Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 131, 25.03.2018 ocena: 8,33 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3, 4  
marcin1479
Nail
Nail
marcin1479
Dni na forum: 5.441
Posty: 99
oby na serii również nie zaprzestali
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pierwsza część odcinka wyborna, ale końcówka jednak zawód. Pozostaje czekać na film, tylko nieco dłużej niż tydzień.

Wyrwali też z tym endingiem po reklamach. Już ciekawsza od niego była zapowiedź Kitaro

Diablo2020 napisał(a):
No i nie pokazali zapowiedzi kinówki
W sumie zapowiedź była w endingu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Shounen napisał(a):
W sumie zapowiedź była w endingu.
No niby była, ale nic czego już nie widzieliśmy

Dodano po 13 minutach
jest wersja z napisami angielskimi już jak kogoś interesuje
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Niestety bardzo słabe zakończenie serii. Chyba słabsze niż DBZ. Myslalem, ze sie bardziej postarają w tym aspekcie.
Liczyłem na coś bardziej sentymentalnego. Podobało mi się zakonczenie Black sagi gdy Trunks odlatywał. Mogliby zrobić to w podobnym stylu.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Diamante: 25.03.2018, 21:22
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
No to co... do grudnia cisza o anime DB
Maniek123404 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Maniek123404
Wiek: 37
Dni na forum: 2.819
Posty: 60
+Super Shén Lóng robi wrażenie...
-Jak dla mnie Finał słaby...
-Poziom mocy nierówny w turnieju...
-Brak doskonałego zakończenia...
-Odcinek powinien być dłuższy...
-Nie wszyscy pokazali w pełni wszystkiego zawodnicy...
-Brak dobrego Kamehameha w ostatnim odcinku...
-Czegoś brak xd...
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Ja tam jestem ciekaw, ile sekund zostało w momencie wyrzucenia Jirena xD
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Mnie odcinek usatysfakcjonował. Krótko i na temat. Graficznie majstersztyk. Fakt, pierwsza część odcinka lepsza od drugiej.
Jiren przeżył załamanie nerwowe, ale ma się już dobrze.
Super Shenron ma moc odtworzenia wszechświatów, zatem Zarama musi być potężny jak Zenki.
Nie było żadnego spiskowania aniołów przeciwko Zenkom ;D Jedynie wszystkie wszechświaty zostałyby zniszczone, gdyby ktoś poprosił o inne życzenie niż przywrócenie wszechświatów.
Freeza wraca jako imperator wszechświata. Ciekawe czy nauczył się czegoś na swoich błędach.
Na koniec nawiązanie do pierwszej walki Goku i Vegety. Historia zatoczyła koło.
Dla mnie zakończenie spoko.

Grupa Mirai
Maniek123404 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Maniek123404
Wiek: 37
Dni na forum: 2.819
Posty: 60
Dostaliśmy to czego w sumie wszyscy chcieliśmy... team up Goku i Freezy byl wisienką na torcie całego turnieju mocy...
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Maniek123404 napisał(a):
Dostaliśmy to czego w sumie wszyscy chcieliśmy... team up Goku i Freezy byl wisienką na torcie całego turnieju mocy...
Jedyny motyw, który mi się podobał w całym turnieju
Maniek123404 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Maniek123404
Wiek: 37
Dni na forum: 2.819
Posty: 60
Najlepszym odcinkiem był 105 jak dla mnie,Tam było wszystko xd
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Swoją drogą, jakiś czas temu w jakimś wywiadzie Toyotaro wspominał, że pracują nad połączeniem fabuły Superki i Zetki...Ciekawe czego to się mogło tyczyć. Filmu? fabuły wykraczającej nawet poza film? Tak samo z aktorem głosowym Yamchy się nie rozwiązała zagadka, bo wspominał że bardzo dużo nagrywał głos Yamchy. Może chodziło o FighterZ?
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
w mandze może jakoś sensownie to przedstawią... bo w anime zakończenie było kiepskie delikatnie mówiąc
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Zakończenie okazało się oczywiste... ale czy możemy za nie winić? To jest shounen.
Były emocje i jest otwarta ogromna furtka do kontynuacji.
Ani Goku ani Vegeta nie mogą na razie wykrzesać swoich Genkai Toppa.
Dziękuję Toei Animation za tę podróż i obyśmy spotkali się ponownie
A za ten trolling na FB z Goku aniołem to Cię chyba zamorduję, Shou

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez gregor94: 25.03.2018, 11:16
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Nie wiem dlaczego tak psioczycie na te zakończenie. Dla mnie było mega! Dynamiczna walka, kreska też naprawdę ciekawa. Całe szczęście, że to nie Freeza pozostał na arenie tylko C17. Nie podobało mi się jedynie wskrzeszenie Freezy. Po co? On naprawdę liczy, że zbuduje armię i będzie w stanie zagrozić Goku?
Co jeszcze ciekawsze - odwrócona kolejność - najpierw odcinek, później 限界突破×サバイバー czyli opening i na końcu nieśmiertelne Cha-La Head-Cha-La w wersji instrumentalnej! Jak dla mnie majstersztyk! Animacje podczas muzyki z openingu nawet ciekawe, chociaż przyznam szczerze liczyłem na pełną wersję piosenki, tak jak to było w przypadku "Dragon Soul!" w DB KAI i "Dan Dan Kokoro Hikareteku" w DB GT.

Jeśli miałbym umiejscowić odcinek w rankingu "the best of DB SUPER" to z pewnością będzie to czołówka, chociaż i tak najbardziej podobała mi się saga Zamasu.
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Łukasz napisał(a):
Nie wiem dlaczego tak psioczycie na te zakończenie.
Chodzi o to, że brakło jednego luźnego odcinka jak to zawsze było na koniec każdej sagi/serii... a zakończenie gdy wrócili na ziemię było słabe... i skoro nie dali openingu, to po co ten ending?
Pan Michał
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pan Michał
Dni na forum: 2.679
Posty: 118
Diablo2020 napisał(a):
w mandze może jakoś sensownie to przedstawią... bo w anime zakończenie było kiepskie delikatnie mówiąc
Jakoś wątpię w umiejętności Toyotaro.


Mam takie zapytanko co do języka bogów - czy po japońsku też odczytywane są od tyłu normalne słowa, czy przestawiają sylaby w jakiś określony sposób?
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Przypuszczam, że czytają znaki od tyłu na zasadzie doktora Mashirito, znanego w Polsce jako Amihsirot - oba, to anagramy nazwiska edytora Torishimy
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Łukasz napisał(a):
na końcu nieśmiertelne Cha-La Head-Cha-La w wersji instrumentalnej!
Hm?

Diablo2020 napisał(a):
Chodzi o to, że brakło jednego luźnego odcinka jak to zawsze było na koniec każdej sagi/serii...
Znaczy się "fillerowego", którym przez całą tę serię się obrywało, bo były o niczym.

Pan Michał napisał(a):
Mam takie zapytanko co do języka bogów - czy po japońsku też odczytywane są od tyłu normalne słowa, czy przestawiają sylaby w jakiś określony sposób?
Tak, po prostu czytają znaki (sylaby) od tyłu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.108
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Dla mnie odcinek bardzo dobry. Oczywiście, zakończenie (czyli przywrócenie wszystkich usuniętych wszechświatów) nie było wielkim zaskoczeniem, ale bądźmy szczerzy, kto się czegoś innego spodziewał? Przecież od początku było wysoce prawdopodobne, że jeżeli turniej dojdzie do końca bez przeszkód, wszystkie uniwersa powrócą.

Zaskoczyły inne elementy, jak chociażby fakt, że to nie Goku samotnie pokonał Jirena, a wspólnie z Freezą i pomocą #17. Pokazano tym samym główną ideę turnieju, czyli drużynową współpracę. No i sam #17 jako zwycięzca "imprezy" jest pewną niespodzianką, ale satysfakcjonującą. Od jakiegoś czasu przecież wiele osób (w tym ja) uważało, że radził sobie najlepiej i zasłużył na wygraną. Przy okazji scenarzyści zrobili wielki comeback postaci, która od dawna nie była obecna w mandze/anime.

Plus: dobrze, że autorzy nie idą na łatwiznę, wyposażając Goku w co i rusz nowe formy i transformacje. Bo na razie wygląda na to, że UI było jednorazowym (w trzech aktach) wybrykiem, który może się nie powtórzyć. I bardzo dobrze, bo byłoby to monotonne. Jak na DB, to odświeżające podejście.

Swoją drogą, życzenie #17 może mieć związek z fabułą nadchodzącego filmu. Smok miał przecież przywrócić wymazane wszechświaty - niewykluczone, że nie tylko te, które Zeno "zniknął" podczas turnieju, ale i dawniej. Kto wie, może tajemniczy przeciwnik ze zwiastuna pochodzi z tego starego uniwersum? Może kolejny Saiyanin?

P.S.: Whis odkrywa kolejne karty. Chłopakom niepotrzebne już ziemskie czy nameczańskie kule - mogą poprosić Whisa o ożywianie poległych towarzyszy.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 131, 25.03.2018
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook