Forum Dragon Ball Nao

» J.P.Fantastica

Strony:   1, 2
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
"Fairy Tail", jaki żal...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Paweł "Rep" Dybała - tłumacz większości naszych tytułów jest gotów przyjąć na klatę Wasze spostrzeżenia, propozycje i krytykę. Macie do niego jakieś pytania? Zapraszamy na: http://ask.fm/paweldybala

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jak ktoś ma punkty na koncie sklepowym, to będą obowiązywać tylko do końca kwietnia, bo przenoszą sklep.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Gantza bym kupił, mimo że przeczytałem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
clio napisał(a):
Ja chcę Gintamę!
Czy jest jakiś tytuł o którym wiecie, że nigdy go nie wydacie?
Tak, jest nim „Gintama”. Zrozumienie tej serii wymagałoby znajomości codzienności przeciętnego Japończyka, obeznanie z pop-kulturą, bieżącymi wydarzeniami i historią w Kraju Kwitnącej Wiśni. To tak, jakby wytłumaczyć Japończykowi czym był PRL i dlaczego komedie Barei są śmieszne.


http://koszzksiazkami.pl/wywiad-z-wydawnictw ... antastica/

I:

Która z waszych serii okazała się wielkim sukcesem i sprzedaliście najwięcej jej kopii?
Największą popularnością cieszył się „Dragon Ball” głównie dzięki transmisji anime w polskiej telewizji. Do dzisiaj nic nie pobiło jego nakładów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Co sądzicie o takiej reedycji mangi "Fullmetal Alchemist"?
https://www.facebook.com/J.P.Fantastica/phot ... 061845557/

Skoro zadają takie pytania, to reedycja DB jest kwestią czasu. Wydaje mi się to bez sensu, skoro te mangi są dostępne w sklepie (w przeciwieństwie do tytułów innych wydawnictw), no ale widać nie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pan Michał
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pan Michał
Dni na forum: 2.679
Posty: 118
Ja bym kupił tę reedycję FMA tylko dlatego, że pierwsze moje tomiki są kiepsko sklejone, a z niektórych wypadają strony...
Reedycja DB? Jestem za.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pan Michał napisał(a):
Reedycja DB? Jestem za.
Pytanie która. Kanzenban jest już stary, a w ostatnich latach wyszła cała w kolorze.

Mnie FMA nie interesuje, skoro mam komplet na półce, a nie są to tanie rzeczy. Bez przesady.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Jak wyżej, zwłaszcza że obecne wydanie FMA ma ciekawe i klimatyczne okładki. A ta proponowana wersja... niekoniecznie.

Co do DB, kupiłbym kolorową edycję. Ale o tym porozmawiamy dopiero po wynikach sprzedaży filmbooków, które naprowadzą na temat DB w kolorze.

Nowości od grupy DBmangi
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Ja tam czekam na mangowe wydanie Yu-Gi-Oh! Taki klasyk Shounen Jumpa, że aż prosi się o polskie wydanie. Tomów nie ma dużo, jedynie 36 z tego co pamiętam. VIZ Media wydało nawet je w wersji 3in1
Furrek
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 2.538
Posty: 164
To FMA wygląda fajnie, ale aż takim fanem nie jestem, żeby kupować ten tytuł drugi raz. Jedyne co pragnę, to ten nieszczęsny tomik (21 chyba?) na normalnym papierze, a nie toaletowym eko

Indiger napisał(a):
Ja tam czekam na mangowe wydanie Yu-Gi-Oh! Taki klasyk Shounen Jumpa, że aż prosi się o polskie wydanie. Tomów nie ma dużo, jedynie 36 z tego co pamiętam. VIZ Media wydało nawet je w wersji 3in1
Gdzieś 15 lat temu mieli ankietę na swojej stronie, wtedy zdecydowana większość osób była na nie
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Furrek napisał(a):
Gdzieś 15 lat temu mieli ankietę na swojej stronie, wtedy zdecydowana większość osób była na nie
Po tym jak w KAWAII co rusz dawano artykuły z Yu-Gi-Oh! co niektórzy mieli już dość tej serii i jak pojawiła się tylko ankieta od razu było kategoryczne nie... no i sam magazyn KAWAII upadł praktycznie przez to, że były opisy tej serii, kart i co tam jeszcze się przyplątało przez kilka stron, a inne serie dostawały ledwo krótki artykulik no to im sprzedaż spadała, aż w końcu musieli zlikwidować magazyn.

zresztą JPF ma ostatnie czasy dziwną politykę wydawania mang w reedycji, lub jakiś naprawdę dobrych klasyków, ale nie łapie się za tasiemce, które wychodziły w latach 90 i na początku 2000, bo jak twierdzą im się to nie opłaca.

za przykład można wziąć wydawnictwo Waneko, które po pewnym czasie pozbywa się swoich zakończonych serii (co jest głupim podejściem) bo im się nie opłaca przedłużać licencji w nieskończoność na mangi, które może już nikt nie kupić.

Dodano po 9 minutach
a też ostatnie czasy większość mang dostała w japonii reedycję w kolorze

BLEACH, ONE PIECE, DRAGON BALL, JOJO... wymieniony wyżej Yu-Gi-Oh!...

ja bym był za wydaniem kolorowej wersji DB, ale to też wiąże się z dużymi kosztami... patrząc się na ceny komiksów w miękkich oprawach, to koszt jednego tomiku DB, który ma około 300-400 stron zamkną by się w granicach 60-80zł, co jak już wielokrotnie słyszałem od różnych osób w lokalnym sklepie mangowym, to zbyt duża cena... już 30zł to dla niektórych za dużo... a właśnie niektóre wydania komiksowe w kolorze o takiej pojemności stron zamykają się średnio w 60-80zł, a jeśli mielibyśmy jeszcze do czynienia z twardą oprawą, to koszt takiego tomiszcza doszedł by nawet do 100-130zł.

Sam od wielu lat nie kupuję już mang, oprócz rozpoczętych serii jak One Piece, Bleach i Berserk... a przerzuciłem się właśnie na komiksy to taka cena nie była by dla mnie problemem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Diablo2020 napisał(a):
inne serie dostawały ledwo krótki artykulik no to im sprzedaż spadała, aż w końcu musieli zlikwidować magazyn
Pierwszy raz słyszę taką teorię. Chyba nie ma wątpliwości, że sprzedaż spadła po ustanowieniu nowej redakcji. Mnie Yu-Gi-Oh! zawsze kojarzyło się z czymś na poziomie Pokemona. Popularne może jest/było, ale można mieć wątpliwości, czy opłacalne.

Animangi ponoć mają kosztować 49 zł (klik), więc jeszcze nie tak strasznie, jeśli to prawda. Full color DB ma 32 tomy, więc nie wyobrażam sobie dokładania do tego jeszcze twardej oprawy.

Tyle że w Japonii wydają te wszystkie reedycje, bo starych wydań już nie drukują, więc ma to większy sens.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » J.P.Fantastica
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook