Forum Dragon Ball Nao

» Los niedobitków z planety Vegeta.

Strony:   1, 2
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
To byłoby akurat niemożliwe, bo nawet w Japonii tego typu wprost seksualne treści nie mogą znaleźć się w shounenie.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Prawda, Japończycy są trochę inni, więc odrobina nagości w żarcie ich bawi, ale wszędzie indziej już gorszy.
Poza tym, te kwiatki na łące to filler, sceny z dziewczynami Gohana też. Toriyama by tego nie wymyślił

Trochę zeszliśmy z tematu... ale przynajmniej wiemy, czemu nie pokazano scen miłosnych z udziałem innych Saiyan
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Wiadomo, że są inni, ale jakieś żarty typu Bulma-Yamcha jakoś przeszły zarówno w mandze, jak i anime (choćby scena, gdzie Yamcha podgląda Bulmę pod prysznicem), więc mogli zrobić coś podobnego na linii Vegeta-Bulma czy Goku-Chi-Chi albo Gohan-Videl (zwłaszcza ostatnia para, jakiś żart z erotycznym zabarwieniem byłby na pewno lepszy niż erotyczny żart na linii C18-Genialny Żółw). Ale nie pomyśleli. Cóż, szkoda.

Tak, wiem, że filler, tylko dla mnie bez sensu tworzyć głupkowate fillery o postaciach pobocznych zamiast o głównych.

A co do scen miłosnych z udziałem Saiyan - jak dla mnie po prostu nie pomyśleli, tak jak robili setki błędów fabularnych, tak po prostu tu także zawalili, i tyle. Bo skoro mogli stworzyć wątek Bulma-Yamcha, to mogli też stworzyć Bulma-Vegeta.

Klątwa - Dragon Ball
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Na mały off sobie pozwolę:

Shounen napisał(a):
Taka tematyka bywa obecna w Shōnen Jumpie (np. u Masakazu Katsury, kolegi Toriyamy)
Swoją drogą równie wybitny mangaka, ale strasznie pechowy tzn. wszystkie ekranizacje jego dzieł to syf Video Girl Ai jakoś trzyma fason, ale jest zwyczajnie za krótkie... Takie I"S to do dzisiaj nie wiem jak można było spartolić (Tym bardziej, że za produkcję odpowiadało studio Pierrot), bo historia to w sumie samograj, ale cóż.. Chociaż z drugiej strony wiem -> tak to się kończy jak mangę mającą 15 tomów próbuje się zmieścić w jak najmniejszą ilość odcinków Zetmana to już w ogóle przemilczę...

Z Dragon Ballem zupełnie na odwrót tj. nie żeby manga była słaba, ale anime jest dużo lepsze... Po prostu. Fillery i przedłużone momentami walki np. Goku SSJ z Frizerem tylko pomogły.

gregor94 napisał(a):
To byłoby akurat niemożliwe, bo nawet w Japonii tego typu wprost seksualne treści nie mogą znaleźć się w shounenie.
Hajime no Ippo, a to tylko jeden z przykładów. Mam wrażenie, że uznanych twórców których serie ciągną się już kilkadziesiąt lat pewnie "współczesne standardy" nie dotyczą. Nawet w Japonii, gdzie artysta i to nawet ze światowym dorobkiem nie może się za bardzo szarogęsić.

kinichi napisał(a):
Toriyama by tego nie wymyślił
W Dr Slumpie jest tego nieco więcej, choć Toriyama tak całkowicie samodzielnie nie pracował przy tym tytule. Nie mniej ciężko zweryfikować.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W Slumpie cały ten romantyzm jest jednak dla jaj, tam nie ma nic na serio. Niesamodzielnie pracował? A jakie były różnice w stosunku do DB? W obu przypadkach miał asystentów i redaktorów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
W Slumpie cały ten romantyzm jest jednak dla jaj, tam nie ma nic na serio. Niesamodzielnie pracował? A jakie były różnice w stosunku do DB? W obu przypadkach miał asystentów i redaktorów
Dla jaj, czy nie to i tak jest tego więcej niż w DB i to w bardziej otwartej formie. Z tego co da się wyczytać i posłuchać w wywiadach można wnioskować, że Torishima dużo bardziej wpływał na kształt Dr Slumpa niż DB. Oczywiście przy tworzeniu Dragon Balla współpraca obu Panów w pewnym momencie zakończyła się, ale i tak wygląda na to, że przy drugim tytule Akira miał nieco więcej swobody. Przynajmniej przy wprowadzaniu pomysłów, bo czasowo to żadnej ulgi -> standardowy tydzień...

Wyraziłem się nieprecyzyjnie, ale proszę bez oczywistości typu asystenci etc.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Z tego co da się wyczytać i posłuchać w wywiadach można wnioskować, że Torishima dużo bardziej wpływał na kształt Dr Slumpa niż DB.
E, nie sądzę.

Kontynuując offtop dot. Katsury, w tym roku na Netflixie wyszła japońska drama Video Girl Ai. Nawiasem, przed tym krótkim anime z 1992 był też film aktorski. Zaobserwowałem, że gdy jakąś mangę kwalifikują jako "nadaje się na live-action", to później na anime nie ma co liczyć. To chyba właśnie taki przypadek.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Pozwolę sobie jeszcze pociągnąć wątek.

Shounen napisał(a):
Kontynuując offtop dot. Katsury, w tym roku na Netflixie wyszła japońska drama Video Girl Ai. Nawiasem, przed tym krótkim anime z 1992 był też film aktorski. Zaobserwowałem, że gdy jakąś mangę kwalifikują jako "nadaje się na live-action", to później na anime nie ma co liczyć. To chyba właśnie taki przypadek.
Być może i tak jest. Nie mniej jedyne dzieło Katsury, które doczekało się powiedzmy pełnoprawnej serii to jak na złość te najsłabsze tj. DNA², które i tak jest bardziej kojarzone przez ludzi z L'Arc~en~Ciel. Z jakichś powodów nie mogę nie mieć wrażenia że to jakiś celowy sabotaż

Zdaje sobie sprawę, że "okruchy życia" to nie jest łatwy temat dla danego studia, a już zwłaszcza w obecnych czasach (dobrze jak dana manga ma potencjał na inne medium i to najlepiej grę), ale skoro taki Clannad (który oczywiście słaby nie jest jak chodzi o ten konkretny gatunek + ważny aspekt jakim jest muzyka był w sumie gotowy) odniósł sukces także poza Japonią to jednak dzieła Katsury, które fabularnie są dużo lepiej skomponowane nie mogą liczyć nawet na takiego rodzaju splendor to jestem naprawdę zszokowany.

Dodajmy do tego jeszcze naprawdę konkretny warsztat. Postacie męskie może takie sobie, a czasami powtarzalne (Goku w wykonaniu Katsury wygląda groteskowo), ale te kobiece, w sumie młode dziewczyny to uuu... Tak rysować to chyba nikt nie potrafi... Nie chodzi o samą fizjonomię, ale też cienie, operowanie kontrastem, tło etc. Już same mangi to majstersztyk, a jeszcze dochodzą prace typowo pod art booki, gdzie twórca w pełni może się wykazać.

Zabrzmi to dziwnie, ale naprawdę ubolewam, że obecnie to gość poza Japonią jest tak średnio rozpoznawalny.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Los niedobitków z planety Vegeta.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook