Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super Movie: Broly (2018) ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wcześniej któryś z trailerów udostępnili na YT parę dni za wcześnie.

gregor94 napisał(a):
Ja przypuszczam, że ktoś kto kocha DB od nich z administracji doprowadził do wycieku.
Też tak pomyślałem. Mam nadzieję, ze ktoś stracił pracę

Przy okazji informuję, że w wersji ze streamu piosenka w endingu jest w wersji angielskiej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Shounen napisał(a):
Też tak pomyślałem. Mam nadzieję, ze ktoś stracił pracę

Przy okazji informuję, że w wersji ze streamu piosenka w endingu jest w wersji angielskiej.
Ja mam nadzieję, że nie ;p

Szkoda, że to wciąż nie jest idealna wersja...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
My możemy się cieszyć, że wypłynęło, ale to jest szkoda wizerunkowa i finansowa dla marki i zapewne zmniejszone zaufanie do zachodnich dystrybutorów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Jaght Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 1.983
Ostrzeżenia: 2
Posty: 114
no ale skoro żyjemy w dobie internetu to o chu im chodzi tak naprawdę? daliby seans za 10€ i git

dla mnie to oni nie potrafią w marketing, bo;

kino+stream= więcej kasy bo w wielu miejscach nie ma dystrybucji

dvd/BD + dodatki są i tak odpowiednio droższe więc zarobią swoje i tak

toei to kompletni idioci
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
kino+stream= więcej kasy bo w wielu miejscach nie ma dystrybucji
Kto ci w Polsce zapłaci ełraki za strima, jak ma za darmo na torrencie. Pierwszy dzień cyfrowej dystrybucji=pierwszy dzień piractwa.


Jaght napisał(a):
dvd/BD + dodatki są i tak odpowiednio droższe więc zarobią swoje i tak
W miejscach, w których nie ma dystrybucji kinowej, nie będzie też raczej pudełkówek i gadżetów.

Shounen napisał(a):
i zapewne zmniejszone zaufanie do zachodnich dystrybutorów.
A to nie wyciekło z Amazona Nihońców?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Pardon, pardon. Smutno.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Całkiem okej, choć jednak za dużo walk, w którymś momencie człowiek zaczyna się nudzić - do tego momentu jednak wręcz zachwycona byłam grafiką, animacją i choreografią.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl


Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez clio: 17.02.2019, 20:54
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Walka z Brolim trwała dość długo (35 minut), ale dużo się w niej działo i była dynamiczna, trzymała w napięciu. W ósmym filmie DBZ też była długa, ale tym razem w takiej oprawie, że oglądając w kinie, pewnie by nie męczyła. Wrażenia popsuły mi tylko szpetne ujęcia od czasu do czasu, m.in. Goku z teasera czy wielokrotnie Gogeta. Nie wiem, jak można było je tak zostawić w teoretycznie "najlepszym filmie DB" (najwyższy box office, najlepsze oceny).

Ukazanie przeszłości bohaterów to coś, czego w DB zawsze brakowało, wyszło idealnie (ta muzyka), szkoda tylko, że krótko (15 minut dla Broliego, 10 minut dla Goku i Vegety). Z takim materiałem spokojnie mogliby zrobić dwa ciekawe, może krótsze, filmy, jeśli nie całą trylogię.

Bardzo dobrze wypadała Aya Hisakawa jako nowa Bulma. Na plus również aktorka Chichi w roli Gine.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Bili Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Bili
Dni na forum: 4.417
Posty: 77
Trochę dziwnym jest jest, że mimo sporej ekspozycji dotyczącej technik czy poprzednich wydarzeń nie padło ani słowo na temat boskiego Vegety. Ot, po prostu się przemienił. Można by rzec, że w przeciwieństwie do serii telewizyjnej filmy są kontynuacją mangi. Patrząc na to w ten sposób pojawiają się jednak nieścisłości w postaci wyglądu postaci Bardocka, króla Vegety i jego syna (Vegeta IV? To byli jacyś jeszcze na Plancie i dopiero ten trzeci postanowił nazwać planetę swoim imieniem?).

Trochę niejasnym była dla mnie chęć czy motyw Broliego do walki, skoro wiedział, że obroża nie będzie w stanie go skrzywdzić. Tym bardziej, że uśmiecha się, gdy pod koniec Goku proponuje walki od czasu do czasu. Dobra, przez Vegetę III znalazł się na pustkowiu, ale jednocześnie ocalił dzięki temu skórę.

Frizer za to wypadł tu jak jakiś typowy przeciwnik z kreskówki, który tylko knuje, jak by tu pokonać tego dobrego. I jeszcze tekst na do widzenia w stylu Ну, погоди!

Kurde, zdaję sobie sprawę z tego, że DBS: Broli to jeden wielki recykling starych pomysłów ze świeżą warstwą farby. Cóż mogę rzec. Jeśli rolą tego filmu było narobić smaku na kontynuację, to mu się to udało. W przeciwieństwie do paskudnego FnF. Postać Broliego, będąca w pewien sposób tragiczna dodała nieco głębi do smoczego świata. Pozostaje mieć nadzieję, że jeśli anime wróci, rozszerzy wątki i w przeciwieństwie do mangi pociągnie je dalej.

Na duży plus zasługują projekty postaci. Po prawie dziesięciu lat od wypuszczenia Kaia w końcu porzucono te plastikowe gęby.

Poziomy mocy sobie daruję, ale miło widzieć, że w końcu szarpnęli się na współczesną technologię cyfrową i skautery już nie wybuchają po przekroczeniu skali. Paragus wspomniał jednak, że Broli okiełznał moc małpy w ludzkiej formie. Czy można to nazwać „kanoniczną” wariacją na temat SSJ4? W sumie podobny do Goku, tylko futra brak.

Co było już widoczne w zwiastunach, ogólny wydźwięk tej produkcji zalatuje czymś tworzonym bardziej na eksport, niż na lokalny rynek japoński. Nie wiem, kto wymyślił te wstawki typu go go Broli Gogeta, ale według mnie wyszło to tandetnie. Pozostając jeszcze przy warstwie audio zaznaczyć można, że użyto nowych efektów dźwiękowych z serii DBS, a nie DBZ jak w przypadku dwóch ostatnich filmów. Widać tytuł zobowiązuje.

I trochę fanserwisu, który wyłapałem:
- dźwięki wystrzałów pistoletów Saiyan, widok z lornetki zwiadowczej czy scena w kantynie rodem z Gwiezdnych wojen
- wspomnienie Broliego przypomina nieco przygody Gohana przed przylotem Saiyan
- willa kapsułkowa jest tą samą, w której Goku ściągał Bulmie gacie

Miło, że pan F dostał swoje poprawne mangowe kolorki. Szkoda tylko, że jego druga forma zachowuje kolorystykę z DBZ…
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bili napisał(a):
Nie wiem, kto wymyślił te wstawki typu go go Broli Gogeta, ale według mnie wyszło to tandetnie.
Podobno pomysł reżysera. Moim zdaniem były w porządku, dodawały scenom pazura. Mam wrażenie, że to było zamiast piosenki granej w trakcie filmu, bo tym razem żadnej nie było.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Jaght Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 1.983
Ostrzeżenia: 2
Posty: 114
gdzie ty masz problem z poziomem mocy? film ma ledwie 2 godziny więc wszystko działo się naprędce

god i blue to tylko rozszerzenia pod boską ki, każdy kto ma większe normalne ki może ich zaorać, tak samo jest z normalnym ssjtem, dlatego trenują, bo nie są nie wiadomo jakimi koksami

ssj był równy friezie, może nawet słabszy, potem go przeskoczył
ssj 2 ledwo dawał sobie radę z cellem po zenkaiu
ssj 3 ledwo dawał sobie radę z kid buu

po prostu to jest seria w której goni się króliczka aż do jej zakończenia poziomy mocy są zachowane tylko potrzeba lepszego wyjaśnienia gdzie jest beerus i reszta, gdzie jiren itd.

no i na 100% wiemy z mangi że beerus jest dużo dużo silniejszy i goku sobie może mówić ile chce że broly jest silniejszy od beerusa, ale tak naprawdę jest w błędzie
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Czy Dende cofnął upgrade'y kul, skoro w filmie smok spełnia tylko jedno życzenie?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nic o tym nie wiadomo, ale jedna z teorii jest taka, że w DBS smok spełnił tylko dwa życzenia i zniknął, więc zostało mu to jedno. Czy Toriyama podczas pisania scenariusza mógł brać to pod uwagę? Bardzo wątpliwe.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Raczej jedno, bo ziemski spełnia dwa
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Spełnia trzy, dwa tylko w wybranych sytuacjach przy cięższych życzeniach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Rozumiem
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Shounen napisał(a):
Walka z Brolim trwała dość długo (35 minut), ale dużo się w niej działo i była dynamiczna, trzymała w napięciu.
Eee tam. Czułam się jak na trzecim Hobbicie: jakby w którymś momencie scenarzysta wyszedł z planu -_-' I w tym konkretnym przypadku zabrał ze sobą Vegetę...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Bili napisał(a):
Patrząc na to w ten sposób pojawiają się jednak nieścisłości w postaci wyglądu postaci Bardocka, króla Vegety i jego syna (Vegeta IV? To byli jacyś jeszcze na Plancie i dopiero ten trzeci postanowił nazwać planetę swoim imieniem?).
W przypadku Vegety to teoretycznie można sobie dopowiedzieć -> jak wiemy z serii Super to ich pierwotna planeta zwała się Sadala. W wyniku wewnętrznych walk została totalnie zniszczona więc Saiyanie przenieśli się na inną, którą prawdopodobnie przejęli siłą wybijając właściwych mieszkańców. W nieznanych okolicznościach królem zostaje przodek Vegety (niech będzie Vegeta I) i cóż... tak sobie minęło kilkaset lat aż do narodzin tego naszego tj. Czwartego.

Shounen napisał(a):
Walka z Brolim trwała dość długo (35 minut), ale dużo się w niej działo i była dynamiczna, trzymała w napięciu. W ósmym filmie DBZ też była długa, ale tym razem w takiej oprawie, że oglądając w kinie, pewnie by nie męczyła. Wrażenia popsuły mi tylko szpetne ujęcia od czasu do czasu, m.in. Goku z teasera czy wielokrotnie Gogeta. Nie wiem, jak można było je tak zostawić w teoretycznie "najlepszym filmie DB" (najwyższy box office, najlepsze oceny).
Generalnie rzuca się w oczy, że niektóre sceny były zrobione na początku bądź pod zwiastun/y, a potem „dokręcono” resztę. Dla mnie walki przedstawiają tak:

1) Vegeta vs. Broli → w stylu DBZ. IMO najlepszy pojedynek w całym zestawieniu. Napięcie rośnie z każdą sekundą, a Ty jako widz czujesz jakby to Broli szarżował na Ciebie.
2) Goku vs. Broli → DBS. Najsłabszy punkt, za dużo zabawy zoomem i ogólnie kiepska choreografia. Na plus widok z pierwszej osoby (tego chyba jeszcze nie było. Szkoda, że trwało tak krótko) + wykład Sona.
3) Gogeta vs. Broli → powiedzmy, że pomieszanie dwóch stylów. Niestety całość psuje po raz kolejny kamera... Kręcenie nią nerwowych młynków nie sprawi, ze pojedynek będzie bardziej dynamiczny. Sorry Toei...

Shounen napisał(a):
Ukazanie przeszłości bohaterów to coś, czego w DB zawsze brakowało, wyszło idealnie (ta muzyka), szkoda tylko, że krótko (15 minut dla Broliego, 10 minut dla Goku i Vegety). Z takim materiałem spokojnie mogliby zrobić dwa ciekawe, może krótsze, filmy, jeśli nie całą trylogię.
Cały czas łudzę się, że kiedyś doczekamy się pełnoprawnego filmu właśnie o przeszłości. Takiego w którym nie będzie Goku i Vegety, ale znając życie to i tak Toei pewnie wcisnęłoby jakichś protoplastów, którzy dziwnym przypadkiem wyglądaliby tak samo

Shounen napisał(a):
Podobno pomysł reżysera. Moim zdaniem były w porządku, dodawały scenom pazura. Mam wrażenie, że to było zamiast piosenki granej w trakcie filmu, bo tym razem żadnej nie było.
Gdy po raz pierwszy oglądałem ten film i w czasie seansu usłyszałem słowa „Goł, goł Brołli, goł goł! Oooeeeooo! Oooeeeooo!” to parsknąłem gromkim śmiechem. Zresztą nie Ja jeden.

Pierwsza myśl „Jaka tandeta... Jestem na stadionie, czy w kinie?”, ale już po drugim seansie byłem dużo bardziej przychylny. Od prawie dekady panuje moda na wszechobecny patos w szeroko rozumianej muzyce filmowej więc taki mniej ambitny utwór (choć i tak dużo lepszy niż kawałki z początków "Super") dla równowagi może być.

clio napisał(a):
Eee tam. Czułam się jak na trzecim Hobbicie: jakby w którymś momencie scenarzysta wyszedł z planu -_-' I w tym konkretnym przypadku zabrał ze sobą Vegetę...
To akurat było dziwne. Oprócz Vegety znikła też Bulma i Whis. Żadnych komentarzy odnośnie walki, a w momencie gdy "otoczenie" zmienia się diametralnie to praktycznie nie wiemy, co się dzieje z wymienionymi wcześniej bohaterami.

W ogóle sama Bulma jest przez cały film... bezużyteczna?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Aktualny box office filmu to 116 326 755 dolarów.

Poza Japonią (34,6 mln) i USA (30,7 mln) najwięcej zarobił w Meksyku (10,3 mln).
W Chinach nie miał jeszcze premiery, ale z tak dużym opóźnieniem raczej dużo już nie zarobi.

Obecnie można go obejrzeć we Francji i Portugalii.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook