Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super Movie: Broly (2018) ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 26, 27, 28  
Pan Michał
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pan Michał
Dni na forum: 2.679
Posty: 118
Na 4chanach pisze się, że Broli zarobił te 8,7mln usd w 3 dni, a Wskrzeszenie F zgarnęło 8,1mln usd w 2 dni (9,1 w 3).
Ale jak mówisz, lepiej czekać na japońskie źródła.
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
napisy są dobrej jakości... ktoś się przyłożył
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pan Michał napisał(a):
Na 4chanach pisze się, że Broli zarobił te 8,7mln usd w 3 dni, a Wskrzeszenie F zgarnęło 8,1mln usd w 2 dni (9,1 w 3).
Jeśli brać pod uwagę tylko sobotę i niedzielę, to wygrywa FnF, ale chyba nie można tak porównywać, skoro tym razem premiera była w piątek.

Po premierze Dragon Ball Super: Broly – ponad 800 tys. widzów w weekend

Jest spora różnica w liczbie sal - 467 vs 653 - co może się wiązać z faktem, że FnF miał też wersję 3D.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pan Michał
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pan Michał
Dni na forum: 2.679
Posty: 118
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Film ładnie się otworzył w Ameryce Południowej:
Dragon Ball Super: Broly grossed an estimated $20.0M internationally this weekend, including a $6.5M debut in Mexico. International total stands at $54.3M. https://twitter.com/BORReport/status/1084512406041030657

Tego oczekiwałem, tylko szkoda, że w Japonii nie wyszło.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Tego oczekiwałem, tylko szkoda, że w Japonii nie wyszło.
Z drugiej strony... no ile może być tych fanów DB w samej Japonii? Pominę już to, że sam film nie wnosi zbyt wiele nowych informacji, ale jest ładny... nawet bardzo ładny. Nawalanki jest aż w nadmiarze i to na plus. Może przez to ten box office jakoś tak mocno nie odbiega od dwóch wcześniejszych produkcji. W ogóle kijowo, że w miejscach, gdzie film miał już premierę to praktycznie brak wieczornych seansów.. przedpołudnie albo wczesne popołudnie. Dziwne, bo sądzę że w przypadku Dragon Balla można oczekiwać widzów powiedzmy do 40-roku życia.

Shounen napisał(a):
Wyciskanie (nie tylko DB) to się zacznie, kiedy amerykańskie live-actiony zaczną im się opłacać tak jak marvelowskie, a jestem przekonany, że to kwestia czasu.

O mnie pisałeś, że byłem sceptyczny co do nowej serii? Pamiętam opinie ludzi upierających się przy teorii, że DBS jako seria telewizyjna nigdy się nie skończy, bo kasa.
Miałem na myśli ten wpis. Jak widać miałeś rację

Co do live-action -> hmmm... odważne stwierdzenie. GITS szału nie zrobił, ALE z tego co widzę spodobał się ludziom, którzy nie widzieli japońskiego pierwowzoru (niewielu takich). W tym roku czeka nas adaptacja Battle Angel Ality, a w dalszej perspektywie Akira. Ten drugi tytuł cóż...no tego to się nie da za bardzo przełożyć na film szczerze powiedziawszy. Chyba, że miałby długość pokroju LOTR. Bardziej by się nadawał taki Trigun albo Wolf's Rain, bo też dominuje motyw postapokaliptyczny + oryginalne historie tzn. "tego w kinach nie było".

Z mangowych adaptacji to najbardziej podobała mi się trylogia Ruroni Kenshina i to głównie z jednego powodu -> pomijając pojedyncze walki nie były to filmy przerysowane. Ktoś się dobrze zapoznał z materiałem źródłowym. W życiu bym nie przypuszczał, że spod ręki Japończyków wyjdzie taka perełka, ponieważ częściej to są takie no... nieudane kalki anime(?). Efekt jest zazwyczaj groteskowy.

Teraz co do DB -> jestem na tak, ale bez Goku, bez Bulmy, bez Frizera i udziału jakiejkolwiek innej postaci znanej z DB. Film o Saiyanach: zwyczaje, podboje, codzienne życie, może wojna z inną rasą. Generalnie coś, co by bezpiecznie wprowadzało w Smocze uniwersum.

Przypomniał mi się też jeden post z sierpnia zeszłego roku:

xblvck napisał(a):
Ciekawie się zapowiada. Pierwsze co miło mnie zaskoczyło to oryginalna, stara kreska Akiry. Broly zawsze był postacią, która jak dla mnie mogłaby być kanoniczna i mieć swój osobny arc, gdyby nie fakt, że została absurdalnie kiepsko wykreowana. Reboot Broly to coś na co chyba większość fanów poprzednika czekało z niecierpliwością. Prawdopodobnie nie tylko będzie miał pewien charakter(pomimo dalszej kontroli przez ojca, urządzenie na szyi) ale i wątek miłosny, Broly będzie posiadał kogoś, kto jest dla niego ważny, a to samo w sobie czyni go lepszą wersją. Kreska przynajmniej z trailera wydaję się piękna i bardzo przyjemna dla oczu, design Broly'ego również jest ciekawy, szczególnie blizna na twarzy. Wydaje mi się, że dowiemy się czegoś nowego na temat Saiyan, ponieważ dzieci w laboratorium według mnie mogą być genetycznie modyfikowanymi Saiyanami(m.in Goku oraz Broly). Vegeta osiągnie SSG a goku prawdopodobnie odzyska swój UI, ponieważ Broly oficjalnie jest silniejszy od Jirena. Pozostaje czekać na film, ponieważ jest jeszcze tyle pytań, a brak jakichkolwiek odpowiedzi.
WTF? Pomijając dwa ostatnie zdania to Nostradamus na forum. Domyślam się, że pewne rzeczy były do przewidzenia, ale mimo wszystko
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Z drugiej strony... no ile może być tych fanów DB w samej Japonii?
Japonia to wciąż główny target DB. Kolebka anime i inne takie. Moim zdaniem to bardziej kwestia postaci Broliego, który zawsze wydawał się popularniejszy bardziej na zachodzie niż w Japonii. Inne anime miewały dużo wyższy box office w ostatnich latach, więc to nie tak, że oczekiwałem niemożliwego.

Kenji Harima napisał(a):
Co do live-action -> hmmm... odważne stwierdzenie. GITS szału nie zrobił, ALE z tego co widzę spodobał się ludziom, którzy nie widzieli japońskiego pierwowzoru (niewielu takich).
Dla mnie GITS był akceptowalny, a oryginał znam, animowany i rysowany. Arcydzieło żadne, ale bez porównania lepsze od np. Death Note. Był robiony ze specyficznym podejściem, ale ze smakiem i pod fanów anime, a w mniejszym stopniu jako ambitne SF, czego pewnie każdy oczekiwał.

Avengers oglądałeś? To teraz wyobraź sobie taki film, ale z postaciami z tzw. "uniwersum anime". Ja to niestety widzę i nie mam wątpliwości, że to tylko kwestia czasu. Po Ewolucji była posucha, ale w ostatnich latach powstaje w USA bardzo dużo live-actionów i rok w rok zapowiada się kolejne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Japonia to wciąż główny target DB. Kolebka anime i inne takie. Moim zdaniem to bardziej kwestia postaci Broliego, który zawsze wydawał się popularniejszy bardziej na zachodzie niż w Japonii. Inne anime miewały dużo wyższy box office w ostatnich latach, więc to nie tak, że oczekiwałem niemożliwego.
Pytanie, czy dla samych Japończyków obecne DB jest równie atrakcyjne jak właśnie inne tytuły Legenda, legendą, oglądalność w Fuji TV, oglądalnością + wyniki sprzedaży innych mediów związanych z Goku&Co, ale jednak mają w czym wybierać. Samemu filmowi zaszkodził raczej brak świeżości fabularnej, niestety...

Co do popularności Broliego... no nie wiem Raczej na odwrót. Tu akurat Akira miał rację. Ta postać jest memem w Japonii. W swoim czasie na YT było setki filmików pokroju [複合MAD], które miały miliony wyświetleń, ale niestety Toei bardzo skutecznie torpeduje wszystko, co związane z Dragon Ballem.

Zresztą:
https://www.youtube.com/results?search_query=%E3%83%96%E3%83%AD%E3%83%AA%E3%83%BC&sp=CAMSAhAB
chociaż no nie oddaje to dawnej skali zjawiska.

Nie wiem jak w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale na "Zachodzie" Dragon Ball jest hm produktem dość "uniwersalnym". Co mam na myśli? (Nie napisze tu nic odkrywczego) Można być fanem DB, ale jednocześnie mieć całkiem wywalone na M&A. Bardzo dużo znam takich osób.
To działa też jeszcze w inną stronę -> entuzjasta Japonii ≠ fan M&A

Shounen napisał(a):
Avengers oglądałeś? To teraz wyobraź sobie taki film, ale z postaciami z tzw. "uniwersum anime". Ja to niestety widzę i nie mam wątpliwości, że to tylko kwestia czasu. Po Ewolucji była posucha, ale w ostatnich latach powstaje w USA bardzo dużo live-actionów i rok w rok zapowiada się kolejne.
Panie... Spodziewałem się tego przykładu. Widziałem i myślę, że wiem o co Ci chodzi. Jest duża obawa, że sporo tytułów zostanie zbeszczeszczonych albo potraktowane po macoszemu. Zobaczymy jak Alita się sprawdzi (odrzuca mnie "zabieg" z tymi oczami, ale nie będę od razu przez to skreślał filmu), a jeszcze przed nią był powiedzmy zainspirowany M&A Pacific Rim i szereg innych produkcji. Nie mniej problemem w przypadku DB dalej będzie scenariusz -> komiksy Marvela i DC są... nie oszukujmy się, ale dużo ambitniejsze od Smoczej Kuli pod względem fabuły. Jest poruszane cholernie dużo problemów z którymi widz/czytelnik może się utożsamiać + zawsze jest jakieś poczucie realizmu (oczywiście to zależy od power levela danego bohatera i tego, jak bardzo jest "ludzki").

Często też jeden zeszyt bądź event to gotowa historia na cały film, bo tworzy nierzadko zamkniętą całość. Reżyser to właściwie nie potrzebuje scenarzysty. Z mangą i to osadzoną w jakichś ciężkich klimatach (R w kinie) + która sobie liczy 10 tomów wzwyż już tak łatwo nie jest.

Co nam to daje? Nieskończony potencjał na niezłe historie + obecna technologia pozwala na taki montaż, który sprawia, że nie wygląda to wszystko komicznie. Stąd taki popyt na filmy spod gatunku superheroes.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Nie mniej problemem w przypadku DB dalej będzie scenariusz -> komiksy Marvela i DC są... nie oszukujmy się, ale dużo ambitniejsze od Smoczej Kuli pod względem fabuły. Jest poruszane cholernie dużo problemów z którymi widz/czytelnik może się utożsamiać + zawsze jest jakieś poczucie realizmu (oczywiście to zależy od power levela danego bohatera i tego, jak bardzo jest "ludzki").
Argument o fabule dotyczy też wspomnianego Avengers? Przecież to akurat zwykła nawalanka. Nie z powodu ambitnych wątków film przyciągnął ludzi do kin. Komiksy mają przewagę, bo ich jest dużo i od lat wychodzi sporo nowych historii. Z mangami jest oczywiście inaczej, bo to żadne jedno uniwersum nie jest, ale jeśli to wszystko zebrać do kupy, a serie podzielić na mniejsze części, to materiał spokojnie się znajdzie dla widza w każdym wieku. Marvel się wyczerpie/znudzi i będzie trzeba szukać nowych rozwiązań. A że ciężko wymyślić coś nowego...

Ciężko mi się odnieść do popularności Broliego na YT. Śmieszne filmiki zawsze mają najwięcej wyświetleń, więc nie wiem, czy daje mu to taką przewagę. Freeza siłą rzeczy musi być bardziej zakorzeniony w świadomości, bo to ikoniczna postać w historii Jumpa (którego, jak wiadomo, w latach 90 czytał każdy szanujący się młodzieniec), a Broli był tylko w kinie i wybranych gierkach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W przypadku premiery w USA również nieźle:
Funimation Films’ domestic release of Dragon Ball Super: Broly is rolling a super opening day with an estimated $5M-plus per industry sources at 1,260 theaters. Estimates peg the six-day at $11M-plus and say that given the fanboy nature of the film, business will be frontloaded. There’s also a chance that Broly comes in higher than what we’re seeing now with around $7M. https://deadline.com/2019/01/dragon-ball-sup ... 202536491/

Jak by na to nie patrzeć, wzrost za granicą w porównaniu do poprzedniego filmu wynika przede wszystkim z tego, że tym razem premiera jest dużo szybciej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Jaght Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 1.983
Ostrzeżenia: 2
Posty: 114
coś czuję że detektyw pikachu lepiej się sprzeda

edit;

broly jest kolejną postacią ugryzioną przez goku D

ja wam mówię, on ma w tych kłach jad przyjaźni, to żadna umiejętność goku, on sobie to dobrze wykombinował, nawet beerusa i whisa dorwał by ich kontrolować

edit;

obejrzałem ten film znowu, na początku mi się nie podobał, ale teraz...

broly będzie bogiem zniszczenia na bank : D tak to wygląda, powie że i tak nie ma nic do roboty i zastapi beerusa, jaja będą jak z hakainiszuje friezę
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Ktoś orientuje się w temacie, czemu nie będzie tego filmu w polskich kinach? Żal du.. ściska, że w USA i UK jest, a w Polsce jak w lesie.

Grupa Mirai
quidsy
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.896
Posty: 3
Jaght napisał(a):
coś czuję że detektyw pikachu lepiej się sprzeda

edit;

broly jest kolejną postacią ugryzioną przez goku D

ja wam mówię, on ma w tych kłach jad przyjaźni, to żadna umiejętność goku, on sobie to dobrze wykombinował, nawet beerusa i whisa dorwał by ich kontrolować

edit;

obejrzałem ten film znowu, na początku mi się nie podobał, ale teraz...

broly będzie bogiem zniszczenia na bank : D tak to wygląda, powie że i tak nie ma nic do roboty i zastapi beerusa, jaja będą jak z hakainiszuje friezę
... chlopie mozesz nie spoilerowac? nie kazdy ... juz ogladal!! moze czekamy na lepsza wersje
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Yasiek napisał(a):
Ktoś orientuje się w temacie, czemu nie będzie tego filmu w polskich kinach?
Bo do naszych kin rzadko trafiają filmy azjatyckie, a anime jeszcze rzadziej. USA i UK to jednak zamożniejsze kraje. Moim zdaniem zdecydowanie brakuje u nas jakichś festiwali skupionych na anime, bo to byłaby szansa. Krótko mówiąc, człowieka, który by coś takiego ogarnął. Żeby nie było, za zachodzie to też są mniej lub bardziej limitowane pokazy.

quidsy, bez nerwów. W gruncie rzeczy on tam nic nie napisał.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Żal du.. ściska, że w USA i UK jest, a w Polsce jak w lesie.
Zal będzie jak rzeczywiście na Ukrainie zaczną go wyświetlać. Kraj w stanie wojny potrafił, a nowoczesne zachodnie państwo już nie

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Ciekaw jestem jak mogłyby wyglądać statystyki oglądalności u nas w Polsce.
Aktywni fani + ci którzy przypomnieliby sobie o Dragon Ballu + przypadkowe osoby, myślę że może z 800 tysięcy by poszło.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Skoro Polsat Games wyświetla DB Super, to mogliby zorganizować ten film w kinach. Myślę, że hajs by się zgadzał.

Grupa Mirai
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
To nie jest tak łatwo zorganizować, że puścisz tak o. Potrzeba przede wszystkim woli obydwu stron czyli w tym wypadku dystrybutora międzynarodowego/europejskiego(?) z potencjalnym polskim jeżeli mowa o ogólnopolskiej emisji w większości kin sieciowych.

Gdyby była gwarancja "hajsu" to pewnie nie byłoby problemu tak jak nie ma problemu z Avengersami i innymi blockbusterami.

Z kinami nie sieciowymi i studyjnymi nie wiem jak takie coś może wyglądać czy też potrzeba dystrybutora czy to jakoś samemu prywatnie załątwić, ale pewnie wszystko rozbija się o koszta.

Kto jest w Europie dystrybutorem? 20th Fox? to może jeszcze nie wszystko stracone.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Argument o fabule dotyczy też wspomnianego Avengers? Przecież to akurat zwykła nawalanka. Nie z powodu ambitnych wątków film przyciągnął ludzi do kin. Komiksy mają przewagę, bo ich jest dużo i od lat wychodzi sporo nowych historii.
Mocnym punktem Avengersów jak chodzi o fabułę są relacje pomiędzy poszczególnymi bohaterami + powoli rodzący się konflikt między S.H.I.E.L.D, superheroes, a amerykańskim rządem. "Tajemniczy wróg" stanowi tło. Fakt, problemów "egzystencjalnych" w tej produkcji niewiele, ale za to pojawiają się w filmach dotyczących pojedynczego bohatera. Zwykłą nawalanką jest np. Transfomers Marvel, a właściwie to Disney i tak nie zawsze może w pełni oddać danej historii, bo niestety PG-13.

Oczywiście do Batmanów Nolana żaden z tworów Marvela nie ma nawet startu, ale akurat ta trylogia tak wysoko podniosła poprzeczkę, że już chyba nikt nie będzie w stanie jej dosięgnąć.

Jeszcze co do "historii obrazkowych" to w ramach ciekawostki napiszę, że od 2 lat poszczególni scenarzyści ścigają się (chyba), który jest bardziej "mroczny" Jak ludzkie wnętrzności, brutalność w dużo większym natężeniu + "filozofia" pojawiały się przy okazji większych eventów, czy w seriach dla starszych czytelników tak teraz zrobił się z tego standard.

Dzisiejszy amerykański komiks prezentuje się prawie jak japoński seinen (bo hamburgery jeszcze wstrzymują się z golizną).

DB ma potencjał na niesamowity film przygodowy (może coś pokroju Indiana Jonesa. Przynajmniej do czasu zanim nastąpią te "większe walki"), ale bardzo ciężko wyobrazić mi sobie przedstawienie Goku jako nastolatka + jeszcze bardziej otaczający świat. Właściwie to nawet nie zastanawiałem się jakby to mogło wyglądać dlatego dla bezpieczeństwa wolałbym film bez głównych postaci.

Shounen napisał(a):
Ciężko mi się odnieść do popularności Broliego na YT. Śmieszne filmiki zawsze mają najwięcej wyświetleń, więc nie wiem, czy daje mu to taką przewagę. Freeza siłą rzeczy musi być bardziej zakorzeniony w świadomości, bo to ikoniczna postać w historii Jumpa (którego, jak wiadomo, w latach 90 czytał każdy szanujący się młodzieniec), a Broli był tylko w kinie i wybranych gierkach.
YT zostało mocno przetrzebione więc jak już wspominałem ciężko to teraz udowodnić, a fandom japoński aż tak wylewny nie jest. Frizer to inna liga Jakkolwiek z antagonistów filmowych to wydaje mi się, że Saiya-jin dzierży pałeczkę popularności.

Katz napisał(a):
Kto jest w Europie dystrybutorem? 20th Fox? to może jeszcze nie wszystko stracone.
Jak chodzi o Dragon Ball: Broly to między innymi Viz Media Europe i VUE International. Ta druga grupa to Brytole (Ci sami, którzy kilka lat temu wykupili ITI Cinema czyli... wszystkie Multikina i nie tylko). Powiedziałbym, że nadzieja nawet większa ale...

1) Wydaje mi się, że brak dobrej woli po prostu i chęci. Może nawet pomysłu ze strony tych, którzy dobierają repertuar? Wystarczyłoby zrobić badania marketingowe i to tylko w dwóch większych miastach w Polsce (np. Poznań i Warszawa), a żeby zaoszczędzić to i te najprostsze -> ot ankieta dla przedziału wiekowego powiedzmy 10-40 lat i to z dwoma pytaniami np. "Czy kojarzy Pan/Pani serię Dragon Ball?" i "Czy wybrałby/wybrałaby się Pan/Pani na film pełnometrażowy?" Myślę, że próba licząca 1000 osób dałaby odpowiedź, czy w ogóle warto puścić seans i przygotowywać wersję z dubbingiem i napisami. Praktycznie w dwa dni mielibyśmy rezultat. Dla pewności można by jeszcze zrobić ankietę online.

2) Nie wiem i wątpię by to była wiedza ogólnodostępna, ale pytanie ile zarobiły "Fuzja" i "Atak Smoka". Premiera w Polsce miała miejsce w roku 2002 więc jeszcze czasy dość dużej popularności. Dubbing był koszmarny), jeden i drugi film pocięty, ALE sala była zapełniona (przynajmniej jak Ja byłem). Może tutaj po części tkwi przyczyna? W tamtym okresie wyjście do kina nie było taką powszechną rozrywką.
Jaght Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 1.983
Ostrzeżenia: 2
Posty: 114
zarzuty o spoilery w temacie o filmie x DDD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 26, 27, 28  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook