Forum Dragon Ball Nao

» [Pytanie] Dlaczego Wszechmogący nie mógł popełnić samobójstwa?

gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Jak w temacie. Czy to dlatego, że był czystym dobrem? Wypowiada, że tak jest, ale nie daje uzasadnienia w rozdziale 165 mangi.
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Zerknąłem specjalnie do podanego przez ciebie fragmentu. Myślę, że Wszechmogący po prostu bał się śmierci. Czy dla Ciebie byłoby łatwym popełnić samobójstwo w celu uratowania świata? Teoretycznie cel uświęca środki, jednak pomimo wszystko każde stworzenie chce żyć i uniknąć cierpienia. Wszechmogący liczył, że Goku zabije Piccolo i dzięki temu będzie mógł odejść bez fizycznego cierpienia. Tak to mi przynajmniej wygląda z nieco filozoficzno-psychologicznej perspektywy
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Tyle że później on sam próbuje zabić Piccolo Juniora w ostateczności. Jedynie on nie może zabić siebie samego bezpośrednio. Zajrzałem do postu Hermsa, który wyjaśnia, że oryginał japoński to dosłownie "Bóg nie może zabić samego siebie". Tyle że czy to znaczy, że poszedłby na pewno do piekła jakby tak zrobił, czy jest jakieś fizyczne ograniczenie, które nie pozwala żadnemu Bogu zabić się w świecie DB?
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Ciężko powiedzieć. Trzeba przyjąć to, że bogowi nie wolno się zabić bo sam sobie by wtedy zaprzeczył. Raczej odrzuciłbym pomysł o jakiś fizycznych ograniczeniach, po prostu nie mógł popełnić samobójstwa ze względów moralnych.
DonVip Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
DonVip
Wiek: 30
Dni na forum: 4.446
Plusy: 1
Posty: 70
Skąd: Ruda Śląska
A według mnie dlatego, że jednak jakby nie patrzeć to samobójstwo jest najbardziej złym grzechem jakiego można dokonać. Patrząc z perspektywy bogów i ocenie dobra i zła, samobójstwo to najbardziej ciężki grzech.

Obraz
Harry Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 2.142
Posty: 48
DonVip napisał(a):
A według mnie dlatego, że jednak jakby nie patrzeć to samobójstwo jest najbardziej złym grzechem jakiego można dokonać. Patrząc z perspektywy bogów i ocenie dobra i zła, samobójstwo to najbardziej ciężki grzech.
Też jestem tego zdania. Nie mógł popełnić samobójstwa bo to byłaby plama na honorze Bogów. Dlatego chciał się wyręczyć Goku, żeby mieć czyste sumienie.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Pytanie] Dlaczego Wszechmogący nie mógł popełnić samobójstwa?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook