Forum Dragon Ball Nao

» Oryginalny przebieg wydarzeń z przybycia Freezy i Colda na Ziemię

gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.026
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Zamierzałem ten temat rozpocząć dopiero, jak sobie spokojnie to przypomnę w odcinkach, jestem jeszcze opóźniony, ale ten temat gryzie mnie już od jakiegoś czasu.
Często powiada się, że bez Trunksa z przyszłości Goku użyłby teleportacji.
To jednak jest niemożliwe, bo Trunks powinien był wiedzieć o tym.
Dostał przecież od Bulmy dokładne dane o tym, kiedy Goku przyleci na Ziemię, a ona była świadkiem tamtej walki, nie jest też możliwe, by zapomniała takie szczegóły.
Dlatego wydaje mi się, że musimy założyć, że Freeza i Cold przybyli o tym samym czasie (bo nie ma sensu brać pod uwagę, że hocki-klocki z podróżowaniem w czasie mogłyby zmienić tu cokolwiek) i po prostu poczekali na Goku jak kiedyś Vegeta i Nappa. Wciąż jednak pozostaje pytanie - jak ta walka przebiegła. I co z Coldem? Goku nie dał mu szansy na pokazanie swojej mocy?
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.400
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów

Grupa Mirai
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.026
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Czytam. Totalne dno, najgorszy rozdział poboczny obok Kakarotto, który zabija Żółwiego Pustelnika. Oczywiście w sensie sensu fabuły, bo tego, że to wciągająca akcja, nikt nie może im odmówić.
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.026
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
No ale podejmijcie dyskusję.
Jesteście w teamie teleportacja, o której nie pamiętała Bulma z przyszłości i podała Trunksowi czas przybycia pustego statku, czy w teamie brak teleportacji, gdzie początkowo chętnemu do wymordowania Ziemian Frizerowi trochę przeszło i postanowił zaczekać? Ja raczej w tym drugim.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.159
Plusy: 12
Posty: 663
Nie widzę tu nieścisłości. Trunks mówi do Goku, że "powinni zginąć z twojej ręki", więc wiedział od Bulmy, kiedy przybędzie Frizer, a także że Goku go zaraz potem pokona.
To Trunks uznał, że Goku nie zdąży, nie Bulma, więc wmieszał się w wydarzenia.

Może Goku nie powiedział kolegom o tym, jak się tam znalazł, a może Bulma o tym nie wspominała Trunksowi o teleportacji, bo to było nieistotne. Miał tylko czekać na Goku, przekazać wiadomość i lek, a nie ingerować.

Podsumowując: w alternatywnej linii czasu (pierwotnej) Goku albo:
- wyczuł Frizera i słabszego od niego Vegetę/Piccolo/itd. w jednym miejscu, więc się teleportował i ich uratował. W DBZ nie musiał, bo wyczuł kogoś mocniejszego od Frizera i Colda, po czym czekał na rozwój wydarzeń.
Mogło być też tak, że kapsuła (lecąca ku Ziemi) wylądowała pusta, stąd zapis czasu i miejsca lądowania.
- Frizer wysłał swoje wojsko, Vegeta i reszta podjęli walkę, a Goku przyleciał w tym czasie i im pomógł.
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.026
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Właśnie ja stawiam na tę drugą opcję, bo trudno mi wierzyć, że Bulma podałaby czas z kapsuły, jeżeli Goku przybyłby wcześniej. Ona tam była na miejscu i na pewno usłyszałaby o tym po fakcie, nawet jeśli nie mogłaby tego zobaczyć. Na pewno też wiedziałaby o teleportacji i powiedziałaby to Trunksowi. Więc jestem przekonany, że oni podjęli walkę z wojskami Frizera, a on po prostu wspaniałomyślnie postanowił poczekać te 3 godziny. Nietrudno to sobie wyobrazić, że ktoś, np. Gohan, mówi mu "to jest sprawa między tatą a tobą, nie mieszaj w to Ziemian", a on "Hohoho, bardzo dobrze, tyle czekałem, to zabiję wszystkich na jego oczach".
Początek walki jest prosty, Frizer chce zrobić jakiś parszywy ruch, Goku mówi "I'm sick of your shit, Frieza" i go zamienia w proch. Tylko co dalej z Koldem? Tak jak w DBM Goku z pewnością dałby mu szansę na odejście. Tylko czy on może się przemieniać? Jeżeli tak, to by to rzeczywiście zrobił, ale jego wzrost mocy oznaczałby problemy i znowu - Bulma powinna to powiedzieć Trunksowi. Więc może po prostu wyglądało to podobnie jak przy Frizerze? Kold postanawia odpalić Kulę Śmierci, a Goku go również zmiata Kamehamehą? Możliwości Kolda pozostają zagadką, on nie próbował podjąć walki z Trunksem, bo postawił na to, że miecz jest źródłem jego siły. Przy Goku raczej widziałby jego siłę i sam musiałby pójść na całość.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Oryginalny przebieg wydarzeń z przybycia Freezy i Colda na Ziemię
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook