Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super (manga) ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 46, 47, 48  
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.251
Posty: 365
Mnie się wydaje, że Toyotaro lepiej zrozumiał scenariusz Toryiamy niż ci z Toei Animation, bo jakby nie patrzeć, to pomijając odcinki filerowe w anime. to te z głównego arcu różnią się czasami znacznie.

Poczynając od Kaiokena + SSJ Blue, którego nie było w mandze, Vegeta, który osiągną SSJ God już w sadze z Blackiem i Zamasu (nie mówiąc o innych różnicach jak w przypadku bardziej racjonalnemu rozkładowi mocy, po ogólnie lepiej prowadzonej historii), kończąc na Turnieju Mocy, który był lepszy i nie przeciągany na siłę w mandze.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W filmach scenariusz też często jest modyfikowany przez tego samego lub innego człowieka. Zasadniczo to jest coś normalnego. Ostatnimi czasy zbyt często używa się słowa filler, które w przypadku anime jest dość jednoznaczne - wypełniacze najczęściej spowodowane doganianiem materiału źródłowego. Kropka.

kinichi napisał(a):
Ewentualnie na podstawie części wspólnej mangi i anime można wnioskować, że pozostałe wątki to fillery.
To już dawno upadło. Bo Vegetto choćby.

Diablo2020 napisał(a):
na Turnieju Mocy, który był lepszy i nie przeciągany na siłę w mandze
W mandze był przyspieszany na siłę. Jedno i drugie ma swoje wady, ale jako wieloletni fan DB zdecydowanie wybieram przeciąganie. Przy czym, gdyby w anime serio tak bardzo go przedłużali, to ten turniej jeszcze by trwał, bo tam było do przedstawienia 80 wojowników + niemało nowych bogów. To musiało trwać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.251
Posty: 365
pomijając już porównywanie czy manga, czy może anime jest lepsze , to zacząłem się zastanawiać, że skoro Goku już jest dużo potężniejszy niż Buu, a jeszcze co chwile rośnie w siłę, to Uub musiał być prze koksem skoro mógł walczyć z Goku 1 na 1 i jeszcze dawać radę.
timmy
Wojownik
Wojownik
timmy
Dni na forum: 4.417
Posty: 33
Uub zapewne ma siłę podobną do Kid Buu z którym Goku nie radził sobie jako SSJ3, a podczas tej walki na turnieju wychodzi na to, że Goku bez przemiany jest silniejszy niż SSJ3 (z sagi Buu) więc to pokazuje, że to Goku się cholernie wzmocnił.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Uub, jako wioskowy dzieciak, raczej nie pokazał na tamtym turnieju pełni możliwości?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
W mandze jedynie saga Zamasu była dobra. W turnieju sama końcówka, bo początek turnieju był żałosny.
timmy
Wojownik
Wojownik
timmy
Dni na forum: 4.417
Posty: 33
Shounen napisał(a):
Uub, jako wioskowy dzieciak, raczej nie pokazał na tamtym turnieju pełni możliwości?
Zdecydowanie Uub bez treningu i przygotowania na pewno nie miał/nie potrafił wykorzystać pełnej mocy jaką dysponował Kid Buu, ale z pewnością był bardzo mocny. Moc Goku w zwykłej postaci już w Super jest ponadprzeciętna ponieważ bez przemiany w SSJ radził sobie z 3 przemianą Freezy (po treningu), który był również o wiele potężniejszy niż na Namek.
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.251
Posty: 365
jeśli kiedyś w końcu zrobią sagę po DBZ, to Uub będzie jedną z kluczowych postaci na pewno

A jeśli liczyć obecny poziom Goku, to myślę, że i bez przemiany poradził by sobie teraz z Kid Buu
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.251
Posty: 365
Obraz

Po tej stronie sugeruję, że koleś jest prze koksem i będzie im Broly potrzebny
Jaght Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 1.983
Ostrzeżenia: 2
Posty: 114
Trochę się boję tego arcu bo cała manga ssie tak szczerze... toyotaro nie potrafi prowadzić historii jak toriyama, potrzeba większego przedłużania, napięcia...a nie 3 tomy i już, po sadze, toei lepiej sobie poradziło z tym wszystkim mimo cenzury i słabej animacji
tu pewnie będzie to samo; 3 tomy i już

sama saga cella miała 8 tomów
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jaght napisał(a):
toyotaro nie potrafi prowadzić historii
To niekoniecznie jego wina. To jest manga promocyjna i Toyotaro rysuje ją w takim tempie, jakim rysuje, żeby zadowolić producentów anime. Musiałby trafić do tygodnika, żeby móc działać niezależnie, ale mam wątpliwości, czy on się tam nadaje.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.251
Posty: 365
Jaght napisał(a):
Trochę się boję tego arcu bo cała manga ssie tak szczerze... toyotaro nie potrafi prowadzić historii jak toriyama, potrzeba większego przedłużania, napięcia...a nie 3 tomy i już, po sadze, toei lepiej sobie poradziło z tym wszystkim mimo cenzury i słabej animacji
tu pewnie będzie to samo; 3 tomy i już

sama saga cella miała 8 tomów
Jeśli była by to manga regularna i wychodząca co tydzień, to by było tak jak w oryginale, ale że manga ma promować anime DBSuper, to jest jak jest.

Ja tam wolę mangę i tak, bo anime ssie po całości właśnie przez to zbędne przedłużanie na siłę i niekonsekwentne prowadzenie historii... chodzi mi tu o takie głupoty jak to, że randomy, które już od sagi Buu nie miały żadnego znaczenia w serii mogły sobie powalczyć z Goku na SSJ Blue jak równy z równym... gdzie w mandze takie postacie padały na strzała.

Toyotaro o wiele lepiej rozumie scenariusz Akiry niż ci z Toei Animation.

Mnie się wydaje też, że DBSuper początkowo miało być serią filmów kinowych, ale gdzieś po drodze ktoś wpadł na bardzo genialny pomysł... tylko jak dla mnie coś nie wyszło...
Pan Michał
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pan Michał
Dni na forum: 2.680
Posty: 118
Diablo2020 napisał(a):
Jeśli była by to manga regularna i wychodząca co tydzień
Toyotaro nie dałby rady wydawać rozdziału co tydzień, skoro mając miesiąc nie jest w stanie zrobić lepszego.
Diablo2020 napisał(a):
Mnie się wydaje też, że DBSuper początkowo miało być serią filmów kinowych, ale gdzieś po drodze ktoś wpadł na bardzo genialny pomysł... tylko jak dla mnie coś nie wyszło..
Sukces 15 filmu spowodował, że "HEJ ZRÓBMY SERIAL TELEWIZYJNY, KAI SIĘ KOŃCZY NIE CHCEMY STRACIĆ SLOTU W TV".
Pomysłem Toriyamy było, by przedstawić filmy 14 i 15 jeszcze raz (bodajże powiedział to pan Chioka na Salon Del Manga na początku 2018 roku/pod koniec 2017).
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Mówisz o tej samej mandze, w której Muten Roshi szaleje z Jirenem? Dlaczego nikt nie pamięta, że Blue polega na idealnej kontroli ki?
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.251
Posty: 365
Pan Michał napisał(a):
Toyotaro nie dałby rady wydawać rozdziału co tydzień, skoro mając miesiąc nie jest w stanie zrobić lepszego.
zaznaczę tylko, że oni mają już mangę rozrysowaną na kilka miesięcy naprzód.
A świadczyć o tym może o tym wypowiedź Toyotaro, że materiał w mandze jest już na etapie łączenia się z zakończeniem DBZ, a było to w trakcie trwania sagi z Blackiem, a w momencie ogłaszania Turnieju Mocy.
Pan Michał
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pan Michał
Dni na forum: 2.680
Posty: 118
Diablo2020 napisał(a):
zaznaczę tylko, że oni mają już mangę rozrysowaną na kilka miesięcy naprzód.
A świadczyć o tym może o tym wypowiedź Toyotaro, że materiał w mandze jest już na etapie łączenia się z zakończeniem DBZ, a było to w trakcie trwania sagi z Blackiem, a w momencie ogłaszania Turnieju Mocy.
A ze 2 lata temu mówił, że "niedługo manga prześcignie anime".

To z tym łączeniem z końcem oryginalnej mangi to "mistranslation" z japońskiego albo fejk. Była mowa przy tym wywiadzie, że pytanie o to zakończenie padło później, po części, którą spisano, więc ja bym tego nie brał poważnie. Widać, że wszystko powstaje na bieżąco. Toyotaro pisał chyba ze dwa razy na twitterze, że miesiąc ma za krótki. W wywiadzie dla bodajże VIZu mówił, że pracuje 17 godzin dziennie

Nawet jeśli mają jakieś plany związane z łączeniem końcem oryginału, to nie mają przecież narysowanych kilku(nastu/dziesięciu) rozdziałów na przód
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Słyszałem tę historyjkę o 17 godzinach dziennie, ale patrząc realistycznie na to, to chłop opowiada bajki. Jego zadaniem jest rysowanie mangi, poza tym ma na pewno przydzielonych jakiś tam edytorów i on raz na miesiąc ledwo co wyrabia się z jednym kilkudziesięcio stronicowym rozdziałem. To już Toriyama jest znany ze swojego lenistwa, ale jakoś lepiej czy gorzej wyrabiał się z tygodniowymi terminami. Tym bardziej, że skończyło się już anime, więc Toyo nie musi już być konsultantem (no chyba, że zaczęli sequel Superki).
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Te 17 godzin jest możliwe. 45 stron to prawie jak 3 rozdziały z mangi publikowanej w tygodniku (DB miewały po 14 stron, aktualnie jest to raczej 16+), czyli nie tak mało. Do tego niewątpliwie nie ma żadnych asystentów, którzy by mu pomagali. Dostaje pisemny zarys historii od Toriyamy/Toei, ale całą resztę musi jednak robić sam. Oda od One Piece'a podobno śpi po 3 godziny dziennie. Taki los mangaki.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pan Michał
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pan Michał
Dni na forum: 2.680
Posty: 118
Indiger napisał(a):
To już Toriyama jest znany ze swojego lenistwa, ale jakoś lepiej czy gorzej wyrabiał się z tygodniowymi terminami.
Oprócz rysowania DB, czasami pojawiały się jakieś one shoty, dwa rozdziały na magazyn czy rysowanie projektów do Dragon Questów i innych rzeczy. Lenistwo objawiło się w prostocie komiksu - mała ilość paneli, a te były często dość spore. Toyotaro tych paneli rysuje zdecydowanie więcej. Nigdy też nie wspominał o tym, że ma asystenta(ów). Toriyama miał jednego od tuszowania. Czyżby Toyo robił wszystko sam?
Jaght Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 1.983
Ostrzeżenia: 2
Posty: 114
Diablo2020 napisał(a):
Ja tam wolę mangę i tak, bo anime ssie po całości właśnie przez to zbędne przedłużanie na siłę i niekonsekwentne prowadzenie historii... chodzi mi tu o takie głupoty jak to, że randomy, które już od sagi Buu nie miały żadnego znaczenia w serii mogły sobie powalczyć z Goku na SSJ Blue jak równy z równym... gdzie w mandze takie postacie padały na strzała.
kolejny co ogląda ten serial z zamkniętymi oczami, dosłownie NIGDY to nie miało miejsca, to wy nie rozumiecie że goku na ssj blue i normalnie lepiej kontroluje siłę i może się dostosowywać, gdyby chciał to by ich załatwił było to wielokrotnie powtarzane + do tego dochodzą typowe dla DB zwiększające siłę zaklęcia więc naturalnie że taki roshi mógł powalczyć choć nie miał szans

jedyną rzeczą do której można się przyczepić to to jak napisali walki w turnieju mocy, bo chodziło o to by nie marnowali ki, a mimo wszystko nadużywali tego jak nigdy, do tego dochodzi brak komentarzy odnośnie walk z tymi słabszymi, po prostu tego zabrakło, tak jak w sadze blacka zabrakło lepszego wyjaśnienia czemu jego zenkai jest lepszy technicznie od treningów goku i vegety, to jest jedyny problem, wszystkiego trzeba się domyślać

cud że film broliego poniekąd wyjaśnił nam o co chodzi z kale, teraz kefla ma sens bo łączy 'mózg' kalafiora i ozaru kefli
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 46, 47, 48  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super (manga)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook