Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 127, 11.02.2018

Strony:   1, 2, 3
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
szarlej_3, android = robot, cyborg = „ulepszony” człowiek.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
vegeta391 napisał(a):
Ósemek i Metallic to androidy
W mandze tak, w anime dodali coś o tym, że Ósemek jest jednak cyborgiem.
W odcinku 39 mamy zdanie Białego: Kto podarował ci drugie życie, gdy już raz wyzionąłeś ducha?

Nowości od grupy DBmangi
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Czy w mandze to pewne, że jest androidem? Nawet wygląda jak wiadomo kto, więc możliwe, że organy też ma ludzkie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Nie zwracałem uwagi na tę kwestię. Może to tak jak z synem Gero i Szesnastką?

Tutaj Torzec mówi, że robot. Trzeba by przewertować Daizenshū i Chōzenshū i zerknąć, co tam było, bo Torzec lubi zmieniać zdanie.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Tutaj http://dragonball.wikia.com/wiki/Android_8 mamy takie zdanie
Android 8 was an entirely artificial construct,[1] though according to some guides he is a human-based model (like 17 and 1.[2][3]
↑ 1.0 1.1 Dragon Ball Full Color Toriyama Q&A, 2014
↑ 2.0 2.1 Daizenshuu 7
↑ 3.0 3.1 Chozenshu 1

To ciekawe, co piszesz o synu Żygago, bo nic o tym nie wiem. Może napiszesz jakiś osobny temat o androidach i cyborgach RR?

Potwierdzam, jak pisałem, w mandze #8 to android, dlatego Tori tak pisze. Ale zdaje się, że są tu 2 wersje, mangowa i animowana.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
kinichi napisał(a):
To ciekawe, co piszesz o synu Żygago, bo nic o tym nie wiem.
Gdzieś tam Toriyama ujawnił, że Szesnastka był bazowany na zmarłym synu Gero (i Dwudziestki Jedynki). Synalek był żołnierzem RR (ponoć oficerem) i umarł był na polu walki. Doktorek postanowił zbudować androida (robota), którego wygląd oparł na synu. Dał mu też łagodną osobowość, bo miał taki kaprys. Może Ósemka też zbudował bazując wygląd np. na zmarłym koledze?

Tematu mi się jakoś nie chce zakładać. Pokrótce opisałem to tutaj, choć jak większości artykułów na wikii, i temu przydałby się lifting.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
http://www.kanzenshuu.com/translations/db-fu ... ll-arc-03/

Q4: Was there a model for Artificial Human No. 16?
Dr. Gero’s son!
The model for No. 16 was Dr. Gero’s son, who died young long ago. He was a high-ranking soldier in the Red Ribbon Army, but he was felled by an enemy bullet. Having a special place in his heart for his own child, Gero gave No. 16 great power and a fearsome explosive mechanism1, but not wanting him to be destroyed in battle if possible, he gave him a gentle personality, which caused No. 16 to become a failure.
Q5: Was there a model for Artificial Human No. 19?
No. 19’s model was a doll!
The model for No. 19 was a doll that was displayed in the command center of an enemy base. Way back when, Dr. Gero took it back with him as a war trophy.
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
vegeta391 napisał(a):
szarlej_3, android = robot, cyborg = „ulepszony” człowiek.
Dzięki, dzięki, mi chodziło o to, że w DB raz mówili "cyborg", raz "android", nawet na Wikipedii o C18 jest napisane tak:

w anime Cyborg Osiemnasty, w mandze Android 18, Osiemnastka, fr. C-18, ang. Artificial Human N°18, Android 1 – Ziemianka, cyborg
http://pl.dragonball.wikia.com/wiki/Sztuczny ... k_numer_18

Czasem człowiek się w tym gubi.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
To wszystko, bo w oryginale jest kupa, czyli 人造人間 (dosł. sztuczny człowiek, zazwyczaj: android lub robot humanoidalny, ale również cyborg). Wszystkie twory Gero – włączając w to Cella, a wyłączając komputer i biedronki-szpiegów – nazywane są w DB 人造人間, nie ma rozróżnienia na to, jak powstały. Taki zbuk.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Aczkolwiek przy pierwszej wizycie Trunks nazywa swoich prześladowców cyborgami (i nigdy więcej). "Sztuczny człowiek" to też m.in. potwór Frankensteina - to takie bardzo uniwersalne określenie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Ciekawa sprawa. W 209 odcinku DBZ Gokū nazywa Osiemnastkę „robotem” (ロボット), wtedy Kurilín tłumaczy mu, że była kiedyś zwykłym człowiekiem, ale została przerobiona (改造). Ale „cyborg” chyba faktycznie nigdy więcej nie pada.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
No nie wiadomo więc, jak to z nimi było, w każdym razie w 35 tomie DB, Kuririn pyta Smoka "Czy możesz spowodować, żeby cyborgi nr 17 i 18 wróciły do swych ludzkich postaci?", a Shenlogn odpowiada: "Tego nie mogę uczynić, ich siła znacznie przewyższa moją. Jeśli chodzi o ciała, niewiele jestem w stanie uczynić", czyli można uznać, że są cyborgami z ogromną siłą.

A przy okazji, niby czemu moc cyborgów ograniczała Smoka? W sumie warto założyć nowy temat, bo jestem ciekawa, czego jeszcze Shenlong nie mógł.

W razie czego na pytanie odpowiadajcie tutaj, żeby nie robić podwójnego bałaganu:

http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=232034#232034

Klątwa - Dragon Ball
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 127, 11.02.2018
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook