Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super Movie: Broly (2018) ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 26, 27, 28  
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Pan Michał napisał(a):
Nowa saga w mandze ma podobno mieć miejsce już PO filmie Broli :O
https://twitter.com/Herms98/status/1063450872426811392
Jeśli odwalą taki manewr jak przy sadze z Frizerem, to trochę szkoda

Ale też wyjdzie to na plus bo dostaniemy od razu nową sagę
Pan Michał
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pan Michał
Dni na forum: 2.679
Posty: 118
Manga superki to w końcu promo. Mogą ją dziurawić jak chcą : D
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
MasterSweet, tak w Zetce było poważniej, prawda, ale czy tak ma być? Ja tam lubię gagi i żarty. [Trolling starts] Liczyłem, że Yǐnchá (Jamsza) dostanie zażyczy sobie migatte no goku (vel ultrainstynkt), niestety.[Trolling stops]

MasterSweet napisał(a):
Szkoda, że z wielkiego imperatora robią wielkiego kompleksiarza.
To prawda

MasterSweet napisał(a):
może jakoś "Logicznie" to skleją.
Otóż to, otóż to! Mam nadzieję, że będzie jakiś gag, w stylu; „Jestem super silny, jak potrenuję, będę 10 razy lepszy od Son Gokū, wiecznie żyć nie chcę, bo i po co, nieśmiertelność? Może innym razem. W sumie, w pierwszej formie jestem trochę kurduplowaty i nawet Vegeta jest ode mnie wyższy, może se urosnę?”.

Z tego źródła Hermsa nic konkretnego nie wynika. Trzeba czekać na jakąś oficjalną zapowiedź lada dzień. W Japonii nic nie wycieka na długo przed oficjalną zapowiedzią.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Kilka dodatkowych spoilerów z pokazu specjalnego, który odbył się niedawno

Sceny gdzie Goku walczy z Brolym w formie Full SSJ, to są na potrzeby zwiastunu i w tych scenach będzie Gogeta.

Frizer wspominając o tym, że chce być wyższy, ktoś się go zapytał czy chce się upodobnić do swojego brata... i jeśli to prawda możemy dostać arc z Coolerem

Frizaer zabija Paragasa po to by Broly wyzwolił więkaszą moc, co sobie przypomniał z walki na Namek gdy zabił Kurrirna i Goku zmienił się w SSJ

Na końcu filmu nie ma rozstrzygnięcia walki, Broly po prostu znika za sprawą życzenia by go uratować

Goku zbiera jedzenie u Bulmy i teleportuje się gdzieś, a w jaskini siedzi Broly i Goku pyta się go czy powalczą jeszcze kiedyś... najważniejsza rzecz, to jest, że Goku nie przedstawia mu się jako GOku, a jako Kakarotto.

ile z tego prawdy przyjdzie poczekać do emisji filmu
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Z Coolą to podobno tylko plotka, jak wspomniałem na poprzedniej stronie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Shounen napisał(a):
Z Coolą to podobno tylko plotka, jak wspomniałem na poprzedniej stronie.
Szkoda, bo fajnie by było jakby się zebrały Zamrażarki i chciały naklepać w końcu Saiyanom
MasterSweet
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 1.981
Posty: 41
Wiecie, bo wy tutaj piszecie o Coolerze itd. Ale zapominacie o jednym - to jest postac "niekanoniczna"( z tego co wiem nawet Toriyama go nie projektował, a Brolyego do tej 1 kinówki już tak). Do czego dążę? Równie dobrze może być to zupełnie nowa postać, "prawdziwy" brat Freezy. To są oczywiście tylko moje domysły i pewnie Toriyama skorzysta z gotowca, ale i tak miłoby było zobaczyć jakąś zupełnie nową postać.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
MasterSweet napisał(a):
z tego co wiem nawet Toriyama go nie projektował, a Brolyego do tej 1 kinówki już tak
Toriyama malował obu:
Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" – #37

Oczywiście nie ma go w głównej historii, ale zawsze mógłby się pojawić na tej samej zasadzie co Broli. Tylko po co.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
ja się wcale nie zdziwię by zaoszczędzić na pomysłach, to zrobią recykling wszystkich postaci z kinówek w jakiś sposób.

Bo nie będzie trzeba się wysilać nad czymś nowym i zaoszczędzi im to masę czasu
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
MasterSweet napisał(a):
Do czego dążę? Równie dobrze może być to zupełnie nowa postać, "prawdziwy" brat Freezy.
Dokładnie tak. Inne imię, trochę wygląd no i oczywiście osobowość. Teoretycznie "dobry" Frizer był już przerabiany przy postaci Frosta i wiadomo jak to się skończyło, ale cała ta rasa to obecnie jedna wielka tajemnica. Praktycznie nic o nich nie wiemy.

Shounen napisał(a):
Oczywiście nie ma go w głównej historii, ale zawsze mógłby się pojawić na tej samej zasadzie co Broli. Tylko po co.
Ponieważ obecnie panuje i to niemal pod każdą szerokością geograficzną taki brzydki model biznesowy tzn. wycisnąć produkt x na tyle, ile się da.
Jak cytrynę

Po co mają się spieszyć z nowościami (a furtek jest naprawdę sporo. Materiał na kilka/kilkanaście sag) skoro potencjalny "nowy" fan DB nie zna takiego Broliego, a jeśli już to co najwyżej z japońskich memów, gier i filmików MAD na YT, a przy tym Cooli, Buu itd. etc.??? Toei i każde inne przedsiębiorstwo, które w jakiś sposób osiąga korzyści z Dragon Balla zapewne dostrzega, że "Super" przynosi dużo większy zysk niż zakładano (tak sądzę), a i zainteresowanie nie maleje więc można pobujać się z tym uniwersum przez najbliższe kilka lat.

Wydaje mi się (bo oczywiście mogę się mylić), że cała przyszła oś fabularna nie jest przygotowywana na bieżąco (nie te czasy), ale jest zrobiona co najmniej pół roku naprzód. Nie mniej nie ma sensu się spieszyć skoro można wykorzystać "nowe"-stare postacie (a i może całe historie. Głównie mam na myśli antagonistów) i podać je ponownie, ale w "świeżej odsłonie". Upieczony fan, choć lepsze by było słowo "widz" (ping pong 8+ lat) i tak nie zauważy, bo to dla niego nowe, dojrzały fan bądź po prostu entuzjasta tej konkretnej serii zaśmieje się sarkastycznie pod nosem i pomysł mu się spodoba albo nie, a psychofani cóż... Im wszystko pasuje jeśli tylko jest sygnowane nazwiskiem Toriyamy

Dostaliśmy Brokułkę można powiedzieć w dwóch odsłonach, dostaliśmy Anilaze, który wygląda jak połączenie Hatchiyacka z Hildegranem,
w samym Super miejscami zrzynki z GT albo pozostałych filmów kinowych, a jeszcze czeka (jak chodzi o U7) temat planety Vegeta skoro już Książę Saiyan przyznał, że została "skradziona". Naprawdę nie będę zdziwiony jak za rok, dwa dostaniemy jakiegoś klona Bebiego. Dalej nie będę wymieniał, bo zdecydowanie za długi post by wyszedł. Cieszmy się, że nie ma za bardzo możliwości Bardocka przywrócić do życia, bo on jest również bardzo popularny -> na ten moment jego "jestestwo" realizuje się w grach, gdzie często jest mocny albo przegięty w stosunku do reszty.

Z tego co zauważyłem to w którymś z postów wydawałeś się ciut sceptyczny jak chodzi o nową serię. Jak dla mnie to za dużo Jot Pe Igreków z tego płynie żeby można było teraz odpuścić
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
A co z domenami DB 2019 i DB 2020?
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Kenji Harima napisał(a):
Cieszmy się, że nie ma za bardzo możliwości Bardocka przywrócić do życia, bo on jest również bardzo popularny -> na ten moment jego "jestestwo" realizuje się w grach, gdzie często jest mocny albo przegięty w stosunku do reszty.
Bardockowi całkowicie zmienili charakter w tym filmie z Brolym, względem TV Speciala z nim... tutaj skupili się na tym co było w mandze DRAGON BALL Minus.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wyciskanie (nie tylko DB) to się zacznie, kiedy amerykańskie live-actiony zaczną im się opłacać tak jak marvelowskie, a jestem przekonany, że to kwestia czasu.

O mnie pisałeś, że byłem sceptyczny co do nowej serii? Pamiętam opinie ludzi upierających się przy teorii, że DBS jako seria telewizyjna nigdy się nie skończy, bo kasa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ja własnie nie pogardziłbym recyklingiem Bardocka i jeżeli kolejny film tudzież jakiś arc potencjalnej serii byłby z nim to nie będę jączył, bo pomysłów nan iego wydaje mi się, że może być sporo i jest to ciekawa opcja czy Goku nie chiałby spotkać tego, po kim odziedziczył swoje geny, no chyba co całkiem możliwie, że nie wie jak działa przekazywanie genów i mysli, że moc pokazał mu Gohan xD

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
MasterSweet napisał(a):
niekanoniczna
Umówmy się, że Toriyama nie ma takiego słowa w swoim podręcznym dykcjonarzu.
Co mu podrzucą bądź co sobie przypomni, to robi. Zazwyczaj jednak $$$ zawiesza poprzeczkę i wyznacza trendy. Od samego początku komiksu koncepcje zmieniały się dosyć często. Czemu miałby nagle nie zainteresować się historią Tapiona?

Katz, Bardock był idealny w pierwszym specjalu oraz historii Naho Ōishi. Takiego go polubiłem. Bardzo ubolewam nad tym, co zaczęli z tą postacią wyczyniać po Minusie. Mam duży żal do Toriyamy za to, że postanowił z bobasa wysłanego w celu podboju Ziemi zrobić kilkulatka, którego kochający (się) rodzice (Bardock=Adonis albo inny Lancelot normalnie) wywalili w kosmos niczym Mojżesza na nabrzeże Nilu, by go zachować. To tylko umacnia bzdurę supermenizacji Kakarotta. Całe 508 odcinków serialu zostało podane kolejny raz w wątpliwość. Ile razy było wałkowane, że Gohan znalazł niemowlę? I bum, wszystko na nic. Ale takie święte prawo twórcy/właściciela praw. Bardziej od siania defetyzmu w Kanonie, brzydzi mnie kastracja Star Warsów, której podjął się Disney. Bywa.

Ergo, jak ma być Cooler, będzie Cooler. Mogą se nawet Garlika wtrynić, jak chcą. Będzie trochę denny i odgrzewany po Zamasu, ale czemu nie? Akirę Kamiyę bym w sumie chętnie usłyszał ponownie. Choć pewnie obsadziliby Shigeru Chibę.

[Edycja]

A, jak już zboczyłem na aktorów, to mówiłem, że Katsuhisa Hōki bardzo ładnie spisuje się jako Paragus w zwiastunach; zdania nie zmieniam, jednak na tej gali bardzo brakowało mi Iemasy Kayumiego. Hisakawa wspomniała Hiromi Tsuru, ale Kayumi miał zbyt małą rolę, to nawet słowa o nim nie przebąknęli. Przykre, bo naprawdę miał chłop charyzmę i na tej gali zdecydowanie brakowało jego głosu. Liczę, że filmie Hōki wypadł przynajmniej tak dobrze, jak to zrobił w zwiastunie.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez vegeta391: 18.11.2018, 22:23
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Ile razy było wałkowane, że Gohan znalazł niemowlę?
Tylko czy to aż takie istotne? Zamienić to nieszczęsne "niemowlę" (czyli dziecko poniżej roku) na "małe dziecko" i gitara. Sens pozostaje ten sam. Oczywiście problem jest, ale chyba nie jakiś krytyczny.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen, tak, bo koncepcja bachorów-eksterminatorów pada.
Ten Son Gokū, którego żegnają Gine i Bardock, to nie maszyna do zabijania. Kakarotto wydaje się być już takim w miarę „ucywilizowanym” podrostkiem, a nie zaprogramowanym do mordu zaprawionym w defekacji pod siebie szkrabem.

Czyli w miejsce „powszechnego procederu saiyańskiego” mamy Supermana i Zoda/Brainiaka w roli Freezera (choć ten drugi już na wyrost). Po prostu nie widzę tego. Koncepcja powstała u Toriyamy w Sadze Saiyan, trochę kuleje.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
W mandze wysłali go na Ziemię w wieku trzech lat. Ale Goku w "Jaco" nie powiedział ani jednego słowa, ani przy wylocie (od s. 211), ani po lądowaniu (od s. 241). Skąd zatem wniosek, że u Saiyan niemowlętami są dzieci do 1 roku życia?

Kiedyś już pisałem, że Saiyan wysyłano na planety by je niszczyć, ale jak widać Goku to ominęło, choć braciszek myślał inaczej.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
kinichi, sitko nie pływa.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
E tam. Błędnie zakładacie, że rozwój Saiyan jest podobny jak u ludzi, a przecież doskonale wiecie, że tak nie jest.
Cytując Jaco: Ich dojrzewanie trwa długo, a dopóki nie osiągną dorosłości, przez cały czas wyglądają jak dzieci, co często usypia czujność przeciwnika. Po tym okresie nagle błyskawicznie dorastają, osiągając pełnię sprawności bojowej! Gdy przejdą już ten etap, niemal w ogóle się nie starzeją i przez wiele, wiele lat sieją postrach w szeregach wroga! Z wyglądu bardzo przypominają ludzi, z tą różnicą, że mają ogony.

A ciężko, żeby Raditz wiedział czemu wysłano tam Goku, skoro nie było go wtedy na planecie Vegeta Nieobecni zawsze wiedzą lepiej.

Nowości od grupy DBmangi
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 26, 27, 28  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook