Forum Dragon Ball Nao

» Domowe wydanie Dragon Boxów?

Strony: 1, 2  
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Cześć, ostatnio wpadłem na ciekawy pomysł, może ktoś podłapie. Można by stworzyć domowe wydanie Dragon Boxów. Potrzebujemy:

1) Odcinków pierwszej serii (jeden odcinek ma około 270 mb a potrzebowalibyśmy ich średnio 12 na jednej płycie co daje 3240 MB, więc by się zmieściły na standardowej płycie DVD 4,7 GB)

2) Siedem opakowań na płyty z podwójnym miejscem

3) 14 Płyt DVD 4,7 GB

4) Wydrukowane grafiki z opakowań Dragon Boxa, które można by umieścić na opakowaniu (najpewniej trzeba by było trochę zmienić ich rozmiary żeby dobrze pasowały)


W jednym "boxie" znajdowałyby się dwie płyty, każda płyta zawierałaby po 12 odcinków (w zależności od boxa).

Koszt?
- Darmowe odcinki od Grupy Mirai
- 10 opakowań na płyty kosztuje z dostawą około 20 zł
- 14 płyt DVD (20 sztuk kosztuje z dostawą około 20zł)
- wydrukowane grafiki (lepiej byłoby to zrobić w wyższej gramaturze papieru dla efektu, nie mam pojęcia jakie są ceny, ale za 7 kartek nie powinno wyjść dużo)

Dla jeszcze lepszego efektu, można by zrobić nadruki na płyty, co kosztuje dosłownie kilka złotych. Nie wiem czy w internecie są grafiki z oryginalnych Boxowych płyt.

Hmm i to tyle, nie mam pojęcia jak by to wyszło. Czy warto i czy to w ogóle mądry pomysł? Dajcie znać
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Są grafiki w wystarczającej jakości, linkowałem je na forum Grupy Mirai (tam jestem jako Gregoreo). Nie jesteś pierwszym, który tak pomyślał, domowe Boxy robi się na całym świecie, a nawet są felki, które biorą za to kasę.
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Właśnie te grafiki podsunęły mi taki pomysł Wiesz, czy może gdzieś w internecie można znaleźć grafiki pochodzące z wierzchu płyt?
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Na pewno na Kanzenshuu, ale to słabsza jakość. Nie szukałem, jeśli się kiedyś natknę, dam znać.
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Problem może być z grafikami. No bo w sumie trzeba byłoby zmierzyć wymiary pudełka i tak wydrukować by się dobrze zgadzało. Co do nadruków na płyty, to można zrobić własne na podstawie grafik z okładki.

Sprawdziłem co nieco i okazuje się, że trzeba by było przekonwertować wszystkie odcinki do jakiegoś formatu który współpracuje z DVD bo MKV odpada. No i przy próbie konwertowania znikają napisy, nie wiem za bardzo co na to poradzić.
lysy1234lysy1234
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.214
Posty: 23
Indiger napisał(a):
Sprawdziłem co nieco i okazuje się, że trzeba by było przekonwertować wszystkie odcinki do jakiegoś formatu który współpracuje z DVD bo MKV odpada. No i przy próbie konwertowania znikają napisy, nie wiem za bardzo co na to poradzić.
Mógłbyś pierw zrobić hardsuby,a potem przekonwertować do formatu zgodnego z DVD.
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Czy format .avi działa na dvd? Bo z tego co wyczytałem w internetach to najlepiej napisy "wtopić" do .mp4 albo .avi. Ciekaw jestem jak wyszłoby z jakością. Czy taka konwersja z .mkv na inne rozszerzenie kradnie dużo na jakości. No i ile ewentualnie trwałby taki proces, bo wydaje mi się, że ta konwersja a późniejsze wypalanie napisów jest dosyć czasochłonne.
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Jeżeli już robić własne wydanie, to ja bym polecał zaprojektować samemu od zera. Nie oszukujmy się: w przypadku oryginalnych wydań, kreska na okładkach jest słaba. Ja bym chciał mieć na pudełku coś, co przypomina jego zawartość. Jedyne ładne okładki powstawały w latach 80 i 90. Według mnie, przodowała tu Columbia - pomysł można od nich skopiować.
Obraz
Obraz
Obraz

Ja bym sobie takie coś trzasnął na front:
Obraz

Do tego każdy film w osobnym pudełku z oryginalnym plakatem na okładce:
Obraz

lysy1234lysy1234 napisał(a):
Mógłbyś pierw zrobić hardsuby,a potem przekonwertować do formatu zgodnego z DVD.
Po co paskudzić ścieżkę wideo hardsubami? Lepiej zrobić i wmuxować DVDowe VobSuby (idx/sub).

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
RMX777 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
RMX777
Wiek: 31
Dni na forum: 4.204
Plusy: 7
Posty: 346
ja kiedyś robiłem sobie coś takiego używając plakaty z kalendarzy jak ktoś chce mogę wrzucić całość

Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Ooo to wygląda świetnie! Zrobiłeś to w formie fizycznej, czy na projektach poprzestałeś?
RMX777 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
RMX777
Wiek: 31
Dni na forum: 4.204
Plusy: 7
Posty: 346
miałem kiedyś w wersji fizycznej ale sprzedałem, całość składała sie z 11 opakowań
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Heja, chwilę przystopowałem z pracami ale ostatnio że mam trochę wolnego czasu to wróciłem do pomysłu.

Postanowiłem że przekonwertuję odcinki z .mkv do .avi aby każdy odtwarzacz DVD (jak na wersję dvd przystało) mógł odtworzyć odcinki. Postanowiłem również że zastosuję hardsuby, aby maksymalnie uprościć cały proces. Chciałem też zachować oryginalne czcionki i ich układ, ponieważ odtwarzacz mógłby namieszać i brzydko je wyświetlać.
Pliki po konwersji zmniejszyły swoją wagę o 35%. Powiem wam, że spadek jakości jest ledwo dostrzegalny. Gotowy plik waży w przybliżeniu 172 mb. Byłem przygotowany na to, że będzie potrzeba zastosowania dwóch płyt na pudełko, jednak okazuje się że wystarczy tylko jedna. 24 odcinki zajmują 4128 mb. Problem teraz będzie polegał na rozmieszczeniu tak wielu przycisków w menu DVD. Poniżej mój wstępny projekt:

Obraz

Znalazłem grafiki nadające się na nadruki na płyty. Ulegną one jeszcze drobnej modyfikacji. Tak wygląda pierwowzór

Obraz

Problem jest też z tym, że nie mam gdzie umieścić tytułów odcinków. Na oryginalnym pudełku dvd Drago Boxa nie ma wyznaczonej powierzchni by po prostu wpisać te tytuły a samo menu odpada z racji ilości odcinków. Musiałbym sam stworzyć jakąś tabelkę i umieścić ją najpewniej na dole tylnej okładki.

Obraz

Odkopałem na forum Kanzenshuu temat, gdzie jakiś polak kilka lat temu wydał taki zestaw tak to mniej więcej wyglądało u niego

Obraz

Obraz

A tak wygląda projekt na komputerze:

Obraz

Co byście mi doradzili, co można by udoskonalić? Znalazłem nawet drukarnię, która wydrukowałaby te kartonowe "obicie" na wszystkie płyty danej serii. Nie chcę chyba projektować żywej kopii Dragon Boxów, tylko dostosować je do domowych polskich warunków by przyjemnie się z tego korzystało.
Aktualnie wszystko jest w fazie projektu, sam polegam na odcinkach Grupy Mirai, więc najprawdopodobniej póki co testowo wydałbym tylko Boxa z odcinkami pierwszej serii, ale to dopiero bliżej października. Póki co jest okazja jakoś to maksymalnie upiększyć i przetestować różne rozwiązania.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Hm.. pomimo kilkunastokrotnego oglądania DB nie pamiętam, co się działo np. w 9. odcinku Dlatego fajniej byłoby dać na stronę mniej odcinków (po 4?, nie po 12), ale z tytułami obok guzika i strzałkami (na górze?) do kolejnej/poprzedniej porcji odcinków.

Nowości od grupy DBmangi
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Dzięki za podsunięcie pomysłu, zapomniałem że można zrobić kilka kart. Wypaliłem to dzisiaj na płycie i celowo odpaliłem na moim starym kineskopowym telewizorze, by zobaczyć czy będzie to jako tako wyglądać nawet na starym sprzęcie. Jest superancko!
Nie będę musiał w takim razie dodawać żadnych tabel do okładki, odcinki będą wypisane na płycie oraz właśnie w gotowym menu.
Skoro sprawę nagrywki mam załatwioną, kolejnym krokiem będzie dokończenie grafik na płyty DVD. Gdy to będę miał już gotowe, będę mógł powoli zabierać się za wydruk.

Kilka zdjęć jak to wygląda:

Obraz

Obraz

Obraz

A tak wygląda nowy projekt menu, strzałki u góry pozwalają przemieszczać się pomiędzy kolejnymi kartami z odcinkami:

Obraz
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Sugerowałbym jednak, jak wcześniej, jednakowej wielkości guziki (początkowe były spoko, ale za dużo ich było), a obok tekst na tle (tytuły odcinków), bo im dalej w las, tym tytuły dłuższe, potem dwuzdaniowe

W menu powinno się dać też włączać napisy i zmieniać audio (na lektora). Jeśli chcesz, ogarnij to i daj znać.
Jakbyś chciał dopasowanego lektora, zgłoś się do mnie na PW.
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Z tymi guzikami masz rację, tylko nie bardzo mam pomysł jak to zorganizować aby to dobrze wyglądało. Zastanawiałem się nad małą ikonką smoczej kuli i właśnie jakoś obok trzeba by wypisać te tytuły.
Z napisami też jest tak, że na odtwarzaczu dvd nie przeczyta naszych standardowych plików .ass, tylko należałoby przekonwertować na .srt albo na .txt. Nie wiem czy nie zlikwidowałoby to czcionek i ogólnego stylu napisów, bo takie wygenerowane przez odtwarzacz nie wyglądają najlepiej, a przy openingu zasłoniłyby pół ekranu, ponieważ tam ten tekst jest wyżej położony względem reszty odcinka.
Gdyby udało się jakoś zorganizować właśnie te softsuby, to można by pomyśleć o lektorze. Nie znam się na tym zbyt dobrze, robię to trochę na wyczucie, więc póki co trzymam się hardsubów. Jakbyś miał jakiś pomysł jak to zorganizować, to chętnie bym to zrobił właśnie jak opisałeś. Byłby to kolejny plusik do profesjonalności tego wydania.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
1. Co do tytułów - wpisz je w programie graficznym w tła.
2. Zapomniałem, że ten format nie czyta czcionek. Można je konwertować na srt i przerobić troszkę piosenki, ale efekt mocno osłabnie. Wstępnie trzeba będzie zostać przy hardsubach.
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Idąc za twoją radą wpisałem tytuły w programie graficznym, a przyciski dodałem już w programie do edycji menu DVD.
Starałem się zrobić to tak, by najdłuższy możliwy tytuł mieścił się w jednej linii. Jak widać zrobiłem skrajny przypadek by zobaczyć jak będzie wyglądał, oraz taki już gotowy żywcem wyjęty gdzieś ze środka. Ograniczony jestem "bezpiecznym obszarem TV", więc takie ustawienie przy tej wielkości czcionki jest najlepszym z możliwych. Użyłem też czcionki która jest w naszych napisach, ponieważ jest bardzo przyjemna dla oka i ładnie się komponuje. Chciałem na początku zamiast strzałek obok dać smoczą kulę, ale program nie widzi ustawień przeźroczystości dlatego zostałem przy tych. Poza tym, trochę brzydko jak dla mnie wyglądała ta kula. Zastanawiam się czy zostawić to już tak jak jest, czy pomniejszyć trochę czcionkę.

Obraz
Obraz
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Super wyszło
Co do wielkości czcionki, chyba najlepiej wczytać to na TV (może być stara wersja) i zobaczyć czy napis DRAGON BALL BOX... jest czytelny, czy stało widoczny. Jak dobrze go widać, to możesz zmniejszyć czcionkę prawie do tej wielkości co ten napis (jeśli chcesz). Ale jak się mieści, to też możesz zostawić.

Nowości od grupy DBmangi
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Miałem dzisiaj zamiar przystąpić do edycji nadruków na płyty jakie znalazłem, ale coś mnie natchnęło żeby jeszcze trochę poszperać w internetach. Wynik poszukiwań jest niesamowity, dokopałem się na jakiejś hiszpańskiej stronie sprzed 11 lat, do oryginalnych grafik z płyt DVD Dragon Boxa. Poniżej umieszczam przykładowe. Jak widać w oryginalnie było aż 26 płyt. Myślę że uda się przenieść te grafiki z skanów na projekty

Obraz
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Domowe wydanie Dragon Boxów?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook