Forum Dragon Ball Nao

» Yaoi i Yuri

Strony: 1, 2, 3  
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Są to jedne z rodzajów mang (a jak wiemy jest ich bardzo dużo), a także są jednymi z tych, które sprzedają się bardzo dobrze na całym świecie. Tym, którzy nie wiedzą za bardzo o co chodzi dam krótkie wyjaśnienie.
Yaoi - są to mangi o związkach dwóch mężczyzn, jednak jest to głównie ukazane w sferze uczuciowej (...ale są też hentai, których dzięki Bogu nie widziałem, chyba bym zwrócił śniadanie ). Cieszą się ogromną popularnością wśród pań, niektóre są już dostępne także w polsce
Yuri - no tu już coś interesującego (dla mnie), tym razem mamy opowieść o miłości między dwiema kobietami. Tak jak i wyżej przeważają te normalne, ale można i znaleźć te bardziej ehem.
No, po krótkim wstępie mam takie pytanie, co sądzicie o takich mangach ? O ile faceci mogą się zainteresować yuri o tyle odrzucają bez namysłu yaoi (często nawet nie zapoznając się z tytułem). Kobiety natomiast wydają się tolerować obydwa rodzaje związków przedstawianych w tych mangach, i tu oczywiście plus dla nich (choć i na pewno [ ort! ] są wyjątki)

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Heh, przechodzimy do drażliwych tematów, jednak na szczęście od nieco lżejszej strony (bo jak inaczej można nazwać mangę i anime?). Ja na ten temat (jak i w ogóle temat związków męsko-męskich i damsko-damskich) mam dość (ale tylko dość!) jednoznaczną opinię, podyktowaną moim fanatyzmem religijnym (do którego się bez bicia przyznaję). Brzmi ona: "Toleruję, póki nie ma w tym seksu.". Innymi słowy: póki związek należący do wspomnianych typów opiera się na uczuciach, wszystko jest okay, jednak gdy w grę zaczyna wchodzić miłość cielesna – jestem kategorycznie przeciw. Podyktowane jest to tym, że choć w Piśmie seks przedstawicieli tej samej płci jest wielokrotnie potępiany, to już ich platoniczna miłość nie. Zresztą to podobno uwarunkowane genetycznie, więc nie można nikogo za to winić. Inna sprawa, że mało jest ludzi potrafiących zachować przez całe życie wstrzemięźliwość .

A co do yuri i yaoi – cóż, nie mam nic przeciwko, póki w grę nie wchodzą hentai'e. Chociaż, jak sądzę, Kamzo ma nieco inną opinię na ten temat, oczywiście w kwestii erotycznej wersji yuri :

Yuri - no tu już coś interesującego (dla mnie)

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Mhmm, to teraz ja, fanfary prosimy XD
Yaoi żadnego nie czytałam i nie widziałam na oczy. Nawet gdyby wpadło mi takie cuś do łapek, napaliłabym tym w piecu raczej...
Yuri znam w niewielkim stopniu. Nie paliłabym nimi w piecu jak yaoi, ale też jakoś mnie nie ciągnie...
Hentai'e [co juz gdzies tam pisalam] nie bawią mnie zbyt, więc ich po prostu nie czytuje/ogladam. Ktoś lubi droga wolna.

-------

Xan co do twojej wypowiedzi - jaki wg Ciebie jest cel wstrzemięźliwości?
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Zapewne wiecie, co to jest yaoi i yuri. Jeśli nie, to wyjaśniam: Yaoi są to mangi i anime, w których przedstawiony jest związek dwóch mężczyzn, a yuri, dwóch kobiet. Często w necie widzę obrazki i komiksy tego typu dotyczące Dragon Balla. Np. Goku całujący się z Vegetą, albo Videl z C18. Czasem przypomina to hentaii, ale jednak to nie to samo. Co o tym myślicie?
Obraz
Sorry, że taki duży obrazek.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Laru: 23.05.2006, 15:57
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
straszne, samego gatunku nie lubie, nie mowiac o wmieszaniu w to db nie polecam.
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.598
Posty: 151
Skąd: Lincoln
AHAHAHAHA jakie stroje, jaki krajobraz vejita i goku za rączki... jakie to słodkie a tak poważnie to:
obrazek wyżej i wszystkie jemu podobne => disgusting
yuri => gimmie more gimmie more
Ale jak się komuś podoba i go to bawi, to fajnie że takie coś jest, bo najważniejsze zeby wszyscy byli zadowoleni
pozdrawiam
p.s.
..... hahahaha no nie moge... ten obrazek.... pffff....

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
Angrenereg Kali The Nefty Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Angrenereg Kali The Nefty
Wiek: 37
Dni na forum: 6.728
Posty: 137
Skąd: Oświęcim
hehe polecam strone: www.pixelgoddesscloset.com
Yaoi bardzo lubię, uważam że Vegeta i Kakaj to urocza parka w końcu nasz książę tak bardzo uwielbia Kakaja

A tak na serio, to sama pisuję fanfice yaoi z DB i nie widze nic złego ani strasznego w tym gatunku

A i ten obrazek jest ślicny kto to namalował? z kąd go wytrzasła powiec, poeiwc, powiec plooose

Angrenereg Kali The Neftys
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Czasami można się z tego pośmiać, niektore są sweet, ale niektóre przypominają hard hentai. Wszysstko jest dla ludzi... Ale w każdym razie nie pochwalam tego typu obrazków. Jak pierwszy raz takie coś zobaczyłam to sie oburzyłam... No ale czego człowiek nie wymyśli...
Yaoi Shaman Kinga: Ren&Horo Horo są niektóre serio sweet - ale to tak na marginesie, jednak to nie wyklucza tego, iż nie podobają mi się yaoi z db A SZCZEGOLNIE z Marchewą i Warzywkiem w rolach głównych (blaa)

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Lucas Fable Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Lucas Fable
Wiek: 34
Dni na forum: 6.522
Posty: 40
Skąd: From Los Angeles
Nienawidze yaoi, ale yuri wręcz przeciwnie nie ma nic lepszego jak dwie piękne kobiety całujące się z sobą itp.
Angrenereg Kali The Nefty Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Angrenereg Kali The Nefty
Wiek: 37
Dni na forum: 6.728
Posty: 137
Skąd: Oświęcim
To chyba normalne Faceci się ślinią jak widzą dwie panienki na łóżku bo by sami chcieli, taka prawda...
Ja z kolei nie przepadam za yuri ale yaoi uwielbiam Vegeta i Kakarotto w jednym łóżku to jest dwupack o jakim maży prawie każda fanka DB
Vegeta i Kakaj są najpopularniejszym parringiem w śiecie DB yaoi zaraz za Gohanem i Picoolo, albo Trunksem i Gotenem ze zdecydowaną przewagą na szale tych pierwszych a dobrze narysowane kmiksy tego gatunku, bez zbytniego przekabacania charakterów postaci i zmieniania ich wyglądu zewnętrznego są bardzo dobre oczywiście kiche też można znaleśc

Angrenereg Kali The Neftys
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Gatunek Yaoi lubia pewnie tylko pedaly albo psychole Co do yuri to moze byc dobre Zwiazek jednak ich z bochaterami z naszych mang czy anime nie jest najfajniejszy

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
A i ten obrazek jest ślicny kto to namalował? z kąd go wytrzasła powiec, poeiwc, powiec plooose
Z japońskiej strony http://beastmonkey.skr.jp/59831/top/top.html
Klikasz na GALLERY, potem na pict 2002 i otworzy ci się lista. Z prawej strony kilkaj po kolei od góry do dołu na kwadraciki. Jest dużo takich stron yaoi i to właśnie z Goku i Vegetą. Zauważyłam, że popularni są też: Gohan/Piccolo, Goku/mirai Trunks, Goten/Trunks. Osobiście nie mam nic przeciwko yaoi. Nie widzę nic obleśnego np. w takim obrazku jak wyżej. Co do pocałunków i czegoś mocniejszego, to już gorzej. Yuri raczej mało widziałam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Angrenereg Kali The Nefty Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Angrenereg Kali The Nefty
Wiek: 37
Dni na forum: 6.728
Posty: 137
Skąd: Oświęcim
Loks good Thanks..

Gatunek Yaoi lubia pewnie tylko pedaly albo psychole Co do yuri to moze byc dobre Zwiazek jednak ich z bochaterami z naszych mang czy anime nie jest najfajniejszy
Kakarotto91 to samo można by powiedzie o fanach yuri, w końcu to też zwiąski homoseksualne nie sądzisz?

Angrenereg Kali The Neftys

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Angrenereg Kali The Nefty: 23.05.2006, 18:19
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Hmm... chyba podobne zagadnienie było już omawiane gdzieś na tym forum... ale nie dam głowy...

Zdążyłem się ostatnio bardzo znacznie zliberalizować i na dzień dzisiejszy nie tylko toleruję homoseksualizm, ale nawet go akceptuję. Dlatego nie mam nic przeciwko yuri i yaoi, przynajmniej w najbardziej ogólnym rozumieniu tego słowa... Gdzieś czytałem, że te dwa gatunki M&A traktują głównie o seksie, zaś związkami bardziej platonicznymi zajmuje się np. shonen-ai... Konia z rzędem jednak temu, kto wskaże kompletną, oficjalną i jedynie słuszną terminologię używaną przy klasyfikowaniu japońskich komiksów i kreskówek.

Osobiście, nie pasjonuję się zbytnio ani yuri, ani yaoi, jednakże możliwe, że jest to w jakimś stopniu spowodowane moją bardzo słabą ich znajomością. W wakacje postaram się nadrobić zaległości - oczywiście przy bardziej delikatnych wersjach tych gatunków, gdyż wbrew pozorom mam duszę romantyka - i wtedy wygłoszę swoją pełną opinię na ten temat.

Yaoi bardzo lubię
Jakimś cudem domyśliłem się tego po zobaczeniu Twoich fanartów.

obrazek wyżej i wszystkie jemu podobne => disgusting
A i ten obrazek jest ślicny kto to namalował? z kąd go wytrzasła powiec, poeiwc, powiec plooose
Cóż, szczerze mówiąc, jestem bliższy drugiej odpowiedzi. Obrazek nie wywołał u mnie obrzydzenia, wręcz przeciwnie - uśmiechnąłem się na jego widok, gdyż Goku i Vegeta wyglądają ze sobą dość zabawnie. A jakie konfiguracje łóżkowe preferują - ich sprawa.

Ale w każdym razie nie pochwalam tego typu obrazków. Jak pierwszy raz takie coś zobaczyłam to sie oburzyłam...
Oj, ja się naprawdę wkurzyłem, gdy pierwszy raz ujrzałem yaoi... Nie mogłem sobie wyobrazić, jak komuś mogło przyjść coś takiego do głowy. Jednak teraz uważam, że jeżeli komuś to się podoba, to co mnie do tego?...

To chyba normalne Faceci się ślinią jak widzą dwie panienki na łóżku bo by sami chcieli, taka prawda...
Ja tam się nie ślinię. Serio - może jestem zboczony, ale cielesny aspekt miłości jakoś mało na mnie działa... a przynajmniej mniej od duchowego...

Gatunek Yaoi lubia pewnie tylko pedaly albo psychole Co do yuri to moze byc dobre
Kakarotto91 to samo można by powiedzie o fanach yuri, w końcu to też zwiąski homoseksualne nie sądzisz?
Podpisuję się obiema rękami pod Twoją wypowiedzią, Angrenereg Kali The Nefty. Przy okazji, jest jakieś zdrobnienie/skrócenie Twojego nicku?...

Nie mam nic gorszego niż dwóch facetów razem, z kobietami jest inaczej bo są piękne płeć piękna może się spodobać płci pięknej ale płeć brzydka brzydkiej to już nie zaciekawie wygląda.
A więc większość kobiet jest idiotkami, bo woli płeć brzydką. Te pojęcia są moim zdaniem bardzo względne, a do tego lekko seksistowskie. Dla mężczyzn (i lesbijek) piękne są kobiety, dla kobiet (i gejów) mężczyźni. Kropka. Co kto lubi. Jako fanatyk religijny dodam jeszcze: mężczyzna został stworzony na podobieństwo Boga, a kobieta wzięta z mężczyzny. Nic dodać, nic ująć.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich fanów i antyfanów yuri i yaoi
A.

PS Fable, pisz dłuższe posty. Jak chcesz dać tylko krótki komentarz, odpowiedź, podziękowanie lub coś w tym stylu, zedytuj poprzednią wypowiedź.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.619
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Ja takie rzeczy moge ogladac jak sa tam dziewczyny , mozna se zgnic ostro , lub z ciekawosci zobaczyc

pulkarecordzz.phorum.pl
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.598
Posty: 151
Skąd: Lincoln
spokojnie człowiecy spokojnie, nie ma co się unosić, bo jak sie potem z wysoka spadnie to 4 litery bolą

zajrzyjcie tutaj:
http://www.angelfire.com/anime2/bishounen/dbyaoi/index1.html
kreska może niezbyt rewelacyjna ale za to jakie śmieszne najlepszy jest Vejita liżący Freezer'a po klacie

pozdrawiam

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
yaoi lubie ale wiadomo ze wszystko z umiarem, a niektore rysunki ze stronki, ktora VegetaZ podal sa wrecz obrzydliwe...sorki,ale kazdy ma inny gust, jak dla mnie to troche za daleko, te niektore zdjecia to wrecz bylo hentai moim zdaniem!

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Linka: 24.05.2006, 13:53
Lucas Fable Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Lucas Fable
Wiek: 34
Dni na forum: 6.522
Posty: 40
Skąd: From Los Angeles
Ten rysunek z Vegetą i z Songiem (związanym i zaklebnowanym) to już lekka przesada, ale mimo tego mnie rozśmieszył.

Ano właśnie dajcie jakieś rysunki z C-18 i z Videl.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Lucas Fable: 24.05.2006, 14:03
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj!!
Trunks i Vegeta fuj!
To jest po prostu obrzydliwe!!!!
Ble <zyga>
Ale wylca mam
ale mimo wszystko

Ręce opadają...

Niektóre rysunki, niekoniecznie yaoi, są fajne

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ja szczerze mówiąc jestem niezbyt obeznana w yaoi. Zapodałam ten temat, bo ostatnio chodząc po japońskich stronach o DB znalazłam kilka dotyczących Goku i Vegety. Osobiście nie mam nic przeciwko temu.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Yaoi i Yuri
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook