Forum Dragon Ball Nao

» Radio Maryja

Strony: 1, 2  
Drizzt Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Drizzt
Wiek: 34
Dni na forum: 6.529
Posty: 12
Skąd: Z zapomnianych krajn
Chciałbym wiedzieć co sądzicie o tym całym zamieszaniu z Radiem Maryja i tak zwanymi atakami na nie.

Oto moje zdanie...

Po pierwsze nie słucham Radja Maryja ale często je słysze (moja mama tego słucha non stop) też nie zgadzam się prawie z żadnymi "prawdami głoszonymi przez to radjo bo nie jestem katolikiem (wieże w jednego boga a nie w religie), najbardziej mnie śmieszą wypowiedzi ludzi którzy mówią (teraz nie chodzi mi o przekonania polityczne) "ja jestem katolikiem ale Radia Maryja nie słucham bo się z nim nie zgadzam" ale jak się można nie zgadzać z czymś w co się wieży, a ponoć prawie każdy Polak to katolik albo ktoś mówi że nie słucha Radia bo się miesza w polityke, to już jest totalna brednia Radjo Maryja po prostu mówi o swoich przekonaniach politycznych ale na polityke żadnego wpływu nie ma choćby tego bardzo chciało (w końcu to demokratyczny kraj i każdy może mówić co mu sie podoba). Po drugie media uwielbiają atakować to Radjo praktycznie bez powodów np: w programie Teraz My (Zwróćcie uwage że program pojawił się od razu po wyborach i zaczoł atakować dzisiejszy rząd), lub ten program o Rydzyku (w którym było tylko ziarnko prawdy, a Radjo było pokazane jak jakaś żądowa organizacja, po prostu jak ktoś robi jakiś program to może zrobić z tematem wszystko, ośmieszyć go lub wywyższyć) który leciał akurat przed wyborami (dziwne że akurat im sie na to wtedy zebrało) nawet w Szymon Majewski Show (rózwnież zwróćie uwage jak ośmieszni są politycy prawicowi a jak lewicowi tylko lekko parodiowani) no i na koniec pamiętacie jak w telewizji było pokazane jak to niby Rydzyk jedzie na Karaiby wypoczywać (oczywiście było tylko wiadomo że Rydzyk wsiada do samolotu i leci w wiadomą strone ale po co tego już nikt oficjanie nie wiedział, oczywiście jeżeli się kogoś bardzo nie lubi to nailepiej skłamać i powiedzieć że jedzie na wczasy ) No i ostatnią żeczą o której chciałbym powiedzieć to to że media uwielbiają kłamać że to niby papież Benedyky XVI skrytykował Radjo Maryja (tylko że tak naprawde takie coś nigdy nie padło z ust Papieża, oczywiśćie jeżeli tak mówi TVN to już każdy myśli że tak było), albo ciekawe że nigdy media nie wspomniały o tym że nasz Papież Jan Paweł II bardzo pochwałał tą rozgłośnie i był jej wielkim obrońcą.Tak więc nie wiem czemu tak TVN atakuje zawzięcie to radjo i popiera lewicowy rząd, naprawde nie wiem może ten ich prezes jest przekupiony albo po prostu z jakiegoś powodu Radja Maryja nienawidzi.
Na koniec chiałbym powiedzieć że Radja Maryja nie trawie bo jest strasznie zacofane ale przez to że takie jest nie wolno go ośmieszać, lub mówić o nim wszytko co język na śline przyniesie, aha i jeszcze wkurzają mnie te stare babki co by za Rydzyka życie oddały ale jak chcą słuchać tego radja to już jest jch sprawa. Tak więc czekam na inne komentarze.
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.620
Posty: 325
Skąd: Mokotow
MOher Berets Hools , osobiscie nie slucham tego i nie mam zamoiaru , Szczerze Niemodle sie codziennie , Niechodze Do Kosciola , Chodz W boga Wierze ;] , A ten Caly Rodzynek Czy Rydzyk To tylko chce hajs Zbic , Czlowiek M nierowno pod Kopola. w końcu [ ort! ] Dzieki Niemu Mamy Takiego Prezydenta , Kaczora

pulkarecordzz.phorum.pl
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Jeden nie cały dzień słuchałem tej rozgłośni. Przeraziłem się. Oprócz modlitw itp, tyle tam było podtekstów politycznych że strach. Nie czuję szacunku do tego radia. Przede wszystkim katolickie radi nie powinno nikogo nazywać żydem ( W OBRAŹLIWYM tego słowa znaczeniu ).Oni narzucają nam właśną wizję świata co jest nie do przyjęcia. Tylko dzięki RM, tysiące babć poszło głosować do urn wyborczych na Kaczyńskiego, a tak naprawdę nic nie wiedzialy o nim, o jego planach na Polskę. To znaczy, może wiedziały, tylko najgorsze że mu uwierzyły. A obaj papieże byli przeciwko tej rozgłośni, tyle że Jan Paweł II, nie mówił o tym tak głośno jak Benedykt XVI. I NAPRAWDĘ obecny papież wysłał do episkopatu Polski list z nakazaniem odwrócenia działalności RM. I nie mówiło o tym tylko TVN, mówiły i rozgłośnie radiowe i telewizijne. Najlepszy dowód że tak się stało? Rydzyk przeprosil wszystkich publicznie.

Pozdrawiam

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Drizzt Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Drizzt
Wiek: 34
Dni na forum: 6.529
Posty: 12
Skąd: Z zapomnianych krajn
Jeden nie cały dzień słuchałem tej rozgłośni. Przeraziłem się. Oprócz modlitw itp, tyle tam było podtekstów politycznych że strach
Podtekstów politycznych? przecież tam otwarcie mówi się o polityce, żyjemy w demokratycznym kraju a nie za komuny (mam nadzieje że o tym wiesz). A co do komuny to kiedyś właśnie za komuny było takie radjo Wolna Europa i komuniśći chcieli zagłuszyć je bo mówiło prawde , tak samo jest dzisiaj Radjo Maryja nie robi nic złego i musze z przykrością stwierdzić że tylko w nim na 100% podadzą prawde (oczywiśćie mówimy tylko o polityce).

A co do tych żydów to w Radju Maryja nigdy nic takiego nie padło tylko stare dzadki i babki które tam dzwonią zawsze kogoś obrażą, ale ojcowie takiego czegoś nigdy nie powiedzieli.

A obaj papieże byli przeciwko tej rozgłośni, tyle że Jan Paweł II, nie mówił o tym tak głośno jak Benedykt XVI.
Tu niestety pokazujesz głupote w czystej krasie bo Jan Paweł II był największym obrońcą radja (tak jak już mówiłem, skąd twoje błędne przekonania, oczywiście z telewizji albo z Onetu.pl). A co do Benedykta to masz racje wysłałon może list do Polski by sprawdzić czy wszystko z radjem jest w porządku ale oficjalnie go nie skrytykował.

nie mówiło o tym tylko TVN, mówiły i rozgłośnie radiowe i telewizijne.
A czy dzisiaj jakaś telewizja nie jest przeciwko Radju Maryja? Nkomu się nipodoba taki wielki konkurent rosnący w siłe to jasne.

ajlepszy dowód że tak się stało? Rydzyk przeprosil wszystkich publicznie.
LOL i znów musze cię rozczarować bo Rydzyk nikogo nie przeprosił.

Najśmieszniejsze w tym jest że ja naprawde nie lubie radja maryja bo po pierwsze nie jestem katolikiem ale przekonania polityczne mają jak najbardziej słuszne (w końcu Rydzyk to patriot jest).
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Drizzt juz sie nie wymadrzaj, że wszystko wiesz lepiej.
Rydzyk cnotka? Już ja przy nim cnotka jestem buahahaha
Rydzyk to ******* klamca! Jakby w Boga wierzył i był taki och i ach nie robiłby takich przekrętów
A Radio Maryja to ma być radio karolickie, a nie jakieś polityczna rozgłośnia, pierząca muzgi dla głupich niekiedy dziadków i babć

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Drizzt Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Drizzt
Wiek: 34
Dni na forum: 6.529
Posty: 12
Skąd: Z zapomnianych krajn
Drizzt juz sie nie wymadrzaj, że wszystko wiesz lepiej.
Rydzyk cnotka? Już ja przy nim cnotka jestem buahahaha
Rydzyk to ******* klamca! Jakby w Boga wierzył i był taki och i ach nie robiłby takich przekrętów
Przekrętów jakich przekrętów? jeżeli Rydzyk zrobiłby jakiś prawdziwy przekręt to wież mi ale zaraz by miał kłopoty

Do przekrętów jedynie można zaliczyć afere z pieniędzmi na stocznie gdańską choć nawet tu Rydzyk prawie nie miał nic wspólnego.

A Radio Maryja to ma być radio karolickie, a nie jakieś polityczna rozgłośnia
Ale to jest katolicka rozgłośnia tylko że udzielająca sie politycznie a tego nikt jej nie zabroni.

ierząca muzgi dla głupich niekiedy dziadków i babć
I tylko tu masz racje bo te radjo pierze mózgi i to bardzo skutecznie, takie pranie rydzyk zafundował moiej mamie i babci, ale ja już na to nic nie poradze.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ale to jest katolicka rozgłośnia tylko że udzielająca sie politycznie a tego nikt jej nie zabroni.
Obawiam sie, że nie masz racji.
Dlaczego?
Z bardzo prostej przyczyny.
Otóz przyjmij do wiadomości, że Radio Maryja jest rozgłośnią katolicką.
Poza tym, obok Naszego Dziennika i Tygodnika Powszechnego jedynym katolickim medium o wymiarze ogólnopolskim.
Wobec powyższego należy wziąć pod uwage jej społeczny wymiar i charakter. A takż erole, jaka sama sobie przypisuje.
Wobec powyższego nalezy rozważyć bardzo ważną rzecz. Kościół Katolicki, w wymiarze instytucjonalnym, nie jest wyrazicielem jakiejkolwiek opcji politycznej. Określa to dokładnie konstytucja/dokument opublikowany w czasie Vaticanum Secundum- Gaudium et Spes.
W związku z tym media katolicki nie powinny w sposób otwarty angazować się w polityke i jednocześnie otwarcie sprzeciwiać się społecznej polityce KOścioła.
Te zasadę, dośc jednak ogólną, łatwo dostosować do konkretnego przypadku Radia Maryja.
NIe chce obrażać inteligencji forumowiczów na jakiej zasadzie mozna tego dokonać.
I jeszcze jedno.
O porządek w RM apelowali juz niejednokrotnie polscy biskupi. W całą sprawe zaangazował się także Benedykt XVI. Zatem, wbrew twojej opinii, RM nie powinno angazować się w zycie polityczne i nie powinno wykorzystywac autorytetu Kościoła Katolickiego, jednoczesnie mocno go nadwyrężając, do prowadzenia prywatnych rozgrywek o. Tadeusza Rydzyka.
Jeśli to do Ciebie nie dotarło, to znaczy, ż ejuz nic nie dotrze...
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Drizzt Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Drizzt
Wiek: 34
Dni na forum: 6.529
Posty: 12
Skąd: Z zapomnianych krajn
Obawiam sie, że nie masz racji.
Nie obawiaj się bo bóg jest z tobą .

Hidden: Co to ma znaczyć!? "BÓG" z małej litery? Oż Ty diabli synu! A masz, a masz! <bije>

A teraz do rzeczy, niby wszystko ładnie powiedziałeś ale jednak ty nie masz racji dlaczego? otóż z prostego powodu musze cię zaskoczyć ale RM nie jest już tylko katolickimi mediami (już od dawna) i mimo że nie ma tego oficjalnie na papierze każdy wie że tak jest. Mówisz cały czas o jakiś formalach szkoda że tylko one w dzisiejszym świecie nic nie znaczą. Dobrze o tym wiedzą biskupi w Polsce i też nic nie poradzą na Polityczny temperament Ojca Rydzyka i z tym musisz się zgodzić.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Serio nie chcę wdawać się w nic nie wnoszace dyskusje.
Tym bardziej, że chyba nie rozumiesz co to słowo oznacza...
Ale nie mogę pozostawić bez komentarza twojej wypowiedzi...
RM nie jest już tylko katolickimi mediami
A więc jakimi??
Radio Maryja ma status rozgłośni publicznej. I, co w tym wypadku ważniejsze, KATOLICKIEJ.
I radio to liczba pojedyncza<znów problemy z jezykiem ojczystym??>
z tym musisz się zgodzić
I znów nie masz racji.
Ja, ani nikt inny, nie musi godzic się z niczym. Każdy ma prawo do własnej opinii, własnych poglądów oraz prawo do ich wyrażania, mantifestacji i konfrontowania<Uwaga!! trudne słowo> z poglądami reprezentowanymi przez inne osoby.
To zwykło nazywać się WOLNOŚCIĄ
Wolność słowa i sumienia staoi u podstaw współczesnych demokracji.
DEMOKRACJA-Słyszałeś w swoim życiu taki trudny wyraz?
Więc nie wmawiaj mi, ani nikomu innemu, że muszę na cokolwiek przystawać i godzić się na coś, co jest sprzeczne z moimi poglądami i reprezentowanym światopoglądem. Ani tym bardziej nie wciskaj mi, ani nikomu innemu, na siłę własnych poglądów. To świadczy jedynie o twoim poziomie intelektualnym. I w dodatku nie najlepiej...

Ale zgaduje, że znjajdziesz jakieś, skrajnie delikatnie to ujmując, dziwne argumenty, aby podwazyć moją opinię. Dlatego powtórzę raz jeszcze- nie będe wdawac się z toba w dalszą dyskusję.
Nie wiem dlaczego, ale twoja strategia<Uwaga!! trudne słowo> przypomina działania PiS-u...

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Po prostu nie rozumiem.... Co w tym radju jest takiego co przyciągA TYch wszystkich naiwniaków...? Którzy potem aj... Robią dziwne rzeczy...

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Fable Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Fable
Wiek: 34
Dni na forum: 6.530
Posty: 29
Skąd: Z innej sfery materialnej
Po prostu nie rozumiem.... Co w tym radju jest takiego co przyciągA TYch wszystkich naiwniaków...? Którzy potem aj... Robią dziwne rzeczy...
A ja doskonale to wiem, po prostu każdy [ ort! ] człowiek chce przynależeć to jakieiś większej grupy gdzieś gdzie ktoś myśli podobnie a dla starszych ludzi takim czymś jest Radjo Maryja, po prostu co kto lubi.
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
strasznie glupie radio ktorego sluchaja mocherowe berety 2 lata temu mialam dziwne spotkanie ze sluchaczka ow radia:
jechalam z chlopakiem w autobusie i potchodzi do nas mocerowa babcia z radiem przy uchu (oczywisce bylo nastawione na radio maryja)
stoi przy nas mach glowa spiewa modli sie razem z radiem i zaczyna do nas gadac
"-lubice radio maryja ? pewnie tak wyglada cie na porzadnych ludzi" potem do mnie z takimi tekstami:
-chcesz moj beret kupilam sobie nowy...oo to twoj brat jai przystojny

zasmieca to ludzia mozgi

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ja kiedys do szkoly przyszedlem w Moherowym Berecie, rzucalismy nim, jak talerze Mohery nie sa zle( berety), natomiast "drugie" ooj tak, zrzedy jakich malo
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Jestem katolikiem, jednak wcale nie słucham tego radia, nie znam również nikogo kto by słuchał. Wszyscy wiedzą, że słuchanie tego "Radia" wcale nie jest okazaniem naszej wiary.
Drizzt, jeżeli nie wiesz, na czym polega wiara, proszę cię abyś o tym milczał...
Otóż, my wierzymy w Boga nie w Rydzyka !
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
O Gotenx, ja też miałem mohera na głowie w drodze do szkoły. Bynajmniej, nie był mój, a koleżanki, lecz bezpardonowo go sobie pożyczyłem (gdy nie patrzyła). Radośnie w nim paradowałem po osiedlu, potem po szkole, aż do klasy. Nie dość, owy moherek był różowy. ^^ Cuuute xD

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Zychu89 Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Kutang ]
Zychu89
Wiek: 35
Dni na forum: 7.036
Posty: 118
Skąd: Kielce
Nie wiem dlaczego, ale twoja strategia<Uwaga!! trudne słowo> przypomina działania PiS-u...

pozdrawiam
A co masz jakieś zastrzeżenia do PiS'u?? Według mnie to pożądni ludzie. Nie jestem na profilu humanistycznym ale wiem jedno: żeby nastąpił rozwój państwa najpierw musi nastąpić rewolucja i rozliczenie się z przeszłością, aby móc budować coś nowego.


Wolność słowa i sumienia staoi u podstaw współczesnych demokracji.
I właśnie dlatego mamy tylu krzyaczy którzy, opóźniają rozwój państwa.

Sory za offtop ale nie mogelm tego zostawić bez komenta
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Zychu, rozwój państwa?

Co przez to rozumiesz?
Zachęcam do wypowiedzi w temacie poświęconym IV RP.
Tam jest miejsce na tego typu dyskusje.
A skoro nie możesz pozostawic tej kwestii bez komentarza, to tym bardziej zachęcam do zabrania głosu w dyskusji.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.252
Posty: 119
Skąd: Kraków
Poruszyliście bardzo kontrowersyjny temat. Wielu z Was za pewne nigdy nie widziało ojca Rydzyka "na żywo", pewnie żadko kto słuchał radia. A jednak niektórzy wyrażaja się jak eksperci, znawcy tematu. Tak na prawde to tylko powtarzanie tego co już ktoś powiedział ew. napisał. Bo czy odowodnione jest, że Rydzyk ma maybacha, czy samolot, że roztrfonił kasę swoich ofiarodawców? Czy ktoś z was widział dowody? Czy poakazywali na You tube jak driftuje sobie maybachem na przedmiesciach Torunia?
Wydaje mi się, że nie.
co do mojej opinii na temat Radia Maryja, to mam mieszane uczucia. Z jednej strony wieczorami można posluchać na prawdę ciekawych tematów w "Rozmowach niedokończonych", a z drugiej polityka, jaką prowadzi to radio odbiega znacząco od katolickiej. Dość kotrowersyjne są ingerencje w sprawy państwowe czy w ogóle mieszanie w cały ten motłoch polityki. Co prawda dzięki temu radiu dużo starszych osób poczuło się dowartościowanych, ale jednak nie zdają sobie sprawy, iż mogą zostać w jakiś sposób oszukani czy wykorzystani do celów medialnych.
Dlatego uważam, że takie radio to dobra idea jednak z innym zarządem i programem na przyszłość.

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
MłodyBosky Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
MłodyBosky
Wiek: 33
Dni na forum: 6.191
Posty: 32
Skąd: Ćmielów
Wiadomo jakie jest radio Maryja xD ojciec znóff będzie zbierał na Niepokalanów 2 a w garażu zjawi sie nowiutki Maybach Babcie wierzaa to niech wierza komercja w pięknym stulu
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Tylko w Polsce może być coś takiego jak Radio Maryja i Radio Maryja i Rydzyk, czemu Watykan nie zrobi z nim porządku,chyba papieżowi się nie przeciwstawi!Niestety polskie społeczeństwo jest nie wyedukowane,że tak się wyrażę,ciemnota,przez takich ludzi Pis rządzi w kraju i robi z niego Burdel.Lub jak tktoś taki primytywny jak lepper może być ministrem, o Boże!!!
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Radio Maryja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook