Forum Dragon Ball Nao

» Abdykacja cesarza i nowa era Reiwa

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Cesarz Akihito abdykuje 30 kwietnia 2019 i będzie to ostatni dzień ery Heisei (1989-2019). 126 cesarzem zostanie 59-letni Naruhito.

Dziś natomiast wybrano nazwę nowej ery - Reiwa (令和).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.715
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Shounen napisał(a):
Reiwa (令和).
Warto jeszcze dodac, ze nazwa ery oznacza "porzadek i harmonie.".

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jak to jest z erami? Kiedyś era odpowiadała panowaniu kilku cesarzy, a od czasów Meiji era dotyczy jednego cesarza. Wydano wtedy jakiś dokument, który stanowi, że odtąd każdy władca nadaje miano okresowi swojego panowania?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.715
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Szukałem na tyle, na ile potrafiłem, ale nie uchwyciłem czemu to się zmieniło. Tak instynktownie pomyślałem, że od rewolucji Meiji znaczenie cesarza wzrosło i Mutsuhito postanowił sam swojemu panowaniu nadać jakieś miano. Kolejni cesarze, jako że cieszyli sięboskim autorytetem, konstynuowali to co zapoczątkował Mutsuhito. Po wojnie spinao konstytucję, w której cesarz ma tylko rolę symbolicznej głowy państwa, która nie kieruje państwem, a jedynie kontrasygnuje to co postanowili premier i rząd. Zatem żeby pozostawić cesarzowi jakiś cień władzy pozwolono mu tak symbolicznie posługować się nazwą dla okresu swojego panowania. O ile to cesarz dziś o tym decyduje, bo tego nie wiem. Jęsli nie on to zapewne nadają jego panowaniu nazwę, żeby potraktować go w wyjatkowy sposób. Dużo wcześniej, jak mniemam i podpowiada mi intuicja, nazwa ery była ustalana post factum przez nowego cesarzy, a może nawet kronikarzy , żeby opisać przeszłość jakimś słowem. I tak zamiast ery dopasowanej do jednego cesarza pewnie były to ery mieszczące się między jakimiś wydarzeniami ramowymi, może były to dłuższe okresy wojen albo pokoju, rozwoju albo kryzysu itd.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Abdykacja cesarza i nowa era Reiwa
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook