Forum Dragon Ball Nao

» Komentarze: Wygraj Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age - konkurs

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 5.861
Posty: 5.277
kajtii Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
kajtii
Wiek: 26
Dni na forum: 2.023
Posty: 24
Skąd: Polska
Nie musiałem długo zastanawiać się nad tym, jaką postać chciałbym przedstawić na łamach tego komentarza. Jeśli nie może być to nikt z uniwersum Smoczych Kul, to będzie to bohater, który miał na mnie nie mniejszy wpływ niż Son Goku czy Trunks. Mój wybraniec doskonale wpisuje się w konkurs, ponieważ jest to Hero, którego miałem okazję poznać podczas grania w Dragon Quest VIII (gra mojego dzieciństwa, bez dwóch zdań).
Miałem może 10 lat, gdy odkryłem świat Dragon Quest i możecie sobie tylko wyobrazić, jakie emocje wzbudzała we mnie (chłopcu zakochanym wtedy w oglądanym w TV popołudniami Dragon Ball'u) przygoda, która działa się w świecie wyglądającym niemal identycznie jak ten, który znałem z seansów. Najbardziej z całej gamy nowo poznanych postaci zapamiętałem właśnie Hero, który na stałe pozostawił ślad w mojej pamięci.
Przejdźmy do sedna. Hero to zaledwie 18-letni mężczyzna, który służył jako strażnik w fikcyjnym Zamku Trodain. Był jednym z niewielu, którym udało się przetrwać śmiertelny atak złego czarnoksiężnika. Nasz główny protagonista ma na celu pokonanie owego złoczyńcy i zdjęcie rzuconej przez niego klątwy na całe królestwo.
Dlaczego jest to, moim zdaniem, najlepsza postać stworzona przez Pana Akirę? Zacznijmy od wyglądu, który to nie pozostawia wątpliwości, spod czyjego ołówka wyszedł. Wiele elementów zawsze kojarzyło mi się z Dragon Ball'em- od długich, ostro zakończonych butów, przez to popularne "agresywne" spojrzenie, aż po charakterystycznie zrobione kosmyki włosów. Nie można też pominąć jego głównej broni, czyli miecza, przy pomocy którego ataki wyglądały dla mnie nieziemsko. Dziś, gdy mogę wybrać klasę mojej postaci w jakiejkolwiek grze RPG, zawsze idę w stronę rycerza i bardzo możliwe, że pozostało mi to po czasach, gdy grałem w Dragon Quest. W dzieciństwie widziałem w nim jedną z postaci ulubionego anime i prawdopodobnie był to jeden z powodów, dla których tak bardzo utarł się w mojej pamięci.
Drugim, być może nawet nieco ważniejszym powodem, dla którego tak bardzo lubię Hero jest jego nienaganna osobowość. Wojownik był cichy i zawsze nieco skryty, co tworzyło wokół niego aurę tajemniczości, którą chciałoby się przebić, aby bliżej poznać postać. Było w nim także coś, co zawsze kojarzyło mi się z prawdziwymi bohaterami - miał ogromne, dobre serce. Był gotów pomóc zawsze i każdemu, bez znaczenia na to, jakiego rodzaju pomocy potrzebował. Budowało to we mnie poczucie swego rodzaju obowiązku, który muszę pełnić grając tą postacią, toteż podejmowałem się każdego zadania pobocznego czując konieczność pomocy innym ludziom, nawet, jeśli zadanie składało się na typowe "przynieś, podaj, pozamiataj". Mimo tego, bardzo dobrze wspominam robienie tych zadań, bo dzięki temu sam mogłem poczuć się jak bohater.
Ostatnim powodem, dla którego uważam tę postać za ciekawie wykreowaną było narysowanie mu przyjaciela - małej, brawurowej myszki, która była nieodłącznym kompanem Hero i zawsze mogliśmy mieć świadomość, że wyskoczy z jego torby, bądź kieszeni. Było to ge-nial-ne zagranie od Akiry Toriyamy, która całej otoczce postaci dodawała trochę „słodkości” i często rozrzedzała atmosferę.
Myślę, że wszystko to składa się w spójną całość, która dobrze przedstawia powód, dla którego tak bardzo lubię właśnie jego, postać, która była moim portalem do Dragon Ball'a, gdy dostęp do niego był tak ograniczony. Ja sam mogłem być dzięki niemu częścią świata, który tak pokochałem w młodości.
Z tego tez miejsca chciałbym podziękować Wam za umożliwienie wygrania najnowszej odsłony DQ, w której znów miałbym okazję wcielić się w bohatera dzieciństwa i znów dać się pochłonąć tej przygodzie. Dziękuję też za poświęcony czas na przeczytanie mojego wywodu i umożliwienie mi powrotu do beztroskich czasów.
PSKING0555 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 26
Dni na forum: 3.080
Posty: 30
Skąd: Wielkopolska
Będzie krótko żeby nie przynudzać jak inni .
Chciałbym przedstawić światu postać spod dłuta Akiry Toriyamy jaką jest Kajika. Postać która przechodzi przemianę przez znany nam schemat, od chuligana, do dobrej osoby, przeżywając przy tym historię przywodzącą na myśl klasyczny Dragon Ball z domieszką Z. A wszystko to w jednym tomie! Jest to postać która na dobrą sprawę mogła by się pojawić w znanym nam skądinąd uniwersum i da się do niej przywiązać w krótkim czasie. Zapomniany, mało znany, lecz zdecydowanie godny poznania.
Furrek
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 2.538
Posty: 164
Nie jestem przekonany, czy którakolwiek z jednotomówek, albo ich adaptacji anime, jest nawet w jakimś procencie tak samo wciągająca jak Smocze Kule czy Dr. Slump od Akiry Toriyamy - część czytałem, oglądałem, ale nie było tego typu magii. Trudno mi byłoby opisywać, albo zachwalać, cokolwiek z mniej popularnych prac, dlatego do konkursu zdecyduję się na coś, co moim zdaniem autor robi wspaniale, czyli kobiece postacie. A tak dokładniej, to na taką jedną, która zwie się Jessica Albert i jest z gry Dragon Quest VIII. Wiadomo, że sensei ma specyficzną i rozpoznawalną kreskę, ale kiedy tworzy on kobiece postacie, jest to coś niesamowitego. Gdy tylko dorwałem ten tytuł na PS2, ona była paliwem który mnie napędzał do dłuższych posiedzeń z grą. Nie zrozumcie mnie źle, bo gra jest jedną z lepszych pozycji w jakie miałem przyjemność zagrać, ale to była jak miłość od pierwszego wejrzenia. Na tamte czasy, moim zdaniem, to była jedna z najbardziej seksownych kobiecych (growych) postaci. Gdybym był Zboczonym Zółwim Pustelnikiem, na pewno chciałbym żeby zrobiła mi "Pafu Pafu" Dodatkowe stroje takie jak króliczek, bikini, a nawet gorset (!), w połączeniu z jej sexy umiejętnościami, to było coś mega! Nie pamiętam, żebym wcześniej miał jakikolwiek kontakt z RPGami które były aż tak odważne, i dostępne dla szerszego grona graczy. Może mało grałem, a może to było rzeczywiście coś rewolucyjnego. Wiem jedno, że jej postać, a w szczególności wygląd, zapamiętam do końca życia, a i kolorów poszczególnych elementów ubrania też nie pomylę!
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Komentarze: Wygraj Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age - konkurs
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook