Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Zamach na Pawła Adamowicza

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Byle jego śmierć nie została wykorzystana do walki politycznej, tylko tyle chciałem na ten temat powiedzieć.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Niewątpliwie będzie, już jest. Tymczasem Owsiak złożył rezygnację z funkcji prezesa WOŚP.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
JestemWaperem
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.919
Posty: 5
Wejdźcie w jakiś news dotyczący tej sprawy i przeczytajcie komentarze. Ci ... popierający PO piszą takie bzdury, że się tego czytać nie da.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jak byłem przeciwinikiem wszelkiej masci teorii spiskowych nt. Smoleńska tak tutaj cała sprawa mi mocno śmierdzi. Smierć Adamowicza, rezygnacja Owsiaka to mi wygląda na doskonale zaplanowaną akcje a koleś mi wygląda na zwykłego sebixa z BMW, który nie wpadłby na taki pomysł by skołować sobie lewą plakietkę i o określonej porze wykonać cios.

Szkoda człowieka.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Katz napisał(a):
Jak byłem przeciwinikiem wszelkiej masci teorii spiskowych nt. Smoleńska tak tutaj cała sprawa mi mocno śmierdzi. Smierć Adamowicza, rezygnacja Owsiaka to mi wygląda na doskonale zaplanowaną akcje a koleś mi wygląda na zwykłego sebixa z BMW, który nie wpadłby na taki pomysł by skołować sobie lewą plakietkę i o określonej porze wykonać cios.

Szkoda człowieka.
Hmm, chyba nie. Gość fakt faktem psychiczny, ale skoro względnie skutecznie obrabiał banki (co gorsza w taki sposób jakby nie miał nic do stracenia) i zdążył spędzić wakacje w Hiszpanii nim w końcu go zlokalizowali to jednak nie taki głąb W więzieniu miał bardzo dużo czasu do przemyśleń i wchłaniania jak gąbka każdej dostępnej informacji więc do narodzin wypaczonej, chorej vendetty był jak najbardziej podatny grunt.

Swoją drogą to wcale bym się nie zdziwił jakby ta plakietka okazała się prawdziwa i facet był tam faktycznie jako osoba pracująca, ale nie od "mediów" w sensie dziennikarzy, prasy itd. tylko od wsparcia technicznego. Nikt do prostych prac nie sprawdza ludziom kartoteki.

Nie mniej dowiemy się za kilka miesięcy -> jeśli Stefana W. odwiedzi w lipcu/sierpniu "Seryjny Samobójca" to będzie już wszystko jasne.

Co do Owsiaka -> szkoda. Za bardzo sobie tę nagonkę trwającą od jakoś 7(?) lat bierze do siebie. WOŚP ma bardzo duże poparcie społeczne, ale bez Jego osoby ta fundacja może rozlecieć się w pył. Fakt faktem nie raz, nie dwa otrzymywał raporty od Policji i SP, że imprezy (tu akurat Pol'and'Rock Festival) nie są zabezpieczane tak jak powinny, ale tego to się chyba nikt nie spodziewał.

Tak dla przypomnienia -> https://www.youtube.com/watch?v=gYKRqpTlq04

Byle cała sytuacja w przyszłości nie stanowiła pretekstu do jakichś mocno ograniczających przepisów.
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Byle jego śmierć nie została wykorzystana do walki politycznej
"Wiadomości" potrafiły w jednej minucie nawoływać do spokoju, a w drugiej przejechać się równo po opozycji. Szef PSL zaapelował już o odwołanie Kurskiego w trybie natychmiastowym, uruchomił też petycję, w któej podpisy przybywają z sekundy na sekundę.

JestemWaperem napisał(a):
Ci ... popierający PiS piszą takie bzdury, że się tego czytać nie da.
Poprawiłem twoją literówkę.

Można mówić, że język debaty publicznej ogółem jest winny, ale udawanie, że partia rządząca nie ma tu krwi na rękach jako główny sprawca jest zakłamywaniem rzeczywistości. Schetyna na razie wymownie milczy, ale po pogrzebie spodziewam się jakiejś zorganizowanej akcji ze strony opozycji - totalny bojkot wszystkich mediów rządzących czy wychodzenie z programów, w których znajdą się ci przedstawiciele PiS, którzy systemowo opluwali WOŚP, Adamowicza i resztę - na przykład taki Brudziński, którego "komuniści i złodzieje" nie mogą zostać zapomniani.

no elo #pdk
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
delikwent napisał(a):
w drugiej przejechać się równo po opozycji
W jaki sposób? Przypominając, że za ich rządów były polityk PO zamordował polityka PiS-u? Przedstawiając inne niewygodne fakty?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Shounen napisał(a):
za ich rządów były polityk PO zamordował polityka PiS-u?
Nie musieli, bo tę manipulację powtarzają co tydzień. Koleś był w PO, ale został wyrzucony bo od lat nie płacił składek, chciał zamordować najpierw kogoś z SLD, potem Kaczyńskiego. A zamordowany został asystent polityka, a zarówno on, jak i jego przełożony, nie byli obiektem systemowej nagonki z głównego dziennika TVP przez wiele miesięcy, a Adamowicz tak.

O śmierci Barbary Blidy, nadal politycznie nierozliczonej, też łatwo się zapomina.

Shounen napisał(a):
Przedstawiając inne niewygodne fakty?
No właśnie faktów żadnych tam nie było, jedynie wyrwane z kontekstu słowa, jak cytat z Tuska "wyginiecie jak dinozaury" który był określany jako mowa nienawiści. I w zasadzie jedynie cytaty polityków PO wyłuskane z przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, podczas gdy z samego PiSu z jednego miesiąca nie pomieściłoby się w samych Wiadomościach. A do tego mają jeszcze przecież swoje media, jako jedyna partia, toczące hejt i manipulacje dzień w dzień.

no elo #pdk
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Mój komentarz jest niezwykle krótki, bo zupełnie nie wierzę w żadne skomplikowane powiązania polityczne jako prawdziwe, zatem ten element sprawy zupełnie wypada: rezygnacja Owsiaka jest jedyną dobrą rzeczą, która wyniknęła z tej ze wszech miar bolesnej i tragicznej sprawy. Każdego człowieka, który umiera taką śmiercią, bowiem szkoda.
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Nie bardzo wiem, co rezygnacja Owsiaka miałaby tu zmienić. Poza faktem, że on również był celem nieustannych ataków i hejtu ze strony rządu, mimo, że jednocześnie wielu ministrów, a także prezydent, cały czas tę akcję wspierali. Owsiak nie miał grubej skóry, przez lata przyzwyczaił się do sympatii ze strony ludzi, dlatego zdarzyło mu się palnąć coś nie do końca mądrego, ale mimo to nie dało mu się nic specjalnego zarzucić. Nadal powinien zostać twarzą akcji, bo kojarzy się pozytywnie wśród większej części obywateli niż jakikolwiek polityk.

no elo #pdk
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Bo to chory hipokryta i żałosna postać, której żadne zaufanie nie jest należne. WOŚP teraz dostaje szansę, o ile faktycznie się nie rozpadnie, na odzyskanie zaufania tych, których Owsiak odstręczał. Filantropia dalej nie ma wartości moralnej, ale jeśli największe zgorszenie odejdzie, to może się coś poprawi i nie będą się już pogrążać.
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Hipokryta? Owsiak "odstręczał" beton PiSowski dlatego, że śmiał się wypowiedzieć o eutanazji inaczej niż z obrzydzeniem. Wcześniej nie mieli mu nic do zarzucenia. Poza oczywiście Rydzykiem, ale to osobna kwestia.

no elo #pdk
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Nie interesuje mnie "PiSowskie" stanowisko. Jestem katolikiem i to wystarczy.
JestemWaperem
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.919
Posty: 5
delikwent napisał(a):
JestemWaperem napisał(a):
Ci ... popierający PiS piszą takie bzdury, że się tego czytać nie da.
Poprawiłem twoją literówkę.
Chodziło mi o Puste Obietnice, nie o Prawo i Sprawiedliwość.
Zd aa Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Zd aa
Dni na forum: 2.140
Posty: 28
Paweł Adamowicz to wspaniała, ciepła i zawsze uśmiechnięta osoba Zamach na niego nie był celowy. To nie wina ochrony, bo to była ochrona imprez masowych a nie prywatna. Tylko to wina braku sprawdzenia tożsamości. Podobnie było z Gabrielem Narutowiczem. Jeden ze stu wierzy w durnoty i popełnia zbrodnię. Historia się zatacza. To nie było celowe, bo nikt się tego nie spodziewał Boli mnie to że lecą hejty na Owsiaka i w ogóle to że te hejty są. Owsiak nic złego nie zrobił i nie jest złodziejem, dzięki niemu polskie szpitale są dobrze wyposażone, a życie ludzi jest ratowane. Zrezygnował właśnie przez tę nienawiść (hejt), bał się o własne życie. Polacy tylko umieją ze sobą żyć w zgodzie podczas wojny. Zapominają o tym, że słowo też może zabić.

Bądź otwarty na świat i tryskaj radością oraz szczęściem każdego dnia.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Akurat o Owsiaku i WOSP to jest tu osobny temat, a jesli nie to mozna zalozyc, bo to kwestia bardzo dyskusyjna.
Natomiast piszac o tej ochronie sie troche zapedziles i sam sobie zaprzeczasz mowiac, ze ochrona nie zawinila, bo to ochrona imprezy masowej a nie prywatna. Ze niby blad popelniono przy sprawdzeniu tozsamosci. A kto ma to zrobic? Po to jest ochrona, by zapewnic bezpieczenstwo na scennie, pod scena, na trybunach, na bloniach, itd. A sprawdzenie tozsamosci i przeszukanie jest wlasnie podstawowa metoda zapobiegania takim sytuacjom.

Z Narutowiczem tez bylo inaczej. Bo w Gdansku ochrona generalnie byla, ale zawiodla i nie wykonala swoich zadan. Natomiast galeria Zacheta jako taka chroniona nie byla, bo to tylko galeria, a Narutowicz sam zadecydowal, ze pojawi sie tam bez ochrony. Ale tego czy Niewiadomski o tym wiedzial to nie wiem.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Jaght Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 1.983
Ostrzeżenia: 2
Posty: 114
od 12 lat kaczyński z prawicą szczują na zdrajców, wzywają do przestępstwa, dzisiaj wszyscy milusi i grzeczni i pokojowi, chcą się bratać [uwaga xD] ze zdrajcami XDDDDDDD

ten kto popiera pis jest dla mnie zerem, kaczyński to mały człowieczek tak jak jego braciszek, ci ludzie to ogólnie dno i wodorosty, kłamcy, manipulanci, pierwsi do uwłaszczenia się na publicznym majątku [podwyżki po pół roku rządzenia itd]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jaght napisał(a):
wzywają do przestępstwa
Do jakiego przestępstwa i kiedy?

Adamowicz miał proces w sądzie, co nie zmienia faktu, że taka śmierć nigdy nie powinna mieć miejsca, więc nie rozumiem zdziwienia, że "chcą się bratać".

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Jaght Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 1.983
Ostrzeżenia: 2
Posty: 114
weź się nie błaźnij, środowiska prawicy dosłownie od lat żyją głównie z hasełek które namawiają do morderstw czy używania przemocy
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » [Polska] Zamach na Pawła Adamowicza
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook