Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» Lefebryści

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie jestem wybitnym, ani w ogóle przeciętnym nawet teologiem, ale postanowiłem założyć taki właśnie temat,
Lefebryści, któych nazwa pochodzi od założyciela Marcela Lefebvre to konserwatywne stowarzyszenie katolickie posiadające na świecie pewną liczbę swoich wiernych, prowadzą również szkoły i domy opieki. W Polsce posiadjaą kilka swoich kaplic. Wspomniany francuski arcybiskup, razem z grupą zwolenników odłączył się od oficjalnego Kościoła katolickiego po Soborze Watykańskim II. Główne zarzuty po adresem Watykanu to uleganie wpływom komunistów oraz masonerii, co objawia się posoborowej doktrynie wyizolowania się od polityki krajowej, sprzeciwjają się też tendencjom modernistycznym w samym kościele, akceptują wyłącznie ryt trydencki, sprzeciwiają się ekumenizmowi. Innymi słowy stoją na stonowiaku, iż Kościoł nie powinien ulegać naciskom z zewnatrz na rzecz dopasowania doktryny do oczekiwań współczesnego świata oraz powinien uczestniczyć w sporach politycznych jako strona stojąca na stanowisku konserwatywnym. Lefebryści uważają też, że wyznanie katolickie powinna być jedynym akceptowanym przez państwo wyznaniem o prawach publicznych. Obecnie są stowarzyszeniem suspendowanym, tzn. Watykan odmawia im prawa do sprawowania posługi. Lefebvre i 4 wyświęceni przez niego biskupi zostali ekskomunikowani przez Jana Pawła II. Jego następca - Benedykt XVI - zdjął ekskomunikę z tych biskupów w 2009. Generalnie jako jedyny z papieży posoborowych odnosił się do nich raczej pozytywnie i szukał dla nich miejsca, co przekreślił pontyfikat Franciszka, który powrócił do poprzedniego kursu.
Mieliście jakąś osobistą styczność z lefebrystami? Jak się do nich odnosicie.
Ja na zaczepkę powiem, że z nimi sympatyzuję i bardzo bym chciał, aby urośli w siłę i zaczęli wywierać wpływ na wiernych w Polsce, a także by rozbudowywali sieć kaplic i instytucji edukacyjnych. Przeżywam w sobie taki mocny renesans w docenieniu roli katolicyzmu i twierdzę, że to lefebryści są obecnie godni zaufania i dają większą gwarancję, że Kościół nie będzie ulegał naciskom międzynarodowej lewicy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Jeremiasz Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.967
Posty: 10
No nie powiem, zdziwił mnie taki temat w tym miejscu... Co tak konkretnie Cię zainteresowało? Nie mam jakichś powiązań z tym środowiskiem, aczkolwiek śledzę je gdzieś od 2006 roku.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Teraz to mi zainteresowanie opadlo, po tym jak odkrylem, ze w Polsce pojawili sie z Austrii. Klerykow maja szkolonych w seminarium w Bawarii, a glownymi osrodkami lansujacymi ich dzialalnosc sa KZM i OMP - czolowe ruskie tuby w Polsce, gdzie prezes pierwszej otwarcie wystepuje w dyskusjach z Duginem. Czar prysl - religijna dywersja.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Jeremiasz Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.967
Posty: 10
Al Ed Upek napisał(a):
Teraz to mi zainteresowanie opadlo
Faktycznie, nie zauważyłem, że napisałeś to dwa lata temu, a ktoś to teraz wykopał. No tak się zdaje składa, że u nas jest większy wpływ niemieckiej części, co też nie powinno dziwić, ponieważ najbliżej z naszego kraju do zachodniego sąsiada. Seminariów jest kilka, nie tylko w Bawarii. Na pewno wiem, że drugie dość prężnie działające znajduje się w USA. Też obiło mi się o uszy kilka kwestii, które tutaj poruszyłeś.
"religijna dywersja"? Co to znaczy? Co do Dugina, to znam też gościa, którego poczynania śledzę od jakiegoś czasu. Co dziwne, udało mu się z nim debatować, nie znaczy to jednak, że popiera jego zapatrywania. No ale nie ma polskich korzeni, więc podchodzi do takich dyskusji z zupełnie innej perspektywy.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Aleksander Dugin to taki samozwanczy mistyk, filozof i geostrateg rosyjski, glowny ideolog eurazjatyzmu i ruskiego miru. Trucizna po prostu. W Polsce lansowany przez czolowych agentow: Bartosza Bekiera i Konrada Rekasa. I religijna dywersja to m. in jego narzedzie stosowane zarowno w samej Rosji jak i poza nia. Polega na wmiksowaniu religii w dzialalnosc polityczna, stad w Rosji sa zarowno marsze cerkwi z symbolika faszystowska, z portretami Lenina i tez cerkiewne wystepy Putina i jego opowiesci o krzyzyku, ktory w mlodosci dal matce. Na zachodzie najlepszym przykladem takiej dywersji jest teologia wyzwolenia dla lewactwa, a dla samozwanczego prawactwa idea trzeciego Rzymu i Moskwy jako ostatniego bastionu chrzescijanstwa, ktore infekuja Europe za posrednictwem takich gownojadow jak Salvini.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.028
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Wypowiem się krótko i na temat - wszelkie pseudotradycyjne ugrupowania są burzycielskie i nowofaryzejskie wbrew ich ciągłym, śmiesznym staraniom wybielenia się. To w Odnowie Kościół ma swoją przyszłość, bo to wspólnoty z żywą miłosną relacją z Chrystusem mogą jako jedyne przeżyć wielki ucisk.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Lefebryści
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook