historia boga jakoś wyskoczyła ni z tego, ni z owego, ale i tak mi się podobało.

I znowu, w końcówce, C17 był zbyt silny, ale przymykam oko, żeby mieć większą przyjemność z oglądania. Poświęcenie C17 fajnie pokazane, z naprawdę dobrą muzyką (ostatnio ta muzyka jest świetna).

Śmierć C17 w miarę nieźle wyszła, ale odrobinę zbyt patetycznie. I w sumie jakoś nie poruszyła. Niby zginął a przeszło bez echa. Już większe emocje dostarczyło poświęcenie Vegety, który nie umarł.

Rysunki też mi się podobały, jedynie z daleka trochę gorzej wyglądali.

3 minuty do końca? No tym mnie rozbawili, jak zwykle xd.

Shounen napisał(a):
Robienie z bariery jakiejś unikalnej umiejętności #17 jest dziwaczne, ale już przywykłem.
W DBS trzeba przymykać oko na wiele rzeczy, bo nagle okazuje się, że każdy ma różne dziwne umiejętności albo nieprzeciętną siłę nie wiadomo, jakim cudem. ;p

Klątwa - Dragon Ball
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.997
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Jiren wygląda głupio z tą absurdalną głową w tych retrospekcjach. Kiepsko wymyślili go po prostu, chyba żaden główny przeciwnik mi się tak nie podoba, jak on. Wciąż nie dają nam żadnego wyjaśnienia, skąd on ma taką absurdalną moc. Chyba jedynie Super Perfect Cell jest głupszą koncepcją.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.371
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Cóż Jiren to kupa mięśni bez emocji. To już nawet Brolly miał jedną - nienawiść
Dalej nie wiem jakie Jiren ma życzenie...

Grupa Mirai
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
gregor94 napisał(a):
hyba żaden główny przeciwnik mi się tak nie podoba, jak on.
Czyli lubisz Jirena?


szarlej_3 napisał(a):
ale w sumie w DB nie było (?) tego typu postaci wcześniej,
A Gokū? Rodziców (a przynajmniej stawiam, że matkę) mu zabili, a dziadka sam zmasakrował. Mimo tego na dekiel nie dostał

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.123
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
szarlej_3 napisał(a):
ale w sumie w DB nie było (?) tego typu postaci wcześniej,
A Gokū? Rodziców (a przynajmniej stawiam, że matkę) mu zabili, a dziadka sam zmasakrował. Mimo tego na dekiel nie dostał
Przede wszystkim Goku nie był tego świadom i nie miało to na niego wpływu. Historia Jirena faktycznie jest mimo wszystko oryginalna i bardziej "na czasie", porównując z innymi współczesnymi seriami.

Yasiek napisał(a):
Dalej nie wiem jakie Jiren ma życzenie...
Stawiam, że sam Toriyama nie wie. Ale być może najprościej - ożywienie rodziców. Bo przecież nie więcej siły itp.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Shounen napisał(a):
- ożywienie rodziców.
W sumie to co napisałeś, to wydaje się logiczne. Natomiast wcześniej myślałem, że zażyczy sobie osoby, której możesz zaufać lub nieograniczonej siły, bo wierzy, że siłą można wszystko kontrolować.

Obraz
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.719
Posty: 373
Te ostatnie odcinki są dość słabe według mnie, choć scena z 17 była spoko.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 127, 11.02.2018
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook