Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball po raz pierwszy na Blu-ray

Strony:   1, 2, 3  
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
delikwent, nie liczyłbym na 4:3. 4:3 kupią tylko hardkorowi fani, 16:9 kupi każdy

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Nie rozumiem. Tzn. rozumiem, że każualowców czarne pasy moga zniechęcać, ale dlaczego mieliby kupowac starocia na tak niszowym jednak nośniku, jakim jest BD?

no elo #pdk
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
delikwent, nie wiem, jak to się ma w Hiszpanii, ale BD niszowy jest chyba przede wszystkim u nas.

Tutaj jakieś randomowe staty za 2017.

Staroć jak staroć, chętni się znajdą, jak nie w Hiszpanii, to w Ameryce Łacińskiej. Bądź co bądź jak masz do wyboru obraz zapełniający cały ekran ultra 4k 80", a czarne pasy, to machinalnie jako laik wybierasz cały, pełny ekran. Życie…

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Tylko, że na współczesnych sprzętach można sobie od ręki z 4:3 zrobić 16:9, a w drugą stronę już zrobić tego nie można. Dziwi mnie w ogóle po co zadawali tego typu pytanie. Obecnie wynik to 64% dla 4:3. Widzę, że w tamtejszych komentarzach wybuchła niemała dyskusja.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Masz rację, 4:3 powinno zadowolić również zwolenników 16:9. W zasadzie to kwestia przyciśnięcia jednego guzika na pilocie.
Jeśli ktoś ma z tym problem w XXI wieku, to ja już nie wiem...

Komentarze tamtejsze wielokrotnie wyjaśniają przewagę oryginalnego obrazu nad przyciętym... chociaż to nie do końca prawda.
Jak się dobrze przyjrzymy, w 4:3 też brakuje fragmentów, które za to pojawiają się w 16:9. Ale rzeczywiście, więcej obrazu jest widoczne w 4:3.

Dorzucam porównanko:
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Indiger napisał(a):
Tylko, że na współczesnych sprzętach można sobie od ręki z 4:3 zrobić 16:9, a w drugą stronę już zrobić tego nie można.
Ale taniej jest upsacolwać*, jak się potnie, mniej materiału.

*czy jakoś tak.

kinichi napisał(a):
Jeśli ktoś ma z tym problem w XXI wieku, to ja już nie wiem..
Zgrywasz się, nie? Jakby to nie byłoby problemem, to nie byłoby takich stron

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Niektórzy podczas oglądania rozciągają 4:3 na pełny ekran i też nie widzą w tym większego problemu.

Najlepiej zrobiono to z pierwszym Kaiem, czyli w TV i na DVD 16:9, a na Blu-ray 4:3 (chyba tylko w Japonii wyszło w takim formacie?).

Czy jakieś odtwarzacze obsługują inteligentne/zaprogramowane obcinanie do 16:9? Bo przecież oni ostatnio nie tną obrazu na chama, tylko obcinają raz od góry, raz od dołu, a to robi różnicę. To tak na obronę tych wydań.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
27 listopada za sprawą hiszpańskiego wydawnictwa Selecta Vision do sprzedaży trafi pierwszy box z odcinkami Dragon Balla na Blu-ray. Będzie to pierwsze wydanie na świecie.

Płyty będą zawierały japońską ścieżkę dźwiękową, ale bez angielskich napisów (tylko hiszpańskie). Format 4:3. Nowa jakość audio (nie ta z boxów DVD). Na razie nie wiadomo kiedy seria zostanie wydana w USA/UK czy Japonii.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Miejmy nadzieję, że to nie będzie bubel, a jeśli faktycznie będzie fajnie i, powiedzmy, podobnie jak w level setach, to że się sprzeda i nie dropną po dwóch boksach.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Ciekaw jestem w jaki sposób Hiszpanie podobno uzyskali lepszy dźwięk niż w oryginale.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Indiger, Chińczycy i Niemcy też kiedyś mieli i to ci pierwsi nawet na VCD wydali.

Może Kei17 wysłał Hiszpanom?


@Musashi Miyamoto, słyszałeś coś może?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
vegeta391 napisał(a):
Indiger, Chińczycy i Niemcy też kiedyś mieli i to ci pierwsi nawet na VCD wydali.

Może Kei17 wysłał Hiszpanom?


@Musashi Miyamoto, słyszałeś coś może?
Od dłuższego czasu, jestem całkowicie poza tematem, więc nic w sumie nie wiem , ale...
Indiger napisał(a):
Ciekaw jestem w jaki sposób Hiszpanie podobno uzyskali lepszy dźwięk niż w oryginale.
Na torrentach pojawiło się kilka odcinków nagranych z Tokai TV, a to sugeruje, że może być tego więcej. Dużo było na ten temat dyskusji w necie, więc może ktoś z ekipy odpowiedzialnej za produkcję podłapał temat, albo sami fani nawiązali kontakt z hiszpańskim dystrybutorem i wyjaśnili, jak sprawa wygląda. Kolejna opcja to FUNimation - wiemy, że Christopher Sabat dostał całą Zetkę, więc może obecnie ma już DB. Dźwięk dawno wyciekł i trafił do szerokiego grona fanów, więc teoretycznie jest możliwe, że niektórzy podjęli jakieś próby dostarczenia plików nawet prosto do Toei.

Słyszałem też legendy, że ktoś ma całego Dragon Balla z Fuji TV - gdyby te nagrania trafiły do dystrybutora/Toei, to by dopiero była sensacja
(z tymi legendami jest taki problem, że wśród zagranicznej fanbazy są trolle, które sobie w ten sposób dostarczają rozrywki, więc najlepiej ignorować wszystkie tego typu informacje, do momentu otrzymania mocnych dowodów)

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Musashi Miyamoto napisał(a):
(z tymi legendami jest taki problem, że wśród zagranicznej fanbazy są trolle, które sobie w ten sposób dostarczają rozrywki, więc najlepiej ignorować wszystkie tego typu informacje, do momentu otrzymania mocnych dowodów)
Nie lubię mieć deżawi, ale teraz mam deżawi deżawi.

Dzięki za odpowiedź.

Z lenistwa zapytam, bo tetryczeję i googlać mi się nie chce, wrzuciły te Hiszpany co nowego? Jakiś smaczek? Teaser?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
RMX777 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
RMX777
Wiek: 31
Dni na forum: 4.204
Plusy: 7
Posty: 346
Obraz
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Podoba mi się ten rozległy wybór języków, no ale najważniejsze, co oznacza to 2.0 HD przy japońskim.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Wiwat Hiszpanie! Można już wstępnie otwierać szampana
tronk21 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 36
Dni na forum: 2.254
Plusy: 1
Posty: 55
Skąd: Białystok
Ten rysunek po prawej stronie to z pewnością nawiązanie do tego:

Obraz

Ustawienie postaci jest prawie identyczne, tylko zrozumiale brakuje Tenshinhana i Chaozu.

Indiger napisał(a):
Wiwat Hiszpanie! Można już wstępnie otwierać szampana
Ja tam wolę jeszcze się wstrzymać. Należę do tych mniej ufnych fanów. Ale co tu się dziwić braku zaufania fanów skoro takie firmy jak FUNimation istnieją i prosperują? Może tu będzie inaczej...
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
tronk21 napisał(a):
braku
Brakowi

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
tronk21 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 36
Dni na forum: 2.254
Plusy: 1
Posty: 55
Skąd: Białystok
vegeta391 napisał(a):
tronk21 napisał(a):
braku
Brakowi
No fakt. Pisarzem to ja nie jestem. Ale zdanie nadal podtrzymuję - wolę się nie cieszyć zbyt prędko z wydania. Poczekajmy na trailery, sample, screenshoty, itd.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball po raz pierwszy na Blu-ray
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook