Forum Dragon Ball Nao

» Polska edycja mangi Dragon Ball Super (JPF)

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
Paweł Dybała Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 2.219
Posty: 32
Indiger napisał(a):
Pan Paweł nie ucieka od pytań i wytrwale odpowiada na komentarze - wielki szacun ode mnie
A dzięki. Tak sobie właśnie komentujemy z ekipą, że mamy lekkie deja vu, bo od paru ładnych lat nie było dyskusji o nazwach własnych na taką skalę. Myślałem, że temat został już wyczerpany, ale widać nie ze wszystkimi. Cóż, każdy zasługuje na parę słów wyjaśnienia. Jeśli potem się obraża / strzela focha i idzie kupować wersję angielską - co począć.

Indiger napisał(a):
am takie pytanie, może się ono wydać niedorzeczne ale czy JPF może zdradzić ile tomów DBSa zostało zamówionych w preorderze? Wiem że to pewnie jakaś tajemnica marketingowa, ale w sumie byłaby to całkiem ciekawa informacja.
Wydane zostaną wszystkie, ile było w momencie załatwiania licencji to nie wiem. Ale spoko, całość wyjdzie u nas.

Indiger napisał(a):
Klimacik pana Kabury jest również, więc wszystko jest na swoim miejscu. Brawo JPF!
U boku Kabury uczyłem się tłumaczeniowego fachu, a na jego DB sam się poniekąd wychowałem (choć już jako dorosły człowiek), więc myślę, że w jakimś tam stopniu jestem w stanie oddać jego styl, choć daleki jestem od jego podrabiania.
RMX777 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
RMX777
Wiek: 31
Dni na forum: 4.204
Plusy: 7
Posty: 346
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Indiger napisał(a):
Tak samo ten ból, że manga została wydana do góry nogami, prawie się popłakałem ze śmiechu jak to zobaczyłem Jednak fani Dragon Balla w Polsce to w 60% outsiderzy którzy mieli z nim jedynie styczność na RTL7 i tak samo jak cisną po animacji, tak postanowili pocisnąć po wydaniu mangi przy totalnym braku jakiegokolwiek rozeznania w temacie
Dlaczego od razu ból? Nie każdy fan anime musiał czytać mangę, a żeby wiedzieć, że w Japonii czyta się "od tyłu", praktycznie trzeba samemu tego doświadczyć, bo na forach o tym się nie pisze, skany też o tym nie informują. Ci ludzie to dla wydawnictwa nowi klienci, więc tylko dobrze. W Polsce prawdopodobnie i tak jest lepiej niż w USA, gdzie ograniczają się nawet nie tyle do anime, co do samego DBZ z podmienioną muzyką i pewnie gier komputerowych.

Tutaj na tłumaczenie nie będzie takiego narzekania jak w przypadku wcześniejszych shonenów, bo raz, że część fanów była w stanie zaakceptować fanowskie tłumaczenie w podobnym stylu (Browek), dwa, w tym tomie jedynie Piwus może budzić kontrowersje. W końcu Saiyanie nadal są Saiyanami, a nie Warzywanami.

Paweł Dybała napisał(a):
Indiger napisał(a):
am takie pytanie, może się ono wydać niedorzeczne ale czy JPF może zdradzić ile tomów DBSa zostało zamówionych w preorderze? Wiem że to pewnie jakaś tajemnica marketingowa, ale w sumie byłaby to całkiem ciekawa informacja.
Wydane zostaną wszystkie, ile było w momencie załatwiania licencji to nie wiem. Ale spoko, całość wyjdzie u nas.
Indigerowi chodziło raczej o sprzedaż.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Paweł Dybała Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 2.219
Posty: 32
Shounen napisał(a):
Indigerowi chodziło raczej o sprzedaż.
A faktycznie, przepraszam, niewyspany jestem.
Nie wiem. Chyba dużo : )
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Paweł Dybała napisał(a):
Goku, i Vegeta są Super Saiyaninami Godami"
Mam nadzieję, że to tylko tutaj, a w produkcie końcowym jest do porządku. Ode mnie również szacunek za chęci rozwiania wszelkich wątpliwości. Jak się kiedyś zaopatrzę w tomik, to może i ja pokręcę nosem

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Paweł Dybała Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 2.219
Posty: 32
vegeta391 napisał(a):
am nadzieję, że to tylko tutaj, a w produkcie końcowym jest do porządku.
-.-
Czy już wspominałem, że jestem dziś śpiący?
1080720p Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.223
Posty: 6
Tomik już wczoraj doszedł i jest superancki - jakbym dostawił po prostu 43 tom na półce . Tłumaczenie w tym samym duchu, co poprzednie - jednocześnie mega jajcarskie, a z drugiej strony dokładne i wierne. Wydanie oczywiście bardzo eleganckie, ze spindlem (w duchu poprzedniego wydania) na brzegu.

Beerus = Piwus sprawił, że turlałem się po podłodze - takie banalne, a na to nie wpadłem, brzmi milion razy lepiej od tego gimbusowego "Browka".

Poniżej fotka: * zaloguj się, aby zobaczyć link *. Orientuje się ktoś, czy mangę dostaje w miarę regularnie Empik? .

Kupować, wspierać JPF! sprawiliście, że dzieciństwo wróciło .

Nadal czekam aż ktoś wyda serial. Ostatnio sobie przeglądałem wydania zagraniczne - bodajże włoskie albo hiszpańskie i tam mieli np. Zetkę w magazynach Deagostini (tych w kioskach)! A my jakieś składane dildo (chyba dildo xD tak wyglądało) albo inne badziewia. Ja bym każdy numer kupował i kolekcjonował takiego DBZ .
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
1080720p napisał(a):
Orientuje się ktoś, czy mangę dostaje w miarę regularnie Empik? .

Kupować, wspierać JPF! sprawiliście, że dzieciństwo wróciło .
W Empiku od 6 marca, ale jeśli chcesz wspierać JPF to kupuj od nich, a nie od tego molocha, który duże marże bierze.
1080720p Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.223
Posty: 6
Ech, kiedyś to były złote czasy, w połowie kiosków w mieście wyzierał zza szybki... tyłem na przód ustawiony kolejny tomik (xD) - i to w dzień premiery - dopiero po kilkunastu tomach się zczaili, że się czyta od prawej do lewej . To w takim razie nie ma co czekać, a też pewnie póki każdy Empik w Polsce dostanie, to po roku będzie dopiero 1 Tom . W takim razie preorderuje dalej .
Paweł Dybała Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 2.219
Posty: 32
1080720p napisał(a):
Tomik już wczoraj doszedł i jest superancki - jakbym dostawił po prostu 43 tom na półce . Tłumaczenie w tym samym duchu, co poprzednie - jednocześnie mega jajcarskie, a z drugiej strony dokładne i wierne.
Dzięki. Właśnie taki był zamiar - stary duch, nowe treści. Znajduję w sumie dość symbolicznym fakt, że tak, jak nowa seria jest rysowana przez duchowego ucznia Toriyamy, tak tłumaczy ją duchowy uczeń Kabury : )

1080720p napisał(a):
Beerus = Piwus sprawił, że turlałem się po podłodze
No wiesz, niektórzy (patrz to, co się dzieje na fb) by Cię zlinczowali za to, że w takiej Epickiej Postaci dostrzegasz elementy komediowe : D
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Epicką postacią jest Mister Satan. Beerus to dachowiec

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Poczytałam Wasze komentarze i uważam, że wszelkie tłumaczenia to zawsze jest duży problem, i tak, jak początkowo zaskoczył mnie wybór Beerusa jako Piwusa (początkowo dziwnie brzmi ze względu na dawne przyzwyczajenie), to jednak muszę przyznać, że pasuje do DB. Oni zawsze mieli pokręcone imiona. Także ode mnie też wielki szacunek, sama dla siebie tłumaczę czasami komiksy z Gwiezdnych Wojen, więc wiem jaka to trudna praca. Ten, kto narzeka, po prostu o tym nie wie.

Już nie mogę się doczekać, aż kupię i poczytam mangę!

Klątwa - Dragon Ball
1080720p Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.223
Posty: 6
Paweł Dybała napisał(a):
1080720p napisał(a):
Tomik już wczoraj doszedł i jest superancki - jakbym dostawił po prostu 43 tom na półce . Tłumaczenie w tym samym duchu, co poprzednie - jednocześnie mega jajcarskie, a z drugiej strony dokładne i wierne.
Dzięki. Właśnie taki był zamiar - stary duch, nowe treści. Znajduję w sumie dość symbolicznym fakt, że tak, jak nowa seria jest rysowana przez duchowego ucznia Toriyamy, tak tłumaczy ją duchowy uczeń Kabury : )

1080720p napisał(a):
Beerus = Piwus sprawił, że turlałem się po podłodze
No wiesz, niektórzy (patrz to, co się dzieje na fb) by Cię zlinczowali za to, że w takiej Epickiej Postaci dostrzegasz elementy komediowe : D
Na FB aż boję się zaglądać, wystarczy mi to co gimbaza wypisuje pod moimi napisami DBS na CDA (Ribrianne to różowa szmata. Jakby nie zaprzeczam, ale po co to pisać xD).

Wszystko jest na swoim miejscu, układ identyczny jak poprzednio, nawet wywiadzik z Toyotaro się załapał. Za jakiekolwiek DB na polskim rynku trzeba naprawdę dziękować, bo to się po prostu nie zdarza. Nawet nie, że rzadko, ale w ogóle. Kiedy ostatnio mieliśmy ostatnie oficjalne wydanie DB? Z mangi to oczywiście 42 tom, a z anime to film 12 i 13 na DVD (no i DBGT/Kai na AXN Spin). Swoją drogą była ankieta na Anime Eden w sprawie wydania "Battle of Gods" ale spełzło to na niczym, ech. Fajnie by było... czasem marzę sobie, czy by samemu nie kupić licencji na jakiś film, ale ceny licencji są zapewnie kosmiczne, bo Toei Europe (to chyba teraz jest licencjodawca na Europę?) pewnie niezłe sumki żąda i znając życie pewnie polakom znowu by walnęła ten wstrętny francuski dubbing (xD)
Pan Michał
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pan Michał
Dni na forum: 2.679
Posty: 118
Mam już tom.

Co wyłapałem:

Rozdział 1.
- Goku na 14 stronie mówi, że chciałby trenować na planecie Króla Światów (jest okej)
- Goten na 20 stronie mówi, że gdyby wzięli kasę od Satana, to Chichi pozwoliłaby Goku trenować na planecie Boga Światów (chyba nie jest okej)

Rozdział 2.
- Rybka-jasnowidka mówi, że istnieje Super Sayanin Bóg (zjedzono literkę "i")
- Tutaj już przez cały rozdział jest Król Światów, więc okej.

Rozdział 3.
- Gdy Vegeta przypomina sobie Piwusa w dzieciństwie, jest taka kwestia
"Coś mi się zdaje, że docelowo, lepiej będzie zniszczyć tę waszą planetę"
Mam wrażenie, że nie powinno być przecinka po "docelowo", ale może się mylę.

Rozdziały 4-9.
Nic nie zauważyłem.

Rozdział specjalny
- Król Światów nazywany jest Bogiem Światów
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Pan Michał, hm niby nic, zdarza się, ale jest pewien niesmak. Shounen, dogadaj się z Jotpeefem, by wysyłali ci tomiki do korekty, nim pójdą do druku

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Paweł Dybała Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 2.219
Posty: 32
Pan Michał napisał(a):
- Goten na 20 stronie mówi, że gdyby wzięli kasę od Satana, to Chichi pozwoliłaby Goku trenować na planecie Boga Światów (chyba nie jest okej)
- Król Światów nazywany jest Bogiem Światów
Faktycznie, niedopatrzenie moje. Przepraszam, będę się pilnował.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Paweł Dybała, nie ma za co przepraszać, każdy popełnia błędy. Robi ktoś u was korektę? To jest typowo zadanie dla korektora czy innego adiustatora.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Paweł Dybała Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 2.219
Posty: 32
vegeta391 napisał(a):
Paweł Dybała, nie ma za co przepraszać, każdy popełnia błędy. Robi ktoś u was korektę? To jest typowo zadanie dla korektora czy innego adiustatora.
Robi, nawet trzy osoby to sprawdzały (licząc mnie). Stąd zachodzę w głowę, jak to przeszło -.-

Dodano po 6 minutach
Ok, to mam propozycję - czy ktoś z forum chciałby od następnego tomu włączyć się do prac nad tłumaczeniem? Tzn. przejrzeć tekst pod kątem wyłapania tego typu nieścisłości? Co cztery głowy to nie trzy.
Pan Michał? Ktoś inny może?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 mnie wytypował, więc zgłaszam się na ochotnika. Jakieś kwalifikacje i czas mam.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
timmy
Wojownik
Wojownik
timmy
Dni na forum: 4.417
Posty: 33
Ja w sumie też mogę, jakaś chwila się znajdzie . Mam nadzieję, że mój pierwszy tom już na mnie czeka w domu miałem nadzieję, że w piątek dotrze, ale nie dotarł

PS. Ale jeżeli liczba osób jest ograniczona to zdecydowanie Shounen powinien to robić
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Forum DB Nao » » » Polska edycja mangi Dragon Ball Super (JPF)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook