Forum Dragon Ball Nao

» [Co gdyby] Filozofia w Dragon Ballu

Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.525
Plusy: 1
Posty: 536
Ciekawy film z interpretacją. Zapraszam do dyskusji

https://www.youtube.com/watch?v=GqgTN5YdGPQ

Chciałem dodać film w formie okienka, żeby nie trzeba było wchodzić na youtube, ale nie pamiętam jaki kod był do tego

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Indiger: 23.07.2018, 23:20
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.029
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Sama postać autora nie napawa optymizmem. Wnioskując tylko po tym, za kogo się uważa to niemal na pewno bezwartościowy bełkot.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.403
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Z trudem obejrzałem całość, typa strasznie ciężko się ogląda. Gościu stara się śmieszkować, ale jest to sztuczne, na siłę i zniechęca.
Fakt, dowiedziałem się czegoś nowego, ale forma w jakiej to zostało przedstawione budziło we mnie zażenowanie (lub "cringe" jak kto woli).
Co do samej treści filmiku to poruszone zostały 3 kwestie - deontologia, utylitaryzm i etyka cnót. Temat poruszony trochę po macoszemu.
W świecie DB bohaterowie mieli okazję spotkać swoich bogów i niektórzy nawet odwiedzić zaświaty, co może mieć znaczący wpływ na światopogląd. Niestety autor nie pociągnął tego wątku.

Grupa Mirai
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.525
Plusy: 1
Posty: 536
Macie rację, znam ten kanał od jakiegoś czasu, bo natrafiłem kiedyś przez przypadek na podobną analizę dotyczącą Naruto, właśnie jego autorstwa. Prowadzący opowiada trochę w arogancki sposób. Propaguje w swoich filmach ateizm jest więc skłonny ciskać po doktrynie katolickiej gdy nadarzy się okazja. Z ciekawszych tematów można by poruszyć też na przykład motywację Zamasu do pozbycia się ludzkości, gdzie w pewnym momencie sam zaprzeczył własnym ideałom. Autor filmu poruszył tylko ułamek tego co rzeczywiście mógłby omówić. Tak czy siak jest to coś nowego, nikt nie patrzy raczej na tego typu produkcje jak DB pod kątem etyczno-filozoficznym.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Co gdyby] Filozofia w Dragon Ballu
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook