Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» DB Super odcinek 127, 11.02.2018

Strony:   1, 2, 3  
Król Wszechrzeczy Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.225
Posty: 19
Gdyby nie patrzeć na te manipulacje z poziomem mocy, to da się oglądać... Jednak to smutne, że autorzy robią z nas takich buców, jakby nikt tego nie zauważył...
Gokufight Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 31
Dni na forum: 4.423
Posty: 22
Szkoda że C17 się wysadził. Ale Jiren pokazuje coraz więcej swojej siły. Ciekawe jak to sie potoczy. Vegeta i Goku w tym odcinku mało walczyli. Ale Freezer dał popis, i znowu poszedł spać.
ArcykapłanWhis Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 34
Dni na forum: 2.276
Posty: 30
Skąd: zkolu
Łukasz napisał(a):
Jak pokazywali przeszłość Jirena przez chwilę pomyślałem "A gdyby się okazało, że tym złym ze świata Jirena był GokuBlack/Zamasu?"
A gdyby się okazało, że tym złym był sam czcigodny Bermodo (Klauni Sztraus)?

Ciekawe jest to, że w DB KAI Z, coś koło 114-115 odcinka to było, słowa Jirena o mocy i słabości, wypowiadał dosłownie takie same książę Vegeta do Gohana po jego można powiedzieć "przegranej" walce z Daburą na trzecim poziomie Babidnego burdeliku (oglądałem wczoraj i mi się rzuciło w oczy od razu), tyle, że Księciunio jeszcze pocisnął na koniec Piccolowi i Tsuririniemu, że jedym powodem dlaczego zostali spetryfikowani Daburną śliną było to, że to po prostu dwa zwykłe słabeuleszcze.

Odcinek miodzio, jak ostatnio wszystkie

Dodano po 10 minutach
*Był to odcinek 113 (KAI), 9 minuta
farriii Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.222
Posty: 1
Liczba 17 i 18, którzy poszli, aby uratować goku i innych, najbardziej niesamowity moment był, gdy Jiren nie był w stanie wyczuć energii...
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.193
Posty: 497
szarlej_3 napisał(a):
Ogólnie trochę mnie na początku śmieszyło, że z poziomu blue robili takie halo (moc bogów, bla bla), a C17 atakuje na równi z Goku i Vegetą, w sensie nawet jak obrywa to nie tak, żeby stracić przytomność, więc jakby miał podobny poziom. ;p No ale przy DBS nie można zwracać uwagi na poziomy i - jak pisałam na początku - od dawna przymykam na to oko, a teraz robię to jeszcze bardziej (no prawie zamykam te oczy!), inaczej przyjemność z oglądalności byłaby bardzo niska. A tak to nawet ucieszyło mnie, że C17 z zaskoczenia zdołał choć zranić Jirena.
Po prostu w Toei ktoś "wpływowy" ewidentnie lubi postać C17. Dla przykładu -> wątek z serii GT podczas którego zmiażdżył on Trunksa jak robaka, a zanim się połączył ze swoim "złym" alter ego to jeszcze przy okazji stłukł Vegete. Super 17 pozwolę sobie przemilczeć. Tutaj Jego rola jest jeszcze większa -> "czarny koń" całego turnieju, a w walce wytrawny strateg i intelektualista.

Pewnie dlatego to wzmocnienie 17nastego aż tak mnie nie rusza, bo zdążyłem "przetrawić to" w czasie GT. Oczywiście jest to głupie, ale większe absurdy były w tej serii.

Co do życzenia Jirena -> W mandze jest bardziej rozmowny, a z Jego słów można wnioskować, że jest postacią pozytywną.
W anime ta kreacja jest trochę niejednoznaczna aczkolwiek raczej stoi po właściwej stronie barykady. Myślę, że nie będzie to życzenie skrajnie samolubne, choć z drugiej strony po tym całym biadoleniu o "sile" może sobie zażyczyć by być "ponad wszystkimi".
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.315
Posty: 232
Skąd: Szczecin
vegeta391 napisał(a):
A Gokū? Rodziców (a przynajmniej stawiam, że matkę) mu zabili, a dziadka sam zmasakrował. Mimo tego na dekiel nie dostał
Jak pisał Shounen, Goku nie wiedział, że ich zabił, poza tym od zawsze wyznawał zasadę dobro ponad wszystko. A historię Jirena pokazali w inny sposób, że sam wciąż walczył z oprawcami, nie mogąc ich pokonać. W sumie podobnie było z Vegetą (zabili mu rodzinę), tyle że Vegeta od początku był jako ten zły, a Jirena kreują na takiego, co chce zemsty na "złych". Jest to po prostu inne, świeższe spojrzenie na postać z DB, co nie zmienia faktu, że w ostatnim odcinku irytował mnie swoją głupotą. ;p

Kenji Harima napisał(a):
Po prostu w Toei ktoś "wpływowy" ewidentnie lubi postać C17. Dla przykładu -> wątek z serii GT podczas którego zmiażdżył on Trunksa jak robaka, a zanim się połączył ze swoim "złym" alter ego to jeszcze przy okazji stłukł Vegete. Super 17 pozwolę sobie przemilczeć. Tutaj Jego rola jest jeszcze większa -> "czarny koń" całego turnieju, a w walce wytrawny strateg i intelektualista.

Pewnie dlatego to wzmocnienie 17nastego aż tak mnie nie rusza, bo zdążyłem "przetrawić to" w czasie GT. Oczywiście jest to głupie, ale większe absurdy były w tej serii.

Chyba to jedyne logiczne wytłumaczenie, bo w DBS przesadzają z mocą każdego, ale C17 to już naprawdę przegięcie. A co do jego mocy w GT, oglądałam tę serię jeden raz w podstawówce i więcej nie chciałam. Jak próbowałam po latach odświeżyć jakiś odcinek, zawsze wyłączałam po kilku minutach. Dla mnie GT było słabe i takie pozostanie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Jeśli Freeza mógł w parę miesięcy dobić do poziomu SSGSS, to #17, który był od niego znacznie silniejszy, widać też mógł. Nie znamy jego historii i treningów, więc nie ma co tego krytykować. Po prostu się wzmocnił. A że aż tak bardzo? Bo miał nieograniczoną energię.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.315
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Shounen napisał(a):
Jeśli Freeza mógł w parę miesięcy dobić do poziomu SSGSS, to #17, który był od niego znacznie silniejszy, widać też mógł. Nie znamy jego historii i treningów, więc nie ma co tego krytykować. Po prostu się wzmocnił. A że aż tak bardzo? Bo miał nieograniczoną energię.
Wzmocnienie Freezy to jeszcze jakoś zniosę, bo to normalna istota, a C17 był androidem, zaś w sadze Buu nawet nie walczył, jak dla mnie to strasznie naciągane, że mieszkając na wyspie i pilnując zwierząt tak się wzmocnił. Tej nieograniczonej energii też nie kupuję. Ale każdy ma swoje zdanie.
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Bo był leniwy i chciał się odciąć od świata, nawet Osiemnastki nie odwiedzał.
Trenował sam dla siebie regularnie przez dwanaście lat.
Dla mnie mógłby być jeszcze silniejszy, bo zaczynał z poziomu parę razy wyższego od Freezy i mógłby wyciągnąć jeszcze więcej.
Zresztą, Siedemnastka nie jest aż tak silny, jak bardziej niezwykle wytrzymały dzięki praktycznie nieograniczonej energii ładunku nuklearnego Po prostu nauczył się używać tej energii dużo bardziej optymalnie przez 12 lat, przecież on nie wydziela ki (a ściślej, jego ki wynosi ok. 5 jednostek)
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Warto jeszcze odnotować, że #17 zna sekretną technikę bariery, która dodaje mu +1000 do obrony.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Hahah, rzeczywiście szczególna technika. Trochę overpowered tak jak Buu.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.193
Posty: 497
szarlej_3 napisał(a):
Chyba to jedyne logiczne wytłumaczenie, bo w DBS przesadzają z mocą każdego, ale C17 to już naprawdę przegięcie. A co do jego mocy w GT, oglądałam tę serię jeden raz w podstawówce i więcej nie chciałam. Jak próbowałam po latach odświeżyć jakiś odcinek, zawsze wyłączałam po kilku minutach. Dla mnie GT było słabe i takie pozostanie.
Dochodzi jeszcze konsekwencja najmniej lubianej przeze mnie sagi z Cellem. Jakim cudem Gero uzyskał tak silne androidy (Choć w przypadku 17nastki i 18nastki lepsze byłoby określenie cyborgi, ale ok)? Z czego on je zrobił??? Ja rozumiem, że wykorzystał prawdziwych ludzi i technologia w DB jest jednak na wyższym w poziomie niż nasza (a i ta rzeczywista posiada potencjał na wysadzenie planety w powietrze) to i tak jest to... słabe. Muszę przyjąć najprostsze i dopowiedziane sobie samemu rozwiązanie → „geniusz ludzkiego umysłu”.

Ogólnie przejawiają się te Androidy cały czas... W najnowszej grze rozgrywającej się w uniwersum DB (Dragon Ball FighterZ) głównym antagonistą jest.... UWAGA(!)
jakżeby inaczej... Android 21
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Ładunek nuklearny, tyle.
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.315
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Tyle że androidy to po prostu rodzaj robota (w dużym uproszczeniu), więc jakim cudem mogą wzmocnić organizm? W DB wzmacniali przecież KI, swoją energię, dla mnie androidy powinny mieć ten sam stały poziom, ew. zwiększyć moc przez jakieś doładowanie, a nie trening. W sadze Cell w pewnym momencie były słabsze od wytrenowanego ssj1.

Klątwa - Dragon Ball
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Optymalizacja zużycia energii.
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.315
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Ale co to ma wspólnego z tym, że C17 jest słabszy od ssj1 a teraz walczy na równi z bogami? No dla mnie to słabe, bo dr Gero stworzył androidy już jako "idealne", w domyśle bez możliwości zwiększania siły, bo były z góry zaprojektowane. ;p

Klątwa - Dragon Ball
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Toriyama wie, ale mnie to nie dziwi, bo jest dla mnie logiczne, że można optymalizować źródło nieskończonej energii, by łatwiej ją wydobywać, w większej ilości.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
szarlej_3 napisał(a):
androidy
Osiemnastka, Siedemnastka i Gero to cyborgi, Cell to w ogóle mutant, Szesnastka, Ósemek i Metallic to androidy. To tak jak sportowiec z protezą nogi nadal może trenować, stawać się silniejszy i odnosić sukcesy.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.315
Posty: 232
Skąd: Szczecin
No w DB raz mówili "androidy", raz "cyborgi", już sama się w tym gubiłam.

Przy okazji, gdyby tak łatwo było osiągać tak wysokie poziomy, to C17 dawno prześcignąłby Goku, już w momencie walk z Buu. Wg mnie po prostu w DBS uznali, że muszą zwiększyć poziomy innych postaci, więc wybrali C17, takie sztuczne dorabianie teorii o nieskończonej energii zwiększającej moc jakoś mi nie pasuje. Ale każdy ma swoje zdanie.

Klątwa - Dragon Ball
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Przypuszczam, że już wtedy był u bram przewyższenia.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 127, 11.02.2018
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook