Forum Dragon Ball Nao

» Abdykacja cesarza i nowa era Reiwa

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 5.512
Plusy: 64
Cesarz Akihito abdykuje 30 kwietnia 2019 i będzie to ostatni dzień ery Heisei (1989-2019). 126 cesarzem zostanie 59-letni Naruhito.

Dziś natomiast wybrano nazwę nowej ery - Reiwa (令和).

Regulamin Forum | AnimePhrases - cytaty z anime i mang | MAL | TwitterYT
Hayato Mężczyzna
Demon
Demon
[ Klan Takeda ]
Hayato
Dni na forum: 4.073
Plusy: 15
Shounen napisał(a):
Reiwa (令和).
Warto jeszcze dodac, ze nazwa ery oznacza "porzadek i harmonie.".

「静観は緩慢な自殺だ。絶望という安寧に耽溺するのは易しい。 だが、今は変わらねばならぬのです!神を必要としない存在へと!
私に絶望はない。」
"Patrzec w milczeniu to powolne samobojstwo. Latwo jest pograzyc sie w bezpiecznych glebinach rozpaczy. Ale, teraz musimy sie zmienic! W istnienie, ktore nie potrzebuje boga! Nie ma we mnie rozpaczy"
Google
Super Saiyanin 5
Super Saiyanin 5

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Dni na forum: 4.616
Plusy: 10
Jak to jest z erami? Kiedyś era odpowiadała panowaniu kilku cesarzy, a od czasów Meiji era dotyczy jednego cesarza. Wydano wtedy jakiś dokument, który stanowi, że odtąd każdy władca nadaje miano okresowi swojego panowania?

[oi49.tinypic.com/smpwyh.jpg]
Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka - Roman Dmowski
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Gdzie jest ta Irlandia, no gdzie? Ja wam powiem gdzie. Za Wielką Brytanią.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Demon
Demon
[ Klan Takeda ]
Hayato
Dni na forum: 4.073
Plusy: 15

「静観は緩慢な自殺だ。絶望という安寧に耽溺するのは易しい。 だが、今は変わらねばならぬのです!神を必要としない存在へと!
私に絶望はない。」
"Patrzec w milczeniu to powolne samobojstwo. Latwo jest pograzyc sie w bezpiecznych glebinach rozpaczy. Ale, teraz musimy sie zmienic! W istnienie, ktore nie potrzebuje boga! Nie ma we mnie rozpaczy"
Google
Super Saiyanin 5
Super Saiyanin 5

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Dni na forum: 4.616
Plusy: 10
Szukałem na tyle, na ile potrafiłem, ale nie uchwyciłem czemu to się zmieniło. Tak instynktownie pomyślałem, że od rewolucji Meiji znaczenie cesarza wzrosło i Mutsuhito postanowił sam swojemu panowaniu nadać jakieś miano. Kolejni cesarze, jako że cieszyli sięboskim autorytetem, konstynuowali to co zapoczątkował Mutsuhito. Po wojnie spinao konstytucję, w której cesarz ma tylko rolę symbolicznej głowy państwa, która nie kieruje państwem, a jedynie kontrasygnuje to co postanowili premier i rząd. Zatem żeby pozostawić cesarzowi jakiś cień władzy pozwolono mu tak symbolicznie posługować się nazwą dla okresu swojego panowania. O ile to cesarz dziś o tym decyduje, bo tego nie wiem. Jęsli nie on to zapewne nadają jego panowaniu nazwę, żeby potraktować go w wyjatkowy sposób. Dużo wcześniej, jak mniemam i podpowiada mi intuicja, nazwa ery była ustalana post factum przez nowego cesarzy, a może nawet kronikarzy , żeby opisać przeszłość jakimś słowem. I tak zamiast ery dopasowanej do jednego cesarza pewnie były to ery mieszczące się między jakimiś wydarzeniami ramowymi, może były to dłuższe okresy wojen albo pokoju, rozwoju albo kryzysu itd.

[oi49.tinypic.com/smpwyh.jpg]
Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka - Roman Dmowski
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Gdzie jest ta Irlandia, no gdzie? Ja wam powiem gdzie. Za Wielką Brytanią.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD

Forum DB Nao » » » Abdykacja cesarza i nowa era Reiwa
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump