Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Piekło i los potępieńców

Strony:   1, 2, 3  
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.228
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Hayato napisał(a):
Owszem. Nie widze powodu, bym mial byc potepiany za samodzielne myslenie przez te wartosci, ktore odrzucilem i dostosowywac sie do regul spolecznosci, do ktorej wprowadzono mnie wbrew mojej woli, wykorzystujac fakt mej nieswiadomosci jako dziecka. Nawet Chrystus decyzje o chrzcie udzielonym mu przez Jana Chrzciciela podjal swiadomie i samodzielnie. Mnie nikt o zdanie nie pytal. Ciekawe ile wart bylby ten jego sakrament, gdyby to rodzice za niego zadecydowali zaraz po urodzeniu?
Na Jezusie rodzice wykonali sakrament (nie nosi to nazwy sakramentu, ale ma rangę podobną do chrztu i odbywa się przy biernym udziale dziecka, a czynnym rodziców), a konkretnie sakrament brit mila, znany po polsku jako obrzezanie.
A cjego chrzest nie był chrztem takim jakim my go rozumiemy. Bo jako chrzest rozumiemy ofiarowanie dziecka Bogu i zapoczątkowanie jego drogi w Kościele. W skrajnym przypadku możemy powiedzieć, w odniesieniu do wyznań, które praktykują wyłącznie chrzest dorosłych, że to akt przyjęcia Chrystusa. Zatem Jezus przyjął Chrystusa jako dorosły mężczyzna. Ma to sens mniej więcej taki, jak reszta Twoich wypowiedzi.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.685
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
gregor94 napisał(a):
Postudiuj teologię.
Jestem raczej zainteresowany formalnym opuszczeniem wspolnoty koscielnej, wiec nie widze potrzeby zbednego drazenia tego tematu. W zyciu codziennym nie potrzebuje ani wiary w Boga, ani uslug Kosciola, stad dalsze pozostawanie jego czlonkiem, jest pozbawione sensu. Natomiast kojarzenie mojej osoby poprzez pryzmat przynaleznosci do tej instytucji, z ta religia, wplywa nagatywnie na moje samopoczucie. Poza tym moja interpretacja biblii, obdarta ze swietosci i odniesiona do wspolczesnosci, daje mi zupelne inny obraz tego wszystkiego, do czego Wy sie modlicie.

Z uwagi na poszanowanie uczuc religijnych, szczegoly pozostawie dla siebie.

Al Ed Upek napisał(a):
znany po polsku jako obrzezanie.
Czyli po prostu zostal przez nich okaleczony.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.228
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Czyli po prostu zostal przez nich okaleczony.
Pewnie tak. A teraz powiedz jak się czujesz gdy się okazało, że upadł Twój argument o tym, że Józef i Maria nie uczynili akcesu do grupy wyznaniowej wbrew woli/przy nieświadomości małego Jezusa?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Czyli sam wybierasz niewiedzę. Tylko nie masz wówczas prawa niczego sądzić o czymś, o czym nie masz pojęcia.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.685
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Al Ed Upek napisał(a):
A teraz powiedz jak się czujesz gdy się okazało, że upadł Twój argument o tym, że Józef i Maria nie uczynili akcesu do grupy wyznaniowej wbrew woli/przy nieświadomości małego Jezusa?
Nic nie upadlo. Wrecz przeciwnie, Jezus caly czas zachowal to prawo wyboru, ktorego mnie odmowiono. Chyba nie czytales mnie zbyt dokladnie, Joe.


Tylko nie masz wówczas prawa niczego sądzić o czymś, o czym nie masz pojęcia.
Mylisz sie. Poniewaz wbrew mej woli uczyniono mnie czlonkiem tej wspolnoty, dopoki pozostane w jej szeregach, caly czas zachowuje to prawo. Winic mozesz co najwyzej nieuczciwe praktyki rekrutacyjne tzw. wiernych prowadzone przez Kosciol, a nie ludzi, ze odrzucaja to, doczego sie ich przymusza.

gregor94 napisał(a):
Czyli sam wybierasz niewiedzę.
Raczej wolnosc. Wszelka samodzielna interpretacja i krytyka tych wartosci tlumaczona jest przez jej wyznawcow jako niewiedza i traktowana jako herezje,bluznierstwo lub po prostu obraze uczuc religijnych. Co prowadzi do bezkrytycyzmu i naduzyc.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Krytyka bez wiedzy to krytykanctwo. Po prostu. Nie masz prerogatyw do tego, by się w tym temacie wypowiadać i ośmieszasz się.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.685
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
gregor94 napisał(a):
Krytyka bez wiedzy
Wiedzy? Odgornie narzuconej przez kosciol interpretacji biblii.

gregor94 napisał(a):
ośmieszasz się.
Jezeli samodzielne myslenie i proba wlasnej interpretacji jest dla Ciebie smieszna, to tym bardziej utwierdzasz mnie w slusznosci mego zalozenia. Za Ciebie mysli ksiadz i to on decyduje co masz rozumiec z pisma swietego. Oczywiscie nie za darmo. Twoja sprawa.

Btw, mielismy rozmawiac o piekle.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.228
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nic nie upadlo. Wrecz przeciwnie, Jezus caly czas zachowal to prawo wyboru, ktorego mnie odmowiono. Chyba nie czytales mnie zbyt dokladnie, Joe.
Jezus zachował prawo wyboru będąc obrzezanym dnia życia ósmego. Tak czy nie?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.685
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Obrzezanie nie jest rownoznaczne z swiadoma deklaracja wiary, ktora sie przyjmuje. Wiec tak, nadal mogl decydowac. W jego przypadku wybor byl oczywisty i mial charakter symboliczny.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Obrzezanie I chrzest niemowląt to to samo z Twojego punktu widzenia, więc teraz się nie wymawiaj.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.685
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
gregor94 napisał(a):
to to samo z Twojego punktu widzenia
No wlasnie nie. Po pierwsze akurat problem obrzezania na szczescie mnie nie dotyczy. Po drugie chrzest ma dla mnie charakter duchowy, a obrzezanie uwazam jedynie za celowe okaleczenie czlowieka, majace prewencyjnie zapobiegac jego masturbacji.


Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Bo masz za małą wiedzę.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.228
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Obrzezanie, jakkolwiek pozbawia napletka, to przede wszystkim jest wyrażeniem woli rodziców wbrew woli dziecka, że owe dziecko będzie żydem. Jezusowi to uczyniono. Tak czy nie?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Nie mówiąc już o tym, że obrzezanie ułatwia masturbację
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.882
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Może chodzi o obrzezanie kobiet, ale nie wiem czy żydy to praktykują.
A skoro już o tym mówimy to oczai sobie
metzitzah b'peh
.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.685
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Jacy Panowie biegli w temacie masturbacji.

Mowilem o zalozonym celu obrzezania, a nie o stanie faktycznym. Nie wiem co mozna potem robic, bo jak wspominalem na szczescie temat mnie nie dotyczy. Niektorzy wierza, ze poprzez uniemozliwienie w ten sposob drugiej osobie onanizowania sie, wymusi sie na niej zycie w czystosci.

Czlowiek nie ma wplywu na narodowosc niezaleznie gdzie sie urodzi. Co najwyzej ma wplyw na obywatelstwo. Zyd obrzezany czy nie i tak etnicznie byl ZYDEM.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Ja się wypisuję. Za dużo błędów do naprostowania.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.228
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Hayato napisał(a):
Czlowiek nie ma wplywu na narodowosc niezaleznie gdzie sie urodzi. Co najwyzej ma wplyw na obywatelstwo. Zyd obrzezany czy nie i tak etnicznie byl ZYDEM.
Czy Jezus podjął autonomiczną decyzję o obrzezaniu się? Tak czy nie? Jeśli nie to kto ją podjął? Jeśli ten ktoś ją podjął to czy wykorzystał nieświadomość dziecka?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.685
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Al Ed Upek napisał(a):
Hayato napisał(a):
Czlowiek nie ma wplywu na narodowosc niezaleznie gdzie sie urodzi. Co najwyzej ma wplyw na obywatelstwo. Zyd obrzezany czy nie i tak etnicznie byl ZYDEM.
Czy Jezus podjął autonomiczną decyzję o obrzezaniu się? Tak czy nie? Jeśli nie to kto ją podjął? Jeśli ten ktoś ją podjął to czy wykorzystał nieświadomość dziecka?
Jestes w stanie na podstawie konkretnego fragmentu pisma swietego potwierdzic, ze Jezus w ogole zostal obrzezany?

Wracajac do tematyki piekla, naszla mnie ostatnio taka refleksja. Pieklo, to miejsce gdzie cierpia dusze grzesznikow. Miejsce to jest zwykle wyobrazane z rodzajem bolu, ktorego ludzie boja sie najbardziej, czyli ze spaleniem zywcem. Wszystko fajnie. Ale uczy sie nas, ze dusza opuszcza cialo po smierci, ktore jak wiemy gnije i ulega rozpadowi. Jakim zatem sposobe pozbawiona fizycznosci, w postaci ciala, ktore opuscila dusza grzesznika, jest nadal wstanie odczuwac w/w bol fizyczny?

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Łk 2,21
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Piekło i los potępieńców
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook