Forum Dragon Ball Nao

» Cenzura internetu i podatek od linkowania

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 5.480
Plusy: 64
Ciężko mi sobie wyobrazić, jak miałoby to wyglądać na szerszą skalę. Każdy wie, że np. YT "cenzuruje internet" i już na etapie przesyłania blokuje niechciane treści, ale mniejsze podmioty, zwłaszcza strony hobbystyczne, nie mają środków na wdrażanie tego typu algorytmów.

Na razie projekt odrzucono, ciekawe, co dalej.

Regulamin Forum | AnimePhrases - cytaty z anime i mang | MAL | TwitterYT
Google
Super Saiyanin 5
Super Saiyanin 5

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Dni na forum: 4.143
Plusy: 3
Po pierwsze zadne ACTA. Po drugie sugeruje poczytac dyrektywe, zeby zrozumiec, o co w niej chodzi, a nie bazowac na tekstach z internetu.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Google
Super Saiyanin 5
Super Saiyanin 5

vegeta $aiyansPride Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 175
clio napisał(a):
Po pierwsze zadne ACTA. Po drugie sugeruje poczytac dyrektywe, zeby zrozumiec, o co w niej chodzi, a nie bazowac na tekstach z internetu.
Zgadzam się z przedmówcą. Nie jest dobrze powtarzać frazesy z grup fejsbukowych. Poza tym jaka cenzura internetu... internetu nie da się ocenzurować. Są tylko ludzie którzy nie umieją z niego korzytać lub nie mają odpowiednich narzędzi
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
vegeta $aiyansPride napisał(a):
internetu nie da się ocenzurować
Da się jak najbardziej, wiedzą o tym dobrze w Chinach czy Korei Północnej. Tendencja w USA i UE jest taka, żeby z internetu zrobić medium ograniczone niczym telewizja, w której treści są kontrolowane i ciężko mówić o jakiejkolwiek swobodzie (powiązany temat Neutralność sieci). Wszystko się zmienia, więc nie oczekujmy, że internet zawsze będzie taki sam.

Podobne myślenie było w przypadku tej dyrektywy. "Przecież nie do pomyślenia jest, żeby w telewizji wyemitowano niedozwolone treści, a YouTube (szerzej: internet) na to pozwala, bo administrator nie kontroluje, co się tam umieszcza" - wydźwięk wypowiedzi człowieka z ZAiKS.

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Dni na forum: 4.584
Plusy: 10
W Chinach moż wiedzą, ale w Korei Północnej nie, bo tam nie ma internetu.

Obraz
Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka - Roman Dmowski
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Gdzie jest ta Irlandia, no gdzie? Ja wam powiem gdzie. Za Wielką Brytanią.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Kenji Harima Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Kenji Harima
Dni na forum: 1.549
clio napisał(a):
Po pierwsze zadne ACTA. Po drugie sugeruje poczytac dyrektywe, zeby zrozumiec, o co w niej chodzi, a nie bazowac na tekstach z internetu
Hmm??? Żeby „zapoznać się” z ostateczną wersją tej dyrektywy i coś z niej zrozumieć to trzeba dysponować angielskim na poziomie co najmniej CAE. Do tego dochodzi język prawny.

Dla zainteresowanych to finalny (powtarzam, finalny) tekst wygląda tak: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/T ... IT&from=EN
Kształt pierwotny jeszcze bez poprawek, wniosków etc. → https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/T ... 93&from=PL

Jakkolwiek pomijając już szybkość unijnych tłumaczy...

ACTA to może i nie jest, ale nie zmienia to faktu, że ten akt prawny jest niestety „śliski” plus prawdopodobnie stanowi fundament pod coś większego w przyszłości.

Co więcej dyrektywa ta jest dość ogólna w swojej formie → ważniejsze będą implementacje krajowe, a w dalszej części interpretacja nowych przepisów. Tutaj może być różnie: jak w jednym państwie nie będzie to jakoś specjalnie odczuwalne tak w drugim mogą pojawić się algorytmy wytyczone przez Ustawę wewnętrzną (to jest realne). Dochodzi też znaczne, a wręcz ogromne spowolnienie wymiany informacji na portalach (zwłaszcza tych dużych), bo moderacja/administracja musi sprawdzić dany komentarz, post lub inny tekst, czy w końcu możliwość „urzędu cenzora”. Na przykład w Niemczech od bodajże dwóch lat funkcjonuje licencja na streamowanie, a w przypadku jej nieposiadania powszechną procedurą są odwiedziny służb mundurowych (Polizei) i konfiskata elektroniki: laptopu, kamery, telefonu, czy co tam kto jeszcze używa. Następnie kontrola treści i ewentualna kara.

Zastanawiam się w jaki sposób ma teraz funkcjonować „prawo cytatu” regulowane wcześniej w dużej mierze przez zmodernizowaną konwencję berneńską. Więcej -> Co w przypadku gdy np. ktoś anonimowo wrzuci do sieci zdjęcie/film i nie sposób będzie zweryfikować autora? Blokada z automatu? Dyrektywa nie przewiduje takiej sytuacji.

Efektem może być jeszcze większa manipulacja (jakby jej nie było już wystarczająco) w całej Europie. Dla spolaryzowanej sceny politycznej to jak woda na młyn.

vegeta $aiyansPride napisał(a):
Są tylko ludzie którzy nie umieją z niego korzytać lub nie mają odpowiednich narzędzi
Korzystać jako bierny odbiorca, czy dostawca treści? Jeśli pierwszy to ok, ale co w przypadku drugiej strony???

VPN, czy inna technologia? A może „zmartwychwstanie” Tier 1 network??? Myślę, że Ustawodawca przewidzi tego typu możliwości więc kluczem będzie fizyczna lokalizacja serwera bądź serwerowni. Możesz sobie mieć domenę wykupioną na Marsie i prowadzić hosting międzyplanetarny, ale jeśli rdzeń znajduje się na terytorium UE to jest szansa pociągnąć nas do odpowiedzialności. Nie zdziwię się jak duzi gracze z Polski zaczną wykupywać nieruchomości na Białorusi lub Ukrainie i tam tworzyć swoje bazy danych.

Shounen napisał(a):
Podobne myślenie było w przypadku tej dyrektywy. "Przecież nie do pomyślenia jest, żeby w telewizji wyemitowano niedozwolone treści, a YouTube (szerzej: internet) na to pozwala, bo administrator nie kontroluje, co się tam umieszcza"
Zresztą przy wtórowaniu telewizji, która to bardzo lubi pokazywać jaki to ten internet "zły i niedobry" jako medium. Ta sama TV, która Ci mówi jak masz myśleć, co lubić, jakie posiadać poglądy i generalnie jak żyć. Ta sama TV, która to niby "walczy z patologią" gdy widzi, że dwójka bezrobotnych młodzieńców zarabia na emisji w czasie której spożywa alkohol w mieszkaniu komunalnym wykazując przy tym zachowania sprzecznie z przyjętymi normami, ale jednocześnie nie ma problemu by organizować podobną libację w której uczestniczy np. znudzony student medycyny, modelka i młody biznesmen "po trzydziestce" w przygotowanym przez telewizję luksusowym apartamentowcu...

Ach no tak, przecież Ci drudzy mają "perspektywy" więc jest w porządku. Degeneracja w "białych rękawiczkach" jest już ok. Żenada.

Forum DB Nao » » » » Cenzura internetu i podatek od linkowania
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump