Forum Dragon Ball Nao

» Polska i Polacy w Japonii

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
ewa78
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.956
Posty: 3
Skąd: Bielsko-Biała
No i fajnie. Azja jest fajna
Redgartys
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.606
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1
No mi też się podoba ta azja naprawdę świetna jest i chciałbym w końcu wyjechać tam sobie
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Fajna statystyka. Dobrze sie dowiedziec, gdzie sa Polacy i w jakiej dziedzinie, ale 1307 to naprawde malutko.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Akurat gdyby w Japonii mieszkał milion Polaków to byłaby to większa narodowa tragedia niż milion Polaków w Wielkiej Brytanii. Dobrze że tylko tyle. Nadzieja w tym, że ta emigracja ma charakter czysto biznesowy i krótkotrwały/cykliczny/rotacyjny.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Czytałem Polskę zbrojną i mam ciekawostkę odnośnie II wojny światowej. Jak wiemy Japonia nie uznała wypowiedzenia wojny przez Polskę, a wywiady obu państw, nawet po wypowiedzeniu wojny, cały czas ze sobą współpracowały, a Japończycy udzielali zdekonspirowanym Polakom schronienia. Organizowano dla nich dokumenty, przejazdy do państw neutralnych, zatrudniano w japońskich placówkach, nawet w Berlinie.
I jeszcze jedna ciekawostka. Żadna jednostka polska nie starła się nigdy z Japończykami. w US Army byli żołnierze polskiego pochodzenia, aczkolwiek obywatele USA, nie będący obywatelami polskimi ani wcześniej nie służący w wojsku polskim. Znany jest jeden przypadek żołnierza wojska polskiego walczącego przeciw Japończykom. Był to generał lotnictwa Witold Urbanowicz, autor 15 pewnych zestrzeleń w Anglii, dowódca Dywizjonu 303. Został on wysłany, jako emisariusz rządu londyńskiego, do USA, by tam zachęcać Polaków do wstępowania do armii polskiej. Urbanowicz nie chciał być reklamą, toteż wstąpił do lotnictwa amerykańskiego i namalowawszy na kadłubie szachownicę walczył w powietrzu z pilotami japońskimi, których zestrzelił 5. Twierdził, że Japończycy są trudniejszymi przeciwnikami od Niemców, bo nie walczą po to by wykonać zadanie, lecz po to by zabić albo zginąć w chwale.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Czy miał stopień generalski w czasie pobytu w Ameryce?
Goku Niebieski
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 2.768
Ostrzeżenia: 2
Posty: 34
Al Ed Upek napisał(a):
zginąć w chwale.
Zaiste. Mając jedno życie, można sobie to i tak tłumaczyć.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Endzik napisał(a):
Czy miał stopień generalski w czasie pobytu w Ameryce?
Słuszna uwaga. Generałem został mianowany pośmiertnie. Wojnę zakończył w stopniu majora, zaczął jako porucznik. Ale nie wiem kiedy otrzymywał kolejne awanse.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Gruszeczka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.520
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Tylko 1300 Polaków w takim znanym i bogatym kraju? To bardzo mało.
Ciekawe na którym jesteśmy miejscu, jeśli chodzi o liczbę obcokrajowców. Myślę, że około setnego.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Zamożność i powszechna renoma kraju to nie wszystko. Kierunki migracji zależą od wielu innych czynników kulturowych, geograficznych, ekonomicznych, politycznych, a także od czegoś, co można nazwać tradycją imigracji. Polacy przykładowo emigrowali do stanu Ohio, bo tam już były skupiska. Migracji polskiej do Japonii zawsze było mało, bo w okresie otwarcia kraju na świat, główne kontakty Japonii koncentrowały się na USA, Niemcach, Francji, Rosji i naturalnie Chinach. Polacy i Japończycy zainteresowały się sobą na przełomie XIX i XX wieku, lecz nie ze względów gospodarczych i kulturowych, tylko militarno-wywiadowczych, a to w zasadniczy sposób wpłynęło na brak wzajemnych ruchów ludności. Po wojnie wiadomo, emigrowano tam, gdzie była rodzina i polscy działacze polityczni, a po 1989 emigracja dalej zmierzała w starych, sprawdzonych kierunkach.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Co Japończycy wiedzą o Polsce? Ranking Tygodnika TVP
https://tygodnik.tvp.pl/43231727/co-japonczy ... odnika-tvp

W artykule o:
1. Fryderyk Chopin
2. Maria Skłodowska-Curie
3. „Popiół i diament” Andrzeja Wajdy
4. Lech Wałęsa i Solidarność
5. Brat Zeno i św. Maksymilian Kolbe
6. Bronisław Piłsudski

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Ciekawe. Potrafię uwierzyć.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Jaght Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 1.983
Ostrzeżenia: 2
Posty: 114
w ogóle ma ktoś jakieś dobre agencje pracy do japońców? bo chciałbym się tam przenieść na rok i zobaczyć jak mi pójdzie
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
A znasz japonski?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Hayato napisał(a):
A znasz japonski?
W teorii do takiego "Working Holiday Japan" języka japońskiego aż tak nie potrzebuje. Bardziej liczą się posiadane kwalifikacje zawodowe
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kenji Harima napisał(a):
W teorii
Tu raczej liczyc sie bedzie praktyka.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
markw12 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 39
Dni na forum: 1.290
Posty: 1
Skąd: Zamość
Jak mozna znalezc prace w Japonii? tak bardzo chcialbym tam pojechac i zamieszkac. Zobaczyc cosplay,. Ludzie mowia ze to bardzo dziwny i inny kraj niz cala reszta
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Polska i Polacy w Japonii
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook