Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 130, 18.03.2018

Strony:   1, 2, 3  
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Hipokryzja, pycha, poczucie wyższości, próba zabicia niewinnych=zło.

Nie wspominając już, że kiedyś podeptał Gokū jak gdyby nigdy nic

Po prostu szkoda, że Jiren faktycznie nie jest postacią krystaliczną, herosem z krwi i kości. Dużo trudniej byłoby go nie lubić, gdyby miał po kolei w głowie. Tak mamy pakernego ufoludka bez czci i wiary, za to z traumą i kompleksami.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Maniek123404 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Maniek123404
Wiek: 37
Dni na forum: 2.819
Posty: 60
W odcinku nic ciekawego...
Fajnie reszta żyje...
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
w sumie z tym przeładowaniem i skutkami ubocznymi spoko, jakoś po Kaiokenie jak miał to raczej ludziom odpowiadało, tutaj też do przyjęcia, szczególnie, że Power-upa w UI ma 3 razy w ciągu turnieju...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Po prostu szkoda, że Jiren faktycznie nie jest postacią krystaliczną, herosem z krwi i kości. Dużo trudniej byłoby go nie lubić, gdyby miał po kolei w głowie. Tak mamy pakernego ufoludka bez czci i wiary, za to z traumą i kompleksami.
W punkt.

Btw. W pierwszej chwili myślałem, że to Freeza strzelił mu w plecy. Ale na szczęście stało się coś innego


Grupa Mirai
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Czy wyście poszaleli? To był najlepszy odcinek. Takich emocji dawno nie było, zdecydowanie warto było czekać.
Teraz, obstawiam, że Goku zostanie zabrany przez Zenków na kwarantannę.
Jirena totalnie przestaję trawić.
Szkoda, że Zenki nie mówiły znowu sugoi, bo sam nie mogłem przestać tak myśleć.
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
gregor94 napisał(a):
Czy wyście poszaleli? To był najlepszy odcinek.
#1: Jiren po ataku na widownie z miejsca powinien zostać zdyskwalifikowany, taki Frost zrobił coś podobnego tylko w chciał zakatować ludzi z areny i z miejsca go zniknęli...

#2: Walka przedłużana na siłę... powinno się to skończyć już w połowie tego odcinka...

#3: 17 został "zdyskwalifikowany" już mimo wszystko więc jakim prawem dalej może walczyć....

#4: w na szczęście ostatnim odcinku niestety dostaniemy najgorsze zakończenie w historii... a raczej go nie dostaniemy bo nie będzie czasu nawet na jedno odcinkowy epilog, po tym turnieju. To już GT miało lepiej rozpisane zakończenie...
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Okłamali nas z tym #C17 nieładnie Zapowiedź odcinka totalnie nic nie zdradza... hajp
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Pojawienie się #17 nie powiem było największym szokiem tego odcinka... i chyba jedynym, który wywołał uśmiech, ale i tak nic to nie zmienia, że odcinek był... no już dobra za tydzień odetchnie się z ulga po niszczeniu tej legendarnej serii i czekamy na kinówkę oby nas nie zawiodła.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Diablo2020 napisał(a):
#4: w na szczęście ostatnim odcinku niestety dostaniemy najgorsze zakończenie w historii... a raczej go nie dostaniemy bo nie będzie czasu nawet na jedno odcinkowy epilog, po tym turnieju. To już GT miało lepiej rozpisane zakończenie...
Finał GT to był odcinek, po którym przez kilkanaście lat nic się nie pojawiło i przez wielu uważany jest za najlepszy element tej serii. Tymczasem w tym przypadku nic się nie kończy, bo wygląda na to, że kontynuacja będzie w filmie. To tłumaczy brak silenia się na zapadające w pamięć zakończenie.

Atakowanie widowni było dozwolone nawet na Tenkaichi Budokai, a przynajmniej na tyle, że nie stanowiło powodu do dyskwalifikacji.

#17? Wychodzę z założenia, że albo się podobał jego powrót i przymykamy oko na ewentualne naciąganie historii, albo wbrew odczuciom narzekamy po całości, że to było bez sensu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Shounen napisał(a):
#17? Wychodzę z założenia, że albo się podobał jego powrót i przymykamy oko na ewentualne naciąganie historii, albo wbrew odczuciom narzekamy po całości, że to było bez sensu.
W takim razie było bez sensu... ale jest na szczęście manga, która może uratuje ten turniej
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
A hejterzy znowu się rozminęli (Jiren miał stać się nagle silniejszy od Goku i go pokonać).
Obiektywni krytycy Ja cały czas pisałem, że wygra, ale nie sam. Poniekąd tylko częściowo miałem rację, bo ostatecznie Jirena zdominował, ALE żeby pewna ideologia (podana zresztą przez samego Songo w bardziej przystępnej formie) miała prawo bytu to oczywiście na sam koniec muszą mu pomóc „przyjaciele” jakby wcześniej tego nie robili w całej tej sadze

Shounen napisał(a):
Nie, bo wymordowali mu rodzinę. On nie jest zły, tylko wyznaje inne poglądy niż Goku.
Batman z uniwersum DC również stracił rodziców (i to na własnych oczach), mnóstwo innych, bliskich osób, a nawet w połowie nie ma zadatków na schizofrenika jak Jiren.

Z Dragonballowego podwórka -> Mirai Trunksowi zawistny los odbiera dosłownie wszystko (rodzinę, przyjaciół, w końcu cały świat), ale ostatecznie idzie na jakiś kompromis z otaczającą rzeczywistości i zachowuje pogodę ducha.

Shin traci swoich "kolegów"-bogów, a Jego mentor zostaje pochłonięty przez Buu. Mimo wszystko próbuje ratować świat śmiertelników, ingeruje, nie przemienia się w drugiego Zamasu. Później gdy dowiaduje się o istnienia Beerusa to nie gniewa się na boga zniszczenia do którego obowiązków należy regulowanie destrukcyjnej działalności takich istot jak Frizer, Buu etc., a który to woli spać, jeść i obijać się.

Generalnie vegeta391 wyczerpał temat tej źle napisanej postaci -> robią z niego na siłę antagonistę, a przy okazji frustrata na zasadzie "bo tak", bo ma stanowić przeciwieństwo dla "dobrego" Goku. Wynika z tego, że cały cały "heroizm" i "sprawiedliwość" z Wszechświata 11 są równie wypaczone jak "miłość" z 2.

Jak oglądałem tę walkę i zobaczyłem moment w którym Jiren odpala pocisk w trybuny to aż zrobiłem pauzę. Potem obejrzałem jeszcze raz tę scenę będąc po prostu w szoku. Później gdy "czule" się żegna z Goku to zacząłem się po prostu śmiać, to był komiczny kontrast w stosunku do tego co się działo kilka minut wcześniej.

vegeta391 napisał(a):
Czy Jiren nie mógłby być po prostu zwykłym, porządnym gościem albo neutralem? Przez to jego zacietrzewienie, tę hipokryzję jest większym antybohaterem niż Hit. Ba, przy Jirenie Hit jest niewiniątkiem, imho.
W mandze kreacja Jirena wygląda nieco inaczej -> nie jest takim mrukiem i niemal każdy (włącznie z samym zainteresowanym) zapewniają o Jego altruizmie. Pytanie, czy Toyataro utrzyma tę koncepcję, czy zmieni ją ze względu na finał serii TV, czy będzie chciał uzyskać podobny, "zdumiewający" efekt

A teraz co do samego odcinka -> pomijając kreację Jirena to podobał mi się. Bardzo dużo walki i to przez duże W, niewiele rozmów, żadnych dłużyzn i nietypowe konsekwencje jak chodzi o UI. Teraz się zastanawiam (niedawno zresztą pisałem o tym), czy Goku kiedykolwiek będzie jeszcze w stanie użyć UI i czy to nie było tylko na chwilę tj. na tę konkretną sagę.

Przez moment miałem jeszcze jeden, mały stres -> w momencie gdy Goku tak dość niemrawo zbierał się do skończenia Jirena to zacząłem się bać, czy nie zamierza mu przekazać energii
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Kenji Harima napisał(a):
W mandze kreacja Jirena wygląda nieco inaczej -> nie jest takim mrukiem i niemal każdy (włącznie z samym zainteresowanym) zapewniają o Jego altruizmie. Pytanie, czy Toyataro utrzyma tę koncepcję, czy zmieni ją ze względu na finał serii TV, czy będzie chciał uzyskać podobny, "zdumiewający" efekt
Jeśli będzie jak w sadze z Black Goku, to myślę, że będzie dużo lepiej niż w anime
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Kenji Harima napisał(a):
Przez moment miałem jeszcze jeden, mały stres -> w momencie gdy Goku tak dość niemrawo zbierał się do skończenia Jirena to zacząłem się bać, czy nie zamierza mu przekazać energii
No właśnie też miałem takie wrażenie, że Goku jednak mu pomoże, aż tu nagle Freeza strzeli mu w plecy, oczywiście ze swoją gadką jaki to Goku jest miękki i powtarza błąd z Namek

Grupa Mirai
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Miałem ten sam strach, ta jasna kula... I również myślałem, że to Freeza walnął Goku w plecy. Tym lepiej, więcej emocji.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jiren zaatakował trybuny bezpośrednio po gadce na temat przyjaciół, których potrzeby posiadania nie uznaje. Też dość jasne, że zrobił to po to, by Goku musiał z ich powodu interweniować (= wiedział, że nic się nie stanie). Naprawdę patrzycie na to zbyt płasko.

Wahanie się Jirena przed wyrzuceniem Goku, który okazał się od niego silniejszy, a siła jest wszystkim, było dość wyraźne, co tylko potwierdza, że do złego gościa mu daleko. Niemiło musiał się czuć w takiej sytuacji.

Kenji Harima napisał(a):
Obiektywni krytycy
Jacykolwiek krytycy oceniają film po obejrzeniu, a nie co tydzień z góry zakładają, że twórcy zaserwują najgłupszy scenariusz z możliwych.

vegeta391 napisał(a):
Po prostu szkoda, że Jiren faktycznie nie jest postacią krystaliczną, herosem z krwi i kości. Dużo trudniej byłoby go nie lubić, gdyby miał po kolei w głowie. Tak mamy pakernego ufoludka bez czci i wiary, za to z traumą i kompleksami.
Prawdopodobnie o to chodziło, żeby nie było opcji, że widzowie go za bardzo polubią, bo jeszcze zrobiłoby się dziwnie. Podobnie z większością przeciwników na tym turnieju. Teraz zaskoczyłem, że może nie w DB, ale w twórczości Toriyamy sporo jest takich "pozerów" (typu Jaco). Myślę, że Jiren w jakiejś części mógłby się wpisywać w ten kanon.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
To teraz najważniejsze jakie obstawiacie opcje:

1) Jiren wypada, zostaje 3ka z naszego wszechświata na arenie
2) Wypada Goku, walka toczy się między Jirenem a Freeza i C17, którzy ostatecznie wygrywają z Jirenem
3) Wypada Jiren, wypada C17, zostaje Goku i Freeza
4) jakaś inna opcja?

Jeśli Goku zostanie do końca, to on ma pierwszeństwo do życzenia chyba za największą wytrwałość itd. ... chociaż wydaje mi się ciągle, że to Goku dostanie spełnienie życzenia, co będzie podstawą do filmu kinowego, o czym pisałem w innym wątku...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Jiren zaatakował trybuny bezpośrednio po gadce na temat przyjaciół, których potrzeby posiadania nie uznaje. Też dość jasne, że zrobił to po to, by Goku musiał z ich powodu interweniować (= wiedział, że nic się nie stanie). Naprawdę patrzycie na to zbyt płasko.
Myślę, że każdy się domyślił, że przez cały epizod miało miejsce "ścieranie się poglądów" i to dosłowne, ale taka zagrywka jak na "bohatera" była mało heroiczna -> tani chwyt żeby wykończyć przeciwnika i wygrać za wszelką cenę = frustracja.

Shounen napisał(a):
Jacykolwiek krytycy oceniają film po obejrzeniu, a nie co tydzień z góry zakładają, że twórcy zaserwują najgłupszy scenariusz z możliwych.
A akurat do tego i czasami bardzo dzikich spekulacji doprowadzili sami twórcy, a nie fani. Tu i tak tzn. na forum narzekania są w miarę wyważone.

Diablo2020 napisał(a):
Jeśli będzie jak w sadze z Black Goku, to myślę, że będzie dużo lepiej niż w anime
Oby tak właśnie było

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Kenji Harima: 18.03.2018, 15:05
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
jest jeszcze opcja, że po prostu skończy się czas i w taki sposób wygrają
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Myślę tak jak kolega powyżej. Skończy się czas i wygrają liczebnością
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Ja tam nie widzę nic dziwnego w zachowaniu Jirena. Cały czas powtarza, że ważna jest tylko siła, a nie jakaś wyimaginowana przyjaźń.
Ale gdy Goku
go pokonał,
on uznał jego siłę i zachowa ją w pamięci. Logika w tym jest.

W zapowiedzi widać strach w oczach Piwusa. Czyżby chcieli go wymazać?
Ale tytuł - cudowne zakończenie - sugeruje jednak ocalenie wszystkich wszechświatów. Zobaczmy.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 130, 18.03.2018
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook