Forum Dragon Ball Nao

» Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej - Rosja 2018

Strony:   1, 2
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Vive la Russie!

Iberusy jadą do domu → to kara za manewry z selekcjonerem na kilka dni przed mundialem.

Szczęście, szczęściem, ale pisałem coś o czarnym koniu

Ogólnie żenada jak chodzi o komentarz Szczęsnego seniora w studiu TVP: „niewidomi z impotentami”, „sowiecka dusza” itd. Oj widać, że tyłek piecze, że nasza reprezentacja dalej nie gra. Rozumiem, że ten człowiek miał w ostatnim czasie dość traumatyczne przeżycia, ale mimo wszystko takie zgryźliwe teksty to mógł sobie darować.

Teraz spóźnione słowa o rodzimych kopaczach: oglądałem obie konferencje prasowe po spotkaniu z Kolumbią. Nie mogłem się nie uśmiechnąć pod nosem podczas tej drugiej, gdy słuchałem Lewandowskiego.

Mówił on:

1) „Sama walka i bieganie to za mało żeby nadrobić braki czysto piłkarskie.”

To należało... częściej faulować.

Pchać, kopać, blokować, uderzać, szarpać za koszulkę i generalnie kosić tak, żeby wręcz zdzierać murawę boiska. Zwłaszcza na początku w celu rozdrażnienia przeciwnika (więcej wtedy popełnia błędów). Inne drużyny jeśli technicznie odstawały od przeciwnika to jakoś potrafiły grać „brudny" futbol, ale nasi to tradycyjnie szacunek i wielki fair play... Niby było piętnaście przewinień z naszej strony + dwie kartki, ale szkoda, że większość w drugiej połowie, kiedy to nie mogło już w żaden sposób wpłynąć na wynik gry.

2) „Jesteśmy w innej formie niż 2 lata temu. Są przez to pewne niedociągnięcia, jest znacznie trudniej o automatyzmy, choć to nie jest tak, że już ich nie potrafimy. Po prostuje brakuje niektórych elementów”

Aha. Czyli perfekcjonizm → zdaje sobie sprawę, że pragmatyzm itd., że gra się po prostu swobodniej mając świadomość bycia w pełni przygotowanym (a najlepiej, gdy jest się w lepszej formie niż poprzednio), bo tak jest w każdym sporcie, ale omijania, czy obawy przed innymi rozwiązaniami, apatii na boisku, klepania beznamiętnie tych samych zagrań, strach przed indywidualną akcją to już nie jestem w stanie zrozumieć. Jeśli lider zespołu ma takie podejście to wcale się nie dziwię, że u reszty również brakuje większego entuzjazmu.

Z drugiej strony to bardziej wina sztabu i selekcjonera (skończył się samograj. Nawałka nie jest nie wiadomo jak super, ale równocześnie niczego nie psuł) niż piłkarzy, bo oni są z nimi na co dzień więc doskonale znają mentalność każdego z nich.

W jednym przyznaję mu rację, że balonik napompowali do niebotycznych rozmiarów dziennikarze sportowi (słynna "zła interpretacja słów"), którzy teraz (i to z samym Michałem Polem, który przecież zawsze tak gorąco bronił kadry, a zwłaszcza samego Lewandowskiego) ich krytykują. Nie mniej drażni, że poza dyplomatycznym „Najważniejszy jest dla nas pierwszy mecz, potem drugi mecz itd.” nie potrafili powiedzieć „Proszę nie narzucać nam dodatkowej presji” tak jak np. skoczkowie przed IO. Zero asertywności.

Ten mundial pokazuje, że lepiej postawić na przeciętnych/średnich zawodników i ogólnie wyrobników, którzy są w pierwszym składzie w swoich klubach, a dodatkowo wybiegani + „otrzaskani” z realiami wielkich imprez niż „gwiazdy”, które tak (podobno) cudownie grają w czasie treningu na wewnętrznych sparringach, a które to jednocześnie stanowią pierwszych rezerwistów w swoich macierzystych klubach, gdzie mają szansę się wykazać raptem 20-30 minut na mecz.

Co teraz będzie??? To co zwykle → wymiana selekcjonera (podobno Nawałka niezależnie od wyniku chciał odejść). Prawdopodobnie na jakiegoś ogórka, którego osiągnięciem jest poprowadzenie swojej drużyny z II ligi do I albo I do Ekstraklasy Na poważnego selekcjonera z zagranicy nie ma szans ze względu na niską gażę i to jak został potraktowany przez PZPN w swoim czasie Leo Beenhakker. Ewentualnie Prezes Boniek załatwi jakiegoś "enigmatycznego" Włocha... Najlepiej gdyby to był Vincenzo Montella, którego zresztą Boniek zna, ale za takie pieniądze to wątpię żeby się zgodził.

Po wymianie przyjdą jakieś pierwsze sukcesy i budowanie mokrego snu o zwycięstwie na MŚ na nowo... Naród zapomni i po raz kolejny pojawią się oczekiwania. Niech jeszcze wyskoczy w najbliższym czasie jakiś „ultra talent”, który trafi do pierwszego składu Juve, Realu innego Milanu to „eksperci” dostaną zbiorowego orgazmu.

W każdym razie Ja już to chrzanię. Bardziej jestem zły na siebie niż kadrę, że tak głupio dałem się nabrać.., że byłem naiwny i zamiast kierować się rozsądkiem, obiektywnymi przesłankami i słuchać lepiej obeznanych w futbolu to uwierzyłem w „mit Euro 2016” na durnej zasadzie „E. Jakoś to będzie”. Na chwilę zapomniałem, że należy koncentrować się głównie na tych dyscyplinach w których mamy realnie szansę powalczyć. Powiem więcej → nawet jeśli doczekamy rzeczywiście ludzi grających w topowych europejskich klubach (jak np. Chorwaci) to i tak nie będę nastawiał się na jakiś sukces.

Mimo wszystko większa katastrofa i blamaż miał miejsce na Euro 2012. Tego nie przebije nic, nawet sabotaż w meczu z Senegalem.

Ten z Japonią nawet szkoda komentować → śmierdzi ustawką, chociaż.. nawet by nie było to takie złe.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Belgia 3:2 Japonia

Fajny mecz, szkoda Japonii, ale z takim bramkarzem to i tak dużo ugrali.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Szkoda, tym bardziej że ładnie grali. Mieli dostać lanie, a mecz był wyrównany.

Kenji Harima napisał(a):
W każdym razie Ja już to chrzanię. Bardziej jestem zły na siebie niż kadrę, że tak głupio dałem się nabrać
Na co się nabrać? Każdej drużynie marzy się zajść jak najdalej, a chyba nikt nie wierzył, że nasi mogliby osiągnąć coś więcej niż wyjście z grupy, a maksymalnie ćwierćfinał. Więc i zawód niewielki. W przeciwieństwie do takich Niemiec, nie mówiąc o kilku drużynach, które w ogóle się nie zakwalifikowały.

Co do wczorajszych meczów z karnymi, były męczące, ale ostateczne wyniki zadowalające.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
W przeciwienstwie do naszych celebrytow, teoretycznie slaba Japonia zaskoczyla i nieoczekiwanie pokazala calkiem niezly footbol.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jak to dobrze, ze 2 lata temu we Francji nie byli celebrytami tylko skromnymi walczakami bez kropli zelu na glowie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Zdarzyli od tego czasu obrosnac w piorka. Niestety wiecej ich w reklamowkach niz na boisku. Przegrana mozna im wybaczyc, ale totalnego braku woli walki, juz nie.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Urugwaj 0:2 Francja
Brazylia 1:2 Belgia

W obu przypadkach preferowałem Latynosów, ale co by nie mówić, wygrali lepsi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Szwecja 0:2 Anglia
Rosja 2:2 (k. 3:4) Chorwacja

Może to być turniej Anglików, choć obstawiam, że wygra ktoś z półfinału Francja - Belgia.

Ładny mecz ruskich z Chorwatami, fajnie, że ci drudzy wygrali, bo nie dośc, że mają fajną drużynę to i zajebistą piosenke na mistrzostwa:
https://www.youtube.com/watch?v=FgMi9xsY-Ew

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Na co się nabrać? Każdej drużynie marzy się zajść jak najdalej, a chyba nikt nie wierzył, że nasi mogliby osiągnąć coś więcej niż wyjście z grupy, a maksymalnie ćwierćfinał. Więc i zawód niewielki. W przeciwieństwie do takich Niemiec, nie mówiąc o kilku drużynach, które w ogóle się nie zakwalifikowały.
Na wszechobecną narrację, że teraz to czekają naszą piłkę dobre czasy... że w przyszłości będzie już tylko lepiej

Holandia nie zakwalifikowała się, bo grupa była dość mocna w eliminacjach + nie mają świeżego składu, a Ci młodzi znowu nie grają jeszcze w super klubach. Włosi to w ogóle inna bajka, a Niemcy... klątwa Mistrza Świata: tylko Brazylia ją ominęła. Szkoda, że nie byliśmy z nimi (Niemcami) w grupie, bo choć lepsi to podczas tych meczów zawsze jakieś cuda się dzieją -> potrafimy z nimi grać po latach remisów i kijowych porażek typu 0:1.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Francja 1:0 Belgia

Kiepski to był mecz. Byłem za Belgią, ale grali cienko. Tyle że Francja też szła po linii najmniejszego oporu i ledwo tę bramkę strzeliła. A sędzia kalosz.

Jutro za Chorwacją. Polska też ma jakąś piosenkę na mistrzostwa?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Shounen napisał(a):
Polska też ma jakąś piosenkę na mistrzostwa?
Wrzuciłbym w tym miejscu piosenkę "Sióstr Godlewskich" ale to chyba się nie godzi xD
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Chorwacja 2:1 Anglia

Piekny mecz, trochę niespodzianka, bo myślałem, że Anglicy nie wypuszczą takiej szansy jak już prowadzili 1:0. Brawo Chorwacja za determinacje, zasłużony awans i będe trzymał za nich kciuki w finale.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Belgia 2:0 Anglia
Francja 4:2 Chorwacja

Szkoda Chorwacji, ale i tak dużo osiągnęli. Francja jednak grała lepiej, a u Chorwatów miejscami zauważalne było zmęczenie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Dziwne mistrzostwa. Generalnie po odpadnięciu Brazylii już się nie emocjonowałem bo nie została drużyna, którą bym lubił. Obstawiałem Francuzów obok Niemców i Canarnios. Chociaż oni stanęli na wysokości zadania. Wszyscy się podniecali Chorwacją. Ja tam tego nie rozumiałem. Całą fazę pucharową przechodzili mocno szczęśliwie i na dodatek z drewnem Mandziukiciem w ataku, na którego nie da się patrzeć.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej - Rosja 2018
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook