Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super - kontynuacja?

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W sumie to już tam wisi jakiś czas, konkretnie od informacji o "nowych odcinkach" z 23 stycznia, więc to nic konkretnego.

Niektóre polskie strony o anime trąbią, że nowa seria rusza w lipcu, opierając się na niepotwierdzonych tweetach. Ja dodam newsa dopiero, gdy informacja będzie pewna, a wtedy można spodziewać się komentarzy "przecież to już od dawna wiadomo". Uroki rzetelnego podejścia.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
"Przecież wszystkie odcinki są na CDA, jaka nowa seria".
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wygląda, że Toei znowu zaprzecza, jakoby pracowało nad odcinkami.

UPDATE (11:50 a.m. EDT): Toei media representative David Syatt denied the rumors. He told Newsweek that there are no new episodes of Dragon Ball Super being produced at this time.
https://www.newsweek.com/dragon-ball-super-s ... ly-1366198

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Takie informacje można znaleźć:
In the last few hours, new information was received about the Bologna event on April 1st regarding the European broadcast of the new Dragon Ball Super series!

▪️ Officially, Toei still keeps the secret about the beginning of the series
▪️ However the Licensors confirm the broadcast for the month of July! With a little extra treat ...
▪️ Simuldub: it seems indeed that European countries, including France and Italy, will enjoy an official Simuldub service for the series!
▪️ The announcement should arrive around the second half of April

Che Which would explain a lot of things about premature contacts with several foreign Licensors by Toei Animation, as we reported in the recent Post published by us in recent weeks and repeated on the Channel a few minutes ago.
https://www.facebook.com/DBAPIta/photos/2152489784799549

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Żeby doszło do simuldubów Toei musi zrobić sobie dobre kilkanaście/dziesiąt odcinków w przód. Zakładając, że pracują już od października to mieliby z 10 miesięcy na przygotowania. Mam nadzieję, że pójdzie to wszystko w fajnym kierunku i odcinki będą od samego początku dopracowane.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To by tłumaczyło, skąd akurat włoski Vegeta wiedział o kontynuacji tak wcześnie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
I'm hyped!

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Indiger napisał(a):
Żeby doszło do simuldubów Toei musi zrobić sobie dobre kilkanaście/dziesiąt odcinków w przód. Zakładając, że pracują już od października to mieliby z 10 miesięcy na przygotowania. Mam nadzieję, że pójdzie to wszystko w fajnym kierunku i odcinki będą od samego początku dopracowane.
Nie musi, ale finansowo na pewno lepiej jest nagrywać więcej na raz. W USA FUNi robi simulduby na bieżąco, a nie dostaje odcinków z jakimś ogromnym wyprzedzeniem (stąd większość simuldubów ma tygodniowe opóźnienie i zastrzeżenie, że na nośnikach będą pewne różnice; przy którymś kontynuowanym tytule nie wszyscy aktorzy mieli mozliwość powrotu do swoich ról, ale na BD już się dograli). Biorąc pod uwagę, że lecący w dawnym slocie DBS Kitaro miał się zakończyć na 52 odcinkach, ale dostali dodatkowy kwartał - możliwe, że te właśnie europejskie stacje chciały mieć więcej czasu na nagrania, stąd ta zmiana.

no elo #pdk
Daru Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.259
Posty: 8
Skąd: Gdańsk/Warszawa
Najgorszy problem przy Simuldubie to dostępność aktorów. Teoretycznie to da radę jeden osobny odcinek zrobić w 2-3 dni (łącznie z tłumaczeniem i montażem/miksem), ale artyści mają z reguły bardzo napięte grafiki. Nie wspominając już o tym, że przy naszym Dragon Ballu, np. Whis przyjeżdżał na nagrania z Zielonej Góry, Osiemnastka z Gdyni, a Monaka z Krakowa

Nie ukrywam, że bardzo chciałbym robić simuldub dalszej Superki, chociaż łatwo by na pewno nie było
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Do tego Polsat musiałby chcieć, a premierowe odcinki w lipcu - na dodatek na słabo dostępnym kanale - to dośc ryzykowna opcja

no elo #pdk
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
delikwent, jak już miałby byś polski simuldub, to raczej nie w telewizji, wpierw w sieci, na jakimś oficjalnym streamie (po nowoczesnemu). Przynajmniej ja bym to tak widział. Wspomniane FUNimation tak to właśnie robi:
Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Tak, ale... gdzie? Na ipli? Musieliby to udostepniac bezpłatnie (z reklamami), żeby być konkurencyjni...

no elo #pdk
Jaght Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 1.983
Ostrzeżenia: 2
Posty: 114
Daru napisał(a):
Najgorszy problem przy Simuldubie to dostępność aktorów. Teoretycznie to da radę jeden osobny odcinek zrobić w 2-3 dni (łącznie z tłumaczeniem i montażem/miksem), ale artyści mają z reguły bardzo napięte grafiki. Nie wspominając już o tym, że przy naszym Dragon Ballu, np. Whis przyjeżdżał na nagrania z Zielonej Góry, Osiemnastka z Gdyni, a Monaka z Krakowa

Nie ukrywam, że bardzo chciałbym robić simuldub dalszej Superki, chociaż łatwo by na pewno nie było
może ja jestem upośledzony, ale serio w tym kraju jest taka bieda że nie mogą im udostępnić jakiegoś studia nagraniowego na miejscu?

edit; czyli wiadomo już skąd w mandze taki pośpiech znowu, projekt mangi to serio największy syf jaki mógł nas spotkać
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Jaght napisał(a):
serio w tym kraju jest taka bieda że nie mogą im udostępnić jakiegoś studia nagraniowego na miejscu?
W tym kraju nadal używa się lektora do czegokolwiek poza filmami dokumentalnymi i przyrodniczymi (nawet do, o zgrozo, anime), więc odpowiedz sobie sam na pytanie, czy ktoś wyłozy na to pieniądze

no elo #pdk
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
delikwent napisał(a):
Biorąc pod uwagę, że lecący w dawnym slocie DBS Kitaro miał się zakończyć na 52 odcinkach
DBS z kolei miał się skończyć po 100 odcinkach, tj. po dwóch latach, ale to były tylko dywagacje youtuberów.

Ciekawe, czy w USA też będzie dubbing, bo raczej do lipca nie zdążą skończyć pierwszej serii.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Jeśli pojawi się już pełnoprawne info to ciekawe, czy nazwa pozostanie taka sama tzn. "Dragon Ball Super", czy może "Dragon Ball Super X" lub "Dragon Ball Super Coś Tam, Coś Tam".

Fajnie jakby schemat fabularny był podobny do tego w Super czyli: "Walka ze Złem" -> "Turniej -> "Walka ze Złem" -> "Turniej" -> ...

Tak wiem, spekuluję.

vegeta391 napisał(a):
...
Co do screena, który wrzuciłeś -> Już jest ten reboot Furuby? ;O Dobrze wiedzieć.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
Turniej myślę, że jakiś drugi kiedyś będzie to łatwy w zasadzie materiał na jakieś 30 odcinków, zawsze można dodać 4 wszechświaty co jeszcze nie były, jakieś złe domeny / postaci co siedzą uwięzione i nawet jeszcze o nich nie wiemy ... A co do nazwy to myślę, że zostanie po prostu samo "Super"

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Pan Michał
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pan Michał
Dni na forum: 2.679
Posty: 118
delikwent napisał(a):
Biorąc pod uwagę, że lecący w dawnym slocie DBS Kitaro miał się zakończyć na 52 odcinkach
Seria miała mieć 50+ odcinków, więc może być ich nawet 500.
Jaght Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 1.983
Ostrzeżenia: 2
Posty: 114
Będzie 'Super Zetto'

tak w ogóle to pierwszy arc będzie o demonie, kolejne mnie martwią, mam nadzieję że db nie zmieni się w jakiś syf jak toei próbuje to zrobić, póki co toriyama im nie pozwala, jakby mieli wolną rękę to by powstało coś na modłę GT gdzie każdy arc przypomina pre-cure i tak naprawdę nie ma żadnej intrygi ani nic i służy tylko do dojenia serii, super można jeszcze wybaczyć pewien 'schemat' ale... to była testowa seria no i głównie rozszerzyła uniwersum, ja ją traktuję jako prolog do kolejnej 'zetki'

wiem że db jest prosty, ale przypomnijcie sobie jak to wszystko się stopniowało nawet w sadze z buu, w pewnym momencie wyglądało to tak że problem sam się rozwiązał, a po chwili jednak okazało się że z buu jest większy syf
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jaght napisał(a):
wiem że db jest prosty, ale przypomnijcie sobie jak to wszystko się stopniowało nawet w sadze z buu, w pewnym momencie wyglądało to tak że problem sam się rozwiązał, a po chwili jednak okazało się że z buu jest większy syf
Oczywiście, ale to było na podstawie mangi, z czego sama saga Buu tworzona była przez Toriyamę dwa lata. Chyba nie znam żadnego anime-original, które miałoby tak złożoną intrygę przewidzianą na większą liczbę odcinków niż 24.

Nie bez przyczyny trzy sagi w GT trwały 64 odcinki, a w DBZ też trzy sagi 291 odcinków.

Więc można zapomnieć, że powstanie coś na miarę starej serii, o ile nie wyślą Toyotaro do tygodnika, żeby na serio zajął się tworzeniem historii, którą później będą mogli zekranizować.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super - kontynuacja?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook