Forum Dragon Ball Nao

» Nauka japońskiego

Strony: 1, 2  
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.804
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
Witam. Teraz, ze mam trochę wiecej czasu, postanowilem, ze go nie zmarnuje i na cel wziąłem sobie nauke japonskiego. Teraz pytanie do was, od czego zaczac??

Jakies wskazowki bym poprosil.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Zaczyna sie od nauki wymowy, sylabariuszy hiragana i katakana, podstawowych slowek i ogolnej budowy zdania japonskiego.
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.804
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
To, zes mi wytlumaczyl Jakies pomocne stronki cos ?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Tu jest całkiem niezły kurs:
http://benkyo.pl/lekcja-0/hiragana-cwiczenia/
(w linku hiragana, czyli podstawowy alfabet + proste słówka)

Jak nie wymiękniesz i się nauczysz tych znaków, to będzie można złożyć pierwsze gratulacje.
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
ino Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.412
Posty: 26
Ja uczę się sama w domu, ale zaczynam myśleć o kursie, bo trochę brakuję mi samozaparcia;) ostatnio znalazłam szkołę pandamo.pl, która oferuje kursy internetowe, czy ktoś, coś słyszał o tej szkole, albo ma doświadczenia właśnie z kursami internetowymi:)? Zaciekawiły mnie one:)
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Najważniejsza jest motywacja, wówczas każda metoda poskutkuje.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Na jakim jestes poziomie?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
ino Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.412
Posty: 26
Hayato to do mnie pytanie;>? Jeżeli tak, to na bardzo niskim:D poznałam kane, trochę kanji, słówek i gramatyki. Ale myślę, że najlepiej będzie, jeżeli ktoś mi będzie wszystko tłumaczył, bo pójdzie szybciej:) zbadałam sprawę szkoły o której wspominałam i wiem, że prowadzą kursy z różnych języków azjatyckich stacjonarnie i przez neta z lektorem na żywo i można się uczyć od podstaw, więc tak byłoby ok:) czy ktoś "chodził" albo "chodzi" na taki internetowy kurs;>?
sabo Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 49
Dni na forum: 3.053
Posty: 1
Skąd: Jeleśnia
Witam. Powiem szczerze. Umię biegle język francuski, niemiecki, angielski i rosyjski. Postaram sie nauczyć i to jest moje marzenie- język japoński i chiński.


POZDRAWIAm i życze wszystkim wszystkiego najlepszego.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Szkoda tylko, że z polskim na bakier

Również pozdrawiam

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
sabo napisał(a):
Postaram sie nauczyć i to jest moje marzenie- język japoński i chiński.
Trzymam kciuki. Powodzenia!

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
Shounen napisał(a):
Szkoda tylko, że z polskim na bakier

Również pozdrawiam
.
.
.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodano po 10 minutach
Hayato napisał(a):
Zaczyna sie od nauki wymowy, sylabariuszy hiragana i katakana, podstawowych slowek i ogolnej budowy zdania japonskiego.
Hay a to koto ni dekimasu
.
.
.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ OSTRZEŻENIE
tofik Kobieta
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 28
Dni na forum: 2.950
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1
Duże są koszty finansowe nauki tego języka?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez tofik: 24.04.2016, 18:22
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Nie wiem. Zalezy od tego do jakiego poziomu chcesz dojsc, stawki za godzine narzuconej przez lektora, intensywnosci waszych spotkan, itd.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Rockbabykate
Wojownik
Wojownik
Rockbabykate
Dni na forum: 2.235
Posty: 37
日本語がすこししかはなせます - Uczyłam się z końcówką Hanasemasen ale przecież to jest przeczenie, więc chyba lepiej Hanasemasu

Dodano po minucie
Na telefony jest świetny kurs, Obenkyo. Wiele mnie uczy, już ponad 100 znaków pamiętam. Aż w szoku jestem

私は日本語がすきです
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Rockbabykate napisał(a):
Uczyłam się z końcówką Hanasemasen
I dobrze sie uczylas.
Rockbabykate napisał(a):
więc chyba lepiej Hanasemasu
Nie w tym przypadku.


Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
ArcykapłanWhis Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 34
Dni na forum: 2.285
Posty: 30
Skąd: zkolu
Na studiach mieszkałem w akademiku w jednym pokoju przez dwa lata z ziomkiem co znał 3 języki: Polski/Angielski/Japoński.
Japońskiego nauczył się sam z kursu, jaki można pobrać z neta za free (niestety po angielsku). Wymasterował się w nim na tyle, że większość Anime oglądał z japońskimi napisami, albo wcale. Oprócz jednego (nie pamiętam jakiego, bo sam to tylko w DB siedzę... No i 7 lat po studiach DeathNotesa raz 1sezon i 2x drugi sezon obejrzałem), w którym (że tak pozwolę sobie Wam zalegoryzować) postaci posługiwały się jakby StaroCerkiewnoJapońskim... No, to te anime oglądał z angielskimi napisami xD
Jak się znajdzie paru ciekawskich mających dobrze poskromiony angielski, to mogę podesłać linki do tych kursów...

W każdym razie ten koleszka twierdził, że znając b. dobrze angielski*, to ucząc się japońskiego samemu, jesteś w stanie kilkukrotnie lepiej ujarzmić ten język, niż ucząc się z internetowianych źródeł j. angielskiego znając jedynie polski. Podobno w japońskim schody się zaczynają jak już umiesz się dogadać o wiele bardziej, niż z niektórymi znającymi tylko polski - "pogoda/co na obiad/jaktam/gdzietam/zkimtam."
Co prawda był to zawodnik, który do 26 roku życia nie wypił nawet kropelki alkoholu, nie zapalił nawet buszka papierosa, a z narkodelikatesów, to jedynie zdarzało mu się biernie zjamajczyć jak za mocno napaliłem w pokoju z ziomcami... Więc być może tu podziałała "nadnaturalna" chłonność umysłu xD

Podsumowując, dobry challange. Sam już od paru miesięcy oglądam kolejne odcinki DBS Live i przez jakieś ostatnie 10ep to nie zrozumiałem tylko tego fragmentu co #17 tłumaczył, że "Anilaza to wyczuwa obecność zawodników sygnałami sonicznymi jak delfin albo nietoperz". Trochę przerażają mnie te znaczki xD

A, jeszcze jedno: grama w japońskim jest podobno wręcz zsynchronizowana z gramatyką angielskiego.

*Wiadomo, że podstawy są w tym języku bardzo łatwe jeśli chcesz ogólnie się dogadać - "kali pić/kali jeść", ale gramatyczne schody zaczynają się w nim właściwie dosyć szybko... Także "B. dobrze" - czyli wtedy, gdy czytasz Shakespire'a, albo biblię króla Jakuba - KJV bez potrzeby zaglądania do słownika.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
ArcykapłanWhis napisał(a):
W każdym razie ten koleszka twierdził, że znając b. dobrze angielski*, to ucząc się japońskiego samemu, jesteś w stanie kilkukrotnie lepiej ujarzmić ten język, niż ucząc się z internetowianych źródeł j. angielskiego znając jedynie polski.
Ciężko stwierdzić, zważywszy, że z angielskim przeważnie ma się do czynienia już od dzieciństwa, ale generalnie nie uwierzę. Jedna z barier to kanji i ich niejednoznaczność, czego tam zupełnie nie ma. Chyba że chodzi po prostu o to, że mało jest w internecie dobrych polskojęzycznych materiałów do nauki angielskiego, a anglojęzycznych do japońskiego dużo.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Rockbabykate
Wojownik
Wojownik
Rockbabykate
Dni na forum: 2.235
Posty: 37
Hayato napisał(a):
Rockbabykate napisał(a):
Uczyłam się z końcówką Hanasemasen
I dobrze sie uczylas.
Rockbabykate napisał(a):
więc chyba lepiej Hanasemasu
Nie w tym przypadku.


Pozdrawiam
ありがとうございました

私は日本語がすきです
ArcykapłanWhis Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 34
Dni na forum: 2.285
Posty: 30
Skąd: zkolu
Shounen napisał(a):
Ciężko stwierdzić, zważywszy, że z angielskim przeważnie ma się do czynienia już od dzieciństwa, ale generalnie nie uwierzę. Jedna z barier to kanji i ich niejednoznaczność, czego tam zupełnie nie ma. Chyba że chodzi po prostu o to, że mało jest w internecie dobrych polskojęzycznych materiałów do nauki angielskiego, a anglojęzycznych do japońskiego dużo.
Ogólnie jestem już kilka lat (prawie 7) po studiach, mogło się wiele zmienić. Na pewno materiały do nauki japońskiego po angielsku, były bardzo bardzo rzetelne już wtedy.
Kanji to to co przy każdym odcinku DBS jak czyta lektor jego tytuł jest napisane dłuższymi ciągami znaczków (to nie kanji) i na górze, jakby bardziej przypominające chińskie znaczki i w zdecydowanie mniejszej ilości (to to) jak mniemam...
Generalnie trudno mówiąc o niejednoznaczności słów używając samonauczonego japońskiego do w 90% oglądania anime oraz reszcie przypadków, żeby zaimponować ciziom na imprezach xD

Zgadza się, z angielskim (a właściwie "American English") mamy do czynienia od dzieciństwa i łatwo jest nam przyswoić jego podstawy... Osobiście zanim cokolwiek zacząłem bawić się z angielskim, uczyłem się wcześniej 9 lat niemieckiego, mam ciotkę, która w liceum uczy niemca, i generalnie (aż wstyd się przyznać) w spowinowaceniu do 3 stopnia (czyli bracia i siostry moich starych, ich dzieci, dziadkowe lub ich rodzeństwo) mam 4 osoby z obywatelstwem niemieckim, nawet moja mama już od ponad 16 lat mieszka w dojczland (ale to polka stopro, pije mleko/słucha Chopina). W każdym razie ciotka (też polka, bo od strony mamy, niemców mam na ojcowskim skrzydle) co przygotowała mnie do matury (rozszerzona 82% łu łuuu, choć dzisiaj z niemcem napotkanym na ulicy prędzej bym się po angielsku dogadał xD) powiedziała mi kiedyś złotą sentencje:
"W języku angielskim, żeby się dogadać z byle kim i byle gdzie musisz znać około 1000 słów i troszeczkę liznąć gramatykę... W języku niemieckim, żeby porozmawiać z byle kim byle gdzie: musisz znać 3000 słów i ZROZUMIEĆ ich gramatykę... Natomiast, żeby rozmawiać bez nieporozumień w języku niemieckim, wystarczy, że znasz 5000 słów, bo ich gramatykę już zrozumiałeś... W angielskim nawet jak znasz 10 000 słów i znasz ich gramatykę w 100%, nigdy z nikim nie dogadasz się absolutnie jasno..."

Wbrew pozorom angielski nie jest łatwym językiem... Dla polaków najprostszy jest chyba włoski i hiszpański, znam kilka osób (w tym moją siostrę, ale był to jej 6 język, więc się nie liczy bo to Jedi taki, że pała mięknie - moi siostrzeńcy 7 i 5 lat znają po 3 języki, a ja taki głąb xD ), które w kilka tygodni (moja sis w 2tyg przed wyjazdem na wakacje do włoch zaczęła się go uczyć) opanowały włoski. Nawet kumpel jak został wysłany jako "mięso armatnie" w delegację do Włoch, to w 3 tygodnie tak wymasterował, że go za "Native makaroniarza" mieli, a uczył się tylko z neta przed komputrem xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Nauka japońskiego
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook