Forum Dragon Ball Nao

» Filmy o zombie

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Temat głównie z myślą o nowych lub ostatnio obejrzanych produkcjach zawierających tematykę zombie, niemniej o starszych też chętnie posłucham, szczególnie tych mniej popularnych.

Czas wymierania / Extinction (2015) - nie tyle o zombie, a o tym, co w ciągu kilku lat od epidemii z nich wyewoluowało. Obsada jest nieliczna, większość akcji rozgrywa się w jednym miejscu, budżet raczej skromny, ale nie ma tandety. Ciekawy klimat. Bliżej mu do Jestem legendą niż typowych filmów o zombie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


World War Z, na podstawie książki Światowa wojna Zombie. Tu tez film i książka różnią się do siebie. W filmie lekarz szuka lekarstwa na wirusa zamiejącego ludzi w zombie, w tym celu jedzie do centrum zakażenia. Po drodze musi walczyć z grupami zombie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Polecam choć nie tylko o zombie.
Obejrzałem, prawidłowy tytuł to Freaks of Nature, przednia komedia, oczywiście nie dla każdego Obok zombie m.in. wampiry i kosmici, takiej kombinacji chyba jeszcze nie było. Tylko niektóre najprymitywniejsze żarty mogli sobie darować.

Co do World War Z, to ma być w przyszłym roku druga część. Co ciekawe, bo filmy o zombie rzadko doczekują się bezpośredniej kontynuacji, jeśli w ogóle.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Resident Evil też miał motyw zombie, tu było tyle filmów ile gier.
Walking Dead
Chrysalis

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 20.02.2016, 19:31
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Nie lubię filmów o zombie, ale World War Z mi się podobało, bo te zombiaki były takie dzikie i wściekłe, a nie przymulone jak zwykle.


Jak byłam dzieckiem obejrzałam "Noc żywych trupów". Tę pierwszą wersję. Czarno białe, stare jak świat, a przeraziłam się niesamowicie. W sumie obejrzałabym znowu, ma swój klimat.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Parvatti napisał(a):
Nie lubię filmów o zombie, ale World War Z mi się podobało, bo te zombiaki były takie dzikie i wściekłe, a nie przymulone jak zwykle.
Po prostu lubisz Brada Pitta, a nie że zombiaki to czy tamto. Jest wiele innych filmów, w których nie są przymulone. Sam nic do tego filmu nie mam, ale taka o nim prawda, że gdyby nie budżet, to by skończył w najlepszym razie jak pozostałe

Noc żywych trupów ma genialne zakończenie. Poza tym jest tam zombie, który zwyczajnie wali kamieniem w szybę samochodu. To tak dla niedoinformowanych, dla których true zombie to ledwo chodzący przymuł, który nic nie potrafi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Shounen napisał(a):
Parvatti napisał(a):
Nie lubię filmów o zombie, ale World War Z mi się podobało, bo te zombiaki były takie dzikie i wściekłe, a nie przymulone jak zwykle.
Po prostu lubisz Brada Pitta, a nie że zombiaki to czy tamto. Jest wiele innych filmów, w których nie są przymulone. Sam nic do tego filmu nie mam, ale taka o nim prawda, że gdyby nie budżet, to by skończył w najlepszym razie jak pozostałe
Generalnie no nie, pudło, przynajmniej jeśli chodzi o Brada Pitta.
Możliwe, że jest wiele innych filmów, w których zombiaki nie są przymulone, ale nie trafiłam na te filmy z jednego powodu - nie szukałam, bo nie lubię filmów o zombie
Ten obejrzałam w zasadzie z nudów, szukałam czegoś na necie, kojarzyłam fajne sceny z wszechobecnych trailerów i obejrzałam. Tutaj jest kwestia tego, że jakoś mnie do tego filmu przyciągnęło, zakładam, że wszechobecna promocja, więc owszem, budżet miał znaczenie

Noc żywych trupów ma genialne zakończenie. Poza tym jest tam zombie, który zwyczajnie wali kamieniem w szybę samochodu. To tak dla niedoinformowanych, dla których true zombie to ledwo chodzący przymuł, który nic nie potrafi.
Nie pamiętam już zakończenia Nocy żywych trupów, ale jeśli jest zbieżne z książką, to jest świetne

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Chodzi o światową wojnę zombie. Jest Maxa Brooksa, tytuł to World War Z. Światowa wojna zombie w relacjach uczestników.
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Shounen napisał(a):
To jest jakaś książka?
"Noc żywej śmierci". Najpierw czytałam książkę, była spoko, ale może nie dla dziesięcioletniego dziecka

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Fraeks of Nature to jest podobny do Strasznego Filmu, jeśli chodzi o humor.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jeśli ktoś lubi piłkę i zombie:
http://www.filmweb.pl/film/Mecz+zombie-2014-673561

Oczywiście jest to bardziej komedian iż horror i przez połowe filmu jest to bardziej satyra francuskiego futbolu. Biała dawniejsza gwiazda futbolu, która porzuciła klub z mieściny dla stołecznej drużyny, czarnoskóra gwiazda drużyny, trener w prochowcu żyjący piłką i koreanczycy których nikt nie rozumie ; o

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Maggie (2015) - występuje tu co prawda Schwarzenegger, ale film niespecjalnie interesujący - tani dramat w otoczce zombie. Widać, że debiut. Może gdyby miał normalną kolorystykę lub był dwa razy krótszy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Łowcy zombie / Scouts Guide to the Zombie Apocalypse (2015) - przednia komedia o wiadomej tematyce.

Miss Zombie (2013) - produkcja znanego w pewnych kręgach japońskiego reżysera o pseudonimie Sabu. Cięzko znaleźć drugi film tak wypełniony przedłużającymi się niemymi scenami. To przesada nawet jak na japońskie kino. Jakiejkolwiek muzyki również tu chyba nie było. Niestety zawód.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Zombie express (2016) - Horror-dramat, ale bardziej jednak dramat. Film mi się podobał mimo iż ciężko mi się z reguły ogląda koreańskie produkcje. Tłumaczenie tytułu spartolone, bo powinno być "Pociąg do Pusan", ale zapewne dystrybutor chciał by był chwytliwy.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
^ Mam go w planach. A tymczasem:

Doghouse (2009) - brytyjska komedia. "Grupa kolegów chce spędzić męski weekend za miastem. Nie wiedzą, że tam, gdzie planują wypocząć, wojsko zrzuca toksynę zmieniającą kobiety w krwiożercze zombie". Dość niskich lotów, ale zrobiona z jajem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ebola Zombie (2015) - o rany, co za cienki film. Produkcja hongkońska, ewidentnie antychińska, z nawiązaniami do epidemii SARS. Fabuła tu jest szczątkowa i bez większego pomyślunku. Przez sporą część nikogo nieinteresujące retrospekcje przedstawiające przyjaźń między głównymi bohaterami (litości). W skrócie "1000 sposobów na zabicie zombie". Niemniej widziałem gorsze dzieła.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Filmy o zombie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook